Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skolstafett 2010


Förskolan
1: Pepparroten lag 2 Felicia Eriksson 5,19
    Hanemåla Olle Lindbäck 5,11
28,29 Gabriella Odén 4,39
Sebastian Olsson 4,47
Tilda Nilsson-Sjögren 4,28
Petter Idrestam 4,05
2: Ängen lag 2 Tindra Eriksson 4,25
   Hanemåla Elma Spacic 4,33
28,32 Emelie Fransson 5,02
William Persson 5,33
Philip Turkovitch med Amadeus
Amadeus Lundell 4,45
Hugo Blomberg 4,14
3: Pepparroten lag 1 Emil Hultgren 4,48
    Hanemåla Inez Demirovic 5,52
29,25 Jesper Conradsson 4,35
Valdrin Ibrahimi 4,15
Ebba Göthberg 5,09
Ellen Sturesson 4,46
4: Transtorp Anton Nilsson 4,2
30,03 Ella Sigfridsson 4,29
Alva Turesson 5,09
David Ekbrand 6,08
Nida Håkansson 5,46
Teo Gladh 4,11
5: Ängen lag 1 Sofie Erbel-Eriksson 5,11
    Hanemåla Lisa Weinbach 4,51
30,55 Ella Kuscvic 6,14
Vilma Pettersson 5,41
William Cederton 4,49
Edwin Dabäck 4,09
Årskurs 1
1: Hanemåla 1 A Disa Knutsson 3,52
25,09 Anton Georgsson 4,08
Mikael Degmez 4,31
Frida Filipov 4,12
Rebecka Wiström 4,34
Wilmer Karlsson 3,52
2: Transtorp Melwin Petersson 3,43
    26.50 Noah Franzén 4,26
Alice Olsson 4,4
Eleonora Prestreshi med Alice
Wilma Ståhlgen 5,29
William Nygren 4,16
Adam Hadzic med William
Jesper Joelsson 4,16
3: Hanemåla 1b lag 1 David Callenryd 4,12
26,55 Vilma Bergsell 4,24
Jonathan Kristensen 3,57
Juni Gustavsson 5,13
Wiola Engdahl med Juni
Samuel Thunell 4,29
Lucas Hultgren 4,4
4: Hanemåla 1b lag 2 Lukas Arnell 4,22
27,53 Bianca Egenvall 4,31
Alfred Holst 4,18
Emma Robertsson 4,29
Ludvig Holm 4,14
Oscar Quist 5,59
5: Madesjö Edin Sisic 3,53
28,05 Maya Strandell 5,15
Martin Sundman 4,55
Elias Engman 4,39
Christoffer Andersson 4,51
Alma Pettersson 4,32
utom tävlan Fagerslätten Emmie Widén 5,03
Mohanned Harit 4,45
Årskurs 2
1:  Madesjö 2b Elias Rylander 3,29
22,34 Nell Gunnarsson 3,59
Mathilda Molin 4,12
Oskar Ottosson 3,36
Alice Fransson 3,48
William Franzén 3,3
2: Hanemåla lag 1 Emmie Olastuen 3,4
24,06 Alicia Odén 4
Zelda Jakobsson 3,53
Oliver Fransson 4,12
Jakob Karlsson 3,59
Felix Säbom 4,22
3: Hanemåla lag 2 Thelma Olofsson 3,35
24,41 Gabriella Lundell 3,5
Evelina Strömberg 4,33
Isac Degmez 4,47
Ardit Vinca 4,18
Elias Nilsson-Sjögren 3,38
4: Fagerslätten Emanuel Norin 4,31
25,48 Chai Simmchan 3,42
Almida Berg 3,53
Joanna Mattsson 4,35
Elias Benlahcne 4,04
Jasmin Mohamad 5,03
Årskurs 3
1: Transtorp Oliver Möller 3,25
22,12 Nellie Albrektsson 3,54
Hugo Samuelsson 3,47
Moa Gustavsson 3,43
Olivia Johansson 3,51
Samuel Nilsson 3,32
2: Hanemåla Ebba Larsson 3,11
22,28 Josef Oskarsson 3,41
Victor Karlsson 3,52
Felicia Kristensen 4,36
Ebba Larsson 3,25
Josef Oskarsson 3,43
3: Madesjö 3b lag 2 Filip Melin 3,27
23,03 Axel Nystedt 3,48
Alexander Andersson 3,59
Axel Nystedt 3,5
Filip Melin 3,56
Alexander Andersson 4,03
4: Madesjö 3b lag 1 Hampus Gliving 3,28
28,15 Anna Hult 6,27
Tanja Sundman 4,12
Ellen Svensson 4,23
Julie Andersson 4,47
Tanja Sundman 4,58
Årskurs 4
1: Hanemåla lag 1 Christoffer Norrman 3,15
23,19 Alma Flink
Amanda Lindblom 5,44
Joel Sturesson 3,35
Björn Jerbo 3,45
Kevin Knutsson 3,38
2: Hanemåla lag 2 Amel Cehajic 3,15
24,53 Alice Vikell 5,56
Simon Andersson 3,15
Victoria Bodén 4,47
Emilia Odén 3,52
Erik Lind 3,48
3 Montessori åk 3-4 Michaela Hadvall 3,26
26,15 Cassandra Rasmussen 4,16
Vilma Johansson 4,06
Albin Johansson 4,43
Michaela Hadvall 5,06
Ofelia Almqvist Haas 4,38
Årskurs 5
1: Fagerslätten lag 2 Igor Vidovic 2,46
21,34 Albin Ziba 3,34
Kim Jantharat 3,31
Julia Lundgren 4,09
Alida Dilaveri 3,46
Elin Oskarsson 3,48
2: Transtorp Nathalie Lemoutzoglou 3,02
21,41 Janna Hubinette 3,5
Wilma Karlsson 3,49
Michelle Lemoutzoglou 3,44
Amanda Johansson 3,43
Natalie Mikuljan 3,33
3: Hanemåla 5a Herman Blomberg 2,59
21,55 Nicole Wieczorek 4,01
Samuel Norlin 3,49
Jakob Callenryd 3,59
Alexander Johansson 3,54
Julia Eriksson 3,13
4: Flerohopp åk 4-5 Henrik Thorwaldsson 3
23,06 Wilma Abrahamsson 4,09
Ronja Gardhem 3,5
Stefan Kjörling 4,14
Linnea Karlsson 3,57
Hampus Johansson 3,56
5: Fagerslätten lag 1 Victor Gustafsson 3,44
23,17 Erik Johansson 3,24
Petra Zarki 3,45
Alma Elling 3,29
Pontus Malmgren med Oscar
Oscar Hagman 3,3
Persefoni Kiourtsidou 5,25
6: Hanemåla 5b Johanna Jonsson 3,56
30,55 Moa Sjövall 4,5
Jennifer Wettergren 5,01
Johanna Jonsson 4,19
Moa Sjövall 6,54
Jennifer Wettergren 5,55
Årskurs 6
1: Flerohopp Rasmus Johansson 2,58
21,16 Hampus Johansson 3,26
Henrik Thorwaldsson 3,21
Rasmus Johansson 3,49
Henrik Thorwaldsson 3,48
Rasmus Johansson 3,54

Uppdaterad: 2010-05-27 15:31
Skribent: Rii Agnes Birgitta Modede

Postadress:
Korpförening Nybro - Korpen
Korp Centrum, Kungshallsvägen 33
38243 Nybro

Kontakt:
Tel: 0481-151 56
E-post: This is a mailto link

Se all info