Hoppa till sidans innehåll

Skolterräng 2012 resultat


KORPENS Skolterräng                         2012-09-19

 

Förskoleklass

 

Placering

Namn

Namn Förskola

Flicka

Tid

1

Oskar Liljedahl

Ha Topasen

 

4,00

2

Oskar Karlsson Kernholt

Ma

 

4,10

3

Ricco Kasterman

Ha Rubinen

 

4,11

4

Hugo Johnsson

 

4,18

5

Isac Dabäck

Ha Rubinen

 

4,21

6

Elicia Johansson Berg

Ma

F 1

4,33

7

Jonatan Persson

Ha Topasen

 

4,34

8

Alva Sundin

Ma

F 2

4,34

9

Elin Jansson Bramming

Ma

F 3

4,40

10

Gabriel Filipov

Ha Topasen

 

4,43

11

Alva Sjökvist

Ha Rubinen

F 4

4,56

12

Anton Damberg

 

5,01

13

Tilda Lindén

Ha Rubinen

F 5

5,20

14

Erik Gruvhagen

Ha Rubinen

 

5,36

15

Rasmus Strömberg

Ha Topasen

 

5,54

16

Theo Molander

 

8,50

 

KORPENS Skolterräng                         2012-09-19

 

Åk. 1

 

Placering

Namn

Skola/klass

flicka

Tid

1

Theodor Fredriksson

Ma1

 

3,46

2

Linus Jonsson

Ma1

 

3,47

3

Alexander Turkowich

Ha1

 

3,51

4

Anton Pettersson

Ma1

 

3,55

5

Charlie Emilsson

Ha1A

 

3,56

6

Isak Barkstedt

Ha1A

 

3,57

7

Jesper Olsson

Ha1A

 

4,02

8

Isak Josefsson

Tr1

 

4,03

9

Nassin Roula

Fa1B

 

4,06

10

Wilmer Sandgren

Tr1

 

4,28

11

Viktor Holmevi Coseski

Ma1

 

4,38

12

Alicia Nilsson

Ha1A

1 F

4,51

13

Allan Lundin

Kr1

 

5,10

 

KORPENS Skolterräng                         2012-09-19

 

Åk. 2

 

Placering

Namn

Skola/klass

flicka

Tid

1

Alva Rylander

Ma2A

1 F

3,23

2

Edvin Johnsson

Vä2

 

3,27

3

David Karlsson

Vä2

 

3,32

4

Ludvig Andersson

Fa2B

 

3,33

5

Isac Liljedahl

Ha2A

 

3,42

6

Alvin Ekholm

Ha2A

 

3,44

7

Theo Hult

Ha2A

 

3,44

8

Ella Hubinett

Ma2A

2 F

3,48

9

Sebastian Gustafsson

Ha2B

 

3,51

10

Julius Eknert

Ma2

 

3,58

11

Alice Sundin

Ma2A

3 F

3,58

12

Ellie Egenvall

Ha2A

4 F

4,04

13

Meya Lee Kasterman

Ha2B

5 F

4,09

14

Elise Välitalo

Ha2A

6 F

4,10

15

Noah Damberg

Vä2

-

4,12

16

Johannes Vestgöte

Montess. 2

 

4,14

17

Sarah Andersson

Ma2B

7 F

4,16

18

Isac Jonsson

Ha2B

 

4,35

19

Hedda Boode

Montess.2

8 F

4,36

20

Elaine Augustsson

Kr 2

9 F

4,42

21

Ebba Nilsson

Fl2

10 F

5,39

22

Rebecka Hall

Kr2

11 F

5,49

23

My Josefsson

Ha2A

12 F

6,34

24

Casper Adolfsson

Ha2A

 

6,39

 

KORPENS Skolterräng                         2011-09-14

 

Åk. 3

 

Placering

Namn

Skola/klass

flicka

Tid

1

Joel Erlandsson

Alst.3

 

3,16

2

Anton Nilsson

Tr3

 

3,18

3

Theo Gladh

Tr3

 

3,20

4

Noah Nilsson

Ma3

 

3,20

5

Edvin Dabäck

Ha3A

 

3,24

6

Lova Boode

Montess.3

1 F

3,33

7

Pontus Dahl

Alst.3

 

3,35

8

Philip Turkowich

Ha3

 

3,52

9

Jacob Pettersson

Ma3

 

3,53

10

Tilda Nilsson Sjögren

Ha3B

2 F

3,54

11

Emma Everbrant

Ma3

3 F

3,55

12

Edvin Jonsson

Fa3B

 

4,06

13

Ella Sigfridsson

Tr3

4 F

4,09

14

Noel Andersson

Ma3

 

4,11

15

Mikael Desh´ni

Ma3A

 

4,12

16

Signe Lundin

Kr3

5 F

4,16

17

William Cedertorn

Ha3A

 

4,17

18

William Persson

Ha3A

 

Bröt

19

Petter Idrestam

Ha3

 

Bröt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KORPENS Skolterräng                          2012-09-19

 

Åk. 4

 

Placering

Namn

Skola/klass

flicka

Tid

1

Christoffer Hagman

Montess.4

 

3,06

2

Jonathan Kristensen

Ha4B

 

3,17

3

Wilmer Karlsson

Ha4A

 

3,20

4

Carl Joelsson

Montess.4

 

3,23

5

William Johansson

Montess.4

 

3,24

6

Clara Sandgren

Pa4

1 F

3,26

7

Alva Sigfridsson

Pa4

2 F

3,31

8

Manne Andersson

Ma4A

 

3,46

9

Rasmus Johansson

Ma4B

 

3,48

10

Dominik Wettel

Alst.1

 

3,50

11

Selma Lundin

Kr4

3 F

3,52

12

Alice Olsson

Pa4

4 F

4,07

13

Martin Sundman

Ma4A

 

4,11

14

Eden Sisic

Ma4A

 

4,18

15

Victoria Chorbadzhieva

Ha4A

5 F

Bröt

 

KORPENS Skolterräng                         2012-09-19

 

Åk. 5

 

Placering

Namn

Skola/klass

flicka

Tid

1

Elias Nilsson Sjögren

Ha5B

 

3,07

2

Oskar Ottosson

Ma5A

 

3,07

3

Emil Ekenhagen

Ha5A

 

3,11

4

Anna Wretman

Ha5A

1 F

3,15

5

Zelda Jakobsson

Ha5B

2 F

3,21

6

Almida Berg

Fa5

3 F

3,45

7

Liam Jonasson

Ha5B

 

3,51

8

Evelina Strömberg

Ha5B

4 F

5,50

9

Elin Karlsson

Kr5

5 F

6,38

 

Åk. 6

Placering

Namn

Skola/klass

Tjej

Tid

1

Alexander Filipov

Ha6B

 

3,04

2

Gustav Joelsson

Montess.6

 

3,05

3

Hampus Gliving

Ma6B

 

3,25

4

Isabella Andersson

Fl6

1 F

3,52

5

Tanja Sundman

Ma6B

2 F

4,05

 

 

Åk. 7

Placering

Namn

Skola/klass

 

Tid

1

Jonathan Johansson

Ma7C

 

3,40

 

 

Åk. 8

Placering

Namn

Skola/klass

Tjej

Tid

1

Isabelle Hall

Pa8D

1 F

4,02

2

Simone Hall

Pa8D

2 F

4,06

 

 

Uppdaterad: 2012-09-24 11:57
Skribent: Towe Danielsson

Postadress:
Korpförening Nybro - Korpen
Korp Centrum, Kungshallsvägen 33
38243 Nybro

Kontakt:
Tel: 0481-151 56
E-post: This is a mailto link

Se all info