Hoppa till sidans innehåll

Tävlingar 2009/10


Här hittar du tävlingsprogrammet för säsongen 2009/10.
OBS! Reslutaten för tidigare tävlingar ligger längst ner i tabellen så slipper du scrolla för att se vad som är på gång.

Anmäl dig till önskad tävling genom klicka på tävlingens namn i listan till vänster i det här fönstret (inte i tabellen nedan!) och skriv i den gästbok som kommer upp.




Aug Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
15-16 Öresundsspelen (R1) Skickad 090701 Anmälda Program Resultat
22-23 Top 16 (R1) Skickad 090630 JJ, AC Program Resultat
28-30 Växjö GP (R1) Skickad 090716 Anmälda Program Resultat
Sept Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
5-6 Halmstad Masters (R1) Skickad 090803 Anmälda Program Resultat
12 Lekstorps Höstpool (R3)       Resultat
13 Lekstorps Ladyloop (R2)       Resultat
19-20 Fästningsslaget (R2) Skickad 090818 Anmälda Program Resultat
Okt Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
3-4 Rekordspelen (RE) Skickad 090819 Anmälda Program Resultat
3-4 McDonalds Open (R2) Skickad 090823 Anmälda Program Resultat
10-11 Ås Masters (R1) Skickad 090831 Anmälda Program Resultat
17-18 Region Top 12, Munkedal Skickad 090928 Anmälda Program Resultat
29-1/11 Ängby Internationella (RE) Skickad 090914 Anmälda Program Resultat
31-1/11 Fästningsspelen (R2) Skickad 090926 Anmälda Program Resultat
Nov Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
7-8 DM (R2) Skickad 091006 Anmälda Program Resultat
14-15 Solstaträffen (R1) Skickad 090928 Anmälda Program Resultat
28-29 Partillebospelen (R2) Skickad 091109 Anmälda Program Resultat
Dec Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
5-6 Riks Top-12, Arvika (RE) Skickad 091109 JJ, ES Program Resultat
5-6 Askims Jultävling (R2) Skickad 091109 Anmälda Program Resultat
12-13 VM, Borås (R1) Skickad 091114 Anmälda Program Resultat
27-28 Ciderspelen (R2) Skickad 091202 Anmälda Program Resultat
Jan Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
2-4 Värendsspelen (R1) Skickad 091123 Anmälda Program Resultat
9 Skärhamnstrofén (R3) Skickad 091208 Anmälda Program Resultat
23-24 Söderspelen (R1) Skickad 091208 Anmälda Program Resultat
30-31 MBTK-trofén (R2) Skickad 100111 Anmälda Program Resultat
Feb Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
6-7 Onsalaspelen (R2) Skickad 100113 Anmälda Program Resultat
13-14 Trollungen (R2) Skickad 100111 Anmälda Program Resultat
20-21 Lekstorps Vinterpool (R3)     Program Resultat
26-28 Safirs Internationella (RE) Skickad 100122 JJ Program Resultat
27-28 Rudalen Cup (R3) Skickad 100208 Anmälda Program Resultat
Mars Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
5-7 SM (RE) Klart! JJ Program Resultat
6-7 Askim Cup (R2) Skickad 100211 Anmälda Program Resultat
20 Minisvanen (R3) Skickad 100305 Anmälda Program Resultat
20-21 Urnanträffen (R1) Gjord via GBTF   Program Resultat
26-28 USM, Helsingborg (RE) Skickad 100305 Anmälda Program Resultat
April Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
17-18 Lag-SM, Stockholm Kval JJ, ES   Resultat
17-18 Oden Cup Skickad 100319 Anmälda   Resultat
Maj Tävling/Inbjudan Anmälan senast Anmälda Program Resultat
1-2 Yasaka UGP-slutspel (R1) Kval JJ Program  
1-2 Partilles Vårtävling (R2) Skickad 100409 Anmälda Program  
14-16 JSM, Stockholm (RE)     Program  
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:43
Skribent: Christer Gellerman

Vi tackar våra sponsorer:

FB-banner_Yasaka_190px

logga361office

lpmaskin

beijerlogo

hermanssons

flodaallservice-logo

styrud-logo

nordia-logo

sparbanken

POs Montering

Strandkullen

ttex

Heeab860

SN Måleri

Postadress:
Lekstorps IF - Bordtennis
Bordtennissektionen, Box 4084
44312 Gråbo

Kontakt:
Tel: 030241333
E-post: This is a mailto link

Se all info