Hoppa till sidans innehåll

Ungdom 16 år & yngre


Damer

 

 

 

 

 

 

50m fjäril

28.53

 

Josefin Lindkvist

2009-05-10

Jönköping

100m fjäril

1:03.85

 

Emma Ekman

2005-03-26

Malmö

200m fjäril

2:28.13

 

Emma Ekman

2005-06-29

Sundsvall

 

 

 

 

 

 

50m rygg

31.50

 

Anna Miram

2015-05-03

Riga

100m rygg

1:07.42

 

Anna Miram

2015-06-27

Trollhättan

200m rygg

2:25.07

 

Anna Miram

2015-06-28

Trollhättan

 

 

 

 

 

 

50m bröst

34.30

 

Emma Ekman

2004-05-09

Jönköping

100m bröst

1:16.05

 

Emma Ekman

2004-07-14

Stockholm

200m bröst

2:43.47

 

Sarah Wallin

2015-06-27

Trollhättan

 

 

 

 

 

 

50m fritt

26.42

 

Josefin Lindkvist

2009-05-10

Jönköping

100m fritt

57.29

 

Josefin LIndkvist

2009-07-19

Malmö

200m fritt

2:08.46

 

Josefin Lindkvist

2009-07-17

Malmö

400m fritt

4:36.17

 

Josefin Lindkvist

2009-07-18

Malmö

800m fritt

9:41.04

 

Josefin Lindkvist

2009-07-16

Malmö

1500m fritt

20:14.75

 

Jessica LIndkvist

2005-06-11

Älvdalen

 

 

 

 

 

 

200m medley

2:29.08

 

Emma Ekman

2005-05-06

Mölndal

400m medley

5:17.83

 

Frida Lannhard

2015-06-27

Trollhättan

 

 

 

 

 

 

Herrar

 

 

 

 

 

 

50m fjäril

28.97

 

Alexandre Toledo

2005-05-06

Jönköping

100m fjäril

1:07.41

 

David Hällman

2008-05-04

Uppsala

200m fjäril

2:28.40

 

Alexandre Toledo

2005-05-06

Jönköping

 

 

 

 

 

 

50m rygg

31.60

 

Max Galjaart

2009-05-08

Jönköping

100m rygg

1:12.31

 

Jakob Gustafsson

2015-06-06

Uppsala

200m rygg

2:36.50

 

Alfred Lindén

2013-07-07

Jönköping

 

 

 

 

 

 

50m bröst

34.10

 

Anton Campalto

2014-05-03

Uppsala

100m bröst

1:15.53

 

Anton Campalto

2014-06-07

Köping

200m bröst

2:53.25

 

Jakob Gustafsson

2015-06-06

Uppsala

 

 

 

 

 

 

50m fritt

26.00

 

Robin Johansson

2006-05-05

Jönköping

100m fritt

57.25

 

Robin Johansson

2006-07-13

Stockholm

200m fritt

2:05.85

 

David Hällman

2008-06-11

Landskrona

400m fritt

4:29.46

 

David Hällman

2008-04-25

Luxembourg

800m fritt

9:50.55

 

David Hällman

2008-06-15

Älvdalen

1500m fritt

18:26.66

 

David Hällman

2008-06-11

Landskrona

 

 

 

 

 

 

200m medley

2:24.74

 

Robin Johansson

2006-05-05

Jönköping

400m medley

5:39.74

 

Erik Krysén

2015-06-05

Uppsala

 

 

 

 

 

 

OBS! LB - Ungdom omfattar endast tider registrerade på www.octoopen.se.

Med reservation för att det kan finnas bättre tider satta i klubben av simmare innan år 2000 eller av simmare som bytt klubb.

Uppdaterad: 07 FEB 2016 15:23
Skribent: Birgitta Söderholm

Postadress:
Ludvika SS - Simidrott
Box 120
77123 Ludvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

SISU

 

logo_tyr-(red) (2) (2)

 

logo

 

 

Logo Bästa tvåan trean och fyran