Hoppa till sidans innehåll

Schemat, HT17-H18


Schemat för HT17-VT18 (schemat kommer inte uppdateras här) 

 

 

Måndag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
Tränare: Nick B Tränare: Jakob H Tränare:
Maria Diehl Elin Mårtensson  
Tilda Björkman Victor Andersson  
     
     
16.30-17.30 16.30-18.00 16.30-17.30
Tränare: Nick B Tränare: Jakob H Tränare: Georgios V
Emmy Uneram Julia Stambolovski Mika Nilsson
Nelly Åkesson Linus Håkansson Svea Nilsson
  Axel de la Cour Rita Franzén
  Simon Liljedahl Vera Franzén
17.30-18.30   17.30-18.30
Tränare: Nick B   Tränare: Georgios V
Bruno Brunander   Gabriela Zygmunt-A
Tom Xu Nani Annou
  Tränare: Jakob H  
  Magnus Paulsson  
18.30-19.30 Ola Lindgren 18.30-19.30
Tränare: NIck B Erik Hallengren Tränare: Georgios V
Kristina Haara Hans Wärnerup Gregor Nalepski
Christer Löfstedt   Peter Zygmunt
Stephanie Reimann    
Philipp Wacker    
19.30-20.30 19.30-20.30  
Tränare: Jakob, NIck Tränare: Jakob, Nick  
Karl-Magnus Lenntorp Johan Sjöholm  
Martin Bergendahl Guillermo Quintanilla  
Staffan Winslow Alexander Vetter  
Johan Eker Erik Magntorn  
  20.30-21.30  
  Tränare: Nick B  
  Anna Gallon  
  Staffan Staffansson  
  Cecilia Stenberg-N  
  Kristina Bennet  
     
 

Tisdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-17.00 15.30-17.00 15.30-16.30
Tränare: Nick B Tränare: Jakob H Tränare: Daniel S
Euan Palmer-Jones Alina Kraiczi Erik Callmer
Simon Liljedahl Linus Håkansson Marcus Scheuer
Erik Kinnander Axel Linderum  
Axel de la Cour    
    16.30-17.30
    Tränare:
17.00-18.30 17.00-18.30 Gustaf Schiött
Tränare: Jakob, NIck Tränare: Jakob, Nick Hans Xu
Elliot Nilsson David Erjefält  
Albin Borén Olof Nord  
Ella Hall Benjamin Diehl 17.30-18.30
Matilda Sjöberg Vilhelm Wallmark  
    Tetra Pak
     
     
18.30-20.00 18.30-20.00  
Tränare: Nick B Tränare: Jakob H  
Clara Henriksson Åsa Johansson  
Olivia Ljungälv Elisabeth Magnusson  
Isabella Oscarson Maria Holtz  
Emma Olivecrona Cecilia Olivecrona  
     
     
     
20.00-21.30 20.00-21.30  
Tränare: Nick, Jakob Tränare: Nick, Jakob  
Mathias Schedin Catharina Dahlbo  
Sofi Severin Stefan Diehl  
Daniel Severin Valter Schütz  
  Setenay Özbek  
     
     
 

Onsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
Tränare: Tränare: Nick B Tränare: Georgios V
  Ruslan Dzhamalov Gunnar Tengardt
  Victor Andersson Joel Persson
  Marcus Scheuer August Holtz-Murray
     
16.30-18.00 16.30-17.30 16.30-17.30
Tränare: Jakob H Tränare: Nick B Tränare: Georgios V
Linus Nilsson Iris Collin Olle Madjidian
Alfred Janz Maxvell Kav Isak Frykman
Oscar Wahlström Sigrid Walleij Ida Frykman
Valter Schütz Eskil Glave Ester Glave
  17.30-18.30 17.30-18.30
  Tränare: Nick B Tränare: Georgios V
18.00-19.30 Ella Hall Jacob Larsson
Tränare: Jakob H Matilda Sjöberg Hans Xu
Mathias Schedin Alexander Stache Vilhelm Wallmark
Johan Franz Tom Xu Ivar Walleij
Sofi Severin 18.30-19.30 18.30-19.30
Emma Olivecrona Tränare: Nick B Tränare: Valter S
  Vivi Brunander Alexander Vetter
  Linnéa Sjöholm Charlotta Franzén
  Helena Nilsson Anneli Nilsson
  Sara Fredström Krister Åstrand
19.30-20.30 19.30-20.30 19.30-20.30
Tränare: Jakob H Tränare: Nick B Tränare: Valter S
Ida Magntorn Carl-Johan Frankael Christina Jonsson
Anna Rydelius Björn Bark Mia Espinosa
Anna Johnsson Martin Aldman Celine Fernandez
Elin Olsson Juliet Lidgren Hanna Frykman
20.30-21.30 20.30-21.30 20.30-21.30
Tränare: Jakob H Tränare: Nick B Tränare: Valter S
Erik Olsson Jesper Broberg Samuel Intiso
Cecilia Ahlström-E Johan Jönsson Karin Ekholm
Henrik Widestadh Pontus Åström Valeriia Dzhamalova
Kristina Haara Klas Holmberg Lena Nordqvist
     
 

Torsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
  7:00-8:00  
  Tränare: Georgios V  
  Kristina Bennet  
  Anna Gallon  
  Sara Paulsson  
  Åsa Molander  
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
Tränare: Tränare: Nick B Tränare: Georgios V
  Maja Eriksson Ida Frykman
  Maria Diehl Isak Frykman
  Tilda Björkman Alexander Walker
  Wincent Stenberg  
16.30-17.30 16.30-18.00 16.30-17.30
Tränare: Nick, Sofi Tränare: Nick, Sofi Tränare: Georgios V
Vilmer Åström Simon Liljedahl Waldemar Oddshammar
Erik Kinnander Linus Håkansson Hjalmar Olsson
  Axel Linderum Albert Paulsson
  Axel de la Cour Viktor Adler-Hill

17.30-18.30

  17.30-18.30
Tränare: Sofi S   Tränare: Georgios V
Ingrid Zdolska   Leo Lirvall
Ebba Slivka   Jakob Adlam-K
  18.00-19.00 Joel Årskiöld
  Tränare: Nick B  
18.30-19.30  Olof Nord  
Tränare: Georgios V  Pontus Johnsson  
Paulina Sandberg    
Filippa Stenström    
Daria Rezova 19.00-20.30  
  Tränare: Nick B  
19:30-20:30 Catharina Dahlbo  
Tränare: Georgios V Magnus Franzén  
Klas Holmberg Jonas Nilsson  
Jan Magnusson Jens Kinnander  
Andreas Johansson    
     
20.30-21.30 20.30-21.30  
Tränare: Tränare: Nick B  
  Ingrid Karlsson  
  Malin Hagstrand-A  
  Charlotta Frankael  
  Valeriia Dzhamalova  
     
 

Fredag

 
   

 

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
Tränare: Georgios V Tränare: Mathias S Tränare: Nick B
  Maja Mårtensson Iris Collin
Kianosh Farsani Anna Kinnander Siri Stripple
Livia Hultman Julia Ljungqvist Lisa Håkansson
Elin Mårtensson    
     
16.30-17.30 MINI 16.30-17.30 16.30-17.30
Tränare: Alfred, Tränare: Georgios V Tränare: Nick B
Mathias, Karl-Magnus Maria Callmer Walter Laurin
Nilas Karlsson  Hildur Linders Alvar Gustafsson
Oscar Overton  Sally Karlsson  Viktor Wallin-Ödén
Joel Wallin-Ödén   Sigge Sandahl
Frode Gustafsson    
Walter Lindblom    
Indu Arun    
Ingeborg Linders    
     
     
     
17.30-18.30 17.30-18.30 17.30-18.30
Tränare: Tränare: Tränare:
Sebastian Waldsee Vega Åström Alexander Kos
Svante Sandahl Vilmer Åström Louise Isaksson
Teo Wallin-Ödén Linda Sun Filip Isaksson
Kian Kazemzadeh   Joel Årskiöld
18.30-19.30 18.30-20.00 18.30-19.30
Tränare: Nick, Alfred Tränare: Nick, Alfred Tränare: Georgios
Elisabeth Magnusson Linus Linders  Emil Staffansson
Stephanie Reimann-W Andreas Wacker  Hans Xu
Hikaru Nagao Charlotta de la Cour  
Dorothea Engelbrecht    
     
 

Lördag

 
   

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30  
Tränare: Simon J Tränare: Nick B  
Ida Wigforss Kianosh Farsani  
Isak Wigforss Axel Palmé  
  Manfred Borglund  
  Jakob Adlam-K  
10.30-11.30 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare: Simon J Tränare: NIck B Tränare: Georgios V
Sigrid Walleij Linda Sun Hannes Aldman 

Maxvell Kav

Filippa Stenström Sixten Nihlberg
Ruben Anderberg Ivar Walleij

Matthew Nordin

Jingyia He Ruslan Dzhamalov  
     
11.30-12.30 MINI 11.30-12.30 11.30-12.30
Tränare: Simon J Tränare: Georgios V Tränare: Nick B
Albin B, Benjamin D Axel Walker  
Matthew Anterup Alexander Nordin Cardiotennis
Hasanic    
Otto Nihlberg    
Malte Malmborg    
Peter Ruisi Zhang    
Hugo Asker     
Astrid Asker    
Lovisa Lindgren    
Frans Kockum    
Klara Kockum    
     
     
12.30-13.30 12.30-13.30 12.30-14.00
Tränare: Nick, Simon Tränare: Nick, Simon Tränare: Georgios V
Blazej Cegielski Christoffer Voss Philipp Wacker
Jacob Larsson Albin Borén Andreas Wacker
Elliot Nilsson Benjamin Diehl Wiebke Sundin
Sebastian Palomino David Riley Joachim Östlund
13.30-14.30 13.30-14.30  
Tränare: Simon J Tränare: Nick B  
Mohita Misra Amanda Corlin 14.00-15.30
Daria Rezova Anna Kraiczi Tränare: Georgios V
  Mikael Gauffin Axel Linderum
  Baiju Alexander Julia Stambolovski
14.30-16.00 14.30-16.00 Erik Kinnander
Tränare: Nick, Simon Tränare: Nick, Simon  
Daniel Severin Karl-Magnus Rosell  
Sofi Severin Emma Olivecrona  
Mathias Schedin Johan Franz  
     
     
     
 

Söndag

 
 

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30 9.30-10.30
Tränare: Georgios V  Tränare: Valter S Tränare: 
Joel Persson Sam Åberg  
Ivar Holst Ariv Deolalikar  
Fredrik Milanov    
     
10.30-11.30 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare: Johan F Tränare: Valter S Tränare: Georgios V
Erik Bark Raini Hatti-Kaul Vega Åström
Sixten Nihlberg Helen Åhnberg Matilda Houltz
Manfred Borglund   Paulina Sandberg
William Kazemzadeh    
     
11.30-12.30 MINI 11.30-12.30 11.30-12.30
Tränare: Valter S Tränare: Georgios V Tränare: Johan F
Sofi, Emma Åsa Karlström Nada Hsi
Nils Hallberg Victoria Ahlqvist Elisabeth Kos
Ebba Noretoft Jenny Wibacke Isabella Engvall
Maryam Al-Mahdamy Paola Andersson Amanda Åkesson
Ryan Paykar    
Ludvig Bohman-M    
Beda Hsi    
Isac Tovesson    
     
Max Karlström    
     
12.30-13.30 12.30-13.30 12.30-13.30
Tränare: Valter S Tränare: Johan F Tränare: Georgios V
Rickard Sandberg Marcus Schornack Payman Paykar
Andreas Johansson Gunnar Nord Benousheh Noustakin
Matilda Wadenbäck Tom Xu  
     
Uppdaterad: 13 SEP 2017 14:59
Skribent: Jakob Holmstedt

Postadress:
Lugi TF - Tennis
Tre Högars Väg 7
22475 Lund

Kontakt:
Tel: 046-130990
E-post: This is a mailto link

Se all info