Hoppa till sidans innehåll

Folkrace


 Resultat se även sponsorcupens hemsida 

 Resultat - Åke Berglunds Minne

A-final damer

Utskriven 2017-06-21 07:16:3

1 47 Wilma Hallberg Ljusdals ms 7 7 5 7 7

Audi

2 44 Kestin Grenholm Föllinge-Motorklubb 5 4 7 5 4

Toyota

3 46 Simone Råsmyhr Offerdals MK 4 --- Ej start --- 5 - 2

Volvo

4 42 Emma Modin Mk nordjämten 7 5 7 7 -

Volvo Emma

5 41 Ann Lövgren Ånge Motorklubb - --- Ej start --- --- Ej start --- --- Ej start --- 3

Saab

6 45 Linnéa Andersson MK Nordjämten 5 7 4 5 5

Saab Sikåsara'n

7 43 Josefine Tunell Föllinge mk - --- Ej start --- --- Ej start --- -

Nissan Sikåsara'n

A-final juniorer

1 61 Adam Lundgren Krokoms motorklubb 4 3 7 7 5

Volvo Okq8 krokom

2 72 Oscar Jansson Krokoms motorklubb 5 2 7 7 5

Volvo

3 65 Fabian Stjernberg Krokom mk 7 4 TF 5 5 7

BMW

4 64 Edwin Eriksson Krokoms MK 5 5 5 5 3

Volvo

5 70 Natalie Ylander Mk nordjämnten 7 - - --- Ej start --- 4

Audi Team tok-åker

6 66 Hampus Henriksson Föllinge MK 2 5 4 4 4

Volvo

B-final juniorer

1 70 Natalie Ylander Mk nordjämnten 7 - - --- Ej start --- 4

Audi Team tok-åker

2 63 Anton Eriksson MK NORDJÄMTEN 1 7 3 --- Ej start --- 7

Volvo

3 62 Alex Lindberg MK Nordjämten 3 4 4 4 2

Volvo Team Tok-Åker

4 67 Maria Grenholm Föllinge Motorklubb 4 3 2 3 2

Toyota

5 68 Matilda Eriksson Mk nordjämten - 7 3 3 3

Toyota Team Tok-Åker

6 69 Max Lindberg Krokoms MK - SF --- Ej start --- --- Ej start --- - -

Volvo Team Tok-Åker

A-final herrar

1 16 Mikael Grehholm Föllinge Motorklubb 3 5 7 5 7

Mitsubishi

2 19 Patrik Hallberg Ljusdals ms 5 7 5 5 5

Audi

3 25 thomas berglund mknordjämten 7 7 7 7 7

Volvo

4 3 Christoffer Ylander MK Nordjämten 7 5 7 7 7

Volvo Team Tokåker

5 10 Jesper Sundin Föllinge MK 5 4 5 5 5

Volvo

6 24 Sven Strindlund MK Nordjämten 5 5 3 7 - OF,TF

B-final herrar

1 24 Sven Strindlund MK Nordjämten 5 5 3 7 - OF,TF

Volvo

2 12 Johnny Rotvik Ljusdals MS 7 - 7 7 -

Mitsubishi Team Tok-Åker

3 14 Mathias Lööf Föllinge MK 4 4 5 4 4

Volvo Sikåsara'n

4 21 Rasmus Båtsman Storuman 3 4 4 4 4

Volvo

5 18 Ola Stjernen Krokoms MK 7 7 4 3 -

Opel

6 20 Patrik Sandström Mk Nordjämten 4 5 - --- Ej start --- 5

Volkswagen

C-final herrar

1 20 Patrik Sandström Mk Nordjämten 4 5 - --- Ej start --- 5

Volkswagen

2 17 Niclas Turhagen Krokoms MK OF - - 4 5 3

Opel

3 4 Daniel Grande Krokoms MK 2 7 5 - 4

Volvo

4 6 Fredrik Jonasson Krokoms MK OF 5 4 2 4 1

Peugeot

5 23 Samuel Nilsson Offerdals MK 4 2 3 4 2

Opel

6 9 Håkan Dahlin MK Nordjämten 4 3 4 3 3

Toyota

Övriga placeringar

17 1 Alexander Rådbring SUSK 3 3 - - -

Volvo

18 11 Johacim Hestner Krokoms Motorklubb 2 3 - - -

Volvo OKQ8 Krokom

19 26 Toivo Rotvik LJUSDALS MS 3 --- Ej start --- -

Mitsubishi Team Tok-Åker

20 27 Ulf Lundqvist MK NordJämten --- Ej start --- 3 - SF - -

Volvo

21 7 Fredrik Olsson Krokoms MK - - - - -

Volvo Team Tok-Åker

21 5 Erik Halvarsson Jmk - - - - -

Volvo

21 13 Linus Blom MK nordjämten - --- Ej start --- ---- Ej start --- --- Ej start --- -

Volkswagen Team-Tokåker

21 8 Hans-Erik Johansson Jämtlands MK - - - - -

Saab

21 15 Mikael Eriksson Jämtlands MK - - - - -

Volkswagen

21 22 Richard Hallin MK Nordjämten - - - - -

Volvo

21 2 Anders Holmkvist Föllinge Mk - --- Ej start --- ---- Ej start --- --- Ej start --- -

Nissan Sikåsara'n

MK NordJämten
Sponsorcup 3 15-06-27


RESULTAT Uppvisning             A final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 ?  Lits Mekaniska                                   Volvo 940           

  2 ?  Northcar                                         Opel Astra          

  3 ?  Mobil Betong                                     Toyota MK2          

  4 ?  Folkes Bil                                       VW Vento            

  5 ?  Backa Transport                                  Volvo 240           

  6 ?  Jämtlands Bildemonteri                           Volvo Amazon        

RESULTAT Folkrace Damer         A final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 S  Karoline Thunell        krokoms mk               Mercedes            
       Anmälare: okq8 krokom                    Lic:  201 

  2 S  Ewelina Olausson        Krokoms mk               Opel                

  3 S  Veronica Sjökvist       Krokoms mk               Mitsubishi          
       Anmälare: 468                            Lic:      

  4 S  Kerstin, Grenholm       Föllinge                 Toyota              

  5 S  Amanda Hedälv           Hede MK                  Opel                

  6 S  Emmy Mähler             Junsele MS               Mazda               

RESULTAT Folkrace Damer         Övriga      
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke             Poäng_




  7 S  Susanne Thunell         Krokoms mk               Volvo                    8
       Anmälare: 201                            Lic:       Kom ej till start

RESULTAT Folkrace Juniorer      A final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 J  Fredrik Olsson          Krokoms mk               Volvo               
       Anmälare: okq8 krokom                    Lic:  201 

  2 J  Fredrik Tinnsten        Krokoms MK               Volvo               
       Anmälare: 201                            Lic:      

  3 J  Max Lindberg            Krokoms MK               Volvo               

  4 J  Natalie Ylander         MK nordjämten            Audi                

  5 J  Mathias Lööf            Föllinge Mk              Volvo               

  6 J  Niclas Jansson          krokoms mk               Toyota              
       Anmälare: Team skitbra                   Lic:  468 

RESULTAT Folkrace Juniorer      B final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 J  Natalie Ylander         MK nordjämten            Audi                

  2 J  Samuel Olofsson         Krokoms mk               Volvo               
       Anmälare: okq8 krokom                    Lic:  201 

  3 J  Anton Eriksson          Mk nordjämten            Volvo               

  4 J  emma modin              mknordjämten             Volvo               

  5 J  Sofia Grenholm          Föllinge MK              Toyota              

  6 J  Linnéa Andersson        MK Nordjämten            Saab                

RESULTAT Folkrace Juniorer      Övriga      
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke             Poäng_




12 J  John Holmkvist          Föllinge MK              Saab                     6
       Anmälare: Team Skitbra                   Lic:  468 

13 J  Ann Lövgren             Ånge Motorklubb          Saab                     3
       Anmälare: 718                            Lic:       Kom ej till start

RESULTAT Folkrace Herrar        A final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 S  Linus Vallin            Hede MK                  Volvo               

  2 S  Anders mähler           jms                      Volvo               

  3 S  Patrik Engberg          Krokoms MK               BMW                 

  4 S  simon ylander           berg                     Mazda               
       Anmälare: TeamHallin/BörsåsensMotorsport Lic:  391 

  5 S  Mattias MulleMeck Jens  Ånge Mk                  Saab                

  6 S  Daniel Engström         Krokoms Motorklubb       Toyta               

RESULTAT Folkrace Herrar        B final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 S  Daniel Engström         Krokoms Motorklubb       Toyta               

  2 S  Andreas Lindén          Ragundadalens RC         Opel                

  3 S  Tomas Berglund          Nordjämtens Motorklubb   VOLVO               

  4 S  Ola Norberg             Krokoms MK               Volvo               
       Anmälare: Bringåsen Racing               Lic:  232 

  5 S  Håkan Dahlin            Mk Nordjämten            Mazda               
       Anmälare: Team skitbra                   Lic:  468 

  6 S  Henrik Eriksson         Jämtlands MK             Opel                

RESULTAT Folkrace Herrar        C final     
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke                  _




  1 S  Daniel Engström         Krokoms Motorklubb       Toyta               

  2 S  Johan Jönsson           hede MK                  Saab                

  3 S  Alexander Seger         Krokoms Mk               Opel                
       Anmälare: OKQ8 Krokom                    Lic:  201 

  4 S  Mattias Eising          Jämtlands MK             Toyota              
       Anmälare: YA/Dynggrep Racing             Lic:  153 

  5 S  Daniel Bergvall         ragundadalens rc         Volvo               

  6 S  Cristoffer Ylander      Hede Motorklubb          Mazda               

RESULTAT Folkrace Herrar        Övriga      
Nr. Li Namn                    Klubb                    Bilmärke             Poäng_




17 S  Kenneth Andersson       Södra lappmarkens MK     Volkswagen               7
                                                           Kom ej till start

18 S  Johnny ström            Krokoms mk               Volkswagen               6

19 S  Benka Ihrén             Krokoms MK               Saab                     6

20 S  Petra Jonsson           Offerdals mk             Opel                     5
                                                           Kom ej till start

21 S  Niclas Helmersson       Krokoms mk               Volkswagen               4
                                                           Kom ej till start

22 S  Patrik Sandström        Nordjämtens Motorklubb   Opel                     3
       Anmälare: Team Skitbra                   Lic:  468  Kom ej till start

23 S  Sven Strindlund         MK Nordjämten            Volvo                    2
                                                           Kom ej till start

24 S  Johan  ihrén            Krokoms mk               Audi                     -
                                                           Kom ej till start

Uppdaterad: 2017-08-07 11:32

Postadress:
MK Nord-Jämten - Bilsport
Öhnvägen 17
83335 Strömsund

Kontakt:
Tel: 067012260
E-post: This is a mailto link

Se all info