Hoppa till sidans innehåll

Serieterräng 2017 Slutställning


Slutställning

Platssiffra gäller på dom 2 bästa deltävlingarna.

 

Flickor -7 år, födda 2010 och senare

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Nora Tunblad

1

1

1

2

1

Nike Tunblad

3

-

2

5

2

Molly Bergergård

-

2

4

6

3

Lilly Lundkvist

2

-

-

-

-

Ella Bergergård

-

3

-

-

-

Siri Tunblad

-

-

3

-

-

Pojkar -7 år, födda 2010 och senare

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Tom Zeffer

1

1

-

2

1

Vilmer Wesley

-

2

1

3

2

Leonel Tingstadius

-

3

2

5

3

Ludvig Boman

3

4

3

6

4

Fabian Antonsbacke

2

-

-

-

-

Gustav Antonsbacke

4

-

-

-

-

Gunnar Steimert

-

-

4

-

-


 

Flickor 8-9 år, födda 2008 – 2009

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Noomi Zeffer

1

1

1

2

1

Molly Boman

2

2

2

4

2

Hedda Tunblad

3

3

3

6

3

Lea Sjölander

-

4

-

-

-

Freja Sabelström

-

5

-

-

-

Pojkar 8-9 år, födda 2008 – 2009

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Junior Ylipää

1

1

1

2

1

Valter Wesley

-

2

-

-

-

Maciek Knapp

-

-

2

-

-

Mio Tingstadius

-

3

-

-

-

 


Flickor 10-11 år, födda 2006 – 2007 

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Alva Widegren

2

1

1

2

1

Wilda Lundkvist

1

-

3

4

2

Ida Zeffer

3

2

2

4

2

Elsa Tunblad

5

3

5

8

4

Thea Tunblad

4

-

4

8

4

Pojkar 10-11 år, födda 2006 – 2007 

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Tage Edvardsson

1

-

-

-

-


 

Flickor 12-13 år, födda 2004 – 2005

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Lisa Appelquist

1

3

1

2

1

Stina Ylipää

2

2

2

4

2

Melina Lauren

-

1

-

-

-

Vilda Blanckert

-

-

3

-

-

Embla Rosenblad

-

4

-

-

-

Pojkar 12-13 år, födda 2004 – 2005

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Elliot Troell

1

2

1

2

1

August Nordenskär

-

1

-

-

-

Simon Olsén

-

3

-

-

-

Elias Johansson

-

4

-

-

-


 

Flickor 14-15 år, födda 2002 – 2003

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Ellie Nordberg

-

1

-

-

-

Pojkar 14-15 år, födda 2002 – 2003

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Elias Skeppstedt

-

-

1

-

-


 

Pojkar 16-17 år, födda 2000 – 2001

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Olle Östlund

-

1

-

-

-




 

Damer

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Therese Rosén

-

1

1

2

1

Ann Leesment

1

3

-

4

2

Karin Tunblad

2

-

-

-

-

Malin Hedin

-

2

-

-

-

Christin Sabelström

-

4

-

-

-

 

Herrar

Namn

Plac

Lopp 1

Plac

Lopp 2

Plac

Lopp 3

Plats-

siffra

Total

plac

Anders Glädjelöparen Söderlund

-

1

1

2

1

Anders Widegren

1

2

4

3

2

Anders Zeffer

2

-

3

5

3

Lars Lindbom

3

-

5

8

4

Johan Lundkvist

4

4

-

8

4

Thomas Hjelm

7

8

-

15

6

Claes Steimert

-

-

2

-

-

Fredrik Bergergård

-

3

-

-

-

Christer Edvardsson

5

-

-

-

-

Håkan Melin

-

5

-

-

-

Mattias Björck

6

-

-

-

-

Alexander Melin

-

6

-

-

-

Magnus Johansson

-

7

-

-

-

 

Uppdaterad: 03 JUN 2017 00:16
Skribent: Thomas Lundberg
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Mälarö SOK
Kent Eklöf, Linvägen 20
17835 Ekerö

Kontakt:
Tel: +46 72-733 30 39
E-post: This is a mailto link