Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2009


  Resultat Platenspelen 20090524

Tävlingsledare: Peter Håkansson

Väder: Soligt, blåsigt, ca 20grader

    MÄN 800 M    

1 Arvid Berglund -91 Tranås AIF 2,04,37
2 Ismail Muktar Sharif-92 IK Akele 2,05,51
3 Anton Schölin-92 Finspångs AIK 2,06,81
4 Pontus Kjelén-92 SOK Träff 2,13,02
5 Dennis Lindborg-93 Grytgöls IK 2,15,25

    P17 100 M  Vind -2,4  
1 Gustav Schölin-94 Finspångs AIK 12.34
2 Anton Schölin -92 Finspångs AIK 12.34

    P17 HÖJD    
1 Oscar Waldner-93 Sävedalens AIK 1.67

    P15 800 M    
1 Alexander Abrahamsson-94 IK Akele 2,12,92
2 Anton Lindblad-95 SOK Träff 2,21,75
3 Fabian Byhlén-95 IFK Linköping 2,23,58
4 Ludvig Danielsson-95 IK Norrköping FI 2,28,87
5 Emil Särnehed-94 Motala AIF 2,31,99
6 Dag Hultberg -95 IK Norrköping FI DNS

    P15 300 M HÄCK    
1 Gustav Schölin-94 Finspångs AIK 45.01
2 Dag Hultberg -95 IK Norrköping FI 55.06
5 Arvid Berglund -91 Tranås AIF 41.35 utom tävlan

    P15 HÖJD    
1 Johannes Hilding -94 Motala AIF 1.75
2 Niklas Nilsson-94 Skeninge IK 1.40
3 Emil Särnehed-94 Motala AIF 1.35
4 Arvid Sylvan -95 IK Norrköping FI 1.35

    P15 LÄNGD    
1 Noak Ringman -95 IK Norrköping FI 5.38 +0,8
2 Alexander Björk-95 Skeninge IK 5.02 +0,9
3 Johannes Hilding -94 Motala AIF 4.91 +0,4
4 Samuel Viveland -94 Linköpings GIF 4.69 +0,4
5 Niklas Nilsson-94 Skeninge IK 4.69 +0,6
6 Arvid Sylvan -95 IK Norrköping FI 4.42 +1,1
7 Emil Särnehed-94 Motala AIF 4.10 +0,2
8 Ludvig Öhrling -94 Linköpings GIF IGF

    P15 SPJUT 600    
1 Johannes Hilding -94 Motala AIF 34.73
2 Noak Ringman -95 Norrköping FI 31.27
3 Urban Christel -97 Skeninge IK 27.37
4 Arvid Sylvan -95 IK Norrköping FI 24.94

    P13 80 M  Vind -1,9  
1 Arvid Rönnkvist-96 Linköpings GIF 10.88
2 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 11.43
3 André Zune-96 Motala AIF 11.60
4 Kevin Kågemyr -96 Linköpings GIF 11.76

    P13 600 M    
1 Arvid Rönnkvist-96 Linköpings GIF 2.04,86
2 Kevin Kågemyr -96 Linköpings GIF 2.08,43
3 Alexander Wiklund-97 Finspångs AIK 2.08,62

    P13 HÖJD    
1 Gustav Danielsson-96 Linköpings GIF 1.43
2 André Zune-96 Motala AIF 1.43
3 Oliver Karlsson-97 Motala AIF 1.25
4 Douglas Sjöberg-97 Huddinge AIS 1.25
4 Emil Fridh-96 Motala AIF 1.25
6 Adaml Kagerbäck-97 Linköpings GIF 1.20
7 Marcus Strickert-97 Motala AIF 1.20
9 Samuel Kagerbäck-97 Linköpings GIF 1.20
9 Oscar Mattsson-97 Kisa SK 1.20
10 Karl Oskar Szigetti-97 Motala AIF 1.20
11 August Ståhlner-96 Motala AIF 1.15
12 Jacob Eklund -97 Motala AIF DNS

    P13 STAV    
1 Jens Roslund-96 Mosjö FK 2.50
2 André Zune-96 Motala AIF 2.40
3 Emil Fridh -96 Motala AIF 2.30
4 David Säll-97 Tranås AIF 1.90

    P13 LÄNGD ZON    
1 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 4.82 +0,3
2 Adrian Härold-97 Ljungsbro FK 4.67 +0,3
3 Emil Fridh -96 Motala AIF 4.50 +1,3
4 André Zune-96 Motala AIF 4.34 +0,4
5 Arvid Klinthäll-96 IK Norrköping FI 4.20 +1,7
6 Douglas Sjöberg-97 Huddinge AIS 4.13 +0,3
7 Marcus Strickert-97 Motala AIF 3.92 +0,8
8 Alexander Wiklund-97 Finspångs AIK 3.88 +1,5
9 Oliver Karlsson-97 Motala AIF 3.77 +0,3
10 Karl Oskar Szigetti-97 Motala AIF 3.72 +0,7
11 Samuel Kagerbäck-97 Linköpings GIF 3.64 +1,3
12 Adaml Kagerbäck-97 Linköpings GIF 3.61 +0,3
13 Oscar Mattsson-97 Kisa SK 3.58 +0,3
14 Urban Christell -97 Skeninge IK 3.45 +2,0
15 August Ståhlner-96 Motala AIF 3.40 +0,2
16 Jacob Eklund -97 Motala AIF 3.14 +0,8

    P13 TRESTEG ZON    
1 Gustav Danielsson-96 Linköpings GIF 9.50 +0,8
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 9.49 +0,9
3 Douglas Sjöberg-97 Huddinge AIS 9.38 +2,1 9,25 +0,1
4 Kevin Kågemyr -96 Linköpings GIF 8.56 +4,9 8,53 +0,2
5 André Zune-96 Motala AIF 8.28 +0,1
6 Marcus Strickert-97 Motala AIF 8.24 +2,1 7,99 +1,4
7 David Säll-97 Tranås AIF 8.22 +1,4
8 Oliver Karlsson-97 Motala AIF 8.14 +1,8

    P13 DISKUS 0,6    
1 Urban Christell -97 Skeninge IK 25.98
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 22.82
3 David Säll-97 Tranås AIF 17.91

    P12 80 M  HEAT 1   Vind -2,0
1 Alexander Wiklund-97 Finspångs AIK 13.15 Final
2 Karl Oskar Szigetti-97 Motala AIF 13.37 Final
3 Urban Christell -97 Skeninge IK 13.94

    P12 80 M  HEAT 2   Vind -2,7
1 Adrian Härold-97 Ljungsbro FK 11.29 Final
2 Marcus Strickert-97 Motala AIF 12.60 Final
3 Hugo Lindh IK Norrköping FI 13.34 Final
4 Oscar Mattsson-97 Kisa SK 13.89 Final
5 Jacob Eklund -97 Motala AIF 14.40

    P12 80 M  FINAL  w=-3,2
1 Adrian Härold-97 Ljungsbro FK 11.30
2 Marcus Strickert-97 Motala AIF 12.70
3 Alexander Wiklund-97 Finspångs AIK 13.01
4 Karl Oskar Szigetti-97 Motala AIF 13.26
5 Hugo Lindh IK Norrköping FI 13.50
6 Oscar Mattsson-97 Kisa SK 14.46

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1 Alexander Jissmyr -98 Tranås AIF 9.70 Final
2 Oliver Glänneskog-98 IK Norrköping FI 9.76 Final
3 Alexander Ivehammar-98 Linköpings GIF 9.81 Final
4 Milton Nilsson-98 IK Norrköping FI 10.74 Final

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,4
1 Max Hrelja-98 Linköpings GIF 8.83 Final
2 Jesper Lindén-98 IK Norrköping FI 9.88 Final
3 Adam Rosén -98 Motala AIF 10.77

    P11 60 M  FINAL  Vind -2,9
1 Max Hrelja-98 Linköpings GIF 9.02
2 Alexander Jissmyr -98 Tranås AIF 9.88
3 Oliver Glänneskog-98 IK Norrköping FI 9.89
4 Jesper Lindén-98 IK Norrköping FI 9.91
5 Alexander Ivehammar-98 Linköpings GIF 9.94
6 Milton Nilsson-98 IK Norrköping FI 10.90

    P11 600 M    
1 Alexander Jissmyr -98 Tranås AIF 2.08,50
2 Alexander Ivehammar-98 Linköpings GIF 2.10,07
3 Alexander Warma-98 IK Norrköping FI 2.15,11

    P11 LÄNGD ZON    
1 Max Hrelja-98 Linköpings GIF 4.54 +0,9
2 Jesper Lindén-98 IK Norrköping FI 3.86 +1,2 3.79
3 Gustav Mattsson -99 Kisa SK 3.86 0 3.78
4 Alexander Ivehammar-98 Linköpings GIF 3.69 +1,8
5 Alexander Jissmyr -98 Tranås AIF 3.68 +1,0
6 David Lindsten-99 Motala AIF 3.46 0
7 Alexander Sjöström-99 Motala AIF 3.40 +1,9
8 Adam Rosén -98 Motala AIF 3.25 +1,5
9 Henrik Muller-99 Motala AIF 3.02 +0,3
10 Milton Nilsson-98 IK Norrköping FI 3.02 +1,6

    P11 KULA 2,0    
1 Max Hrelja-98 Linköpings GIF 8.03
2 Alexander Ivehammar-98 Linköpings GIF 7.11
3 David Lindsten-99 Motala AIF 6.66
4 Alexander Sjöström-99 Motala AIF 5.89
5 Henrik Muller-99 Motala AIF 5.86

    P10 60 M    Vind -0,6
1 Gustav Mattsson Kisa SK 9.74
2 David Lindsten-99 Motala AIF 10.19
3 Alexander Sjöström-99 Motala AIF 11.05
4 Henrik Muller-99 Motala AIF 11.36

    P9 60 M    Vind +1,1
1 Edvin Schölin-00 Finspångs AIK 9.59
2 Samuel Derelöv-00 Motala AIF 9.64
3 Adam Cleve-00 Motala AIF 10.87
4 Ossie Hinshaw-00 Motala AIF 11.00

    P9 LÄNGD ZON    
1 Samuel Derelöv-00 Motala AIF 3.93 +0,46
2 Ossie Hinshaw-00 Motala AIF 3.47 +1,42
3 Adam Cleve-00 Motala AIF 2.88 +1,32

    P9 BOLLKAST    
1 Edvin Schölin-00 Finspångs AIK 30.04
2 Ossie Hinshaw-00 Motala AIF 24.53
3 Samuel Derelöv-00 Motala AIF 23.79
4 Adam Cleve-00 Motala AIF 12.87

    KVINNOR 100 M     Vind -3,0
1 Eleonor Broström -93 Linköpings GIF 13.30
2 Jennifer Omolwa-91 Tranås AIF 13.68
3 Alice Lidén-95 Tranås AIF 13.89
4 Erika Nyström -93 Motala AIF 14.26

    KVINNOR 800 M    
1 Johanna Weddfeldt-94 IFK Linköping 2,34,03
2 Frida Tunemar -93 Skeninge IK 2,59,32
3 Sandra Fors Skeninge IK 3,39,77
4 Louise Thudén -91 Motala AIF DNS

    KVINNOR 3000 M    
1 Sandra Byléhn-92 IFK Linköping 11.10,10

    KVINNOR HÖJD    
1 My Nordström-90 IK Norrköping FI 1.63
2 Frida Tunemar -93 Skeninge IK 1.56
3 Erika Nyström -93 Motala AIF 1.30

    KVINNOR STAV    
1 Jonna Jansson -91 Motala AIF 2.80
2 Erika Nyström -93 Motala AIF 2.70
3 Hanna Hultqvist -92 Motala AIF 2.30

    KVINNOR LÄNGD    
1 Erika Nyström -93 Motala AIF 5.02 +0,8
2 Hanna Hultqvist -92 Motala AIF 5.01 +1,1
3 Jonna Jansson -91 Motala AIF 4.78 +1,3

    KVINNOR KULA 4,0    
1 Camilla NorrEricsson -91 GoIF Tjalve 11.81
2 Martina Efraimsson -85 Motala AIF 10.69
3 Anna-Karin Salovaara-74 Linköpings GIF 10.35
4 Elina Bengtsson -88 Motala AIF 8.24
5 Jennifer Omolwa-91 Tranås AIF 8.23

    KVINNOR DISKUS 1,0    
1 Camilla NorrEricsson -91 GoIF Tjalve 40.42
2 Anna-Karin Salovaara-74 Linköpings GIF 34.24
3 Elina Bengtsson -88 Motala AIF 32.03
4 Emma Arvidsson-91 Motala AIF 28.59
5 Martina Efraimsson Motala AIF 22.93
6 Jonna Jansson -91 Motala AIF 21.66

    KVINNOR SPJUT 600    
1 Martina Efraimsson -85 Motala AIF 29.75

    F17 KULA 3,0    
1 Frida Tunemar -93 Skeninge IK 11.80
2 Maria Wennlund-93 Filipstads IK 11.65
3 Hanna Hultqvist -92 Motala AIF 11.02
4 Anna Hall-93 GoIF Tjalve 10.51
5 Rebecca Karlsson Åsbro Goif 10.34

    F17 DISKUS 1,0    
1 Maria Wennlund-93 Filipstads IK 32.16
2 Frida Borén -94 Motala AIF 27.35
3 Rebecka Karlsson -94 Motala AIF 26.58
4 Hanna Hultqvist -92 Motala AIF 24.93
5 Vendela strömbeck-93 Motala AIF 24.73
6 Erika Nyström -93 Motala AIF 23.53
7 Rebecca Karlsson -92 Åsbro GoIF 21.23

    F17 SPJUT 600    
1 Vendela strömbeck-93 Motala AIF 34.48
2 Emelie Aspdahl -93 GoIF Tjalve 32.96
3 Frida Tunemar -93 Skeninge IK 32.70
4 Anna Hall-93 GoIF Tjalve 30.20
5 Jenny Landberg -95 GoIF Tjalve 28.11
6 Carolina Landberg -92 GoIF Tjalve 27.39
7 Erika Nyström Motala AIF 24.09
8 Hanna Hultqvist Motala AIF 22.16

    F15 80 M HÄCK  Vind -2,0  
1 Evelina Johansson -94 Norköping FI 12.95
2 Sofia Borg -95 Linköpings GIF 13.73

    F15 300 M HÄCK    
1 Alexia Holse -95 GoIF Tjalve 48.77
2 Jenny Landberg -95 GoIF Tjalve 53.75
3 Jonna Kowalski -94 GoIF Tjalve dnf

    F15 STAV    
1 Frida Borén -94 Motala AIF 2.10
2 Hanna Säll-95 Tranås AIF 2.00

    F15 LÄNGD    
1 Alice Lidén-95 Tranås AIF 4.91 +1,8
2 Sofia Borg -95 Linköpings GIF 4.86 -0,2
3 Lisa Grönlund -94 IK Norrköping FI 4.83 -1,5
4 Izabelle Larsson-95 Tranås AIF 4.09 +1,4
5 Elin Ejderblom -95 Skeninge IK 3.44 -2,0
6 Linn Nyberg-94 Motala AIF 3.07 -0,6
7 Matilda Matthys -95 GoIF Tjalve DNS
7 Frida Borén -94 Motala AIF DNS

    F15 TRESTEG    
1 Alexia Holse -95 GoIF Tjalve 10.62 +3,84 10,09 w=+1,4
2 Johanna Pettersson-94 KFUM Örebro 10.49 +3,76 10,27 w=1,0
3 Evelina Johansson -94 IK Norrköping FI 9.94 +1,33

    F15 KULA 3,0    
1 Rebecka Karlsson -94 Motala AIF 10.05
2 Frida Borén -94 Motala AIF 9.89
3 Johanna Pettersson-94 KFUM Örebro 9.78
4 Frida Hultberg-95 GoIF Tjalve 9.60
5 Sara Grönlund -94 IK Norrköping FI 8.02
6 Izabelle Larsson-95 Tranås AIF 7.67
7 Linn Nyberg-94 Motala AIF 4.88

    F15 DISKUS 0,6   
1 Frida Borén -94 Motala AIF 35.99
2 Sara Grönlund -94 IK Norrköping FI 33.91
3 Jenny Landberg -95 GoIF Tjalve 33.80
4 Rebecka Karlsson -94 Motala AIF 31.19
5 Frida Hultberg-95 GoIF Tjalve 24.87

    F13 80 M  Vind -2,6  
1 Jennifer Karlsson-96 IK Norrköping FI 11.32
2 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 11.46
3 Julia Ivehammar -96 Linköpings GIF 12.04
4 Amanda Carlsson-96 Linköpings GIF 12.05
5 Molly Åsberg-96 Motala AIF 12.55

    F13 200 M  Vind -2,0  
1 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 29.42
2 Hedvig Eriksson-96 Tranås AIF 30.46
3 Julia Ivehammar -96 Linköpings GIF 31.09
4 Molly Åsberg-96 Motala AIF 32.81

    F13 600 M    
1 Lisa Svensson-97 Linköpings GIF 1.53,25
2 Anna Blomqvist-96 IK Norrköping FI 1.55,61
3 Julia Ivehammar -96 Linköpings GIF 1.56,90
4 Amanda Carlsson-96 Linköpings GIF 2.11,47

    F13 60 M HÄCK    Vind -2,3
1 Lina Hilding -96 Motala AIF 11.30
2 Jennifer Karlsson-96 IK Norrköping FI 11.66
3 Sara Derelöv-96 Motala AIF 11.68
4 Amanda Carlsson-96 Linköpings GIF 11.83

    F13 HÖJD    
1 Hedvig Eriksson-96 Tranås AIF 1.34 1,42
2 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 1.34 1,38 efter omhoppning
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 1.34

    F13 STAV    
1 Fanny Maxeby-97 IK Norrköping FI 2.00

    F13 LÄNGD ZON    
1 Hedvig Eriksson-96 Tranås AIF 4.81 +0,4
2 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 4.62 +1,5
3 Jennifer Karlsson-96 IK Norrköping FI 4.45 +1,6
4 Linn Riddarström -96 Motala AIF 4.15 +1,4
5 Lisa Arvidsson-96 IK Norrköping FI 4.09 +1,9
6 Amanda Carlsson-96 Linköpings GIF 4.06 +1,6
      7
Sara Derelöv-96          Motala AIF             3,96 +0,6
       8 Molly Åsberg-96 Motala AIF             3,37 +1,8


  
    F13 KULA 2,0     
1 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 11.08

     2    Moa Ullgren -96                  GoIF Tjalve                        10.17
3 Linn Riddarström -96 Motala AIF 9.27
4 Sara Derelöv-96 Motala AIF 8.84
5 Lisa Arvidsson-96 IK Norrköping FI 7.00

    F13 DISKUS 0,6    
1 Linn Riddarström -96 Motala AIF 24.47
2 Anna Karlsson -98 Motala AIF 23.82
3 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 21.39
4 Anna Blomqvist-96 IK Norrköping FI 17.18
5 Linn Forsell -97 Motala AIF 15.74
6 Lisa Arvidsson-96 IK Norrköping FI 13.90

    F13 SPJUT 400    
1 Linn Riddarström -96 Motala AIF 26.15
2 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 25.75
3 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 22.32
4 Elin Stormats-97 Motala AIF 13.90
5 Linn Forsell -97 Motala AIF 13.86

    F12 80 M  HEAT 1  Vind -2,8
1 Johanna Pettersson-97 Motala AIF 13.21 Final
2 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 11.27 Final
3 Elin Stormats-97 Motala AIF 13.23

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -2,2
1 Emelie Öberg-97 Linköpings GIF 11.81 Final
2 Jennifer Gustavsson-97 Linköpings GIF 12.35 Final
3 Nathalie Dossel-97 Motala AIF 12.49 Final
4 Matilda Langreiter-97 Motala AIF 12.50 Final

    F12 80 M  FINAL  Vind-2,2
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 11.35
2 Emelie Öberg-97 Linköpings GIF 11.93
3 Jennifer Gustavsson-97 Linköpings GIF 12.43
4 Nathalie Dossel-97 Motala AIF 12.48
5 Matilda Langreiter-97 Motala AIF 13.15
6 Johanna Pettersson-97 Motala AIF 13.53

    F12 200 M    Vind -2,5
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 29.46
2 Emelie Öberg-97 Linköpings GIF 30.73
3 Nathalie Dossel-97 Motala AIF 32.29
4 Sofia Renbjörk-97 GoIF Tjalve 32.71
5 Lisa Svensson-97 Linköpings GIF 33.41
6 Elin Stormats-97 Motala AIF 37.43

    F12 HÖJD    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 1.47
2 Fanny Maxeby-97 IK Norrköping FI 1.41
3 Johanna Pettersson-97 Motala AIF 1.10
4 Elin Stormats-97 Motala AIF 1.00

    F12 LÄNGD ZON    
1 Emelie Öberg-97 Linköpings GIF 4.32 +1,5
2 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 3.93 +1,0
3 Matilda Langreiter-97 Motala AIF 3.68 +0,6
4 Elin Stormats-97 Motala AIF 3.67 +0,6
5 Sofia Renbjörk-97 GoIF Tjalve 3.57 +0,5
6 Jennifer Gustavsson-97 Linköpings GIF 3.57 +0,7
7 Linn Forsell -97 Motala AIF 3.52 -0,5
8 Johanna Pettersson-97 Motala AIF 3.41 -1,6
9 Fanny Maxeby-97 IK Norrköping FI DNS

    F12 KULA 2,0    
1 Linn Forsell -97 Motala AIF 8.89
2 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 8.86
3 Emelie Öberg-97 Linköpings GIF 7.77
4 Matilda Langreiter-97 Motala AIF 6.77
5 Sofia Renbjörk-97 GoIF Tjalve 6.75
6 Elin Stormats-97 Motala AIF 6.53
7 Johanna Pettersson-97 Motala AIF 5.96

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -3,1
1 Hedda Ringman -98 IK Norrköping FI 9.03 Final
2 Anna Karlsson -98 Motala AIF 9.15 Final
3 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 9.43
4 Ebba Lövgren -98 Motala AIF 10.42
5 Felice Rask-98 Motala AIF 10.94
6 Linnea Davidsson-98 Tranås AIF 11.15

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,1
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9.28 Final
2 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 9.35 Final
3 Negah Sarawaran-98 IFK Linköping 9.76
4 Ebba Ejderblom -98 Skeninge IK 9.78
5 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 9.86
6 Filippa Carlsson-98 Linköpings GIF 10.75

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -1,3
1 Linnea Broström -98 Linköpings GIF 9.10 Final
2 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF 9.35 Final
3 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 9.62
4 Alva VanDoorn-98 Motala AIF 9.98
5 Elin Andersson-98 GoIF Tjalve 10.19
6 Emma Jonsson-98 Linköpings GIF 10.39

    F11 60 M  FINAL   Vind -2,3
1 Hedda Ringman -98 IK Norrköping FI 9.06
2 Linnea Broström -98 Linköpings GIF 9.06
3 Anna Karlsson -98 Motala AIF 9.24
4 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF 9.26
5 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9.26
6 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 9.40

    F11 600 M    
1 Linnea Broström -98 Linköpings GIF 2.02,41
2 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 2.04,38
3 Cornelia Häggblad-98 IK Norrköping FI 2.06,20
4 Negah Sarawaran-98 IFK Linköping 2.06,70
5 Anna Karlsson -98 Motala AIF 2.07,54
6 Emma Jonsson-98 Linköpings GIF 2.14,19
7 Märta Arvidsson-98 IK Norrköping FI 2.47,18

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,8
1 Hedda Ringman -98 IK Norrköping FI 11.57 Final
2 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 12.76 Final
3 Amanda Malmehed-98 Linköpings GIF 13.25

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,6
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 11.83 Final
2 Fanny Rudheim -99 KFUM Örebro 12.13 Final
3 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 12.64 Final
4 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 13.04 Final

    F11 60 M HÄCK  FINAL  Vind -2,4
1 Hedda Ringman -98 IK Norrköping FI 11.31
2 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 11.86
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 11.94
4 Fanny Rudheim -99 KFUM Örebro 12.21
5 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 13.10
6 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 13.79

    F11 HÖJD    
1 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 1.35
2 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1.32
3 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF 1.28
4 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 1.28
5 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 1.20
6 Amanda Malmehed-98 Linköpings GIF 1.15
7 Hilda Sylvan -98 IK Norrköping FI 1.10
7 Emma Jonsson-98 Linköpings GIF 1.10

    F11 LÄNGD ZON    
1 Cornelia Häggblad-98 IK Norrköping FI 4.48 0,0
2 Linnea Broström -98 Linköpings GIF 4.41 0,0
3 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 4.31 -1,5
4 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF 4.30 +1,0
5 Anna Karlsson -98 Motala AIF 4.29 -1,1
6 Hedda Ringman -98 IK Norrköping FI 4.26 +2,0
7 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 4.01 -1,7
8 Ragna Klinthäll-98 IK Norrköping FI 4.00 +1,5
9 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 3.90 +1,7
10 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 3.77 +1,4
11 Amanda Malmehed-98 Linköpings GIF 3.69 +2,0
12 Ebba Ejderblom -98 Skeninge IK 3.68 +1,5
13 Alva VanDoorn-98 Motala AIF 3.67 0,0
14 Ebba Lövgren -98 Motala AIF 3.62 -0,9
15 Elin Andersson-98 GoIF Tjalve 3.58 0,0
16 Emma Jonsson-98 Linköpings GIF 3.40 +2,1 3,36 w+1,4
17 Hilda Sylvan -98 IK Norrköping FI 3.25 +1,9
18 Filippa Carlsson-98 Linköpings GIF 3.20 +1,9
19 Märta Arvidsson-98 IK Norrköping FI 3.14 -1,5
20 Felice Rask-98 Motala AIF 3.05 0,0

    F11 KULA 2,0    
1 Anna Karlsson -98 Motala AIF 9.29
2 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 8.61
3 Amanda Malmehed-98 Linköpings GIF 8.55
4 Wilma Sjödahl-98 Värmdö IF 7.30
5 Alva VanDoorn-98 Motala AIF 6.76
6 Ebba Lövgren -98 Motala AIF 6.59
7 Vilma Wikh-98 Linköpings GIF 6.30
8 Linnea Davidsson-98 Tranås AIF 5.99
9 Hilda Sylvan -98 IK Norrköping FI 5.84
10 Ebba Ejderblom -98 Skeninge IK 5.76

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -1,2
1 Hanna Wahlström-99 Åsbro GOIF 9.88
2 Tova Åhs-99 Motala AIF 10.19
3 Anna Blackert-99 Skeninge IK 10.54
4 Cornelia Sjölin -99 Motala AIF 10.93
5 Tessa Johannesson-99 Motala AIF 10.99

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -3,3
1 Esther Björck-99 Motala AIF AIF 9,96
2 Melina Holse -99 Linköpings GIF 10.06
3 Alicia Löfstedt-99 Motala AIF 10.75
4 Emma Undfors-99 Tranås AIF 10,85
5 Maja Hultberg-99 GoIF Tjalve 11.15

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -1,3
1 Fanny Runheim-99 KFUM Örebro 9.46
2 Linnea Johansson-99 IK Norrköping FI 9.82
3 Alma Folke-99 Tranås AIF 9.97
4 Emma Axelsson-99 Motala AIF 10.63
5 Olivia Samuelsson-99 Tranås AIF 10.81

    F10 60 M  HEAT 4  Vind -1,7
1 Sofia Källgren-99 Motala AIF 10.23
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 10.35
3 Andrea Cumbo-99 Motala AIF 10.40
4 Julia Johansson-99 Motala AIF 10.53
5 Frida Karlsson-99 Tranås AIF 10.67

      

  

    F10 60 M  FINAL   Vind -2,2
1 Esther Björck -99 Motala AIF 9.55
2 Fanny Runheim-99 KFUM Örebro 9.56
3 Hanna Wahlström-99 Åsbro GOIF 9.78
4 Linnea Johansson-99 IK Norrköping FI 9.89
5 Melina Holse -99 Linköpings GIF 10.08
6 Alma Folke-99 Tranås AIF 10.10

    F10 600 M    
1 Emeli Jonsson -99 GoIF Tjalve 2.16,64
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 2.17,30
3 Sara Forsell-00 Motala AIF 2.22,49
4 Julia Johansson-99 Motala AIF 2.23,77
5 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 2.28,48
6 Tova Åhs-99 Motala AIF 2.32,87
7 Clara SöderEk-99 Motala AIF 2.40,88
8 Amanda Ivehammar-01 Linköpings GIF 2.43,04

    F10 HÖJD    
1 Esther Björck-99 Motala AIF 1.14
2 Tilda Maxeby-99 IK Norrköping FI 1.14
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 1.14
4 Emeli Jonsson -99 GoIF Tjalve 1.10
5 Olivia Samuelsson-99 Tranås AIF 1.10
6 Maja Hultberg-99 GoIF Tjalve 1.05
7 Frida Karlsson-99 Tranås AIF 1.05
8 Sofia Källgren-99 Motala AIF 1.05
9 Tessa Johannesson-99 Motala AIF 1.00
10 Julia Johansson-99 Motala AIF 1.00
11 Tova Åhs-99 Motala AIF 1.00
12 Cornelia Sjölin -99 Motala AIF 0.95
13 Anna Blackert-99 Skeninge IK 0.95

    F10 LÄNGD ZON    
1 Fanny Runheim-99 KFUM Örebro 4.08 +1,5
2 Esther Björck-99 Motala AIF 3.89 +2,0
3 Linnea Johansson-99 IK Norrköping FI 3.79 +1,1
4 Andrea Cumbo-99 Motala AIF 3.75 +1,0
5 Hanna Wahlström-99 Åsbro GOIF 3.76 -0,6
6 Melina Holse -99 Linköpings GIF 3.64 0,0
7 Alma Folke-99 Tranås AIF 3.52 +1,6
8 Julia Johansson-99 Motala AIF 3.47 +1,9
9 Sofia Källgren-99 Motala AIF 3.39 +1,0
10 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 3.30 +1,7
11 Alicia Löfstedt-99 Motala AIF 3.30 +2,1 3,22 +1,1
12 Emeli Jonsson -99 GoIF Tjalve 3.27 +1,1
13 Maja Hultberg-99 GoIF Tjalve 3.20 +2,0
14 Tova Åhs-99 Motala AIF 3.19 +0,9
15 Tilda Maxeby-99 IK Norrköping FI 3.15 +1,6
16 Frida Karlsson-99 Tranås AIF 3.01 +0,7
17 Cornelia Sjölin -99 Motala AIF 3.01 0,0
18 Olivia Samuelsson-99 Tranås AIF 2.99 0,0
19 Clara SöderEk-99 Motala AIF 2.89 +1,4
20 Emma Undfors-99 Tranås AIF 2.67 +0,5
21 Linn Fridh -99 Motala AIF 2.56 +1,8
22 Tessa Johannesson-99 Motala AIF DNS
22 Gabriella Abdullahad-99 Motala AIF DNS

    F10 KULA 2,0    
1 Fanny Runheim-99 KFUM Örebro 6.76
2 Melina Holse -99 Linköpings GIF 6.23
3 Alma Folke-99 Tranås AIF 6.21
4 Esther Björck-99 Motala AIF 5.94
5 Clara SöderEk-99 Motala AIF 5.87
6 Emma Undfors-99 Tranås AIF 5.61
7 Julia Johansson-99 Motala AIF 5.54
8 Tova Åhs-99 Motala AIF 5.33
9 Anna Blackert-99 Skeninge IK 4.80
10 Andrea Cumbo-99 Motala AIF 4.72
11 Emilia Malmehed-01 Linköpings GIF 4.65
12 Emma Axelsson-99 Motala AIF 4.40
13 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 4.27
14 Linn Fridh -99 Motala AIF 3.96
15 Tessa Johannesson-99 Motala AIF 3.94
Gabriella Abdullahad-99 Motala AIF dns

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,2
1 Tilda Ånborg-00 Motala AIF 10.79 Final
2 Sara Forsell-00 Motala AIF 10.85 Final
3 Frida Stormats-00 Motala AIF 11.37 Final
4 Evelina Häggblad-00 Motala AIF 12.21

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,9
1 Anna Borg-00 Linköpings GIF 10.37 Final
2 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 11.13 Final
3 Sanna Johannesson-00 Motala AIF 11.93 Final

    F9 60 M  FINAL      Vind -2,8
1 Anna Borg-00 Linköpings GIF 10.57
2 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 10.77
3 Tilda Ånborg-00 Motala AIF 11.10
4 Sara Forsell-00 Motala AIF 11.13
5 Frida Stormats-00 Motala AIF 11.44
6 Sanna Johannesson-00 Motala AIF 11.55

    F9 LÄNGD ZON    
1 Anna Borg-00 Linköpings GIF 3.55 +2,1 3,43 +1,5
2 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 3.30 +1,4
3 Tilda Ånborg-00 Motala AIF 3.25 +1,5
4 Sara Forsell-00 Motala AIF 3.20 +1,5
5 Frida Stormats-00 Motala AIF 2.94 +2,2 2,89 +1,4
6 Sanna Johannesson-00 Motala AIF 2.78 +2,3 2,76 +1,5
7 Evelina Häggblad-00 Motala AIF 2.54 +2,6 2,49 +0,9
8 Emelie Carlman-00 Motala AIF DNS

    F9 BOLLKAST    
1 Anna Borg-00 Linköpings GIF 19.86
2 Frida Stormats-00 Motala AIF 17.19
3 Tilda Ånborg-00 Motala AIF 15.42
4 Sara Forsell-00 Motala AIF 13.93
5 Evelina Häggblad-00 Motala AIF 11.07
6 Sanna Johannesson-00 Motala AIF 10.03

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1 Matilda Dahlén-01 Linköpings GIF 11.14 Final
2 Nora Thörngren-01 Motala AIF 11.41
3 Fanny Muller-01 Motala AIF 11.66
4 Amanda Ivehammar-01 Linköpings GIF 12.35

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,2
1 Emilia Malmehed-01 Linköpings GIF 10.75 Final
2 Nellie Thörngren-01 Motala AIF 10.80 Final
3 Emma Jensen-01 Motala AIF 12.21
4 Nicolina Häggblad-02 Motala AIF 12.53

    F8 60 M  HEAT 3  Vind -1,3
1 Tuva Hageborn-01 Motala AIF 11.11 Final
2 Serina Salovaara-01 Linköpings GIF 11.15 Final
3 Line Hageborn-01 Motala AIF 11.23 Final
4 Johanna Wirebro-02 Motala AIF 12.17
5 Agnes Andersson-01 Motala AIF 12.41

    F8 60 M  FINAL  Vind -2,3
1 Emilia Malmehed-01 Linköpings GIF 10.85
2 Serina Salovaara-01 Linköpings GIF 11.08
3 Matilda Dahlén-01 Linköpings GIF 11.17
4 Tuva Hageborn-01 Motala AIF 11.32
5 Line Hageborn-01 Motala AIF 11.49
6 Nellie Thörngren-01 Motala AIF 11.89

    F8 LÄNGD ZON    
1 Line Hageborn-01 Motala AIF 3.25 0,0
2 Emilia Malmehed-01 Linköpings GIF 3.00 -1,8
3 Nora Thörngren-01 Motala AIF 2.94 +0,6
4 Serina Salovaara-01 Linköpings GIF 2.84 +0,9
5 Nellie Thörngren-01 Motala AIF 2.82 +2,6 2,67 +0,1
6 Matilda Dahlén-01 Linköpings GIF 2.81 0,0
7 Tuva Hageborn-01 Motala AIF 2.77 +2,6 2,71 +1,2
8 Fanny Muller-01 Motala AIF 2.61 +2,9 2,59 +0,1
9 Agnes Andersson-01 Motala AIF 2.58 -0,6
10 Johanna Wirebro-02 Motala AIF 2.34 -0,8
11 Amanda Ivehammar-01 Linköpings GIF 2.31 +0,7
12 Emma Jensen-01 Motala AIF 2.22 +1,9
13 Ella Maxeby-01 IK Norrköping FI 2.12 -1,5
14 Nicolina Häggblad-02 Motala AIF 2.06 -1,6

    F8 BOLLKAST    
1 Nellie Thörngren-01 Motala AIF 15.66
2 Nora Thörngren-01 Motala AIF 14.09
3 Emilia Malmehed-01 Linköpings GIF 12.01
4 Serina Salovaara-01 Linköpings GIF 10.55
5 Tuva Hageborn-01 Motala AIF 10.49
6 Emma Jensen-01 Motala AIF 9.22
7 Johanna Wirebro-02 Motala AIF 9.10
8 Fanny Muller-01 Motala AIF 8.61
9 Line Hageborn-01 Motala AIF 8.51
10 Nicolina Häggblad-02 Motala AIF 8.18
11 Agnes Andersson-01 Motala AIF 7.78
12 Amanda Ivehammar-01 Linköpings GIF 7.72
Ella Maxeby-01 IK Norrköping FI dns
Uppdaterad: 2014-01-29 18:15
Skribent: Peter Håkansson

 LG

 

 SisuNorLarge_färg

352bb017503d1642c668a7f4d7f9d9e5_eps

Postadress:
Motala AIF - Friidrott
Friidrott, Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0702248167
E-post: This is a mailto link

Se all info