Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2 april 2014


Plac Bana Klass Förnamn + Efternamn Klubb  Född år Sluttid Godk/Ej godk
1 A   Niklas Wrane Söders Tyresö 73 00:41:43 G
2 A   Mikael Nyberg Hellas Orientering 83 00:44:03 G
3 A   Jacob Lindstam OK Ravinen 87 00:44:19 G
4 A   Irina Nyberg Hellas Orientering 83 00:45:04 G
5 A   Joel Borner Ravinen 94 00:45:06 G
6 A   Jamie Parkinson OUOC 92 00:46:29 G
7 A   Ben Windsor DRONGO 90 00:48:32 G
8 A   Matthew Vokes CUOC 92 00:49:03 G
9 A   Juha Loenberg Stigfinnarna 67 00:49:22 G
10 A   John Ockenden CUOC 94 00:55:46 G
11 A   Ian cumpstey Jesus ok   00:58:05 G
12 A   Mats Sandin IK Vikings OK 68 00:58:14 G
13 A   Katrin Harding South Ribble OC 93 00:58:20 G
14 A   Carrie Beadle North West Junior Squad 94 00:58:26 G
15 A   Dan Safka CUOC 91 00:59:59 G
16 A   Ulf Bylund IFK Enskede 86 01:02:31 G
17 A   Mattias Skeppling OK Södertörn 68 01:02:35 G
18 A   James Hoad CUOC 92 01:07:30 G
19 A   Mats Hainke Snättringe SOK 71 01:08:27 G
20 A   David Maliphant DRONGO 92 01:08:36 G
21 A   Tom Dobra CUOC 92 01:12:28 G
22 A   Carl Bartland OUOC 92 01:14:14 G
23 A   Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 50 01:17:57 G
24 A   Zuzana Strakova CUOC 92 01:18:16 G
25 A   Andrea Stefkova CUOC 93 01:25:43 G
26 A   Jessica Mason CUOC 94 01:39:20 G
27 A   Miranda Leaf HH 95 01:48:30 G
28 A   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 38 01:51:31 G
1 B   Tommy Holmer Väsby OK 59 00:36:34 G
2 B   Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 46 00:43:09 G
3 B   Rune Rådeström Snättringe SK 43 00:43:59 G
4 B   Kjell Ohlsson Fredrikshofs SOK   00:44:40 G
5 B   Per Ljung Stockholms OK 60 00:45:28 G
6 B   Kjell Holmberg OK Södertörn 50 00:46:39 G
7 B   Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 58 00:47:39 G
8 B   Marita Axelsson OK Ravinen 62 00:47:47 G
9 B   Janne Nilsson Centrum OK   00:49:49 G
10 B   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46 00:49:54 G
11 B   Leif Strandberg Gustavsbergs OK 44 00:49:56 G
12 B   Rolf Skoglund Hellas Orientering 44 00:50:28 G
13 B   Åke Wansölin Söders SOL Tyresö 48 00:50:29 G
14 B   Ingvar Svensson Bjursås OK 46 00:50:46 G
15 B   Sune Sisell OK Södertörn 51 00:51:11 G
16 B   Ulf Bråsjö Järla Orientering 49 00:52:14 G
17 B   Susanne Söderholm Strängnäs-Malmby OL 64 00:53:10 G
18 B   Bengt Öqvist Fredrikshof IF   00:53:19 G
19 B   Göran Andersson Enebybergs IF 48 00:55:16 G
20 B   Anne Lundmark Järfälla OK 49 00:57:25 G
21 B   Göran Larbo Attunda OK 45 00:57:51 G
22 B   Reine Borgström Skogsluffarnas OK 41 00:58:55 G
23 B   Christer Nordström Älvsjö AIK SOK 51 00:59:08 G
24 B   Bo Norbäck Tullinge SK 46 00:59:55 G
25 B   Bo Winander Järfälla OK 48 01:00:32 G
26 B   Henrik Lieng CUOC 88 01:01:50 G
27 B   Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42 01:04:43 G
28 B   Ronny Hedlund OK Södertörn 43 01:04:51 G
29 B   Claes Andersson Snättringe SK 47 01:05:53 G
30 B   Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 44 01:06:30 G
31 B   Örjan Kampegård OK Södertörn 45 01:07:33 G
32 B   Göran Kron KSIF 55 01:07:43 G
33 B   Alf Lång Söders-Tyresö 47 01:08:09 G
34 B   Sverker Tirén Hellas Orientering 45 01:08:23 G
35 B   Josh Milner OUOC 93 01:08:42 G
36 B   Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK b 01:11:20 G
37 B   Erika Hörnfeldt OK Ravinen 1 01:13:17 G
38 B   Jakob Hård Ok Södertörn 55 01:13:19 G
39 B   Ingemar Johnsson Haninge SOK 44 01:14:24 G
40 B   Leif Hermundstad Snättringe SK 40 01:17:29 G
41 B   Carin Runqvist Järfälla OK 47 01:20:28 G
42 B   Torbjörn Hellquist Tullinge SK 48 01:20:31 G
43 B   Joe Hobbs CUOC 90 01:21:30 G
44 B   Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 43 01:28:31 G
45 B   Roland Löwgren Spårvägens OK 38 01:31:42 G
46 B   Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 37 01:32:25 G
47 B   Oliver Broadshaw OUOC 93 01:33:53 G
48 B   Sophie Louth OUOC 92 01:34:06 G
49 B   Helen Pruzina CUOC 95 01:35:39 G
50 B   Tom Leach CUOC 94 01:53:44 G
51 B   Natalie Holroyd CUOC 93 02:04:29 G
52 B   Ingvar Oskarsson Klubblös   0,090637 G
- B   Tommy Wåhlin OK Enen 48 01:12:57 E
- B   Phil Davies CUOC 90 06:25:34 E
1 C   Tommy Lindberg Haninge SOK 50 00:39:06 G
2 C   Villy Ljungdell Täby   00:40:32 G
3 C   Rune Carlsson Sundbybergs IK 36 00:41:33 G
4 C   Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 47 00:41:54 G
5 C   Åsa Pahlén Söders-Tyresö 79 00:42:37 G
6 C   Håkan Tärnrot Hellas Orientering 57 00:43:24 G
7 C   Jan-Erik Danell Tullinge SK 38 00:43:30 G
8 C   Bo Hedlund IFK Enskede 41 00:43:50 G
9 C   Börje Lenas Klubblös 44 00:44:44 G
10 C   Lars Englund Järla Orientering 43 00:46:40 G
11 C   Jan Bojling Solna OK 45 00:48:36 G
12 C   Gösta Guteland Snättringe SK 38 00:48:55 G
13 C   Lars Cedérus Snättringe SK 39 00:48:56 G
14 C   Bertil Andersson Tullinge SK 49 00:49:10 G
15 C   Birgitta Thunell IFK Lidingös Skid o OK 39 00:50:08 G
16 C   Håkan Boije Turebergs IF 44 00:50:46 G
17 C   Börje Pahlén Söders-Tyresö 42 00:50:52 G
18 C   Håkan Sjökvist Söder   00:51:25 G
19 C   Ulf Eskilsson OK Södertörn 36 00:51:28 G
20 C   John Östlund Sundbybergs IK 45 00:51:42 G
21 C   Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 35 00:51:44 G
22 C   Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 44 00:51:51 G
23 C   Per Södersten OK Ravinen 45 00:52:01 G
24 C   Kennet Berglund Hellas    00:53:09 G
25 C   Hans Carlsson Hellas Orientering 47 00:53:16 G
26 C   Benny Bogstedt Tullinge SK 40 00:53:20 G
27 C   Lars Persson Väsby OK 35 00:54:13 G
28 C   Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 43 00:54:34 G
29 C   Ulf Nordin Snättringe SK 44 00:54:42 G
30 C   Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 37 00:55:09 G
31 C   Tomas Pettersson Haninge SOK 52 00:55:12 G
32 C   Christer Andersson ATG 44 00:55:28 G
33 C   Bo Romson Hellas Orientering 43 00:55:52 G
34 C   Jan Olof Norén Järla Orientering 44 00:55:54 G
35 C   Bengt Marcusson Sundbybergs IK   00:56:02 G
36 C   Ingrid Graneli Haninge SOK 51 00:56:16 G
37 C   Hugo Isgren IFK Enskede 39 00:56:17 G
38 C   Jan Larsson Tullinge SK 43 00:56:24 G
39 C   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 41 00:56:40 G
40 C   Staffan Melinder Tullinge SK 40 00:56:57 G
41 C   Svenåke Svensson Snättringe SK 48 00:57:09 G
42 C   Eva-Stina Svärd Haninge SOK 43 00:58:18 G
43 C   Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 42 00:58:22 G
44 C   Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 48 00:58:23 G
45 C   Göran Haglund Haninge SOK 40 00:58:52 G
46 C   Göran Johansson Snättringe SK 41 00:59:10 G
47 C   Göran Wiström OK Österåker 44 00:59:21 G
48 C   Lars Nordin Solna OK 44 00:59:39 G
49 C   Bengt Andersson Söders-Tyresö 45 00:59:44 G
50 C   Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 34 00:59:54 G
51 C   Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 39 01:00:01 G
52 C   Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 32 01:02:31 G
53 C   Jan-Olof Edvertsson Järfälla OK   01:02:35 G
54 C   Inger Jansson Nynäshamns OK 45 01:02:42 G
55 C   Eva Andersson OK Södertörn 59 01:03:04 G
56 C   Ulla Andersson OK Södertörn 36 01:03:07 G
57 C   Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 42 01:03:37 G
58 C   Solveig Dillman Hammarby IF OF 39 01:03:39 G
59 C   Britt Ericson Hammarby IF OF 39 01:03:47 G
60 C   Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 49 01:05:24 G
61 C   Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 39 01:05:27 G
62 C   Martin Eriksson OK Södertörn 50 01:05:29 G
63 C   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 49 01:05:38 G
64 C   Åke Linderoth Sundbybergs IK 42 01:05:56 G
65 C   Kjell Bergman Stigfinnarna 43 01:06:49 G
66 C   Lars-Erik Perneby Tullinge SK 40 01:10:33 G
67 C   Bo Kimstrand ESIK   01:10:59 G
68 C   Ove Forsberg Turebergs IF 41 01:11:46 G
69 C   Svante Äng Klubblös   01:14:08 G
70 C   Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 39 01:14:49 G
71 C   Margit Lundström OK Sänkan 43 01:17:09 G
72 C   Carl Carlin Söders-Tyresö 48 01:17:33 G
73 C   Torsten Jansson Skogsluffarna OK   01:18:32 G
74 C   Jörgen Widlund Nynäshamns OK 48 01:18:45 G
75 C   Tomas Möller OK Södertörn 44 01:20:42 G
76 C   Göran Grimvall Täby OK 40 01:21:17 G
77 C   Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 40 01:21:30 G
78 C   Gunnel Junegard OK Södertörn 36 01:21:41 G
79 C   Andrena Ball Klubblös 87 01:22:29 G
80 C   Ann Sjöberg EIF 38 01:25:06 G
81 C   Kristina Skoglund Hellas Orientering 44 01:33:50 G
82 C   Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 29 01:37:28 G
- C   Sören Andersson Väsby OK 59 00:33:01 E
- C   Inger Andersson Söders-Tyresö 50 01:02:24 E
- C   Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 34 07:46:45 E
- C   Erkki Vesa Söders-Tyresö 48 07:49:11 E
1 D   Mats Lundblad Täby OK 47 00:23:46 G
2 D   Nisse Nilsson Järla Orientering 37 00:31:49 G
3 D   Siv Frölund Haninge SOK 41 00:33:18 G
4 D   Gunnar Eriksson Södertälje IF 38 00:35:20 G
5 D   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK   00:35:44 G
6 D   Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 37 00:36:29 G
7 D   Hans Eriksson Hellas Orientering 44 00:36:47 G
8 D   Agneta Deckner Skarpnäcks OL 59 00:37:12 G
9 D   Tommy Gustavsson Östra Almby FK 47 00:37:32 G
10 D   Bertil Ljungemyr IFK Lidingös Skid o OK 36 00:39:03 G
11 D   Bertil Rydgren IFK Enskede 41 00:41:01 G
12 D   Johan Sandwall Skarpnäcks OL 44 00:41:27 G
13 D   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 35 00:42:01 G
14 D   Lars Andersson Skogsluffarnas OK 37 00:42:15 G
15 D   Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 36 00:42:26 G
16 D   Anki Holmgren Järla OL   00:42:49 G
17 D   Olle Jacobson Rotebro IS OK 37 00:43:41 G
18 D   Torsten Lundborg Hammarby IF OF 35 00:43:56 G
19 D   Errol Wicksell Hellas Orientering 39 00:44:12 G
20 D   Inger Pahlén Söders-Tyresö 43 00:44:46 G
21 D   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 40 00:44:48 G
22 D   Gunvor Granath Nynäshamns OK 39 00:45:13 G
23 D   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 34 00:46:35 G
24 D   Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 37 00:46:58 G
25 D   Göran Rastborg Bromma Vällingby SOK 34 00:47:45 G
26 D   Ulla-Britta Hall Järla Orientering 29 00:48:58 G
27 D   Gunnel Balck IFK Enskede 44 00:49:18 G
28 D   Kerstin Pettersson Tullinge SK 43 00:49:21 G
29 D   Karin Andersson Tullinge SK 51 00:49:53 G
30 D   Christina Larsson Söders SOL Tyresö 42 00:50:07 G
31 D   Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 28 00:50:44 G
32 D   Uno Dahl Mälarhöjdens IK 36 00:51:10 G
33 D   Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK 37 00:51:11 G
34 D   Ingvar Johannesson Solna OK 36 00:51:38 G
35 D   Kurt Kissling Vaxholms OK 41 00:51:55 G
36 D   Mats Jonsson Bromma Vällingby SOK 44 00:51:56 G
37 D   Thorsten Höglund Turebergs IF 37 00:52:25 G
38 D   Berit Lindunger Haninge SOK 40 00:52:41 G
39 D   Erland Ljungström Spårvägens OK 36 00:53:16 G
40 D   Bengt Åhlander Hammarby IF   00:53:47 G
41 D   Leif Gustafsson Storviks IF 42 00:56:06 G
42 D   Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 38 00:56:16 G
43 D   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 31 00:57:17 G
44 D   Mats Halwares Klubbllös   00:57:40 G
45 D   Per Sommerhein IFK Lidingös Skid o OK 32 00:58:12 G
46 D   Viviann Andersson Snättringe SK 47 00:58:16 G
47 D   Ingrid Gunnarsson Täby OK 38 00:58:50 G
48 D   Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 55 00:59:52 G
49 D   Lennart Westergren Söders-Tyresö 30 01:00:33 G
50 D   Birgitta Westergren Täby OK 34 01:00:34 G
51 D   Roland Hansson Snättringe SK 37 01:00:43 G
52 D   Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 29 01:01:47 G
53 D   Bo Winald Hellas Orientering 36 01:02:03 G
54 D   Arthur Eriksson Hammarby IF OF 28 01:13:05 G
55 D   Kjell Sjöberg EIF   01:31:04 G
56 D   Eva Kampegård OK Södertörn 51 01:41:01 G
57 D   Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 27 01:56:22 G
- D   Sven Gärderud Skogsluffarnas OK 21 00:36:09 E
- D   Sonja Perneby Tullinge SK 43 00:51:09 E
- D   Kerstin Englund Järla Orientering 43 01:11:27 E
Uppdaterad: 2014-04-07 13:14

 

 

Ravinen by Night

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

minnaprapatklinik.se

Klubbkläder

AB Gevert Bergman Bygg & Co

Botkyrka Buss

Kallur Konsult

Forum Fastighetsekonomi AB

Actic 

performiq 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen