Hoppa till sidans innehåll

Natt-DM 2011


OK Ravinen arrangerar i år Natt-DM för Stockholm. Tävlingen sker fredag 2 september i Gustavsberg. Anmälan görs på sedvanligt vis i Eventor.

 

Inbjudan

PM (se inbjudan)

Startlista

Resultat (se nedan). Finns även på eventor. Sträcktider på Winsplits

 

DM Natt Stockholm, Klassresultatlista

2011-09-02

 

D12   2800 meter   8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kristina Tedhamre Snättringe SK 25:40 0:00
2 Emmy Albinsson Järfälla OK 29:53 4:13
3 Selma Gumaelius Waxholms OK 33:42 8:02
4 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 37:11 11:31
5 Trine Karlberg Tullinge SK 45:01 19:21
  Signe Svensson OK Ravinen Ej start  
  Malin Dahlbäck OK Österåker Ej start  
  Evelina Christensen OK Ravinen Ej start  

 

D14   3300 meter   16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 30:21 0:00
2 Hanna Hänström Täby OK 34:39 4:18
3 Emma Hagrot Täby OK 35:09 4:48
4 Amanda Berggren Tullinge SK 35:25 5:04
5 Tone Albrektsson OK Ravinen 38:13 7:52
6 Julia Frejd OK Ravinen 39:25 9:04
7 Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 40:03 9:42
8 Tilda Andersson OK Ravinen 45:21 15:00
9 Caroline Längheim Tullinge SK 47:22 17:01
10 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 47:45 17:24
  Amanda Blomdahl Tullinge SK Ej godk.  
  Ebba Leickt Tullinge SK Ej start  
  Sissel Svensson OK Ravinen Ej start  
  Agnes Lundqvist Järfälla OK Ej start  
  Rebecca Waldenfjord Järfälla OK Ej start  
  Märta Fröjd Snättringe SK Ej start  

 

D16   3825 meter   13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 42:56 0:00
2 Hanna Korhonen Haninge SOK 43:06 0:10
3 Ida Kallur OK Ravinen 44:16 1:20
4 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 44:50 1:54
5 Linnéa Engstedt Tullinge SK 45:46 2:50
6 Ebba Pegestam OK Ravinen 50:25 7:29
7 Alexandra Lengquist Tullinge SK 50:56 8:00
8 Nathalie Lybert OK Ravinen 52:32 9:36
9 Alice Törnlund OK Södertörn 53:56 11:00
10 Ella Svahn OK Ravinen 63:33 20:37
11 Karin Bengtsson OK Ravinen 66:12 23:16
  Jennifer Andersson Haninge SOK Ej start  
  Matilda Renlund OK Södertörn Ej start  

 

D18   4575 meter   13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Moa Leijon-Lind Haninge SOK 40:51 0:00
2 Tove Lagerberg OK Södertörn 41:07 0:16
3 Hedvig Markgren Täby OK 41:08 0:17
4 Ellinor Fryxell Tullinge SK 42:55 2:04
5 Laura DAngelo Attunda OK 44:46 3:55
6 Helena Markstedt OK Södertörn 44:53 4:02
7 Linnea Adolfsson Tullinge SK 47:00 6:09
8 Katarina Hammas Attunda OK 47:39 6:48
9 Emma Käll Tumba-Mälarhöjden OK 52:32 11:41
10 Lovisa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 59:01 18:10
11 Embla Morast Haninge SOK 59:26 18:35
12 Channa Lönne Skarpnäcks OL 72:47 31:56
  Hilda Forsgren Täby OK Ej start  

 

D20   4925 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Rebecka Heinrup Tullinge SK 43:03 0:00
2 Helena Karlsson Bromma-Vällingby SOK 45:56 2:53
3 Karolin Ohlsson Järla Orientering 48:57 5:54
4 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 49:50 6:47
5 Frida Forshällen Attunda OK 57:58 14:55
6 Elin Sundqvist Tullinge SK 58:43 15:40
7 Anette Önerud OK Ravinen 62:05 19:02

 

D21   7475 meter   17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 61:11 0:00
2 Elsa Jansson Järla Orientering 61:27 0:16
3 Linda Larsson Järfälla OK 62:41 1:30
4 Stina Jansson Järla Orientering 63:30 2:19
5 Emelie Holmström Järla Orientering 63:36 2:25
6 Elin Ström Tullinge SK 66:25 5:14
7 Maria von Schmalensé Täby OK 66:48 5:37
8 Karin Lundberg Järfälla OK 67:36 6:25
9 Ellinor Fransson Järla Orientering 72:39 11:28
10 Sanna Batz Skarpnäcks OL 78:42 17:31
11 Sofia Andersson Centrum OK 82:46 21:35
12 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 93:59 32:48
13 Elin Ahlström IFK Enskede 94:23 33:12
  Sandra Westerström OK Älvsjö-Örby Ej godk.  
  My Heinrup Järla Orientering Ej start  
  Anna Bachman Täby OK Ej start  
  Lenka Zatloukalova Tullinge SK Ej start  

 

D40   4575 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Annica Jansson IFK Lidingös Skid o OK 48:04 0:00
2 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 50:31 2:27
3 Kerstin Imark Tullinge SK 51:16 3:12
4 Eva Gustavsson Hellas Orientering 53:09 5:05
5 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 61:42 13:38
6 Monica Roos Attunda OK 65:15 17:11

 

D45   4175 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 57:31 0:00
2 Karina Langerak Järfälla OK 57:52 0:21
3 Åsa Bergström Täby OK 58:50 1:19
4 Johanna Sundström Järla Orientering 67:16 9:45
5 Carin Kihlström Täby OK 78:26 20:55
  Lena Sundqvist Tullinge SK Ej start  
  Ulla Molin Attunda OK Ej start  

 

D50   3825 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 44:43 0:00
2 Gunilla Kreiss Järla Orientering 48:45 4:02
3 Lotta Valentin-Larsson Gustavsbergs OK 53:26 8:43
4 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 64:27 19:44
5 Annika Lundström Väsby OK 66:20 21:37

 

D55   3825 meter   4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Karin Ivarsson Haninge SOK 53:13 0:00
2 Margareta Andersson Hellas Orientering 73:50 20:37
  Lena Jansson Järla Orientering Ej start  
  Marita Samuelsson Sundbybergs IK Ej start  

 

D60   3350 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Birgitta Billstam Järfälla OK 51:02 0:00
2 Margareta Hagstedt Väsby OK 56:04 5:02
3 Anna Blomgren Tullinge SK 56:45 5:43
4 Aila Halttunen Haninge SOK 62:09 11:07
5 Ingrid Graneli Haninge SOK 65:48 14:46
6 Ulla Gummeson Väsby OK 68:33 17:31
  Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK Ej start  

 

D65   3350 meter   4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kristina Nygren-Frisk Attunda OK 55:31 0:00
2 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 65:50 10:19
3 U C Lybert Eriksson Väsby OK 72:51 17:20
4 Karin Tibbelin Turebergs IF 121:37 66:06

 

D70   3550 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Britt Ericson Hammarby IF OF 64:54 0:00
2 Siv Frölund Haninge SOK 69:27 4:33
3 Birgitta Westergren Täby OK 93:17 28:23
  Berit Lindunger Haninge SOK Ej godk.  
  Solveig Dillman Hammarby IF OF Ej godk.  
  Gunvor Granath Nynäshamns OK Ej start  

 

H12   2800 meter   21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Edvin Nordström Täby OK 19:49 0:00
2 Benjamin Langerak Järfälla OK 21:22 1:33
3 Erik Herne OK Ravinen 21:26 1:37
4 Albin Andersson Tullinge SK 22:51 3:02
5 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 23:36 3:47
6 Hannes Svahn OK Ravinen 24:33 4:44
7 Emil Andersson Haninge SOK 25:06 5:17
8 Georg Eklöw OK Södertörn 25:10 5:21
9 Martin Andersson-Björk Haninge SOK 26:44 6:55
10 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 26:58 7:09
11 Hugo Thorell OK Ravinen 27:25 7:36
12 Lukas Hellgren OK Ravinen 28:50 9:01
13 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 31:02 11:13
14 Noel Waldenfjord Järfälla OK 32:31 12:42
15 Axel Kudinoff OK Södertörn 33:25 13:36
16 Johan Langerak Järfälla OK 35:00 15:11
17 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 41:43 21:54
18 Martin Skärlén Haninge SOK 48:09 28:20
  Linus Albinsson Järfälla OK Ej godk.  
  Oskar Forsberg Tullinge SK Ej start  
  Tobias Karlsson Snättringe SK Ej start  

 

H14   3900 meter   21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Simon Hector Snättringe SK 24:32 0:00
2 Olle Andersson Tullinge SK 27:00 2:28
3 Simon Imark Tullinge SK 27:45 3:13
4 Hugo Dahlberg Haninge SOK 31:18 6:46
5 Victor Imark Tullinge SK 34:18 9:46
6 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 35:04 10:32
7 Joakim Skärlén Haninge SOK 36:49 12:17
8 Oscar Wiberg Järla Orientering 39:18 14:46
9 Felix Hellgren OK Ravinen 39:38 15:06
10 Simon Alheim Tullinge SK 40:19 15:47
11 Johan Persson OK Österåker 46:15 21:43
12 Albin Andersson OK Ravinen 47:56 23:24
13 Tobias Bjernulf Sundbybergs IK 49:02 24:30
14 Felix Tiderman Björkblom Söders SOL Tyresö 52:35 28:03
15 Axel Forshällen Attunda OK 52:50 28:18
16 Elias Englund OK Södertörn 58:32 34:00
  Gustav Aflodal Täby OK Ej godk.  
  Sagar Joon Snättringe SK Ej start  
  Erik Engstedt Tullinge SK Ej start  
  Egil Morast Haninge SOK Ej start  
  Christopher Wilestedt Attunda OK Ej start  

 

H16   4600 meter   28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Andreas Hultqvist Tullinge SK 32:19 0:00
2 Erik Berzell Attunda OK 32:33 0:14
3 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 33:28 1:09
4 Jens Rönnols Täby OK 33:55 1:36
5 Emil Granqvist OK Ravinen 34:44 2:25
6 Martin Nilsson Snättringe SK 35:42 3:23
7 Niklas Sundqvist Tullinge SK 37:03 4:44
8 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 37:43 5:24
9 Daniel Roos Attunda OK 38:12 5:53
10 Alexander Fors Attunda OK 39:18 6:59
11 Arvid Henriksson Järla Orientering 39:23 7:04
12 Isak Langerak Järfälla OK 39:44 7:25
13 Måns Hellgren OK Södertörn 39:59 7:40
14 Johannes Knutas Attunda OK 40:03 7:44
15 Jefta Langerak Järfälla OK 40:33 8:14
16 Nils Gumaelius Waxholms OK 41:02 8:43
17 David Hector Snättringe SK 41:11 8:52
18 Daniel Bengtsson Tullinge SK 43:00 10:41
19 Jonathan Berglind OK Södertörn 43:02 10:43
20 Emil Andersson Tullinge SK 44:03 11:44
21 Anton Blomdahl Tullinge SK 46:20 14:01
22 Anton Gumaelius Waxholms OK 46:42 14:23
23 Alexander Nilsson OK Södertörn 46:46 14:27
24 David Björelind Järla Orientering 47:49 15:30
  Karl Enges Attunda OK Ej godk.  
  William Nilsson OK Södertörn Ej start  
  Axel Svensson OK Ravinen Ej start  
  Emil Wipp Järla Orientering Ej start  

 

H18   5925 meter   15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Assar Hellström OK Ravinen 43:33 0:00
2 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 45:37 2:04
3 Axel Wrådhe Attunda OK 46:14 2:41
4 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 48:43 5:10
5 Jakob Ivarsson Haninge SOK 51:09 7:36
6 Henrik Olsson Täby OK 53:13 9:40
7 Martin Gelinder Attunda OK 53:33 10:00
8 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 54:01 10:28
9 David Mellin Sundbybergs IK 60:26 16:53
10 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 73:24 29:51
  Jonas Rinnbäck OK Ravinen Ej godk.  
  Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK Ej godk.  
  Tobias Forsén Tullinge SK Ej start  
  Joakim Byström Järfälla OK Ej start  
  Simon Fröjd Snättringe SK Ej start  

 

H20   7475 meter   13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Martin Vister Järla Orientering 47:29 0:00
2 Jonas Nordström Tullinge SK 48:27 0:58
3 Mats Nordbrøden Järla Orientering 50:54 3:25
4 Kalle Bergman OK Ravinen 51:52 4:23
5 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 55:09 7:40
6 Michael Refors Järla Orientering 57:55 10:26
7 Henrik Hammas Attunda OK 62:09 14:40
8 Simon Mellin Sundbybergs IK 64:21 16:52
  Love Berzell Attunda OK Ej godk.  
  Jo Forseth Indgaard Frol IL Ej godk.  
  Håkan Jarvis Westergård Varegg Fleridrett Ej godk.  
  André Sahlsten OK Ravinen Ej start  
  Joel Lenell OK Ravinen Ej start  

 

H21   10950 meter   23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 72:22 0:00
2 Gustav Bergman OK Ravinen 73:44 1:22
3 Martin Härberg Järla Orientering 77:29 5:07
4 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 79:24 7:02
5 Anders Hedman IFK Lidingös Skid o OK 79:34 7:12
6 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 81:18 8:56
7 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 82:18 9:56
8 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 86:07 13:45
9 Christian Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 87:40 15:18
10 Robert Johansson Täby OK 91:29 19:07
11 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 95:29 23:07
12 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 96:23 24:01
13 Erik Mattsson Järla Orientering 99:08 26:46
14 Jonas Nyman Snättringe SK 107:10 34:48
15 Anders Boström Järfälla OK 108:05 35:43
16 Daniel Lennartsson Centrum OK 125:50 53:28
  Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK Ej godk.  
  Emil Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK Ej godk.  
  Kristoffer Edshage Centrum OK Ej godk.  
  Stuart Fell Centrum OK Ej godk.  
  Anders Platt Järla Orientering Ej godk.  
  Martin Holth Johannessen IFK Lidingös Skid o OK Ej start  
  Emil Tallhage Centrum OK Ej start  

 

H35   6525 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Robert Söderberg Gustavsbergs OK 45:13 0:00
2 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 47:33 2:20
3 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 48:10 2:57
4 Tomas Albinsson OK Österåker 50:27 5:14
5 Niklas Henriksson Attunda OK 51:39 6:26
6 Patric de Boussard IFK Enskede 52:26 7:13
7 Joacim Tingstorp Hammarby IF OF 54:40 9:27
8 Andreas Fredriksson Attunda OK 55:59 10:46
9 Jakob Larsen Centrum OK 56:34 11:21
10 Fredrik Hedin IFK Enskede 56:42 11:29

 

H40   5875 meter   25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 43:26 0:00
2 Fredrik Sone Attunda OK 43:42 0:16
3 Ingemar Stenbeck IFK Lidingös Skid o OK 46:11 2:45
4 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 49:20 5:54
5 Tommy Nilsson Söders SOL Tyresö 50:18 6:52
6 Pär Hedlund IFK Enskede 52:21 8:55
7 Juha Loenberg Stigfinnarna 52:54 9:28
8 Martin Sigrand OK Södertörn 53:42 10:16
9 Jörgen Theander Haninge SOK 57:50 14:24
10 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 58:18 14:52
11 Erik Kropf Gustavsbergs OK 58:27 15:01
12 Erik Berggren Tullinge SK 58:34 15:08
13 Ulf Andersson Haninge SOK 60:10 16:44
14 Peter Albinsson Järfälla OK 60:26 17:00
15 Nicklas Bergström Täby OK 61:06 17:40
16 Jonatan Lindell IFK Enskede 66:37 23:11
17 Patrik Blidefalk OK Södertörn 69:36 26:10
18 Magnus Grafström Centrum OK 82:05 38:39
  Fredrik Morast Haninge SOK Ej godk.  
  Magnus Eriksson IBM-Klubben Ej start  
  Henrik Morast Haninge SOK Ej start  
  Robert Lidström Tullinge SK Ej start  
  Patrik Leickt Tullinge SK Ej start  
  Niclas Nilsson OK Österåker Ej start  
  Peter Jakobsson OK Södertörn Ej start  

 

H45   5375 meter   26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Mats Fryxell Tullinge SK 42:19 0:00
2 Rikard Imark Tullinge SK 42:44 0:25
3 Johan Markstedt OK Södertörn 45:23 3:04
4 Kalle Persson OK Österåker 46:20 4:01
5 Jonas Nylund Centrum OK 46:37 4:18
6 Fredrik Stenebo Attunda OK 47:37 5:18
7 Anders Thureson Hellas Orientering 48:40 6:21
8 Tomas Hultqvist Tullinge SK 48:41 6:22
9 Vidas Armalis Hellas Orientering 50:01 7:42
10 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 51:47 9:28
11 Erik Nylund Järfälla OK 52:31 10:12
12 Mats Käll Tumba-Mälarhöjden OK 53:01 10:42
13 Peter Ehrlin Sundbybergs IK 53:50 11:31
14 Mats Carlsson Sundbybergs IK 55:29 13:10
15 Göran Jonsson Sundbybergs IK 55:43 13:24
16 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 57:24 15:05
17 Göran Hellgren OK Södertörn 58:01 15:42
18 Lars Berzell Attunda OK 58:03 15:44
19 Anders Nilsson Täby OK 59:49 17:30
20 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 61:18 18:59
21 Per Nylund Järfälla OK 65:06 22:47
22 Oskar Nederheim Haninge SOK 72:03 29:44
23 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 76:12 33:53
24 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 80:12 37:53
  Robert Elverö Väsby OK Ej start  
  Per Sjökvist Täby OK Ej start  

 

H50   4925 meter   22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Sune Södergrann Tullinge SK 44:03 0:00
2 Krister Gumaelius Waxholms OK 44:16 0:13
3 Lars Palmqvist Järfälla OK 47:22 3:19
4 Johan Palmgren Täby OK 48:18 4:15
5 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 49:04 5:01
6 Rolf Karlsson Järla Orientering 51:22 7:19
7 Björn Lönne Skarpnäcks OL 52:32 8:29
8 Torbjörn Johanson OK Södertörn 53:27 9:24
9 Mats Larsson IFK Enskede 57:41 13:38
10 Stefan Sundélius Järfälla OK 58:11 14:08
11 Mikael Sundqvist Tullinge SK 60:33 16:30
12 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 61:40 17:37
13 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 62:29 18:26
14 Lars Hagrot Täby OK 63:36 19:33
15 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 65:08 21:05
16 Tapani Mattus IFK Lidingös Skid o OK 65:54 21:51
17 Tomas Björelind Järla Orientering 68:46 24:43
18 Werner Köhler Tullinge SK 77:37 33:34
  Anders Nissar Järla Orientering Ej start  
  Anders Rahmqvist IFK Lidingös Skid o OK Ej start  
  Håkan Dahlbäck OK Österåker Ej start  
  Lars Gerhardsson Attunda OK Ej start  

 

H55   4925 meter   19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Göran Nilsson Snättringe SK 42:54 0:00
2 Mikael Byström Järfälla OK 48:29 5:35
3 Peter Olsson Täby OK 48:41 5:47
4 Per Ove Wallén Täby OK 49:45 6:51
5 Anders Lindkvist Bromma-Vällingby SOK 50:27 7:33
6 Lennart Hävrén Tullinge SK 54:39 11:45
7 Håkan Sjunnestrand Solna OK 55:37 12:43
8 Göran Hansson Täby OK 56:24 13:30
9 Lars Landström Långhundra IF 56:30 13:36
10 Anders Kärrström Tullinge SK 56:47 13:53
11 Hans Andersson Strinning Attunda OK 61:29 18:35
12 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:00 24:06
13 Johan Karlsten Solna OK 68:06 25:12
14 Matz Larsson Gustavsbergs OK 79:51 36:57
15 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 93:52 50:58
  Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby Ej godk.  
  Carl Bachman Täby OK Ej start  
  Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL Ej start  
  Per Nordin Söders SOL Tyresö Ej start  

 

H60   4575 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Per-Erik Carlenius Attunda OK 50:57 0:00
2 Paul Norén OK Södertörn 53:06 2:09
3 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 58:08 7:11
4 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 59:23 8:26
5 Ingemar Larsson Tullinge SK 62:45 11:48
6 Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 63:28 12:31
7 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 70:04 19:07
  Göran Frisk Attunda OK Ej godk.  
  P-O Ivarsson Haninge SOK Ej godk.  
  Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK Ej start  

 

H65   4175 meter   21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Rune Rådeström Snättringe SK 39:00 0:00
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 51:54 12:54
3 Bengt Eriksson Väsby OK 53:53 14:53
4 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 57:43 18:43
5 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 58:05 19:05
6 Jan Bojling Solna OK 60:07 21:07
7 Gunnar Eriksson Järfälla OK 61:22 22:22
8 Göran Larbo Attunda OK 62:23 23:23
9 Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 66:38 27:38
10 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 68:00 29:00
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 70:48 31:48
12 Lars Jonasson Järfälla OK 71:20 32:20
13 Roland Nyman Snättringe SK 77:36 38:36
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 81:29 42:29
15 Lars Nordin Solna OK 88:02 49:02
16 Örjan Kampegård OK Södertörn 93:31 54:31
17 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 94:00 55:00
  Sverker Tirén Hellas Orientering Ej godk.  
  Per-Åke Carlenstam Väsby OK Ej start  
  Kenneth Berglund Hellas Orientering Ej start  
  John Östlund Sundbybergs IK Ej start  

 

H70   3825 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Lars Cedérus Snättringe SK 48:34 0:00
2 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 65:21 16:47
3 Leif Hermundstad Snättringe SK 70:55 22:21
4 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 76:17 27:43
5 Hugo Isgren IFK Enskede 77:52 29:18
6 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 86:21 37:47
7 Göran Grimvall Täby OK 146:42 98:08

 

H75   3350 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Rune Carlsson Sundbybergs IK 48:38 0:00
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 55:42 7:04
3 Bertil Ljungemyr IFK Lidingös Skid o OK 56:22 7:44
4 Lars Löthman Järfälla OK 62:26 13:48
  Ulf Eskilsson OK Södertörn Ej godk.  

 

H80   3550 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Henning Hamilton Enebybergs IF 78:20 0:00
2 Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 90:51 12:31
  Lennart Westergren Söders SOL Tyresö Ej godk.  
  Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Yngve Hedberg Snättringe SK Ej start  

 

ÖM1   2475 meter   2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Gustaf Wilén OK Ravinen 43:41 0:00
2 Emma o Johanna Almgren OK Ravinen 61:34 17:53

 

ÖM3   2650 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Tilda Bellander Gustavsbergs OK 31:06 0:00
2 Inger Hagelin Gustavsbergs OK 32:33 1:27
3 Yngve Rahlén OK Ravinen 33:33 2:27
4 Peter Sundh Sundbybergs IK 45:23 14:17
5 Sara Nylén Klubblös 47:31 16:25
6 Leif Hagstedt Väsby OK 49:23 18:17
7 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 49:43 18:37

 

ÖM5   3300 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Per Lengquist Tullinge SK 36:04 0:00
2 Nadja Dahlström Snättringe SK 42:02 5:58
3 Johnny Rahlén OK Ravinen 43:44 7:40
4 Jonas Ericson Sundbybergs IK 50:27 14:23
5 Simon Frisk Gustavsbergs OK 56:32 20:28
6 Marcus Hammarström Waxholms OK 56:58 20:54
7 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 80:35 44:31

 

ÖM6   5375 meter   2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Mats Alheim Tullinge SK 65:41 0:00
2 Mattias Henriksson Centrum OK 77:11 11:30

 

ÖM7   3050 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Nils Eklöw Skogsluffarnas OK 42:16 0:00
2 Julia Dalgren Centrum OK 42:48 0:32
3 Anna Weglin Elenius Centrum OK 46:59 4:43
4 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 65:52 23:36
5 Christina Nordström Bodens BK 86:37 44:21

 

ÖM8   4425 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 32:41 0:00
2 Peter Nordström Täby OK 37:26 4:45
3 Tomaz Holmberg Kramfors-Alliansen 41:37 8:56
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:14 12:33
5 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 49:42 17:01
6 Magnus Cederlöf Järfälla OK 51:21 18:40
7 Erik Edgren Klubblös 51:27 18:46
8 Anders Berkelund Väsby OK 57:37 24:56
9 Kjell Bengtsson Tullinge SK 61:12 28:31
10 Bo Lauri Snättringe SK 64:04 31:23

 

ÖM9   7725 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Jukka Loukusa Gustavsbergs OK 61:15 0:00
2 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 67:51 6:36
3 Björn Bängtsson Centrum OK 78:50 17:35
4 Anders Bergmark Snättringe SK 79:07 17:52
5 Lukáš Polá?ek Centrum OK 85:36 24:21
  Erik Andersson OK Södertörn Ej godk.  
Uppdaterad: 2017-10-23 21:07
Skribent: Anders Önerud

 

 

Ravinen by Night

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

minnaprapatklinik.se

Klubbkläder

AB Gevert Bergman Bygg & Co

Botkyrka Buss

Kallur Konsult

Forum Fastighetsekonomi AB

Actic 

performiq 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen