Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017-etapp 1


Dam Kort, 3 km, 3 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Märta Ahlquist Järla Orientering 26.52  
2 Stina Wretblad Järla Orientering 26.55 0.03
3 Sandra Wendle Klubblös 28.55 2.03
         
Dam Mellan, 5 km, 7 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jessica Moverare IKJ Haninge 28.16  
2 Katarina Ringels OK Klemmingen 35.22 7.06
3 Catharina Österman Team Nordic Trail 38.29 10.13
4 Erika Skogsjö Stockholm Multisport Klubb 41.39 13.23
5 Kristina Sörensen Sundbybergs IK 43.29 15.13
6 Elisabeth Bengtsson Haninge SOK 44.41 16.25
7 Sofia Lindecrantz Klubblös 45.33 17.17
         
Dam Lång, 10 Km, 9 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Louise Markstedt OK Södertörn 49.37  
2 Caroline Tollstadius Bromma-Vällingby SOK 56.46 7.09
3 Lisa Ström Klubblös 66.30 16.53
4 Caroline Bengtsson Stockholm Multisport Klubb 68.22 18.45
5 Linda Buckard Team Family 68.48 19.11
6 Lena Pontén Stockholm Multisport Klubb 74.14 24.37
7 Ylva Wendle Sundbom Bålsta SK 75.48 26.11
8 Anneli Alanko Lynx Multisport 81.46 32.09
9 Johanna Lindholm Klubblös 81.52 32.15
         
Herr Kort, 3 Km, 3 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Folke Kåberg OK Ravinen 24.38  
2 Eskil Österberg Hellas Orientering 38.37 13.59
3 Caesar Österberg Hellas Orientering 38.41 14.03
         
Herr Medel, 5 km, 12 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Andreas Bolin Klubblös 27.18  
2 Gustav Risting Klubblös 27.32 0.14
3 Olle Kvick Klubblös 29.07 1.49
4 Daniel Erici Linköpings SK 29.14 1.56
5 Per Bengtsson Klubblös 29.27 2.09
6 Stefan Lindqvist Klubblös 30.41 3.23
7 Fredrik Noreng Stockholm Multisport Klubb 32.11 4.53
8 Per Heinrup Klubblös 35.20 8.02
9 Fabien Meyer Klubblös 35.45 8.27
10 Mikko Kylmänen ÖAV 37.41 10.23
11 Fredrik Engström Hammarby IF OF 39.12 11.54
12 Klas Tollstadius Bromma-Vällingby SOK 40.10 12.52
         
Herr Lång, 10 km,19 anmälda      
Pl Namn Förening Tid  
1 Niclas Haslum Klubblös 48.07  
2 Stefan Kindgren Centrum OK 50.11 2.04
3 Michael Ahlquist Järla Orientering 53.59 5.52
4 Daniel Svensson Klubblös 55.03 6.56
5 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 55.54 7.47
6 Allan Everum Stockholm Multisport Klubb 58.38 10.31
7 Simon Littecke Klubblös 58.50 10.43
8 Anders Brohäll Stockholm Multisport Klubb 58.51 10.44
9 Daniel Rytz La chemise 60.03 11.56
10 Olle Carlenarson Kranglers 61.30 13.23
11 Magnus Petersson Xtellus 61.31 13.24
12 Henrik Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 62.13 14.06
13 Erik Fogren Klubblös 64.40 16.33
14 Henrik Reiz Klubblös 67.58 19.51
15 Joakim Buckard Team Family 68.48 20.41
16 Pär Eriklin Kranglers 69.19 21.12
17 Lars Stenström Stockholm Multisport Klubb 69.30 21.23
18 Björn Andersson Kranglers 73.15 25.08
  Jonas Hedergard Klubblös Utgick  
Dam Kort, 3 km, 3 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Märta Ahlquist Järla Orientering 26.52  
2 Stina Wretblad Järla Orientering 26.55 0.03
3 Sandra Wendle Klubblös 28.55 2.03
         
Dam Mellan, 5 km, 7 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jessica Moverare IKJ Haninge 28.16  
2 Katarina Ringels OK Klemmingen 35.22 7.06
3 Catharina Österman Team Nordic Trail 38.29 10.13
4 Erika Skogsjö Stockholm Multisport Klubb 41.39 13.23
5 Kristina Sörensen Sundbybergs IK 43.29 15.13
6 Elisabeth Bengtsson Haninge SOK 44.41 16.25
7 Sofia Lindecrantz Klubblös 45.33 17.17
         
Dam Lång, 10 Km, 9 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Louise Markstedt OK Södertörn 49.37  
2 Caroline Tollstadius Bromma-Vällingby SOK 56.46 7.09
3 Lisa Ström Klubblös 66.30 16.53
4 Caroline Bengtsson Stockholm Multisport Klubb 68.22 18.45
5 Linda Buckard Team Family 68.48 19.11
6 Lena Pontén Stockholm Multisport Klubb 74.14 24.37
7 Ylva Wendle Sundbom Bålsta SK 75.48 26.11
8 Anneli Alanko Lynx Multisport 81.46 32.09
9 Johanna Lindholm Klubblös 81.52 32.15
         
Herr Kort, 3 Km, 3 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Folke Kåberg OK Ravinen 24.38  
2 Eskil Österberg Hellas Orientering 38.37 13.59
3 Caesar Österberg Hellas Orientering 38.41 14.03
         
Herr Medel, 5 km, 12 anmälda      
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Andreas Bolin Klubblös 27.18  
2 Gustav Risting Klubblös 27.32 0.14
3 Olle Kvick Klubblös 29.07 1.49
4 Daniel Erici Linköpings SK 29.14 1.56
5 Per Bengtsson Klubblös 29.27 2.09
6 Stefan Lindqvist Klubblös 30.41 3.23
7 Fredrik Noreng Stockholm Multisport Klubb 32.11 4.53
8 Per Heinrup Klubblös 35.20 8.02
9 Fabien Meyer Klubblös 35.45 8.27
10 Mikko Kylmänen ÖAV 37.41 10.23
11 Fredrik Engström Hammarby IF OF 39.12 11.54
12 Klas Tollstadius Bromma-Vällingby SOK 40.10 12.52
         
Herr Lång, 10 km,19 anmälda      
Pl Namn Förening Tid  
1 Niclas Haslum Klubblös 48.07  
2 Stefan Kindgren Centrum OK 50.11 2.04
3 Michael Ahlquist Järla Orientering 53.59 5.52
4 Daniel Svensson Klubblös 55.03 6.56
5 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 55.54 7.47
6 Allan Everum Stockholm Multisport Klubb 58.38 10.31
7 Simon Littecke Klubblös 58.50 10.43
8 Anders Brohäll Stockholm Multisport Klubb 58.51 10.44
9 Daniel Rytz La chemise 60.03 11.56
10 Olle Carlenarson Kranglers 61.30 13.23
11 Magnus Petersson Xtellus 61.31 13.24
12 Henrik Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 62.13 14.06
13 Erik Fogren Klubblös 64.40 16.33
14 Henrik Reiz Klubblös 67.58 19.51
15 Joakim Buckard Team Family 68.48 20.41
16 Pär Eriklin Kranglers 69.19 21.12
17 Lars Stenström Stockholm Multisport Klubb 69.30 21.23
18 Björn Andersson Kranglers 73.15 25.08
  Jonas Hedergard Klubblös Utgick  
Uppdaterad: 2017-10-12 00:04
Skribent: Ola Kåberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

minnaprapatklinik.se

Klubbkläder

AB Gevert Bergman Bygg & Co

Botkyrka Buss

Kallur Konsult

Forum Fastighetsekonomi AB

Actic 

performiq 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen