Hoppa till sidans innehåll

Deltävling 3 2016


Några cm snö men i övrigt väldigt fina förhållanden på deltäling 3 den 30 november

 

RbN-del 3, Resultatlista  
         
Damer Kort   5000 meter 9 av 9 anmälda  
1   Lisa Ekberg NVSK 31:48:00
2   Emma Almgren OK Ravinen 32:39:00
    Johanna Almgren OK Ravinen 32:39:00
4   Birgitta Alhall Klubblös 36:20:00
5   Sofia Lindekrantz Klubblös 47:24:00
6   Nina Strandberg Klubblös 49:51:00
7   Ann Strandberg Klubblös 49:52:00
8   Kristina Sörensen Team Nordic Trail 56:34:00
9   Christina Wairikka Klubblös 57:04:00
         
Damer Lång   10000 meter 3 av 4 anmälda  
1   Kristin Larsson Klubblös 54:58:00
2   Lina Andersson Team NordicTrail 63:21:00
3   Mikaela Waller Klubblös 72:34:00
         
Herrar   Kort   5000 meter 10 av 10 anmälda  
1   Andreas Bolin Klubblös 28:59:00
2   Ola Kåberg OK Ravinen 29:56:00
3   Stefan Lindqvist Sthlm Screen Print 29:58:00
4   Melker Hörnfeldt OK Ravinen 30:39:00
5   Staffan Kjellman OK Ravinen 30:59:00
6   Staffan Wessman Klubblös 32:06:00
7   Daniel Johansson Klubblös 32:09:00
8   Gustav Risting Klubblös 32:19:00
9   Eskil Österberg Hellas 36:26:00
10   Raghuvir Kane India National 39:20:00
         
Herrar   Lång   10000 meter 26 av 30 anmälda  
1   Gustav Bergman OK Ravinen 41:06:00
2   Niclas Haslum Klubblös 48:01:00
3   Daniel Hansson Klubblös 48:06:00
4   Niklas Gavelfält Klubblös 49:10:00
5   Jonas Möllare Klubblös 49:46:00
6   Oliver Sparrings Team Tarragona 49:54:00
7   Mikael Wikner Team Tarragona 49:55:00
8   Martin Lindskog OK Ravinen 50:17:00
9   Lars Hjulström Klubblös 53:14:00
10   Christoffer Strandh Klubblös 54:24:00
11   Gunnar Neselius Brandkårens IK 54:53:00
12   Magnus Andersson Klubblös 55:42:00
13   Mårten Granfors Team Karhu 56:19:00
14   Jonas Hedegard CK Valhall 56:44:00
15   Björn Sundin Brandskyddslaget 59:16:00
16   Johan Hörnfeldt OK Ravinen 60:42:00
17   Johan Ahlberg MTB24/Fastbikes.se 62:48:00
18   Niklas Lindell Mälarö SOK 62:51:00
19   Andreas Helmersson Klubblös 65:05:00
20   Michael Ahlquist Klubblös 65:33:00
21   Björn Andersson Klubblös 65:34:00
22   Rasmus Brenter Saltsjöbaden CK 65:36:00
23   Tomas Kvapil Lynx Multisport Team 65:41:00
24   Peter Nilsson Klubblös 66:47:00
25   Niklas Lundin Klubblös 67:54:00
26   Christian Johansson IF Linnea 69:27:00
         
         
Skapad   2016-11-30 20:42:27 med OLA version 5.4.0-7  
Uppdaterad: 2017-09-07 23:19
Skribent: Ola Kåberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

minnaprapatklinik.se

Klubbkläder

AB Gevert Bergman Bygg & Co

Botkyrka Buss

Kallur Konsult

Forum Fastighetsekonomi AB

Actic 

performiq 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen