Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2018

2018-03-27 18:52
Tävlingar upptagna på denna sida ger rätt till ersättning.
  • Uppdaterad: 2018-03-27 18:57

  • Anmälningsavgift och reseersättningar enligt ovan betalas enbart för tävlingar som är upptagna i Orienteringssektionens tävlingsprogram.
  • Dispens för andra tävlingar kan medges om ansökan lämnas till Styrelsen i god tid.  
OK Skogsstjärnan OL-Program 2018      
           
Datum Namn Arrangör Arr.typ Arr.form Tävl.typ
2018-01-11 Skaraborgs by night Gudhems IF Närtävling   natt
2018-01-25 Skaraborgs by night Ryda SK Närtävling   natt
2018-02-08 Skaraborgs by night Istrums SK Närtävling   natt
2018-02-22 Skaraborgs by night Lidköpings VSK Närtävling   natt
2018-03-06 Skaraborgs by night OK Klyftamo, Vröölnatta Närtävling   natt
2018-03-22 POL, Pettersburg, Skara IK Gandvik POL    
2018-03-23 Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad Tibro OK nationell individuell lång
2018-03-24 Tibrotrippeln, dag 2, medel Tibro OK,          även Skaraborgs Mästerskap individuell medel
2018-03-25 Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medel Tibro OK nationell individuell medel
2018-03-27 POL, Rådåsgarden, Lidköping Lidköpings VSK POL    
2018-03-29 Häxjakten, Five-O, #1 OK Skogsvargarna nationell individuell lång
2018-03-30 Kortfredan, Five-O, #2 Ryda SK,         även Skaraborgs Mästerskap individuell sprint
2018-03-31 Öjetrampen, Five-O, #3 Främmestads IK, OK Kullingshof nationell individuell lång
2018-04-01 Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OK nationell individuell medel
2018-04-02 Vikingaträffen, Five-O, #5 Trollhättans SOK nationell individuell medel
2018-04-05 POL, Mostugan, Töreboda OK Skogsstjärnan POL    
2018-04-08 Gudhems vårtävling Gudhems IF nationell individuell medel
2018-04-12 POL, Ishallen, Grästorp Främmestads IK POL    
2018-04-14 Ostlöpet Falköpings AIK OK nationell individuell medel
2018-04-15 Traneträffen OK Tranan nationell individuell medel
2018-04-19 POL, Åsarp Falköpings OK POL    
2018-04-21 Hagenmedeln IF Hagen nationell individuell medel
2018-04-22 Öppet Skaraborgsmästerskap, lång SOK Träff nationell individuell lång
2018-04-26 POL, Äspås Gård IK Albion POL    
2018-04-29 Ymers vårtävling IK Ymer nationell individuell lång
2018-05-01 Skaraborgsmästerskap, stafett OK Skogsstjärnan distr.tävling stafett lång
2018-05-03 POL, OK Klyftamo OK Klyftamo POL    
2018-05-05 Gällstads medel Gällstadbygdens SOK nationell individuell medel
2018-05-06 Ulricehamns OK Ulricehamns OK nationell individuell medel
2018-05-08 POL, Hedensborg, Larv Ryda SK POL    
2018-05-10 Orintos vårtävling OK Orinto nationell individuell medel
2018-05-10 Närkekvartetten, dag 1, lång Almby IK, KFUM Örebro OK nationell individuell lång
2018-05-11 Närkekvartetten, dag 2, medel Almby IK, KFUM Örebro OK nationell individuell medel
2018-05-12 Närkekvartetten, dag 3, lång Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro nationell individuell lång
2018-05-13 Närkekvartetten, dag 4, medel Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro nationell individuell medel
2018-05-17 POL, Tibro OK Tibro OK POL    
2018-05-19 Filipstadsloppet Filipstads Ok nationell individuell medel
2018-05-20 DM, sprint, Västergötland Skene Sim o IS mästerskap individuell sprint
2018-05-20 DM, sprintstafett, Västergötland Skene Sim o IS mästerskap stafett sprint
2018-05-23 Kretsens ungdomsserie, deltävl. 1 OK Amne, Gullspång Ungdom individuell  
2018-05-24 POL,Lekevi Idrottsplats, Mariestad Mariestads FK POL    
2018-05-26 Stråken dubbelsprint Mullsjö SOK nationell  individuell sprint
2018-05-29 Kretsens ungdomsserie, deltävl. 2 OK Skogsstjärnan Ungdom individuell  
2018-05-31 POL, Gällsebo SOK Träff, Karlsborg POL    
2018-06-02 Kinnekullesprinten OK Klyftamo nationell individuell sprint
2018-06-03 Sommarlandssprinten IK Gandvik nationell individuell sprint
2018-06-07 POL, Hjobygdens OK Hjobygdens OK POL    
2018-06-14 POL, Axvall Idrottsplats Istrums SK POL    
2018-06-19 POL, Hökensås Semesterby Tidaholms SOK Sisu POL    
2018-06-28 POL, Hagensstugan, Skövde IF Hagen, Skövde POLavslutn    
2018-08-03 Ungdomens 10mila Istrums SK, MFK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff nationell stafett lång
2018-08-04 Götenemedeln Istrums SK, Mariestads FK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff nationell individuell medel
2018-08-05 Götenelången Istrums SK, Mariestads FK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff nationell individuell lång
2018-08-11 Hjo 2-dagars, medel Hjobygdens OK nationell individuell medel
2018-08-12 Hjo 2-dagars, lång Hjobygdens OK nationell individuell lång
2018-08-18 RSK-träffen Rydboholms SK nationell individuell medel
2018-08-18 Kils OK:s nationella Kils OK nationell individuell medel
2018-08-19 Tomteträffen Sisu Forshaga/ Deje SF nationell individuell medel
2018-08-21 Kretsens ungdomsserie, deltävl 3 OK Amne, Gullspång Ungdom individuell  
2018-08-25 DM, medel, Västergötland IK Gandvik, Lidköpings VSK mästerskap individuell medel
2018-08-26 DM, stafett, Västergötland IK Gandvik, Lidköpings VSK mästerskap stafett lång
2018-08-29 Kretsens ungdomsserie, deltävl. 4 Mariestads FK Ungdom individuell  
2018-09-01 Kristinehamns OK OL-weekend Kristinehamns OK nationell individuell medel
2018-09-02 Skaraborgsmedel Tibro OK Mästerskap individuell medel
2018-09-04 Kretsmästerskap sprint OK Skogsstjärnan Krets individuell sprint
2018-09-08 Bredareds höstmedel Bredareds IF nationell individuell medel
2018-09-09 Hjortsöndan OK Skogshjortarna nationell individuell lång
2018-09-15 Kretsmästerskap lång Mariestad (samarr. OK Klyftamo) Mästerskap individuell lång
2018-09-21 DM, natt, Västergötland OK Mark, Skene Sim o IS mästerskap individuell lång
2018-09-23 DM, lång, Västergötland OK Mark, Skene Sim o IS mästerskap individuell lång
2018-09-28 SkaraborgsNatt Tibro OK Mästerskap individuell natt
2018-09-29 Bahco cup, lång Lidköpings VSK nationell  individuell lång
2018-09-30 Bahco cup, stafett Lidköpings VSK nationell  individuell lång
2018-10-06 25manna Attunda OK, Järfälla OK internationell stafett stafett
2018-10-07 25mannamedeln Sunbybergs IK, Väsby OK internationell individuell medel
2018-10-13 Fridaluffen Vänersborgs SK nationell  individuell medel
2018-10-19 Axvallanatta Istrums SK nationell  individuell lång
2018-10-20 Vallesprinten Istrums SK nationell  individuell sprint
2018-11-09 O-event, dag 1, Sprint by Night Borås GIF nationell  individuell sprint
2018-11-10 O-event, dag 2, Downhill Sprint Hestra IF nationell  individuell sprint
2018-11-11 O-event, dag 3, Zoorientering IK Ymer nationell  individuell sprint
Skribent: Inge Andersson
Epost: This is a mailto link

EventorBanner160x38

 

Prenumerera

 

 AVRESOR/RESELEDARE

 

   SPONSORER


Slatte


 xr

 

   

 

 logostor2

   

 

         

 

lab4kids_logo

Postadress:
OK Skogsstjärnan - Orientering
Räfsgatan 5
54532 Töreboda

Kontakt:
Tel: 0506 10009
E-post: This is a mailto link

Se all info