Hoppa till sidans innehåll

SkidO DM 10-11/2-18

2018-03-01 08:00
DM i Dalarna för Dalarna och Värmland
  • Uppdaterad: 2018-03-07 15:17

2018-02-10 SkidO, DM, sprint, Dalarna/Värmland DM

Värmland (1)

D21, 4 970 m: 1) Bente Rost, Alfta-Ösa OK, 31.58, 7)(1) Anna Isaksson Forsgren, OK Tyr, 43.26, 9)(2) Lena Westerlund, ÖSeT SkidO, 56.55.

H21, 4 970 m: 1) Johan Nordlund, Malungs OK Skogsmårdarna, 27.12, 3) (1)Magnus Nordström, Kils OK, 37.47, 4)(2) Stefan Wennberg, Skattkärrs SOK, 42.13, 5)(3) Matthias Kalle Dalheimer, IK Vikings OK, 1.19.52.

H20, 4 970 m: 1) Martin Granberg, IFK Mora OK, 30.15, 5)(1) Oskar Nyman, OK Tyr, 41.42.

D14, 3 380 m: 1) Sofie Karlsson Holmer, IFK Mora OK, 25.04, 3)(1) Jonna Lindblad, ÖSeT SkidO, 26.36, 5)(2) Julia Forsgren, OK Tyr, 28.31.

H14, 3 380 m: 1) Niklas Erlandsson, OK Södertörn, 23.34, 4)(1) Sixten Bihl, OK Tyr, 27.03.

H12, 2 810 m: 1) Axel Gräfnings, Grycksbo IF OK, 23.30, 2)(1) Edvard Pelander, ÖSeT SkidO, 29.41.

H10, 1 710 m: 1) Viggo Lindgren, OK Kåre, 21.08, 2)(1) Henry Nordström, Kils OK, 26.26.

H50, 4 460 m: 1)(1) Jens Andersson, Kristinehamns OK, 32.22, 3)(2) Pär Nyman, OK Tyr, 35.55, 8)(3) Björn Bihl, OK Tyr, 47.33.

H60, 3 380 m: 1) Gunnar Munktelius, Surahammars SOK, 25.11, 2)(1) Ulf Nordzell, ÖSeT SkidO, 31.07.

H70, 2 810 m: 1)(1) Kjell Eriksson, ÖSeT SkidO, 20.36.

 

2018-02-11 SkidO, DM, medel, Dalarna/Värmland

H21, 7 640 m: 1) Martin Hammarberg, Sundsvalls OK, 36.25, 5)(1) Filip Jacobsson, ÖSeT SkidO, 39.42.

D14, 4 290 m: 1) Elin Ladänges, Alfta-Ösa OK, 33.55, 3)(1) Jonna Lindblad, ÖSeT SkidO, 35.56.

H14, 4 290 m: 1) Niklas Erlandsson, OK Södertörn, 32.29, 3)(1) Sixten Bihl, OK Tyr, 34.26.

H40, 5 430 m: 1) Martin Bratt, IFK Mora OK, 31.31, 7)(1) Jens Andersson, Kristinehamns OK, 42.18, 10)(2) Matthias Kalle Dalheimer, IK Vikings OK, 1.18.18.

H50, 5 430 m: 1) Björn Albinsson, IFK Mora OK, 35.45, 6)(1) Lars-Olov Ericson, ÖSeT SkidO, 43.03.

H60, 4 290 m: 1) Gunnar Munktelius, Surahammars SOK, 31.57, 4)(1) Ulf Nordzell, ÖSeT SkidO, 40.48.

H70, 3 030 m: 1)(1) Kjell Eriksson, ÖSeT SkidO, 23.01.

Öppen motion 3, 4 290 m: 1) Mikael Johansson, HJS-Vansbro OK, 33.24, 3) Lars Jacobsson, ÖSeT SkidO, 37.29.

Skribent: Anne-Marie Eriksson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
ÖSeT SkidO - Orientering
Lars-Olov Ericson, Snövägen 10
69152 Karlskoga

Kontakt:
Tel: 058657451
E-post: This is a mailto link

Se all info