Hoppa till sidans innehåll

Program/starttider


sm veckan logo

VÄLKOMMEN TILL 2016 ÅRS SM I STYRKELYFT OCH BÄNKPRESS UNDER SM-VECKAN I PITEÅ


Arrangör: Öjeby AK och Svenska Styrkelyftförbundet

Datum: 29-30/1 2016

Plats: Pite Havsbad, 941 28 Piteå - karta

 

Startlistor Styrkelyft

Invägn. 1 Fredag 08.00 - 09.30 Start   10.00 SL 15st
             
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
591012 63 Anja Keränen Westbo AK 5 1
960715 63 Emma Johansson Nora AK 14 1
851212 63 Johanna Silverwall Sundsvalls AK 15 1
791212 63 Monika Smådahl Westbo AK 10 1
            1
770329 84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 8 1
910314 84 Frida Wik Sundbybergs TK 20 1
760329 84 Anna Edvall Sundsvalls AK 6 1
951024 84 Carolina Hinnerson Öjeby AK 13 1
            1
920403 105 Erik Gunhamn Kalmar AK 7 2
891108 105 Johannes Grundström Kiruna AK 16 2
751206 105 Joakim Lakso Luleå AK 12 2
790509 105 Jan Pettersson Nora AK 17 2
880825 105 John Börjesson Westbo AK 19 2
851025 105 Kristian Karppinen Westbo AK 18 2
830302 105 Emil Smådahl Westbo AK 9 2
             
             
Invägn. 2 Fredag 12.00 - 13.30 Start   14.00 SL 24st
             
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
890414 52 Stina Åkemalm Malmbergets AIF 27 1
860221 52 Miia Grändås Örebro KK 23 1
            1
870516 57 Angelica Brage Luleå AK 7 1
920910 72 Elina Rönnqvist Öjeby AK 26 1
            1
550401 59 Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 29 1
690320 59 Thomas Wulffeld Sundsvalls AK 34 1
            1
850912 66 Robin Wellander Jokkmokks SLK 31 1
651214 66 Jonas Telégin Nora AK 8 1
            1
861124 74 Viktor Arbhede Westbo AK 33 1
            1
831102 120 Mikael Åhlin Nora AK 20 1
740910 120 Per Nilsson Sundbybergs TK 24 1
780605 120 Marcus Denke Westbo AK 11 1
            1
800216 83 Mattias Hopp ASK Eskilstuna 28 2
851019 83 Kristian Möller Falkenbergs KK 10 2
891119 83 Andre Johansson Kiruna AK 6 2
810811 83 Linus Hedberg Sundbybergs TK 19 2
800121 83 Ahmed Gliza Örebro KK 9 2
            2
680215 93 Tommy Johansson Nora AK 21 2
790822 93 Andreas Lind Sundsvalls AK 32 2
741016 93 Patrik Turesson Westbo AK 16 2
640331 93 Lars Höglander Västra AK 35 2
910828 93 Henrik Fransson Öjeby AK 22 2
            2
670121 120+ P-O Larsson Örebro KK 18 2
791024 120+ Fredrik Svensson Sundsvalls AK 12 2

 

Startlistor Bänkpress

Invägn. 1 Lördag 08.00-09.30 Start 10.00 BP 24st
             
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
860221 52 Miia Grändås Örebro KK 29 1
720328 57 Annelie Izindre Karlstads AK 33 1
740708 84+ Sandra Lönn Borlänge AK 16 1
            1
591012 63 Anja Keränen Westbo AK 7 1
960715 63 Emma Johansson Nora AK 24 1
760820 63 Josephine Werngren Sundbybergs TK 20 1
791212 63 Monika Smådahl Westbo AK 23 1
851222 63 Karolina Arvidson Örebro KK 19 1
            1
770820 72 Andrea Hammarström HAK Greppet 32 1
880418 72 Sandra Hedberg Härnösands AK 13 1
860516 72 Malin Jitelius Södertälje AK 8 1
            1
770329 84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 12 1
760329 84 Anna Edvall Sundsvalls AK 34 1
610730 84 Åsa Halvarsson Sundsvalls AK 6 1
            1
550401 59 Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 15 2
690320 59 Thomas Wulffeld Sundsvalls AK 36 2
            2
611208 66 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 28 2
651214 66 Jonas Telégin Nora AK 21 2
750106 66 Marcus Holmgren Sundbybergs TK 18 2
            2
941030 74 Martin Johansson Malå AK 5 2
            2
800216 83 Mattias Hopp ASK Eskilstuna 9 2
791024 83 Tommy Krantz Bollnäs SK 25 2
600715 83 Tomas Ring Håbo AK 31 2
900608 83 Adrian Bräysy Karlstads AK 14 2
             
             
Invägn. 2 Lördag 10.00-11.30 Start 12.00 BP 18st
             
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
850922 93 Rickard Andrén Karlstads AK 9 1
680215 93 Tommy Johansson Nora AK 25 1
790516 93 Fredrik Jäder Sundsvalls AK 21 1
590119 93 Ronald Bengtsson Täby AK 24 1
720330 93 Robert Davidowicz Täby AK 15 1
741016 93 Patrik Turesson Westbo AK 8 1
921120 93 Josef Eriksson Örebro KK 14 1
            1
930416 105 Christian Martinsson Kalmar AK 13 2
891108 105 Johannes Grundström Kiruna AK 7 2
790509 105 Jan Pettersson Nora AK 17 2
830302 105 Emil Smådahl Westbo AK 6 2
            2
740920 120 Markus Larsson Kiruna AK 16 2
800514 120 Stefan Jamroz Lunds TK 11 2
831102 120 Mikael Åhlin Nora AK 5 2
850821 120 Christoffer Öberg Sundsvalls AK 18 2
            2
910326 120+ Niklas Pettersson Hassela Power 10 2
791024 120+ Fredrik Svensson Sundsvalls AK 23 2
660802 120+ Mikael Jaldefors Södertälje AK 22 2
Uppdaterad: 2016-06-08 03:40
Skribent: Niklas Gustafsson

Postadress:
Öjeby Atletklubb - Styrkelyft
Elina Rönnqvist, Gökhemsgatan 16
94139 Piteå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link