Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsinfo


FREDAG 3 maj BP + KBP
GRUPP 1 BP Ungdom + Junior samtliga (9 st) Invägning 14:45-16:15 Tävlingsstart 16:45
Hagman Sebastian 66 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Jabbari Daniel 74 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Nilsson Calle 105 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
hellman mattias 120 Herr Ungdom Kalix SK
Falquist Adde 120+ Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Wennberg Viktor 93 Herr Junior Bollnäs SK
Persson Johan 93 Herr Junior Bollnäs SK
Manuel Juan 105 Herr Junior Skellefteå AK
Pettersson Niklas 120+ Herr Junior Bollnäs SK


Grupp 2 BP Herrar senior samtliga (15 st) Invägning 14:45-16:15 Tävlingsstart ca 17:30
Möller Olof 74 Herr Senior Luleå AK
Alman Christoffer 74 Herr Senior Sundsvalls AK
Eriksson Allan 83 Herr Senior Härnösands AK
Ericson Peter 93 Herr Senior Härnösands AK
Byström Anders 105 Herr Senior Härnösands AK
Isacsson Kjell 105 Herr Senior Sundsvalls AK
Lind Andreas 105 Herr Senior Sundsvalls AK
Lundin Mikael 105 Herr Senior Sundsvalls AK
Vestlin Ronny 105 Herr Senior Bollnäs SK
Larsson Markus 120 Herr Senior Kiruna AK
Lundström Mikael 120 Herr Senior Skellefteå AK
Sundqvist David 120 Herr Senior Skellefteå AK
Svensson Robert 120 Herr Senior Kalix SK
Sundberg Bernt 120+ Herr Senior Öjeby AK
Grupp 3 BP + KBP Damer (11 st) Invägning 16:45-18:15 Tävlingsstart 18:45
Rohdin Therese 84 Dam Junior Bollnäs SK
Modin Emma 63 Dam Senior Bollnäs SK
Halvarsson Åsa 84 Dam Senior Sundsvalls AK
Sellen Jenny 84+ Dam Senior Sundsvalls AK
Hinnerson Carolina 84 Dam Ungdom Öjeby AK
Nilsson Therese 72 Dam Junior Härnösands AK
Weinéus Hanna 63 Dam Senior Östersunds AK
Anderheim Karin 63 Dam Senior Östersunds AK
Billsmon Anna 72 Dam Senior Bollnäs SK
Hassellund Lovisa 72 Dam Senior Luleå AK
Asplund Monica 84 Dam Senior Härnösands AK


KLBP Herrar Grupp 4 (16 st) Invägning 16:45-18:15 Tävlingsstart ca 19:45
Ericson johan 66 Herr Ungdom Härnösands AK
Rekonius Elias 105 Herr Ungdom Skellefteå AK
Högström Adam 66 Herr Junior Jokkmokks SLK
Siljelöf Niclas 74 Herr Junior Jokkmokks SLK
Niemi Robin 93 Herr Junior Luleå AK
Hedman Marcus 83 Herr Senior Luleå AK
Lindahl Patrik 83 Herr Senior Malå AK
Israelsson Mikael 83 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Lindgren Bo 83 Herr Senior Malå AK
Jansson Malte 93 Herr Senior Härnösands AK
Thörngren Sven 93 Herr Senior Umeå Power
Pahkamaa Andreas 105 Herr Senior Öjeby AK
Palmroth Danny 105 Herr Senior Härnösands AK
Winbjörk Patrik 105 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Carlsson Anders 120+ Herr Senior Smedjebackens AK


LÖRDAG 4 maj KSL senior herrar och KSL+ SL damer
Grupp 1 KSL Herrar Senior klass -74 och -84 (9st) Invägning 7:00-8:30 Tävlingsstart 9:00
Kohkoinen Mikael 74 Herr Senior Luleå AK
Kula Tomas 74 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Larsson André 74 Herr Senior Luleå AK
Israelsson Mikael 83 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Birgersson Christian 83 Herr Senior Luleå AK
Svedin Simon 83 Herr Senior Sundsvalls AK
Gliza Ahmed 83 Herr Senior Härnösands AK
Lindkvist Tommy 83 Herr Senior Jokkmokks SLK
Olofsson Anders 83 Herr Senior Jokkmokks SLK

Grupp 2 Damer KSL + SL samtliga (9 st) Invägning 7:00-8:30 Tävlingsstart ca 9:45
Eriksson Matilda 47 Dam Ungdom Jokkmokks SLK
Hinnerson Carolina 84 Dam Ungdom Öjeby AK
Sundqvist Ida 63 Dam Junior Öjeby AK
Salevik Angelica 63 Dam Junior Sundsvalls AK
Strömbäck Edit 72 Dam Junior Öjeby AK
Ögren Johanna 72 Dam Junior Luleå AK
Sjöberg Jenny 57 Dam Senior Luleå AK
Jonsson Teresa 72 Dam Senior Östersunds AK
Uhlin Joanna 72 Dam Senior Sundsvalls AK

Grupp 3 KSL Herrar senior klass -105 och -120 (14 st) Invägning 12:30-14:00 Tävlingsstart 14:30
Hedqvist Patrik 105 Herr Senior Luleå AK
Berglund Lars 105 Herr Senior Luleå AK
Boija Niklas 105 Herr Senior Sundsvalls AK
Pahkamaa Andreas 105 Herr Senior Öjeby AK
Rickan Christopher 105 Herr Senior Kubbe-Norrflärke IF
Sehlström Marcus 105 Herr Senior Östersunds AK
Steggo Per-thomas 105 Herr Senior Öjeby AK
Winbjörk Patrik 105 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Ågren Stefan 105 Herr Senior Härnösands AK
Bromme Patrik 120 Herr Senior Sundsvalls AK
Johansson Johnny 120 Herr Senior Malmbergets Allmänna IF
Renholm Jesper 120 Herr Senior Östersunds AK
Näslund Marcus 120 Herr Senior Umeå Power
Öberg Christoffer 120 Herr Senior Sundsvalls AK
 

Grupp 4 KSL Herrar Senior klass -93 och +120 (7 st) Invägning 12:30-14:00 Tävlingsstart ca 15:30
Hertzman Patrik 93 Herr Senior Sundsvalls AK
Larsson Joakim 93 Herr Senior Luleå AK
Johansson Emil 93 Herr Senior Umeå Power
Mattila Kari 93 Herr Senior Östersunds AK
Sandström Mikael 93 Herr Senior Kubbe-Norrflärke IF
Wickman Anders 93 Herr Senior Östersunds AK
Lundberg Jan 120+ Herr Senior Umeå Power

 

SÖNDAG 5 maj KSL Herrar U/J och SL Herrar U/J/S
Grupp 1 KSL Herrar Juniorer och ungdomar (12 st) Invägning 7:00-8:30 Tävlingsstart 9:00
Björk Alexander 83 Herr Junior Luleå AK
Johansson Sletbakk Martin 83 Herr Junior Malå AK
Näslund David 83 Herr Junior Luleå AK
Persson Dennis 83 Herr Junior Härnösands AK
Vikberg Joakim 83 Herr Junior Öjeby AK
Degerman Erik 93 Herr Junior Öjeby AK
Holmström Oskar 93 Herr Junior Luleå AK
Sjöström Andreas 93 Herr Junior Umeå Power
Renholm Joakim 120 Herr Junior Östersunds AK
Forsberg Pontus 74 Herr Ungdom Kubbe-Norrflärke IF
Wiberg Anton 93 Herr Ungdom Bollnäs SK
Byström Marcus 120+ Herr Ungdom Kubbe-Norrflärke IF

 

Grupp 2 SL Herrar junior och ungdom (9 st) Invägning 7:00-8:30 Tävlingsstart ca 10:00
Hagman Sebastian 66 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Jabbari Daniel 74 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
strindlund John 74 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Åström Joel 83 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Nilsson Calle 105 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Persson Alexander 105 Herr Ungdom Öjeby AK
Falquist Adde 120 Herr Ungdom Hassela Powerteam förening
Hellman Mattias 120 Herr Ungdom Kalix SK
Hellberg Jens 120 Herr Junior Östersunds AK

 

Grupp SL 3 Herrar Senior samtliga (10 st) Invägning 13:00-14:30 Tävlingsstart 15:00
Wulffeld Thomas 59 Herr Senior Sundsvalls AK
Wellander Robin 74 Herr Senior Jokkmokks SLK
Johansson Andre 83 Herr Senior Kiruna AK
Stenström David 83 Herr Senior Jokkmokks SLK
Björk Niklas 93 Herr Senior Öjeby AK
Högström Christer 93 Herr Senior Jokkmokks SLK
Blomfeldt Tobias 105 Herr Senior Jokkmokks SLK
Dela Andreas 105 Herr Senior Kiruna AK
Lakso Joakim 105 Herr Senior Luleå AK
Nilsson Lukas 105 Herr Senior Kiruna AK

Uppdaterad: 2013-04-08 14:10
Skribent: Niklas Gustafsson

Postadress:
Öjeby Atletklubb - Styrkelyft
Elina Rönnqvist, Gökhemsgatan 16
94139 Piteå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link