Träningsgrupper - Osby KK - Konståkning - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper


at grupperna inför höstterminen 2018.

METALLGRUPPER

TITAN (4/4)
ä
Ida Hagelvik
Frida Carzborn
Elsa Idström
y

GULD (3/3)
ä
Klara Nilsson
Saga Rosquist
Åsa Mitchell
Freja Mitchell
Manda Thomasson             
Tilda Carzborn

SILVER (2/2)
ä
My Dahlström
Hannah Lexander             
Vera Poppe
Tova Andersson
Agnes Tillman
Särla Holmgren
Ebba Dahl
Thea Wendel
y
                                        

BRONS (1/1)
ä
Lilly Pålsson
y
Tindra Andersson

JÄRN (G/G)
ä

y 

HOPPGRUPPER

AXEL (Sen/Jun 2/2)
Lina Ekberg              
Tilda Carlsson
Melinda Nielsen 
Elin Tropp                       

LUTZ (2/2)
ä
Maya Nilsson
Malva Forsell
Nellie Roskvist
y

FLIP (1/1)
ä
Alva Holmgren
Tilda Nordström
My Jönsson
Maria Cortas
Rebecka Wereen
y

ÖGEL (G/G)
ä
Adelia Nordström
Emilia Thall
Clara Stigborg
Nellie Jönsson
Tuwa Nilsson
Althea Thulin
Wilma Fischer
Miriam Gerbeth
y
Tova Nilsson
Tindra Lingmalm
Emilie Ennet
Carl-Axel Pålsson
Mira Fischer

TOELOOP (M 7 & 8)
Tindra Thall

SALCHOW(M 5 & 6)
Freja Folkunger
Elin Ralsgård
Liam Eklund
Charlotte Chen-Karlsson
Ida Lindholm
Xilan Lu
Bianca Stirbu
Ellen Cato-Ekberg
Isac Jönsson
Moa Hallberg
Wilma Nilsson
Agnes Atterklev

TREAHOPP (M 3 & 4)
Pella Brunnström
Noa Dori
Molly Andersson  
Anna Plantin
Tindra Erlandsson
Maya Elena Balan
Hailey Tufvesson
Afrikana Gakuru
Evelina Ahlqvist
Gustav Hermansson
Sanika Choudhari
Svea Henriksson
Molly Johansson
Nehal Jain

HOBBYGRUPP
Linn Persson

STORA TEAMET
Ebba Allhorn
Maja Brostedt
Tilda Carlsson
Tilda Dahl
Tilda Hermansson
Maja Jönsson
Melinda Nielsen
Maya Nilsson
Kajsa Oredsson
Alva Tomasson
Elin Tropp

Uppdaterad: 15 AUG 2018 20:04

Bilder från Osbytroféen finns på Emjos hemsida

Emjo
På hemsidan finns
även bilder från andra tävlingar

där våra åkare har deltagit.

Postadress:
Osby KK - Konståkning
Box 29
28321 Osby

Besöksadress:
Klövervägen 10
28350 Osby

Kontakt:
Tel: 047910083
E-post: This is a mailto link

Se all info