Hoppa till sidans innehåll

VDM resultat inne 2018

2018-02-08 12:00
Formtestet inför VSM blev lyckat
  • Uppdaterad: 2018-02-08 12:00

 

M55 60m

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 8.14

2 Sandy Bengtsson 63 Oskarhamns SK 8.54

3 Göran Salomonsson 63 Stensjöns IF 9.00

 

M55 60m Hurdles

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 12.00

2 Sandy Bengtsson 63 Oskarhamns SK 12.04

 

M55 Längd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 4,98

2 Göran Salomonsson 63 Stensjöns IF 4,41

3 Sandy Bengtsson 63 Oskarhamns SK 4,00

 

M55 Höjd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 150

2 Göran Salomonsson 63 Stensjöns IF 145

3 Sandy Bengtsson 63 Oskarhamns SK 125

 

M55 Kula

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 8,21

2 Sandy Bengtsson 63 Oskarhamns SK 6,71

 

M50 60m

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Tomas Fanta 68 Oskarhamns SK 7.99

2 Jan-Olof Åkesson 67 Lekeryd-Svarttorp 8.01

3 Peter Rosèn 65 Hovslätts IK 8.19

4 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 8.63

 

M50 60m Hurdles

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Jan-Olof Åkesson 67 Lekeryd-Svarttorp 10.14

2 Patrik Eriksson 68 Oskarhamns SK 10.33

3 Tomas Fanta 68 Oskarhamns SK 10.48

4 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 10.57

 

M50 Längd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Tomas Fanta 68 Oskarhamns SK 5,73

2 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 4,72

3 Jan-Olof Åkesson 67 Lekeryd-Svarttorp 4,59

4 Patrik Eriksson 68 Oskarhamns SK 4,09

 

M50 Höjd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Tomas Fanta 68 Oskarhamns SK 153

2 Patrik Eriksson 68 Oskarhamns SK 150

3 Jan-Olof Åkesson 67 Lekeryd-Svarttorp 145

 

M50 Kula

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Börje Lennartsson 65 Wärnamo SK 11,03

2 Peter Rosèn 65 Hovslätts IK 10,75

3 Patrik Eriksson 68 Oskarhamns SK 10,13

4 Tomas Fanta 68 Oskarhamns SK 10,02

5 Clas Aasa 67 Habo Friidrott 04 8,13

- Jari Ketola 65 Spårvägens FK 10,19

 

K70 60m

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Birgitta Uppgården 48 Oskarhamns SK 12.16

 

K70 Längd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Birgitta Uppgården 48 Oskarhamns SK 2,84

 

K70 Höjd

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Birgitta Uppgården 48 Oskarhamns SK 101

 

K70 Kula

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 Marianne Ek 47 Hakarpspojkarna 7,09

2 Birgitta Uppgården 48 Oskarhamns SK 6,02

Skribent: Sandy Bengtsson
Epost: This is a mailto link

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info