UDM, JDM och VDM - 18-19 juni 2005 - Oskarshamns SK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

UDM, JDM och VDM - 18-19 juni 2005


UDM, JDM och VDM - 18-19 juni 2005

Resultat P15

100m Häck P15

Vind -1,45

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

15,23

100m P15

Vind -1,27

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

12,15

2

Axel Fredriksen-90

Hovslätts IK

12,51

3

Tommy Fors-90

Lekeryd Svarttorp SK

12,56

4

Erik Romberg-90

Högby IF

12,89

Kula P15

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

14,4

2

Pontus Bjärkvik-90

Hovslätts IK

14,02

3

Jonathan Persson-90

Högby IF

12,62

4

Erik Romberg-90

Högby IF

12,59

5

Mick Carlsson-90

Tranås AIF

11,71

Diskus P15

1

Pontus Bjärkvik-90

Hovslätts IK

43,48

2

Didrik Andersson-90

Lekeryd Svarttorp SK

36,42

3

Erik Romberg-90

Högby IF

34,48

4

Jonathan Persson-90

Högby IF

34,17

5

Tommy Lantz-90

Tranås AIF

31,01

6

Mick Carlsson-90

Tranås AIF

29,18

7

Tommy Fors-90

Lekeryd Svarttorp SK

27,76

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

DNF

Martin Jönsson-90

FI Kalmarsund

DNF

Gustav Hällgren-90

Eksjö Södra IK

DNF

Höjd P15

1

Axel Fredriksen-90

Hovslätts IK

1,6

2

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

1,6

300m P15

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

39,38

2

Mick Carlsson-90

Tranås AIF

41,09

3

Jonathan Persson-90

Högby IF

42,65

Längd P15

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

5,83

0,2

2

Axel Fredriksen-90

Hovslätts IK

5,63

0,4

Spjut P15

1

Pontus Bjärkvik-90

Hovslätts IK

51,87

2

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

47,74

3

Tommy Lantz-90

Tranås AIF

39,81

4

Sebastian Tengbom-90

Eksjö Södra IK

39,5

5

Mick Carlsson-90

Tranås AIF

38,11

6

Jonathan Persson-90

Högby IF

37,17

Tresteg P15

1

Axel Fredriksen-90

Hovslätts IK

11,92

1,2

2

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

11,53

-1

3

Tommy Fors-90

Lekeryd Svarttorp SK

11,37

-1,9

Slägga P15

1

Tommy Fors-90

Lekeryd Svarttorp SK

47,52

2

Erik Romberg-90

Högby IF

41,79

3

Mick Carlsson-90

Tranås AIF

39,25

4

Tommy Lantz-90

Tranås AIF

28,42

800m P15

1

Martin Lundqvist-90

IK Sisu

2,14,03

2

Erik Romberg-90

Högby IF

2,24,74

3

Sebastian Tengbom-90

Eksjö Södra IK

2,26,52

4

Patrik Freij-90

FI Kalmarsund

2,27,01

5

Jonathan Persson-90

Högby IF

2,30,40

Stav P15

1

Adam Björling-90

FI Kalmarsund

3,1

Resultat P17

100m fö - heat 1 P17

Vind -1,58

1

John Sallergård-89

Stensjöns IF

11,53

Q

2

Camilo Karlström-89

Högby IF

11,83

Q

3

Johannes Håkansson-88

IFK Växjö

11,96

q

4

Sebastian Meakin-88

IFK Växjö

12,44

5

Henning Nåbo-89

Hovslätts IK

12,46

100m fö - heat 2 P17

Vind -2,62

1

Robin Löfgren-88

Högby IF

11,62

Q

2

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

12,13

Q

3

Erik Vinge-88

Hovslätts IK

12,3

q

4

John Erik Eriksson-89

IFK Växjö

12,37

100m P17- Final

Vind -1,81

1

Johan Salleergård-89

Stensjöns IF

11,54

2

Robin Löfgren-88

Högby IF

11,72

3

Camilo Karlström-89

Högby IF

11,86

4

Johannes Håkansson-88

IFK Växjö

11,95

5

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

11,99

6

Erik Vinge-88

Hovslätts IK

12,43

Kula P17

1

Emil Svensson-89

IFK Växjö

15,95

2

David Hällgren-88

Eksjö Södra IK

13,12

3

Varant Simon-88

Hovslätts IK

12,73

4

Jonas Carlsson-89

FI Kalmarsund

12,63

Höjd P17

1

Daniel Lennartsson-88

Södra Vi IF

1,95

2

Emil Svensson-89

IFK Växjö

1,93

3

Jonathan Gustavson-88

FI Kalmarsund

1,9

4

Christoffer Holmström-88

FI Kalmarsund

1,87

5

Adam Jonsson-88

IK Hakarpspojkarna

1,7

6

Henning Nåbo-89

Hovslätts IK

1,6

400m P17

1

Camilo Karlström-89

Högby IF

51,92

2

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

52,06

3

Mattias Lennartsson-88

Södra Vi IF

52,07

4

Mattias Lind-89

Alvesta FI

53,98

5

Johannes Swerlander-88

Eksjö Södra IK

54,62

6

Fredrik Söderlind-89

Hovslätts IK

56,82

Diskus P17

1

David Hällgren-88

Eksjö Södra IK

44,55

2

Emil Svensson-89

IFK Växjö

33,18

3

Jonas Carlsson-89

FI Kalmarsund

27,37

4

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

25,66

5

Klas Göransson-89

Hovslätts IK

23,54

Längd P17

1

Mattias Lind-89

Alvesta FI

6,1

-1,7

2

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

6,06

-0,4

3

Jonathan Gustavson-88

FI Kalmarsund

5,89

0,3

4

Karl Wilsborn-89

IFK Växjö

5,79

-1,2

5

Sebastian Meakin-88

IFK Växjö

5,55

-2,2

6

Jakob Olsson-89

Wärnamo SK

5,45

0,9

7

Adam Jonsson-88

IK Hakarpspojkarna

5,4

-0,3

1500m P17

1

Andreas Ydrefors-88

IK Sisu

4,17,35

2

Erik Wretström-88

SK Graal

4,17,36

3

Simon Rohde-89

Högby IF

4,23,28

4

Tim Slättengren-89

Högby IF

4,45,68

5

Rickard Emilsson-89

Hovslätts IK

4,46,65

200m fö - heat 1 P17

Vind 2,27

1

Camilo Karlström-89

Högby IF

23,32

Q

2

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

23,94

q

3

Erik Vinge-88

Hovslätts IK

24,83

4

Jakob Olsson-89

Wärnamo SK

26,56

200m fö - heat 2 P17

Vind 1,39

1

Johan Salleergård-89

Stensjöns IF

23,34

Q

2

Sebastian Meakin-88

IFK Växjö

24,69

3

Johannes Swerlander-88

Eksjö Södra IK

24,89

200m fö - heat 3 P17

Vind 0,86

1

Robin Löfgren-88

Högby IF

23,74

Q

2

Johannes Håkansson-88

IFK Växjö

24,16

q

3

David Hällgren-88

Eksjö Södra IK

24,56

4

John Erik Eriksson-89

IFK Växjö

25,41

200m P17 - Final

Vind 2,92

1

Camilo Karlström-89

Högby IF

22,83

2

Robin Löfgren-88

Högby IF

23,19

3

John Sallergård-89

Stensjöns IF

23,26

4

Johannes Håkansson-88

IFK Växjö

23,78

5

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

24,12

Spjut P17

1

Ted Engstrand-88

Wärnamo SK

47,75

2

Oscar Wallin-89

IK Hakarpspojkarna

43,4

3

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

39,68

4

John Erik Eriksson-89

IFK Växjö

32,86

300m häck P17

1

Camilo Karlström-89

Högby IF

42,99

Tresteg P17

1

Daniel Lennartsson-88

Södra Vi IF

13,01

-1,2

2

Karl Wilsborn-89

IFK Växjö

12,79

-0,2

3

Sebastian Meakin-88

IFK Växjö

12,28

-0,6

Slägga P17

1

Emil Svensson-89

IFK Växjö

41,74

2

David Hällgren-88

Eksjö Södra IK

36,07

3

Klas Göransson-89

Hovslätts IK

31,4

800m P17

1

Mattias Lennartsson-88

Södra Vi IF

2,03,86

2

Andreas Ydrefors-88

IK Sisu

2,05,55

3

Johannes Swerlander-88

Eksjö Södra IK

2,09,18

4

Rickard Emilsson-89

Hovslätts IK

2,14,21

5

Fredrik Söderlind-89

Hovslätts IK

2,20,17

6

Robert Holmqvist-89

IFK Växjö

2,20,32

Stav P17

1

Henning Nåbo-89

Hovslätts IK

3,6

2

Anders Nihlstedt-89

FI Kalmarsund

3,3

3

Karl Wilsborn-89

IFK Växjö

3,1

Resultat P19

100m P19

Vind -1,11

1

Jimmy Gustavsson-87

Hovslätts IK

12,03

2

Tobias Hesslgren-86

IK Sisu

12,86

400m P19

1

Erik Ederwall-87

IK Sisu

53,86

2

Jimmy Gustavsson-87

Hovslätts IK

57,37

Längd P19

1

Rickard Lundqvist-87

IK Sisu

5,98

-0,2

Spjut P19

1

Rickard Lundqvist-87

IK Sisu

40,73

200m P19

Vind 1,77

1

Simon Löfgren-86

Högby IF

23,28

2

Jimmy Gustavsson-87

Hovslätts IK

24,01

3

Erik Edervall-87

IK Sisu

24,13

4

Fredrik Svensson-86

Oskarshamns SK

24,35

5

Tobias Hesselgren-86

IK Sisu

26,04

Tresteg P19

1

Johan Damgren-86

IK Hakarpspojkarna

12,71

0,2

Resultat M35-M45

100m M35

Vind -1,31

1

Tomas Fanta-68

Oskarshamns SK

12,35

Kula M35 (7,26 kg)

1

Jan Svensson-67

Lekeryd-Svarttorp SK

10,1

Längd M35

1

Tomas Fanta-68

Oskarshamns SK

5,94

1,4

Diskus M35 (2 kg)

1

Tomas Fanta-68

Oskarshamns SK

28,61

1500m M35

1

Tommy Unosson-67

Oskarshamns SK

4,24,05

2

Tony Zetterström-66

Målilla Mörlunda SKI

4,45,79

Spjut M35 (800 g)

1

Tomas Fanta-68

Oskarshamns SK

44,55

800m M35

1

Tommy Unosson-67

Oskarshamns SK

2,08,97

2

Tony Zetterström-66

Målilla Mörlunda SKI

2,23,43

100m M40

Vind -1,31

1

Kent Nygren-64

IK Hakarpspojkarna

11,86

2

Peter Rosén-65

Hovslätts IK

12,13

3

Sandy Bengtsson-63

Oskarshamns SK

13,63

Längd M40

1

Kent Nygren-64

IK Hakarpspojkarna

6,62

1,5

Kula M40 (7,26 kg)

1

Kent Nygren-64

IK Hakarpspojkarna

11,82

2

Peter Rosén-65

Hovslätts IK

10,03

3

Christer Persson-62

Högby IF

8,17

Diskus M40 (2 kg)

1

Sonny Bodén-63

IK Hinden

24,88

2

Christer Persson-62

Högby IF

21,79

1500m M40

1

Sandy Bengtsson-63

Oskarshamns SK

4,49,62

Spjut M40 (800 g)

1

Kent Nygren-64

IK Hakarpspojkarna

42,07

2

Sandy Bengtsson-63

Oskarshamns SK

21,05

200m M40

Vind 0,81

1

Kent Nygren-64

IK Hakarpspojkarna

23,89

2

Peter Rosén-65

Hovslätts IK

24,61

800m M40

1

Sandy Bengtsson-63

Oskarshamns SK

2,18,80

100m M45

Vind -1,31

1

Ingemar Pilgard-60

Lekeryd Svarttorp SK

12,76

Höjd M45

1

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

1,4

Kula M45 (7,26 kg)

1

Stefan Fredriksson-58

Södra Vi IF

12,27

2

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

9,41

3

Jörgen Nicklasson-57

Södra Vi IF

8,41

Längd M45

1

Ingemar Pilgard-60

Lekeryd Svarttorp SK

5,12

0,5

Diskus M45 (2 kg)

1

Stefan Fredriksson-58

Södra Vi IF

39,35

2

Jörgen Nicklasson-57

Södra Vi IF

22,81

3

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

22,56

400m M45

1

Ingemar Pilgard-60

Lekeryd Svarttorp SK

63,45

1500m M45

1

Hans Tove-57

Oskarshamns SK

4,41,46

2

Christer Freij-58

Oskarshamns SK

4,44,68

3

Håkan Englund-59

Oskarshamns SK

5,24,93

Slägga M45 (7,26 kg)

1

Evert Kvist-56

Alvesta FI

36,68

2

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

25,41

200m M45

Vind 0,81

1

Ingemar Pilgard-60

Lekeryd Svarttorp SK

25,53

Stav M45

1

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

2

2

Stefan Julsgård-57

Lekeryd-Svarttorp SK

1,7

800m M45

1

Hans Tove-57

Oskarshamns SK

2,12,39

2

Christer Freij-58

Oskarshamns SK

2,22,63

3

Håkan Englund-59

Oskarshamns SK

2,37,44

Tresteg M45

1

Ingemar Pilgard-60

Lekeryd Svarttorp SK

10,71

0,2

2

Stefan Julsgård-57

Lekeryd-Svarttorp SK

9,65

-0,6

3

Stellan Broman-56

Eksjö Södra IK

8,55

0,9

Resultat M50-M60

100m M50

Vind -1,07

1

Kjell Alnevik-52

Hovslätts IK

13,15

2

Roland Fridholm-55

Stensjöns IF

13,16

Kula M50 (6 kg)

1

Kjell Nilsson-52

Oskarshamns SK

10,56

Diskus M50 (1,5 kg)

1

Kjell Nilsson-52

Oskarshamns SK

29,45

Höjd M50

1

Stefan Rohde-55

Högby IF

1,61

Spjut M50 (700 g)

1

Roland Fridholm-55

Stensjöns IF

40,05

2

Lars Hjelm-54

Oskarshamns SK

32,26

Stav M50

1

Sven Magnusson-52

Gnosjö Fk

2,7

Längd M50

1

Kjell Alnevik-52

Hovslätts IK

5,29

1,5

2

Roland Fridholm-55

Stensjöns IF

5,13

2,4

3

Stefan Rohde-55

Högby IF

4,65

1,5

Slägga M50 (6 kg)

1

Kjell Nilsson-52

Oskarshamns SK

42,55

1500m M50

1

Stefan Rohde-55

Högby IF

5,08,58

200m M50

Vind 1,73

1

Roland Fridholm-55

Stensjöns IF

26,54

Diskus M55 (1,5 kg)

1

Stig Arvidsson-49

Lekeryd Svarttorp SK

30,74

Kula M55 (6 kg)

1

Arne Svensson-46

FI Kalmarsund

10,44

2

Stig Arvidsson-49

Lekeryd Svarttorp SK

9,4

Längd M55

1

Lennart Sallegård-49

Stensjöns IF

4,64

Höjd M55

1

Stig Arvidsson-49

Lekeryd Svarttorp SK

1,3

400m M55

1

Folke Lindqvist-47

Eksjö Södra IK

70,61

1500m M55

1

Folke Lindqvist-47

Eksjö Södra IK

5,21,67

Slägga M55 (6 kg)

1

Stig Arvidsson-49

Lekeryd Svarttorp SK

27,48

2

Anders Rotviker-46

Oskarshamns SK

18,95

Spjut M55 (700 g)

1

Anders Rotviker-46

Oskarshamns SK

25,58

2

Joel Svensson-50

Oskarshamns SK

18,6

Stav M55

1

Arne Svensson-46

FI Kalmarsund

2,7

100m M60

Vind 2,29

1

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

14,92

2

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

16,55

Kula M60 (5 kg)

1

Peter Hackenschmidt-43

IK Hakarpspojkarna

12,68

2

Per Fagerstrand-43

Lekeryd Svarttorp SK

8,75

3

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

7,86

Diskus M60 (1 kg)

1

Peter Hackenschmidt-43

IK Hakarpspojkarna

39,39

2

Per Fagerstrand-43

Lekeryd Svarttorp SK

26,53

3

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

20,06

1500m M60

1

Jan Johansson-42

Oskarshamns SK

5,53,03

Längd M60

1

Agne Bergmark-45

Stensjöns IF

4,46

3,1

2

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

4,42

1,4

3

Harald Henriksson-45

Lekeryd Svarttorp SK

4,36

0,9

4

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

3,53

0,6

Höjd M60

1

Harald Henriksson-45

Lekeryd Svarttorp SK

1,41

2

Agne Bergmark-45

Stensjöns IF

1,25

3

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

1,2

4

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

1,2

400m M60

1

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

1,14,21

2

Ingvar Ellbring-41

Stensjöns IF

1,21,18

Spjut M60 (600 g)

1

Per Fagerstrand-43

Lekeryd Svarttorp SK

29,85

Slägga M60 (2 kg)

1

Ambjörn Martinsson-45

Stensjöns IF

M60

41,16

2

Peter Hackenschmidt-43

IK Hakarpspojkarna

M60

40,05

3

Harald Henriksson-45

Lekeryd Svarttorp SK

M60

26,47

Resultat M65-M85

100m M65

Vind 2,29

1

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

21,1

200m M60

Vind 1,73

1

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

30,62

Stav M60

1

Agne Bergmark-45

Stensjöns IF

2,5

2

Ambjörn Martinsson-45

Stensjöns IF

2,3

Tönis Pikwer-43

UF Contact

2,7

utom tävl

Tresteg M60

1

Harald Henriksson-45

Lekeryd Svarttorp SK

9,17

0,2

2

Sven-Erik Martinsson-44

IK Hakarpspojkarna

7,85

-1,5

Diskus M65 (1 kg)

1

George Johansson-38

Högby IF

42,56

2

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

30,08

3

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

20,13

Höjd M65

1

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

1,41

400m M65

1

Stig Hagehed-39

Växjö LK

1,10,10

2

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

2,08,69

Längd M65

1

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

3,93

1,3

1500m M65

1

Stig Hagehed-39

Växjö LK

6,10,17

2

Håkan Sjöö-40

Växjö LK

6,52,88

3

Esbjörn Svensson-40

Oskarshamns SK

6,53,80

Kula M65 (5 kg)

1

George Johansson-38

Högby IF

10,38

2

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

10,3

3

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

6,74

Slägga M65 (5 kg)

1

George Johansson-38

Högby IF

41,1

2

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

19,69

200m M65

Vind 1,73

1

Folke Lindskog-37

Ljungby FIK

49,22

Spjut M65 (600 g)

1

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

29,89

2

George Johansson-38

Högby IF

25,82

Stav M65

1

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

2,45

SM rek

Tresteg M65

1

Göran Graberg-38

Stensjöns IF

7,36

1,5

800m M65

1

Stig Hagehed-39

Växjö LK

2,54,52

2

Esbjörn Svensson-40

Oskarshamns SK

3,12,97

3

Håkan Sjöö-40

Växjö LK

3,31,63

100m M70

Vind 2,28

1

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

16,73

2

Roland Flemk-35

Oskarshamns SK

19,45

Kula M70 (4 kg)

1

Allan Henriksson-33

Lekeryd Svarttorp SK

9,06

2

Roland Flemk-35

Oskarshamns SK

8,69

3

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

7,21

Längd M70

1

Allan Henriksson-33

Lekeryd Svarttorp SK

3,39

-0,2

2

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

3,28

1,9

Diskus M70 (1 kg)

1

Allan Henriksson-33

Lekeryd Svarttorp SK

26,32

2

Roland Flemk-35

Oskarshamns SK

23,08

3

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

21,73

400m M70

1

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

1,18,30

1500m M70

1

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

6,59,25

Slägga M70 (4 kg)

1

Allan Henriksson-33

Lekeryd Svarttorp SK

25,46

200m M70

Vind 1,73

1

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

33,84

800m M70

1

Sven Lundström-34

Oskarshamns SK

3,12,13

2

Stig Ekström-34

Växjö LK

3,25,09

Höjd M75

1

Nils-Bertil Nevrup-26

Ljungby FIK

1,31

Kula M75 (4 kg)

1

Nils-Bertil Nevrup-26

Ljungby FIK

9,44

1500m M75

1

Kjell Linder-30

Väckelsångs IK

6,32,30

80m Häck M80

Vind -1,47

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

20.90

Längd M80

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

3,08

3,2

Diskus M80 (1 kg)

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

21,37

2

Torsten Arvidsson-21

IFK Borgholm

14,85

100m M80

Vind 2,28

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

19,02

2

Torsten Arvidsson-21

IFK Borgholm

35,23

Höjd M80

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

1,1

Kula M80 (4 kg)

1

Torsten Arvidsson-21

IFK Borgholm

6,16

Slägga M80 (4 kg)

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

18,51

2

Torsten Arvidsson-21

IFK Borgholm

16,83

Spjut M80 (400 g)

2

Torsten Arvidsson-21

IFK Borgholm

12,42

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

21,04

Stav M80

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

1,7

Tresteg M80

1

Eskil Ljunggren-23

Wärnamo SK

6,89

-1,1

Kula M85 (4 kg)

1

Idolf Sandahl-20

Stensjöns IF

7,22

Diskus M85 (1 kg)

1

Idolf Sandahl-20

Stensjöns IF

19,12

Slägga M85 (4 kg)

1

Idolf Sandahl-20

Stensjöns IF

16,27

Spjut M85 (400 g)

1

Idolf Sandahl-20

Stensjöns IF

15,1

Resultat F15

100m fö - heat 1 F15

Vind - 2,48

1

Nathalie Lundborg-90

IK Sisu

13,21

Q

2

Malin Johansson-90

IK Sisu

13,28

Q

3

Sara Nilsson-90

FI Kalmarsund

13,82

q

4

Tina Johansson-90

Eksjö Södra IK

13,95

q

100m fö - heat 2 F15

Vind -1,17

1

My Finnman-90

Högby IF

13,58

Q

2

Sara Nilsson-90

Oskarshamns SK

13,75

Q

3

Ina Rudman-90

FI Kalmarsund

14,27

100m F15 - Final

Vind -1,27

1

Nathalie Lundborg-90

IK Sisu

13

2

My Finnman-90

Högby IF

13,51

3

Malin Johansson-90

IK Sisu

13,64

4

Sara Nilsson-90

Oskarshamns SK

13,83

5

Sara Nilsson-90

FI Kalmarsund

14,05

6

Tina Johansson-90

Eksjö Södra IK

14,2

80m Häck F15

Vind -1,33

1

Elsa Salomonsson-90

FI Kalmarsund

13,2

2

Hanna Erlandsson-90

Hovslätts IK

13,39

3

Sanna Folke-90

Tranås AIF

13,84

4

Sara Liljenström-90

IK Sisu

13,99

Höjd F15

1

Johanna Håkansson-90

IK Hinden

1,48

2

Anna Maria Roubert-90

LjungbyFIK

1,45

Diskus F15

1

Erica Andersson-90

FI Kalmarsund

34,87

2

Malin Johansson-90

IK Sisu

32,1

3

Jennie Karlsén-90

IK Hinden

27,85

4

Sanna Folke-90

Tranås AIF

19,22

Längd F15

1

Linda Beckius-90

IK Sisu

4,8

-0,3

2

Sara Nilsson-90

Oskarshamns SK

4,8

0,8

3

Jennie Karlsén-90

IK Hinden

4,66

-1,8

4

Elsa Salomonsson-90

FI Kalmarsund

4,54

0,9

5

Johanna Håkansson-90

IK Hinden

4,26

6

Stina Fridholm-90

Eksjö Södra IK

3,8

0,8

300m F15

1

Sara Nilsson-90

FI Kalmarsund

44,38

2

Julia Knutsson-90

IK Sisu

44,98

3

Lina Malmberg-90

Eksjö Södra IK

46,72

4

Ina Rudman-90

FI Kalmarsund

47,73

Kula F15 (3 kg)

1

My Finnman-90

Högby IF

11,3

2

Malin Johansson-90

IK Sisu

10,2

3

Hanna Erlandsson-90

Hovslätts IK

10,06

4

Sanna Folke-90

Tranås AIF

9,72

5

Elsa Salomonsson-90

FI Kalmarsund

9,23

Spjut F15 (400 g)

1

Elsa Salomonsson-90

FI Kalmarsund

31,32

2

Martina Damgren-90

IK Hakarpspojkarna

29,9

3

Malin Johansson-90

IK Sisu

27,62

5

Hanna Erlandsson-90

Hovslätts IK

27,58

5

Stina Fridholm-90

Eksjö Södra IK

27,55

6

Julia Knutsson-90

IK Sisu

26,55

Stav F15

1

Sara Liljenström-90

IK Sisu

2,4

Slägga F15 (3 kg)

1

Emma Wennerström-90

IK Hinden

37,61

2

Hanna Erlandsson-90

Hovslätts IK

34,86

3

Sanna Folke-90

Tranås AIF

33,04

4

Tina Sandberg-90

Lekeryd Svarttorp SK

30,72

5

Tina Johansson-90

Eksjö Södra IK

26,88

Tresteg F15

1

Linda Beckius-90

IK Sisu

10,16

0,4

2

Elsa Salomonsson-90

FI Kalmarsund

10,02

-1,6

3

Martina Damgren-90

IK Hakarpspojkarna

9,88

-2,6

4

Sanna Folke-90

Tranås AIF

9,64

0,1

300m häck F15

1

Julia Knutsson-90

IK Sisu

51,06

800m F15

1

Sara Liljenström-90

IK Sisu

2,36,65

2

Lina Broholm-90

IK Sisu

2,45,70

Resultat F17

100m fö - heat 1 F17

Vind -1,51

1

Frida Hjelm-88

Oskarshamns SK

13,16

Q

2

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

13,24

Q

3

Emma Öhling-88

Hovslätts IK

13,56

q

4

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

13,97

5

Madelene Herborn-89

FI Kalmarsund

13,96

100m fö - heat 2 F17

Vind -1,62

1

Emilia Rundqvist-88

FI Kalmarsund

12,56

Q

2

Matilda Johansson-89

Eksjö Södra IK

13,03

Q

3

Jasmine Andersson-88

FI Kalmarsund

13,05

q

4

Eleonor Nilsson-88

Hovslätts IK

13,77

5

Gabriella Eriksson-89

Södra Vi IF

13,91

100m F17 - Final

Vind -1,81

1

Emilia Rundqvist-88

FI Kalmarsund

12,62

2

Jasmine Andersson-88

FI Kalmarsund

13,08

3

Matilda Johansson-89

Eksjö Södra IK

13,17

4

Frida Hjelm-88

Oskarshamns SK

13,27

5

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

13,39

6

Emma Öhling-88

Hovslätts IK

13,99

100m Häck F17

Vind -2,41

1

Emilia Rundqvist-88

FI Kalmarsund

15,02

2

Maria Axelsson-88

Hovslätts IK

16,84

3

Emma Öhling-88

Hovslätts IK

16,97

4

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

17,99

Höjd F17

1

Sanne Modin-88

FI Kalmarsund

1,6

2

Sarah Nordbrant-88

Hovslätts IK

1,53

3

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

1,53

4

Jasmine Andersson-88

FI Kalmarsund

1,5

400m F17

1

Matilda Johansson-89

Eksjö Södra IK

59,28

2

Madelene Herborn-89

FI Kalmarsund

65,94

3

Mathilda Mörtsell-89

Lekeryd Svarttorp SK

67,35

Diskus F17 (0,6 kg)

1

Maria Bengtsson-88

IFK Växjö

36,52

2

Erika Jonasson-88

IFK Växjö

28,39

3

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

28,32

4

Hanna Larsson-88

Eksjö Södra IK

27,85

5

Louise Josefsson-88

IK Sisu

24,88

6

Ida Persson-88

Högby IF

23,26

Längd F17

1

Jasmine Andersson-88

FI Kalmarsund

5,44

-1,5

2

Sarah Nordbrant-88

Hovslätts IK

5,17

-0,9

3

Maria Axelsson-88

Hovslätts IK

5,12

0,9

4

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

5,08

0,3

5

Frida Hjelm-88

Oskarshamns SK

4,93

-0,5

6

Camilla Sandblom-88

Hovslätts IK

4,7

0,6

7

Gabriella Eriksson-89

Södra Vi IF

4,55

-2,2

8

Elin Fäldt-89

IFK Växjö

4,48

-0,5

9

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

4,42

-0,7

10

Eleonor Nilsson-88

Hovslätts IK

4,31

-1,6

Kula F17 (kg)

1

Maria Bengtsson-88

IFK Växjö

14,48

2

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

11,43

3

Louise Josefsson-88

IK Sisu

10,39

4

Erika Jonasson-88

IFK Växjö

9,38

5

Hanna Larsson-88

Eksjö Södra IK

9,37

6

Ida Persson-88

Högby IF

8,98

1500m F17

1

Emelie Stenqvist-89

Hjortens SK

4,50,75

2

Sandra Fransson-88

IFK Växjö

4,51,49

Tresteg F17

1

Jasmine Andersson-88

FI Kalmarsund

11,22

-0,6

2

Sarah Nordbrant-88

Hovslätts IK

10,83

-0,9

3

Camilla Sandblom-88

Hovslätts IK

10,25

0,4

4

Elin Fäldt-89

IFK Växjö

9,77

-1,7

5

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

9,74

-1,9

6

Gabriella Eriksson-89

Södra Vi IF

9,54

-0,7

Stav F17

Lisa Nyström-89

FI Kalmarsund

DNF

200m F17

Vind - 1,03

1

Matilda Johansson-89

Eksjö Södra IK

26,41

2

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

26,92

3

Emma Öhling-88

Hovslätts IK

28,5

Spjut F17 (600 g)

1

Anna Wessman-89

IFK Växjö

43,05

2

Tina Olsson-89

IFK Växjö

34,04

3

Cecilia Karlsson-88

IK Sisu

31,26

5

Malin Wiberg-89

FI Kalmarsund

29,32

5

Frida Hjelm-88

Oskarshamns SK

26,56

6

Eleonor Nilsson-88

Hovslätts IK

24,45

7

Erika Jonasson-88

IFK Växjö

22,7

Slägga F17 (4 kg)

1

Maria Bengtsson-88

IFK Växjö

42,41

2

Anna Wessman-89

IFK Växjö

32,86

3

Louise Josefsson-88

IK Sisu

31,44

4

Hanna Larsson-88

Eksjö Södra IK

30,05

5

Erika Jonasson-88

IFK Växjö

20,43

6

Frida Svensson-88

IFK Växjö

18,36

800m F17

1

Emelie Stenqvist-89

Hjortens SK

2,25,70

Resultat F19

100m F19

Vind -0,99

1

Linda Necklöv-87

IFK Växjö

13,36

2

Malin Nilsson-86

IFK Växjö

15,36

100m Häck F19

Frida Karlsson-87

IFK Växjö

DNF

Höjd F19

1

Jonna Bramstedt-86

FI Kalmarsund

1,56

2

Sofie Johansson-87

Wärnamo SK

1,25

Längd F19

1

Frida Karlsson-87

IFK Växjö

5,19

-1,2

2

Jonna Bramstedt-86

FI Kalmarsund

4,52

0,2

Kula F19 (4 kg)

1

Susanne Eneros-86

FI Kalmarsund

9,89

2

Jonna Bramstedt-86

FI Kalmarsund

7,87

Diskus F19 (1 kg)

1

Susanne Eneros-86

FI Kalmarsund

37,84

2

Frid Karlsson-87

IFK Växjö

34,46

3

Jonna Bramstedt-86

FI Kalmarsund

25,14

400m F19

1

Madu Roth-87

Oskarshamns SK

66,37

2

Malin Nilsson-86

IFK Växjö

67,02

1500 F19

1

Sofie Barkstedt-86

Oskarshamns SK

5,03,66

Stav F19

1

Louise Carlsson-87

FI Kalmarsund

3,1

200m F19

Vind 1,73

1

Madu Roth-87

Oskarshamns SK

29,53

800m F19

1

Madu Roth-87

Oskarshamns SK

2,41,73

Resultat K35-K60

800 K35

1

Susannae Zetterström-67

Målilla Mörlunda SKI

2,44,43

1500 K35

1

Susannae Zetterström-67

Målilla Mörlunda SKI

5,39,69

100m K40

Vind -0,99

1

Anna-Karin Gabrielsson-61

Wärnamo SK

15,29

Längd K40

1

Anna-Karin Gabrielsson-61

Wärnamo SK

4,19

1,8

Längd K45

1

Åsa Danielsson-60

Lekeryd Svarttorp SK

3,97

0,2

Kula K45 (4 kg)

1

Åsa Danielsson-60

Lekeryd Svarttorp SK

6,64

800m K45

1

Åsa Danielsson-60

Lekeryd Svarttorp SK

2,44,32

1500m K45

1

Åsa Danielsson-60

Lekeryd Svarttorp SK

5,34,72

Tresteg K45

1

Åsa Danielsson-60

Lekeryd Svarttorp SK

7,71

-2,4

Slägga K50 (3 kg)

1

AnnLis Hellsten-53

Oskarshamns SK

29,7

Kula K60 (3 kg)

1

Ann-Marie Israelsson-42

Skillingaryds SK

7,26

800m K55

1

Lilian Brorsson-47

Högby IF

3,22,28

1500m K55

1

Lilian Brorsson-47

Högby IF

6,31,53

2

IngBritt Lindqvist-47

Eksjö Södra IK

7,19,66

400m K55

1

Lilian Brorsson-47

Högby IF

93,13

2

IngBritt Lindqvist-47

Eksjö Södra IK

100,93

Diskus K60

1

Ann-Marie Israelsson-42

Skillingaryds SK

18,63

Uppdaterad: 22 JUN 2008 14:51

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info