Friidrottsskolan avslutningstävling 23 juni - Oskarshamns SK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Friidrottsskolan avslutningstävling 23 juni


Resultatlista Friidrottsskoletävling
Arena Oskarshamn
23 juni 2010
Eltid
Väder: Sol ca 22 grader
Tävlingsledare: Thomas Karlsson 0491-84116
80m P12, F12 Vind +1,3
1 Wilma Pernius-98 12,11
2 Erik Sandsten-98 13,13
60m P11 heat 1 Vind +2,5
1 Benjamin Sturek-99 10,34
2 Linus Erlandsson-99 10,42
3 Kwasi Owusu-Mari-99 10,45
4 Hannes Sjögren-99 10,67
5 Adam Bergström-99 10,78
60m P11 heat 2 Vind +1,8
1 Aron Läggeberger-99 10,92
2 Tom Ekberg-99 11,07
3 Alexander Gunnarsson-99 11,66
60m F11 Vind +1,7
1 Anna Eklöf-99 9,69
2 Moa Strandberg-99 10,00
3 Alice Kodelja-99 10,78
4 Wilma Algotsson-99 11,06
5 Emma Sandell-99 11,39
60m F10 heat 1 Vind +0,3
1 Anna Juhlin-00 10,34
2 Betty Sandberg-00 10,49
3 Hanna Ronneteg-00 10,74
4 Filippa Edlund-00 11,20
60m F10 heat 2 Vind +1,2
1 Linnea Tvingsjö-00 10,02
2 Isabell Liljekvist-00 10,26
3 Lovisa Tonentschuk-00 11,77
4 Wilma Hultenius-00 12,17
5 Natali Rojas-00 12,63
60m P9 Vind +0,4
1 Andreas Unosson-01 10,56
2 Albin Forsell-01 12,62
3 Rasmus Tingström-01 12,92
60m F9 Vind +1,0
1 Thelma Bergquist-01 11,06
2 Anna Jönsson-01 12,27
3 Matilda Johansson-01 13,32
4 Nora Läggeberger-01 13,67
60m P8 Vind +2,1
1 Carl Strandberg-02 11,48
2 Max Hjalmarsson-02 11,50
3 Petter Eriksen-02 11,65
4 Anton Kodelja-02 12,27
5 Carl Johansson-02 12,47
60m F8 heat 1 Vind +0,9
1 Ella Petersson-02 11,56
2 Elin Rindstig-02 11,82
3 Ebba Hultqvist-02 11,98
4 Anna Sjögren-02 12,66
60m F8 heat 2 Vind +1,1
1 Linnea Svenzen-02 11,44
2 Simone Moden Nilsson-02 12,28
3 Tindra Löfgren-02 12,96
4 Jenny Fröstberg-02 13,05
60m P7 Vind +1,4
1 Edvin Karlsson-03 12,36
2 Diego Rojas-03 12,79
3 Joar Karlsson-03 13,67
4 William Hägg-03 15,33
5 Olle Tingström-03 15,64
60m F7 Vind +1,1
1 Mia Unosson-04 12,38
2 Lisa Ekberg-03 12,79
3 Louise Tvingsjö-03 12,93
4 Ida Jönsson-03 13,12
600m heat 1 P och F 
1 Ebba Hultqvist-02 2,37,01
2 Lisa Ekberg-03 2,39,36
3 Ella Pettersson-02 2,44,86
4 Mia Unosson-04 2,49,97
5 Anton Kodelja-02 2,57,04
6 Moa Axelsson-02 2,59,02
7 Jenny Fröstberg-02 2,59,62
8 Olle Tingström-03 3,14,50
600m heat 2 Flickor
1 Mimmi Andersson-00 2,11,39
2 Anna Eklöf-99 2,22,36
3 Isabella Liljeqvist-00 2,27,34
4 Betty Sandberg-00 2,28,05
5 Maja Pettersson-99 2,34,09
6 Anna Juhlin-00 2,36,43
7 Matilda Sjögren-00 2,37,35
8 Filippa Edlund-00 2,38,40
9 Hanna Ronneteg-00 2,41,36
10 Anna Jönsson-01 2,48,54
Thelma Bergqvist-01 DNF
Nora Läggeberger-01 DNF
600m heat 3 pojkar
1 Erik Sandsten-98 2,02,57
2 Benjamin Sturek-99 2,11,08
3 Albin Jönsson-99 2,14,12
4 Linus Erlandsson-99 2,14,36
5 Aron Läggeberger-99 2,17,11
6 Andreas Unosson-01 2,25,74
7 Rasmus Tingström-01 2,54,15
8 Tom Ekberg-99 2,54,63
9 Albin Forsell-01 2,54,91
Längd P12 Zon
1 Erik Sandsten-98 3,22 -1,3
2 Alexander Gunnarsson-98 2,85 -0,4
Längd F12
1 Wilma Pernius-98 3,74 -0,4
Längd P11
1 Kwasi Owusu-Mari-99 3,24 -1,5
2 Aron Läggeberger-99 3,13 0,0
3 Hannes Sjögren-99 3,07 0,0
4 Adam Bergström-99 3,02 0,0
5 Tom Ekberg-99 2,98 1,1
6 Benjamin Sturek-99 2,96 0,0
7 Linus Erlandsson-99 2,72 0,0
Längd F11
1 Anna Eklöf-99 3,53 -0,5
2 Moa Strandberg-99 2,96 -0,6
3 Maja Petersson-99 2,82 0,0
Längd F10
1 Lisa Palmqvist-00 3,59 2,0
2 Linnea Tvingsjö-00 3,51 1,1
3 Anna Juhlin-00 3,33 1,0
4 Filippa Edlund-00 3,15 1,6
5 Isabell Liljekvist-00 3,12 2,3 (2,87 0,0)
6 Hanna Ronneteg-00 2,90 1,1
7 Betty Sandberg-00 2,84 1,7
8 Lovisa Tonentschuk-00 2,77 1,9
9 Natali Rojas-00 2,38 0,4
10 Wilma Hultenius-00 2,35 1,7
Längd P9
1 Andreas Unosson-01 3,32 -0,1
2 Axel Callegård-01 2,75 0,0
3 Oscar Ingemarsson-01 2,54 -0,3
4 Albin Forsell-01 2,43 0,0
5 Rasmus Tingström-01 2,32 0,0
Längd F9
1 Thelma Bergquist-01 2,98 -0,6
2 Anna Jönsson-01 2,64 -0,7
3 Matilda Johansson-01 2,37 0,0
4 Nora Läggeberger-01 2,10 0,0
Längd P8
1 Carl Strandberg-02 2,46 0,0
2 Carl Johansson-02 2,22 -0,1
3 Petter Eriksen-02 2,21 -1,6
Längd F8
1 Ella Petersson-02 2,85 0,0
2 Elin Rindstig-02 2,67 0,0 (2,66 0,0)
3 Linnea Svenzen-02 2,67 0,0 (2,32 -1,0)
4 Ebba Hultqvist-02 2,61 -0,1
5 Moa Axelsson-02 2,43 -1,9
6 Simone Moden Nilsson-02 2,20 -0,1
7 Maja Collin-02 2,14 -0,2
8 Anna Sjögren-02 2,10 -0,8
9 Jenny Fröstberg-02 1,92 0,0
10 Tindra Löfgren-02 1,88 0,0
Längd P7
1 Diego Rojas-03 2,37 1,2
2 Edvin Karlsson-03 2,07 2,3 (1,73 0,8)
3 Joar Karlsson-03 1,81 1,1
4 Olle Tingström-03 1,62 1,9
Längd F7
1 Mia Unosson-04 2,31 1,4
2 Louise Tvingsjö-03 2,05 0
3 Ida Jönsson-03 1,98 1,9
4 Molly Axelsson 1,89 1,2 (1,89)
5 Lisa Ekberg-03 1,89 1,5 (1,83)
Kula P12 3kg
1 Erik Sandsten-98 6,38
2 Alexander Gunnarsson-98 6,27
Kula F12 2,0kg
Wilma Pernius-98 7,50
Maja Petersson-98 4,31
Kula P11 2,0kg
1 Adam Bergström-99 6,92
2 Albin Jönsson-99 6,81
3 Aron Läggeberger-99 6,49
4 Kwasi Owusu-Mari-99 5,84
5 Tom Ekberg-99 5,72
6 Benjamin Sturek-99 4,81
7 Linus Erlandsson-99 4,33
Kula F10 2,0kg
1 Lisa Palmqvist-00 5,49
2 Linnea Tvingsjö-00 5,21
3 Hanna Ronneteg-00 4,63
4 Isabell Liljekvist-00 4,60
5 Anna Juhlin-00 4,30
6 Lovisa Tonentschuk-00 4,30
7 Natali Rojas-00 4,19
8 Filippa Edlund-00 3,71
9 Betty Sandberg-00 2,75
Kula P9 2,0kg
1 Axel Callegård-01 4,00
2 Oscar Ingemarsson-01 3,39
3 Rasmus Tingström-01 2,87
Kula F9 2,0kg
1 Anna Jönsson-01 4,16
2 Nora Läggeberger-01 3,16
3 Matilda Johansson-01 3,12
Kula P8 2,0kg
1 Max Hjalmarsson-02 3,62
2 Carl Johansson-02 3,41
Kula F8 2,0kg
1 Maja Collin-02 3,64
2 Simone Moden Nilsson-02 3,29
3 Jenny Fröstberg-02 2,82
4 Ebba Hultqvist-02 2,75
5 Tindra Löfgren-02 2,49
Kula P7 2,0kg
1 Edvin Karlsson-03 4,25
2 Diego Rojas-03 3,80
3 Olle Tingström-03 3,65
4 Joar Karlsson-03 2,56
Kula F7 2,0kg
1 Louise Tvingsjö-03 2,47
2 Ida Jönsson-03 2,25
3 Lisa Ekberg-03 1,99
Uppdaterad: 24 JUN 2010 20:29
Skribent: Thomas Karlsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info