Resultat Majspelen U-JDM 9 maj 2010 - Oskarshamns SK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Resultat Majspelen U-JDM 9 maj 2010


Resultatlista Majspelen 
9 maj  2010
IP Oskarshamn
Tävlingsledare: Thomas Karlsson 0491-84116
Kontrollant DM: (Marcus Nilsson)  Carl-Gustav Nilsson 0480-28539
Eltid
Väder: Mulet 6-8 grader
100m M Vind 0,4
1 Mikael Storm-91 Eksjö Södra IK M 11,59
2 Alexander Bengtsson-88 IK Hinden M 12,30
3 Fredrik Svensson-86 Oskarshamns SK M 12,38
200m M Vind 1,7
1 Anders Nihlstedt-89 FI Kalmarsund M 24,41
2 Pontus Eriksson-90 FI Kalmarsund M 24,60
800m M
1 Daniel Svensson-91 FI Kalmarsund M 2,08,63
2 Jörgen Åkesson-60 Västerviks IF M 2,26,70
1500m M
1 Markus Andersson-85 Högby IF M 4,24,16
2 Jimmy Wiik-82 FI Kalmarsund M 4,26,19
Höjd M
1 Christoffer Holmström-88 FI Kalmarsund M 1,90
Kula M 7,26kg
1 Peter Fritz-74 IK Sisu M 11,53
2 Martin Östenberg-60 Södra Vi IF M 10,38
3 Joel Svensson-50 Oskarshamns SK M 6,11
100m P17 Vind 0,4
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 12,26
2 Alfred Karonen-94 IK Hinden P17 12,67
200m P17 Vind 1,7
1 Hannes Carlsson-93 FI Kalmarsund P17 23,25
2 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK P17 24,94
3 Erik Palmgren-94 FI Kalmarsund P16 25,19
4 Rasmus Allansson-96 IK Hinden P17 25,27
5 Alfred Karonen-94 IK Hinden P16 27,47
400m M, P16, P17, P19
1 Marcus Nilsson-91 Högby IF P19 51,15
2 Arvid Berglund-91 Tranås AIF P19 52,64
3 Sebastian Karlsson-92 FI Kalmarsund P19 55,42
4 Pontus Eriksson-90 FI Kalmarsund M 56,89
5 Sebastian Almén-93 Högby IF P17 59,31 1:a P17
6 Zef Kolaj-94 Högby IF P16 61,32 2:a P17
110m häck P17 91,4 Vind 0,3
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 16,24
Höjd P17
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 1,76
2 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK P17 1,50
Längd P17
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 6,22 1,5
2 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK P17 5,63 0,7
3 Alfred Karonen-94 IK Hinden P17 3,99 0,7
Kula P17 5,0kg
1 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK P16 14,05
2 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 12,22
3 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK P17 11,46
4 Mattias De Graf-94 FI Kalmarsund P16 10,58
100m P15 Vind 0,4
1 Rasmus Allansson-96 IK Hinden P15 12,31
200m P15 Vind 2,1
1 Joakim Stenström-96 IK Hinden P15 25,89
100m häck P15 84,0 Vind -0,2
1 Joakim Stenström-96 IK Hinden P15 16,31
Kula P15 4,0kg
1 Marcus Juhlin-95 FI Kalmarsund P15 12,72
Höjd P15
1 Marcus Juhlin-95 FI Kalmarsund P15 1,67
2 Oskar Holm-95 Västerviks IF P15 1,55
80m P13 Vind 0
1 Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 13,05
200m P13 Vind 0,9
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P13 29,32
2 Eddie Bengtsson-97 Oskarshamns SK P13 33,13
3 Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 33,59
4 Erik Sandsten-98 Oskarshamns SK P13 35,65
600m P13
1 Erik Sandsten-98 Oskarshamns SK P13 1,57,58
2 Eddie Bengtsson-97 Oskarshamns SK P13 1,58,17
3 Lasse Nachtweij-98 Västerviks IF P13 2,00,11
60m häck P13 76,2 Vind -0,5
1 Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 14,01
Höjd P13
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P13 1,47
2 Lasse Nachtweij-98 Västerviks IF P13 1,25
3 Eddie Bengtsson-97 Oskarshamns SK P13 1,25
Oskar Lindvall-99 Västerviks IF P13 DNS
Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 DNS
Längd P13 Zon
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P13 4,35 -1,0
2 Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 3,79 -1,6
Kula P13 3,0kg
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P13 12,08
2 Simon Åkesson-98 Västerviks IF P13 7,45
3 Aram de Vries-98 Oskarshamns SK P13 5,78
60m P11 Vind -0,2
1 Wincent Franzén-99 Oskarshamns SK P11 9,51
2 Arvid Grönvall-00 Västerviks IF P11 10,72
3 Alex Boyesson-00 Södra Vi IF P11 11,01
4 Emil Karlsson-99 Ruda IF P11 11,02
5 Erik Östenberg-00 Södra Vi IF P11 11,22
600m P11
1 Olle Lycksell-99 Oskarshamns SK P11 1,56,32
2 Arvid Grönvall-00 Västerviks IF P11 2,16,23
3 Emil Karlsson-99 Ruda IF P11 2,22,39
Längd P11 Zon
1 Wincent Franzén-99 Oskarshamns SK P11 4,11 1,0
2 Olle Lycksell-99 Oskarshamns SK P11 3,46 0,0
3 Arvid Grönvall-00 Västerviks IF P11 3,30 0,8
4 Alex Boyesson-00 Södra Vi IF P11 3,07 0,5
5 Erik Östenberg-00 Södra Vi IF P11 2,68 0,3
6 Emil Karlsson-99 Ruda IF P11 2,48 0,0
Boll P11 300gr
1 Olle Lycksell-99 Oskarshamns SK P11 29,83
2 Emil Karlsson-99 Ruda IF P11 24,38
3 Wincent Franzén-99 Oskarshamns SK P11 24,32
4 Alex Boyesson-00 Södra Vi IF P11 22,19
5 Erik Ösenberg-00 Södra Vi IF P11 24,07
60m P9 Vind -0,1
1 Carl Hedin-01 Eksjö Södra IK P9 9,93
2 Isak Andersson-01 Västerviks IF P9 10,54
3 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 10,77
4 David Bergkvist-01 Oskarshamns SK P9 10,92
5 Axel Karlsson-01 Ruda IF P9 10,96
6 Olof Hedin-02 Eksjö Södra IK P9 11,01
600m P9
1 Axel Karlsson-01 Ruda IF P9 2,14,42
2 Carl Hedin-01 Eksjö Södra IK P9 2,22,24
3 David Bergkvist-01 Oskarshamns SK P9 2,22,49
4 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 2,22,78
Längd P9 Zon
1 Carl Hedin-01 Eksjö Södra IK P9 3,55 0,0
2 Johannes Tirén-02 Västerviks IF P9 3,11 -0,9
3 Olof Hedin-02 Eksjö Södra IK P9 2,98 -0,6
4 David Berqvist-01 Oskarshamns SK P9 2,96 0,0
5 Axel Karlsson-01 Ruda IF P9 2,91 -1,1
6 Isak Andersson-01 Västerviks IF P9 2,90 -1,4
7 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 2,54 -1,0
Boll P9 300gr
1 Axel Karlsson-01 Ruda IF P9 27,28
2 David Berqvist-01 Oskarshamns SK P9 16,82
3 Olof Hedin-02 Eksjö Södra IK P9 9,20
60m P7 Vind -0,5
1 Erik Frykholm-03 Ruda IF P7 12,65
Längd P7 Zon
1 Erik Frykholm-03 Ruda IF P7 2,26 -0,4
Boll P7 300gr
1 Erik Frykholm-03 Ruda IF P7 10,50
400m K, F16, F17, F19
1 Emelie Gabrielsson-88 Oskarshamns SK K 60,24
2 Klara Åkesson-93 FI Kalmarsund F17 65,32 1:a F17
3 Josefine Nilsson-94 Oskarshamns SK F16 67,21 2:a F17
800m K
1 Sophia Åkesson-91 Västerviks IF K 2,40,96
100m häck F17 76,2 Vind -0,2
1 Jessica Bloodworth-93 Tranås AIF F17 15,08
2 Nikki Berglund-94 FI Kalmarsund F16 15,38
Höjd F17
1 Emma Hansson-93 IK Sisu F17 1,55
Kula F17 3,0kg
1 Hanna Sjögren-93 FI Kalmarsund F17 10,49
2 Sofia Erlandsson-94 Västerviks IF F16 7,88
Längd F17
1 Sofia Erlandsson-94 Västerviks IF F17 3,70 0,0
100m F15 Vind -0,8
1 Emilia Hammarström-96 Wärnamo SK F15 13,77
2 Ofelia Karlsson-96 Högby IF F15 14,31
3 Jasmine Andersson Ros-95 FI Kalmarsund F15 14,95
4 Sanna Andersson-95 FI Kalmarsund F15 15,28
5 Ellen Bergvall-95 Västerviks IF F15 15,30
200m F15, F16 Vind 1,1
1 Alice Pettersson-95 FI Kalmarsund F15 27,32
2 Ofelia Karlsson-96 Högby IF F15 30,62
3 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F15 30,62
4 Sofia Erlandsson-94 Västerviks IF F16 33,07 1;a F17
800m F15
1 Fanny Askbrant-96 Västerviks IF F15 2,42,19
2 Jonna Ploghed-95 FI Kalmarsund F15 2,45,39
3 Fanny Alsenhed-96 Västerviks IF F15 3,02,42
80m häck F15 76,2 Vind 0,0
1 Emilia Hammarström-96 Wärnamo SK F15 13,52
Höjd F15
1 Linn Samuelsson-95 Tranås AIF F15 1,57
2 Jasmine Andersson Ros-95 FI Kalmarsund F15 1,40
3 Sanna Andersson-95 FI Kalmarsund F15 1,35
4 Fanny Alsenhed-96 Västerviks IF F15 1,30
5 Johanna Aspeteg-96 Västerviks IF F15 1,30
Längd F15
1 Emilia Hammarström-96 Wärnamo SK F15 5,01 0,9
2 Fanny Askbrant-96 Västerviks IF F15 4,13 1,3
3 Ellen Bergvall-95 Västerviks IF F15 3,92 0,5
4 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F15 3,83 0,1
5 Johanna Aspeteg-96 Västerviks IF F15 3,60 0,0
6 Fanny Alsenhed-96 Västerviks IF F15 3,49 0,0
Kula F15 3,0kg
1 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F15 8,37
80m F13 Vind 0,0
1 Wilma Johansson-98 Wärnamo SK F13 12,01
2 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F13 12,01
3 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F13 12,13
4 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F13 12,32
5 Matilda Blomstrand-98 Wärnamo SK F13 12,43
200m F13 Vind 1,1
1 Wilma Johansson-98 Wärnamo SK F13 31,03
2 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F13 32,39
3 Matilda Blomstrand-98 Wärnamo SK F13 34,35
600m F13
1 Wilma Johansson-98 Wärnamo SK F13 1,59,92
60m häck F13 76,2 Vind -0,5
1 Matilda Blomstrand-98 Wärnamo SK F13 13,20
2 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F13 14,51
Wilma Johansson-98 Wärnamo SK F13 DNF
Höjd F13
1 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F13 1,35
2 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F13 1,25
3 Matilda Blomstrand-98 Wärnamo SK F13 1,10
4 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F13 1,10
Längd F13 Zon
1 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F13 4,30 0,0
2 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F13 4,13 -0,9
3 Matilda Blomstrand-98 Wärnamo SK F13 4,10 -0,7
4 Wilma Johansson-98 Wärnamo SK F13 4,02 -0,5
5 Hanna Olsson-98 Oskarshamns SK F13 3,54 0,0
Kula F13 2,0kg
1 Hanna Olsson-98 Oskarshamns SK F13 8,02
2 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F13 7,92
60m F11 fö 1 Vind 0,1
1 Jakki Berglund-99 FI Kalmarsund F11 9,34 F
2 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK F11 10,24 f
3 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F11 10,40 f
4 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F11 10,91
5 Alva Johnson-00 Västerviks IF F11 11,06
Alice Erlandsson-00 Västerviks IF F11 DNS
60m F11 fö 2 Vind -0,9
1 Amanda Lindblom-99 IK Hinden F11 9,32 F
2 Lovisa Karlsson-00 Högby IF F11 9,51 f
3 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F11 9,94 f
4 Wilma Nilsson-00 Oskarshamns SK F11 10,45
5 Lovisa Werme-00 Västerviks IF F11 10,81
60m final F11 Vind 0,3
1 Lovisa Karlsson-00 Högby IF F11 9,11
2 Amanda Lindblom-99 IK Hinden F11 9,22
3 Jakki Berglund-99 FI Kalmarsund F11 9,64
4 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F11 9,95
5 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK F11 10,12
6 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F11 10,52
600m F11
1 Amanda Lindblom-99 IK Hinden F11 2,09,49
2 Lovisa Karlsson-00 Högby IF F11 2,09,73
3 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F11 2,10,36
4 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK F11 2,15,52
5 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F11 2,28,37
6 Sanna Åkerman-00 Oskarshamns SK F11 2,36,21
7 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F11 2,41,95
Längd F11 Zon
1 Amanda Lindblom-99 IK Hinden F11 4,22 0,0
2 Lovisa Karlsson-00 Högby IF F11 4,19 1,2
3 Jakki Berglund-99 FI Kalmarsund F11 4,02 0,0
4 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F11 3,32 1,0
5 Wilma Nilsson-00 Oskarshamns SK F11 3,12 0,3
6 Lovisa Werme-00 Västerviks IF F11 3,09 0,1 (3,07 1,4)
7 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK F11 3,09 0,7 (2,98 1,0)
8 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F11 3,06 0,8
9 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F11 2,93 1,4
10 Sanna Åkerman-99 Oskarshamns SK F11 2,80 1,4
11 Zofia Czarnowska-00 Oskarshamns SK F11 2,80 0,4
12 Elise Palmberg-00 Oskarshamns SK F11 2,71 0,0
13 Alva Johnson-00 Västerviks IF F11 2,71 1,1
Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F11 DNS
Boll F11 300gr
1 Jakki Berglund-99 FI Kalmarsund F11 23,83
2 Zofia Czarnowska-00 Oskarshamns SK F11 17,35
3 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F11 16,58
4 Elise Palmberg-00 Oskarshamns SK F11 16,43
5 Lovisa Karlsson-00 Högby IF F11 16,15
6 Lovisa Werme-00 Västerviks IF F11 15,12
7 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F11 13,38
8 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F11 12,13
9 Alva Johnson-00 Västerviks IF F11 11,92
10 Alice Erlandsson-00 Västerviks IF F11 11,55
11 Wilma Nilsson-00 Oskarshamns SK F11 11,21
12 Sanna Åkerman-00 Oskarshamns SK F11 7,46
60m F9 Vind -0,5
1 Maja Lycksell-01 Oskarshamns SK F9 11,63
2 My Aronsson-02 Oskarshamns SK F9 11,86
600m F9
1 Maja Lycksell-01 Oskarshamns SK F9 2,44,80
Längd F9 Zon
1 Agnes Palmgren-01 Ruda IF F9 2,66 -1,5
2 My Aronsson-02 Oskarshamns SK F9 2,66 -1,1
3 Maja Lycksell-01 Oskarshamns SK F9 2,52 -1,1
4 Nora Gorani-01 Ruda IF F9 2,49 0,0
5 Wilma Landberg-01 Ruda IF F9 2,23 0,0
Boll F9 300gr
1 Nora Gorani-01 Ruda IF F9 12,66
2 Agnes Palmgren-01 Ruda IF F9 11,85
3 Wilma Landberg-01 Ruda IF F9 10,77
4 My Aronsson-02 Oskarshamns SK F9 9,94
60m F7 Vind -0,5
1 Ester Bergkvist-03 Oskarshamns SK F7 12,86
2 Mia Unosson-04 Oskarshamns SK F7 13,26
3 Louise Tvingsjö-03 Oskarshamns SK F7 13,74
600m F7
1 Ester Bergkvist-03 Oskarshamns SK F7 3,00,81
2 Mia Unosson-04 Oskarshamns SK F7 3,07,85
Boll F7 300gr
1 Ester Bergkvist-03 Oskarshamns SK F7 6,78
2 Ida Ekberg-03 Ruda IF F7 6,60
3 Elin Andersson-03 Ruda IF F7 5,92
4 Louise Tvingsjö-03 Oskarshamns SK F7 4,95
Längd F7 Zon
1 Mia Unosson-04 Oskarshamns SK F7 2,37 -0,2
2 Ester Bergkvist-03 Oskarshamns SK F7 2,10 0,0
3 Elin Andersson-03 Ruda IF F7 2,04 -0,1
4 Louise Tvingsjö-03 Oskarshamns SK F7 1,88 0,0
5 Ida Ekberg-03 Ruda IF F7 1,58 -0,4
Resultatlista 
 UDM 15, 16, 17, JDM 19 dag 1
200m P19 Vind 0,4
1 Mikael Storm-91 Eksjö Södra IK P19 22,67
2 Rasmus Arbenäs-91 Tranås AIF P19 23,91
3 Patrik Nilsson-92 Oskarshamns SK P19 25,07
400m P19
1 Marcus Nilsson-91 Högby IF P19 51,15
2 Arvid Berglund-91 Tranås AIF P19 52,64
3 Sebastian Karlsson-92 FI Kalmarsund P19 55,42
110m häck P19 100,0 Vind 0,0
1 Marcus Nilsson-91 Högby IF P19 15,13
2 Arvid Berglund-91 Tranås AIF P19 15,67
3 Sebastian Karlsson-92 FI Kalmarsund P19 15,77
Höjd P19
1 Yuan-Zhong Wu-91 IK Sisu P19 1,92
2 Rasmus Arbenäs-91 Tranås AIF P19 1,70
3 Sebastian Karlsson-92 FI Kalmarsund P19 1,70
Kula P19 6,0kg
1 Marcus Nilsson-91 Högby IF P19 14,72
2 Tobias Juhlin-92 FI Kalmarsund P19 11,41
200m P17 Vind  1,7
1 Hannes Carlsson-93 FI Kalmarsund P17 23,25
2 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK P17 24,94
400m P17
1 Sebastian Almén-93 Högby IF P17 59,31
1500m P17
1 Sebastian Almén-93 Högby IF P17 4,47,56
110m häck P17 91,4 Vind 0,3
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 16,24
Tresteg P17
1 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK P17 11,77 1,1
Höjd P17
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 1,76
2 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK P17 1,50
Slägga P17 5,0kg
1 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK P17 38,12
Kula P17 5,0kg
1 Oskar Nordborg-93 FI Kalmarsund P17 12,22
2 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK P17 11,46
200m P16 Vind 1,7
1 Erik Palmgren-94 FI Kalmarsund P16 25,19
2 Alfred Karonen-94 IK Hinden P16 27,47
400m P16
1 Zef Kolaj-94 Högby IF P16 61,32
1500m P16
1 Pontus Johansson-94 IFK Växjö P16 4,26,40
2 David Fridell-94 Stensjöns IF P16 4,32,49
3 Zef Kolaj-94 Högby IF P16 4,46,55
Kula P16 5,0kg
1 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK P16 14,05
2 Mattias De Graf-94 FI Kalmarsund P16 10,58
300m P15
1 Johannes Gustafsson-95 FI Kalmarsund P15 39,92
2 Eskil Grahn-95 Tranås AIF P15 40,35
3 Johan Sandsten-95 Oskarshamns SK P15 41,53
Tresteg P15
1 Eskil Grahn-95 Tranås AIF P15 11,89 0,0
Höjd P15
1 Marcus Juhlin-95 FI Kalmarsund P15 1,67
2 Oskar Holm-95 Västerviks IF P15 1,55
Kula P15 4,0kg
1 Marcus Juhlin-95 FI Kalmarsund P15 12,72
Slägga P15 4,0kg
1 Marcus Juhlin-95 FI Kalmarsund P15 44,08
200m F19 Vind 1,3
1 Gabriella Nyqvist-92 Tranås AIF F19 25,96
2 Tove Karlsson-91 FI Kalmarsund F19 27,98
3 Julia Folkesson-92 Tranås AIF F19 28,02
4 Linnéa Björling-92 FI Kalmarsund F19 28,26
1500m F19
1 Frida Persson-92 IK Hakarpspojkarna F19 5,46,37
2 Elin Iwarsson-91 FI Kalmarsund F19 5,49,60
Tresteg F19
1 Julia Folkesson-92 Tranås AIF F19 10,21 0,0
2 Tove Karlsson-91 FI Kalmarsund F19 10,04 0,3
Kula F19 4,0kg
1 Victoria Johansson-92 Tranås AIF F19 11,49
2 Gabriella Nyqvist-92 Tranås AIF F19 9,50
3 Jenny Karmskog-92 Tranås AIF F19 7,42
Slägga F19 4,0kg
1 My Östh Gustafsson-92 Tranås AIF F19 38,56
400m F17
1 Klara Åkesson-93 FI Kalmarsund F17 65,32
100m häck F17 76,2 Vind -0,2
1 Jessica Bloodworth-93 Tranås AIF F17 15,08
Höjd F17
1 Emma Hansson-93 IK Sisu F17 1,55
Tresteg F17
1 Hanna Norén-93 FI Kalmarsund F17 8,72 0,9
Kula F17 3,0kg
1 Hanna Sjögren-93 FI Kalmarsund F17 10,49
Slägga F17 3,0kg
1 Hanna Sjögren-93 FI Kalmarsund F17 24,58
2 Viktoria Andersson-93 Stensjöns IF F17 21,83
200m F16 Vind 1,1
1 Sofia Erlandsson-94 Västerviks IF F16 33,07
400m F16
1 Josefine Nilsson-94 Oskarshamns SK F16 67,21
1500m F16
1 Hanna Strindhag-94 FI Kalmarsund F16 5,44,11
2 Julia Persson-94 IK Hakarpspojkarna F16 5,48,25
100m häck F16 76,2 Vind -0,2
1 Nikki Berglund-94 FI Kalmarsund F16 15,38
Kula F16 3,0kg
1 Sofia Erlandsson-94 Västerviks IF F16 7,88
300m F15
1 Hedvig Nyqvist-95 Tranås AIF F15 42,86
2 Alice Petersson-95 FI Kalmarsund F15 43,39
3 Emilia Hammarström-96 Wärnamo SK F15 47,09 ej DM
Tresteg F15
1 Emilia Hammarström-96 Wärnamo SK F15 10,45 0,5 ej DM
Höjd F15
1 Linn Samuelsson-95 Tranås AIF F15 1,57
2 Jasmine Andersson Ros-95 FI Kalmarsund F15 1,40
3 Sanna Andersson-95 FI Kalmarsund F15 1,35
Slägga F15 3,0kg
1 Marika Andersson-95 Stensjöns IF F15 36,01
2 Linn Samuelsson-95 Tranås AIF F15 34,06
3 Hedvig Nyqvist-95 Tranås AIF F15 27,00
Kula F15 3,0kg
1 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F15 8,37
Medaljpoäng
FI Kalmarsund 63
Tranås AIF 41
Högby IF 19
Eksjö Södra IK 15
Oskarshamns SK 8
Västerviks IF 8
Stensjöns IF  7
IK Sisu 6
IK Hakarpspojkarna 5
IFK Växjö 3
Södra Vi IF 3
IK Hinden 2
Uppdaterad: 11 MAJ 2010 21:02
Skribent: Thomas Karlsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info