Hoppa till sidans innehåll

Påskdressyr häst 2011


Ryttarmeddelande

Ryttarmeddelande Påskdressyr häst

 

Startlistor

Fasta starttider måndag

 

 

 

EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-04-24 kl. 17:59
Klass 6 - Dressyr Medelsvår C:1
Klass 3 - Dressyr FEI Ind. Mästerskap för juniorer (Msv B)
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 5 - Dressyr FEI finalprogram för 5-åriga hästar
Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges

 

Klass 6 - Dressyr Medelsvår C:1

måndag bana 1

10 anmälda

Tävlingsledare: Ulrika Jacobs

Domare C: Ulrika Jacobs

 

Startnr

Ryttare

Häst

 

Starttid

Uppfödare

Härstamning

Hästnr

 

1

Anna Wördin

Akrobat

 

08:00

Sörmons RK

Akribori - Warsteiner (SWB)

100

 

2

Linda Wass

Tino

 

08:08

Stora Wäsby FRK

Ferro - Saluut

91

 

3

Kerstin Ekängen

Platina

 

08:16

Hammarö RF

Don Primero - Pascal

22

 

4

Anki Almlöf

Peach Girl P

 

08:24

Karlskoga RT

P. Garonne Marco - Beach Boy

3

 

5

Malin Holmgren

Finest Nose (8)

 

08:32

RS Grums

Blue Hors Future Cup - Freimoor

37

 

6

Lindha Svensson

Darini

 

08:40

Alkvetterns RS

D-Day - Martini

85

 

7

Lars-Magnus Olsson

Conquerer LM

 

08:48

RK Gullhov

Cortez - Maraton

68

 

8

Jessica Appelgren

Karát

 

08:56

Trossnäs FK

Denis s.v. - Salut I-6

6

 

9

Sara Bergström

Ponsacco

 

09:04

Lilleruds HSK

Sack (SWB) - Pontus

9

 

10

Maria Storm

Don Welt

 

09:12

Pålsboda RF

Don Frederico - Weltruhm

80

 

 

till toppen

 

Klass 3 - Dressyr FEI Ind. Mästerskap för juniorer (Msv B)

måndag bana 1

6 anmälda

Tävlingsledare: Ulrika Jacobs

Domare C: Ulrika Jacobs

 

Startnr

Ryttare

Häst

 

Starttid

Uppfödare

Härstamning

Hästnr

 

1

Elin Hassellund

Goonshine Alfarvad Z

 

09:30

Tolita Ridklubb

Golden Wind - Allegro

33

 

2

Emma Eriksson

Qurbitz K

 

09:38

Malung-Sälens RK

Quite Easy - Nepal

25

 

3

Annika Lillrank

Devious

 

09:46

RS Grums

D-Day - Gauguin de Lully

55

 

4

Elin Nylander

Campari

 

09:54

Timrå HSF

Good Future - Presto xx

65

 

5

Linda Wass

Tino

 

10:02

Stora Wäsby FRK

Ferro - Saluut

91

 

 

till toppen

 

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4

måndag bana 1

14 anmälda

Tävlingsledare: Ulrika Jacobs

Domare C: Ulrika Jacobs

 

Startnr

Ryttare

Häst

 

Starttid

Uppfödare

Härstamning

Hästnr

 

1

Bodil Nyman

Mirakel

 

10:30

Kils RF

Master - Marino

66

 

2

Nina Lundin

Al Pacino

 

10:38

Hammarö RF

Di Caprio - Pascal

60

 

3

Emma Eriksson

Spice Girl TP

 

10:47

Malung-Sälens RK

Waliant (SWB) - Bernstein

26

 

4

Malin Holmgren

Weltina

 

10:55

RS Grums

Weltissimo - Matcho x

38

 

5

Elin Nylander

Campari

 

11:04

Timrå HSF

Good Future - Presto xx

65

 

6

Elin Hassellund

Goonshine Alfarvad Z

 

11:12

Tolita Ridklubb

Golden Wind - Allegro

33

 

7

Beate Spangen

Acapella

 

11:21

Arvika Ridklubb

Comefast - Bayard

78

 

8

Carina Boåsen

Le Champs

 

11:29

Sunne RF

Le Mans xx - Romadour II

13

 

9

Charlotta Lundblad

Audina

 

11:38

Sjövillans RK

Michellino - Faighter

59

 

10

Helena Gustavsson

Quite A Qute Guy

 

11:46

Trossnäs FK

Quite Easy - Ciceron

29

 

11

Veronica Tellfors

Montoya

 

11:55

Sunne RF

Sack 907 - D-Day 935

87

 

12

Nina Lundin

Dexterous

 

12:03

Hammarö RF

De Niro - Bernstein

61

 

 

till toppen

 

Klass 5 - Dressyr FEI finalprogram för 5-åriga hästar

måndag bana 1

7 anmälda

Tävlingsledare: Ulrika Jacobs

Domare H: Ulrika Jacobs

Domare C: Barbro Lindström

 

Startnr

Ryttare

Häst

 

Starttid

Uppfödare

Härstamning

Hästnr

 

1

Anna-Maria Krawe

Am-Ex

 

12:30

Hammarö RF

Silvano - Amiral

49

 

2

Annica Larsson

Wembley LM

 

12:40

Christinehamns RK

Blue Hors Don Romantic - Amiral

53

 

3

Anita Halvarsson

Chanelle (SWB)

 

12:50

Sörmons RK

Blue Hors Hertug - Pablo

30

 

4

Jessica Andersson

Lawertho

 

13:00

Equality Riders

Lord Sinclair III - Werther

4

 

5

Eirin Karlsson

Quattro

 

13:10

Storfors RK

Sir Donnerhall - Rubinstein I

48

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges

måndag bana 1

6 anmälda

Tävlingsledare: Ulrika Jacobs

Domare C: Barbro Lindström

 

Startnr

Ryttare

Häst

 

Starttid

Uppfödare

Härstamning

Hästnr

 

1

Elin Lind

Chantelle

 

13:45

Karlstads RK

Testarossa - Happy Day

101

 

2

Liselott Skog

Dionne

 

13:53

RS Grums

Kaliber - Partisan

77

 

3

Alexsandra Jinnestrand

Unique Case

 

14:01

Laxå RS

De Niro - Cavalotti

44

 

4

Malin Axelsson

Generalen

 

14:09

Hagfors-Uddeholm

Amiral - Porfyr

7

 

5

Anna-Maria Krawe

Sorent

 

14:17

Hammarö RF

Saigon - Vivaldi

50

 

 

till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:24
Skribent: Ulrika Jacobs

Ryttarsällskapets sponsorer 2013:

Postadress:
RS Grums - Ridsport
Jacobs, Ask 84
66491 Grums

Kontakt:
Tel: 0555-72104
Fax: 055572104
E-post: This is a mailto link

Se all info