Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Älgots cup, Klassresultatlista

2010-05-29


D10   2170 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Wilma Markholm Skåneslättens OL 31:47 0:00
2 Astrid Ericsson Lunds OK 37:25 5:38
3 Lisa Landin-Grubb Malmö OK 39:54 8:07

D12   2160 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Klara Gewert Lunds OK 36:11 0:00
2 Tova Hermodsson Lunds OK 44:11 8:00
3 Amelie Nordh Eslövs FK 44:15 8:04
4 Cecilia Rämmal Lunds OK 48:06 11:55

D14   2310 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Malin Heyden Lunds OK 26:55 0:00
2 Amanda Nilsson Skåneslättens OL 30:44 3:49
3 Åse Dannbring Skåneslättens OL 34:57 8:02
4 Jenny Bredfelt Lunds OK 39:12 12:17
5 Sofie Larsen Malmö OK 47:33 20:38
6 Alice Arnesson Malmö OK 55:33 28:38
Pim Hedberg Lunds OK Ej godk.

D16   3110 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Emelie Malmberg Malmö OK Ej godk.
Annika Jönsson Skåneslättens OL Ej start

H10   2170 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Axel Prellner Skåneslättens OL 21:49 0:00
2 Viggo Johansson Skåneslättens OL 25:33 3:44
3 Allan Hedberg Lunds OK 27:03 5:14
4 Povel Hedberg Lunds OK 31:22 9:33
5 Eskil Winstedt Lunds OK 32:41 10:52

H12   2160 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Kevin Mattsson Malmö OK 21:47 0:00
2 Isak Prellner Skåneslättens OL 23:10 1:23
3 Erik Winbladh Lunds OK 24:32 2:45
4 Erik Svanström Malmö OK 46:28 24:41
5 Theo Pistora Lunds OK 49:51 28:04
6 Erik Landin Grubb Malmö OK 60:54 39:07

H14   2790 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 33:02 0:00
2 Johan Lenning Skåneslättens OL 35:53 2:51
3 Carl Rämmal Lunds OK 36:48 3:46
4 Jesper Ågren Lunds OK 38:08 5:06
5 Shane Mattsson Malmö OK 39:03 6:01
6 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 43:00 9:58
7 Axel Stenqvist Lunds OK 45:46 12:44
Nils Swedenborg Lunds OK Ej godk.
Anton Hansson Lunds OK Ej godk.
Moltas Viebke Malmö OK Ej start

INSK   1960 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Adam Johansson Skåneslättens OL Godkänd
Jacob Åkerman-Gren OK Kontinent Godkänd
John Wennerholm OK Kontinent Godkänd
Olle Rusk OK Kontinent Godkänd
Ylva Prellner Skåneslättens OL Godkänd
Alma Säther Eslövs FK Ej start

U1   2090 meter   17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Saga Wennerholm OK Kontinent 27:54 0:00
2 Astrid Rusk OK Kontinent 31:36 3:42
3 Selma Säther Eslövs FK 32:59 5:05
4 Dag Wennerholm OK Kontinent 33:29 5:35
5 Tea Markholm Skåneslättens OL 34:25 6:31
6 Truls Carlsson Skåneslättens OL 37:23 9:29
7 Olle Hermodsson Lunds OK 37:40 9:46
8 Alfons Johansson Kallioniemi Skåneslättens OL 38:09 10:15
9 Johan Winbladh Lunds OK 39:12 11:18
10 Elsa Ericsson Lunds OK 39:31 11:37
11 Adrian Engström OK Silva 39:36 11:42
12 Sofia Rämmal Lunds OK 40:11 12:17
13 Oscar Jensen Skåneslättens OL 46:17 18:23
14 Ebba Jensen Skåneslättens OL 49:01 21:07
15 Tim Andersson Malmö OK 50:25 22:31
16 Kerstin Rusk OK Kontinent 62:17 34:23
Albin Weiden Skåneslättens OL Ej godk.

U2   2170 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elias Möller Skåneslättens OL 23:14 0:00
2 Anton Håkansson Lunds OK 25:52 2:38
3 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 27:48 4:34
4 Erland Östberg Skåneslättens OL 27:57 4:43
5 Oscar Åkerman-Gren OK Kontinent 30:49 7:35
6 Johan Sjölin Skåneslättens OL 33:53 10:39
7 Linnéa Briggner Skåneslättens OL 33:57 10:43
8 Tova Renmark Eslövs FK 34:56 11:42
9 Saga Stålhandske Skåneslättens OL 38:40 15:26
10 Emma Wikforss Lunds OK 40:25 17:11
11 Ylva Johansson Kallioniemi Skåneslättens OL 46:19 23:05
Viktor Strömberg Lunds OK Ej godk.
Viggo Viebke Malmö OK Ej start
Samuel Haagensen Skåneslättens OL Ej start

U3   2160 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jakob Luedtke Skåneslättens OL 22:44 0:00
2 Christoffer Möller Skåneslättens OL 24:11 1:27
3 Samuel Sjölin Skåneslättens OL 32:39 9:55
4 Linn Nordh Eslövs FK 43:12 20:28
5 Maja Rosen Skåneslättens OL 43:52 21:08


Skapad 2010-05-29 16:37:10 med OLA version 4.1.6  
Uppdaterad: 29 MAJ 2010 16:40
Skribent: Peter Dannbring

  Loggorna är klickbara

 SOL - vår tävlingsklubb 

EventorBanner136x32

 

           8313_web_130x40_c_pos_2 

 

 Sparbanksstiftelsen Färs och Frosta

 

Sparbanksstiftelsen Finn

 

Postadress:
Ringsjö OK - Orientering
Göran Johnsson, Tjörnarpsvägen 12
24333 Höör

Kontakt:
Tel: 0413-23506
E-post: This is a mailto link

Se all info