Hoppa till sidans innehåll

Startlista


Älgots cup, Startlista

2010-05-29


H14    2790 meter    10 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  439903   Jonas Hammarskiöld Lunds OK 13:56
  340700   Jesper Ågren Lunds OK 14:00
  403414   Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 14:04
  439905   Axel Stenqvist Lunds OK 14:08
  433490   Moltas Viebke Malmö OK 14:12
  340673   Carl Rämmal Lunds OK 14:16
  970110   Shane Mattsson Malmö OK 14:20
  340687   Anton Hansson Lunds OK 14:24
  970208   Johan Lenning Skåneslättens OL 14:28
  253677   Nils Swedenborg Lunds OK 14:32


H12    2160 meter    6 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  980530   Kevin Mattsson Malmö OK 14:01
  431181   Theo Pistora Lunds OK 14:05
  433493   Erik Svanström Malmö OK 14:09
  439417   Erik Winbladh Lunds OK 14:13
  347031   Erik Landin Grubb Malmö OK 14:17
  17401   Isak Prellner Skåneslättens OL 14:21


H10    2170 meter    5 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  500005   Povel Hedberg Lunds OK 14:00
  248401   Axel Prellner Skåneslättens OL 14:04
  500162   Allan Hedberg Lunds OK 14:08
  438114   Viggo Johansson Skåneslättens OL 14:12
  420096   Eskil Winstedt Lunds OK 14:16


D16    3110 meter    2 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  217219   Emelie Malmberg Malmö OK 14:01
  950629   Annika Jönsson Skåneslättens OL 14:05


D14    2310 meter    7 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  433481   Sofie Larsen Malmö OK 14:02
  960416   Pim Hedberg Lunds OK 14:06
  433496   Alice Arnesson Malmö OK 14:10
  981013   Jenny Bredfelt Lunds OK 14:14
  960811   Åse Dannbring Skåneslättens OL 14:18
  28726   Amanda Nilsson Skåneslättens OL 14:22
  253674   Malin Heyden Lunds OK 14:26


D12    2160 meter    4 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  431183   Cecilia Rämmal Lunds OK 14:03
  420091   Tova Hermodsson Lunds OK 14:07
  426721   Amelie Nordh Eslövs FK 14:11
  340676   Klara Gewert Lunds OK 14:15


D10    2170 meter    3 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245865   Wilma Markholm Skåneslättens OL 14:02
  347033   Lisa Landin-Grubb Malmö OK 14:06
  431185   Astrid Ericsson Lunds OK 14:10


U3    2160 meter    5 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426720   Linn Nordh Eslövs FK  
  431972   Christoffer Möller Skåneslättens OL  
  431973   Jakob Luedtke Skåneslättens OL  
  248015   Maja Rosen Skåneslättens OL  
  309196   Samuel Sjölin Skåneslättens OL  


U2    2170 meter    12 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  258562   Tova Renmark Eslövs FK  
  420093   Anton Håkansson Lunds OK  
  420097   Emma Wikforss Lunds OK  
  420094   Viktor Strömberg Lunds OK  
  433489   Viggo Viebke Malmö OK  
  431971   Elias Möller Skåneslättens OL  
  243537   Erland Östberg Skåneslättens OL  
  205204   Johan Sjölin Skåneslättens OL  
  17403   Linnéa Briggner Skåneslättens OL  
  205203   Lovisa Weiden Skåneslättens OL  
  309174   Samuel Haagensen Skåneslättens OL  
  409533   Ylva Johansson Kallioniemi Skåneslättens OL  


U1    2090 meter    12 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  431182   Elsa Ericsson Lunds OK  
  420095   Johan Winbladh Lunds OK  
  420098   Olle Hermodsson Lunds OK  
  439902   Sofia Rämmal Lunds OK  
  256840   Tim Andersson Malmö OK  
  355019   Adrian Engström OK Silva  
  309180   Albin Weiden Skåneslättens OL  
  409551   Alfons Johansson Kallioniemi Skåneslättens OL  
  431974   Ebba Jensen Skåneslättens OL  
  431975   Oscar Jensen Skåneslättens OL  
  245879   Tea Markholm Skåneslättens OL  
  630606   Truls Carlsson Skåneslättens OL  


INSK    1960 meter    2 anmälda    Start    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  243878   Adam Johansson Skåneslättens OL  
  309187   Ylva Prellner Skåneslättens OL  


Skapad 2010-05-27 21:01:02 med OLA version 4.1.3
Uppdaterad: 27 MAJ 2010 21:17
Skribent: Peter Dannbring

  Loggorna är klickbara

 SOL - vår tävlingsklubb 

EventorBanner136x32

 

           8313_web_130x40_c_pos_2 

 

 Sparbanksstiftelsen Färs och Frosta

 

Sparbanksstiftelsen Finn

 

Postadress:
Ringsjö OK - Orientering
Göran Johnsson, Tjörnarpsvägen 12
24333 Höör

Kontakt:
Tel: 0413-23506
E-post: This is a mailto link

Se all info