Hoppa till sidans innehåll

Startlista


DM Lång Skåne, Startlista

2011-08-28


D21 7980 meter 12 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  19082   Hanna Mellby Eslövs FK 09:58
  19146   Lindha Hellner FK Göingarna 10:00
  501623   Angelika Larsson Helsingborgs SOK 10:02
  620430   Sara Snogerup Linse Lunds OK 10:04
  229759   Anna Hellner Istrums SK 10:06
  36364   Hanna Modin Lunds OK 10:08
  13690   Johanna Karlsson OK Pan-Kristianstad 10:10
  770712   Sofie Petersson Helsingborgs SOK 10:12
  259282   Ebba Thuresson OK Pan-Kristianstad 10:14
  821217   Anna Olsson Lunds OK 10:16
  900412   Jannie Hagård Rävetofta OK 10:18
  860222   Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 10:20

 


H21 13130 meter 19 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  770600   Johan Modig OK Pan-Kristianstad 09:58
  810930   Felix Alnervik Helsingborgs SOK 10:00
  780307   Andreas Ferm FK Göingarna 10:02
  505591   Olof Ottosson OK Pan-Kristianstad 10:04
  901024   Viktor Stensson Helsingborgs SOK 10:06
  860801   Martin Wendt Lunds OK 10:08
  525625   Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 10:10
  790713   Andreas Eriksson Lunds OK 10:12
  881005   Erik Alnervik Helsingborgs SOK 10:14
  351173   Jan Moberg Gävle OK 10:16
  780131   Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 10:18
  761207   Håkan Gunnarsson FK Göingarna 10:20
  820282   Patrik Johansson Helsingborgs SOK 10:22
  870513   Mattias Killander Hästveda OK 10:24
  800609   Marcus Bill OK Pan-Kristianstad 10:26
  880413   Björn Hellrup Helsingborgs SOK 10:28
  1008402   Jesper Håkansson FK Göingarna 10:30
  823334   Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 10:32
  801230   Harri Karlsson OK Pan-Kristianstad 10:34

 


D21K 4880 meter 4 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  247810   Jenny Björk Örkelljunga FK 10:00
  29635   Anja Minör Lunds OK 10:02
  241704   Sofie Haväng Malmö OK 10:04
  771218   Marie Grönlund Lunds OK 10:06

 


H21K 8210 meter 7 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  770532   Anders Frick Lunds OK 09:57
  436160   Mårten Niklasson Eslövs FK 09:59
  889650   Henrik Eklund Lunds OK 10:01
  249196   Sebastian Wahlström Snättringe SK 10:03
  347194   Tobias Persson OK Kompassen 10:05
  987650   Daniel Liljedahl OK Pan-Kristianstad 10:07
  15737   Olof Bengtsson FK Åsen 10:09

 


D20 5880 meter 4 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  403088   Anna Lööf OK Pan-Kristianstad 10:01
  911006   Viktoria Ernstsson FK Göingarna 10:03
  824019   Cecilia Emanuelsson Helsingborgs SOK 10:05
  921005   Anna Bredfelt Lunds OK 10:07

 


H20 9530 meter 3 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  920803   Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 10:00
  912008   Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 10:02
  766441   Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 10:04

 


D18 5190 meter 13 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  204469   Josefin Carlsson Tormestorps IF 10:00
  504752   Lisa Nyberg FK Åsen 10:02
  408860   Anna Åhlin Helsingborgs SOK 10:04
  930227   Jenny Olsson Örkelljunga FK 10:06
  930503   Matilda Stensson Helsingborgs SOK 10:08
  940626   Ellen Reimer Tormestorps IF 10:10
  404176   Elinor Lindelöw Härlövs IF 10:12
  940707   Julia Dahl Hjärnarps GH OL 10:14
  931015   Stina Berg Helsingborgs SOK 10:16
  402811   Tove Ståhl IS Kullen 10:18
  930202   Elida Ottmer Helsingborgs SOK 10:20
  256877   Lovisa Wihlborg Malmö OK 10:22
  940320   Frida Hedin Hjärnarps GH OL 10:24

 


H18 7980 meter 10 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  239845   Anton Oddmo Härlövs IF 10:23
  665319   Erik Lenning Skåneslättens OL 10:25
  941201   Niclas Delin OK Pan-Kristianstad 10:27
  933093   Oskar Andersson OK Gynge 10:29
  253678   Carl Swedenborg Lunds OK 10:31
  941011   Simon Engel Hässleholms OK 10:33
  941801   Marcus Svensson Skåneslättens OL 10:35
  940833   Joel Kristiansson Hässleholms OK 10:37
  258537   Philip Pålsson Skåneslättens OL 10:39
  930513   David Arborelius Helsingborgs SOK 10:41

 


D16 4710 meter 15 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
1 950429   Lovisa Nilsson Tormestorps IF 09:59
2 960416   Pim Hedberg Lunds OK 10:01
3 217219   Emelie Malmberg Malmö OK 10:03
4 19318   Miranda Reimer Tormestorps IF 10:05
5 404167   Caroline Lindelöw Härlövs IF 10:07
6 253674   Malin Heyden Lunds OK 10:09
7 960502   Patricia Edgarsson Andrarums IF 10:11
8 950523   Kajsa Wetterström Tormestorps IF 10:13
9 244670   Ida Johansson Hjärnarps GH OL 10:15
10 19321   Elin Carlsson Tormestorps IF 10:17
11 253664   Sophie Nilsson IS Kullen 10:19
12 960423   Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 10:21
13 28726   Amanda Nilsson Skåneslättens OL 10:23
14 951404   Jessica Nilsson OK Torfinn 10:25
15 950110   Felicia Feurstein Tormestorps IF 10:27

 


H16 5330 meter 19 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
301 961337   Anton Larsson FK Göingarna 10:01
302 240958   Morgan Olsson Andrarums IF 10:03
303 960803   Joel Einarsson Tormestorps IF 10:05
304 420091   Tobias Bladh Lunds OK 10:07
305 950513   Harald Ottmer Tormestorps IF 10:09
306 950420   Axel Schulz Helsingborgs SOK 10:11
307 26696   Robin Larsson FK Göingarna 10:13
308 960630   Carl Rämmal Lunds OK 10:15
309 951936   Christoffer Möller Skåneslättens OL 10:17
310 960430   Robin Karlsson Tormestorps IF 10:19
311 950022   Mattis Ernstsson FK Göingarna 10:21
312 902922   Henning Ottmer Tormestorps IF 10:23
313 950315   Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 10:25
314 433490   Moltas Viebke Malmö OK 10:27
315 951005   Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 10:29
316 950901   Karl-Johan Persson Tormestorps IF 10:31
317 902916   Axel Matsson Hjärnarps GH OL 10:33
318 960305   David Svensson FK Boken 10:35
319 691337   Oskar Jensen Sondén Malmö OK 10:37

 


D16K 4040 meter 2 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  651931   Frida Jönsson Lunds OK 10:00
  433481   Sofie Larsen Malmö OK 10:02

 


H16K 4180 meter 1 anmäld Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  961127   Erik Kristiansson Hässleholms OK 10:38

 


D14 4040 meter 18 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
101 19305   Ebba Söderlund Tormestorps IF 10:04
102 431190   Tova Wennemo Lunds OK 10:06
103 217212   Frida Malmberg Malmö OK 10:08
104 351024   Sara Jönsson Hässleholms OK 10:10
105 970512   Cecilia Spångberg Lunds OK 10:12
106 204491   Nellie Henriksson Tormestorps IF 10:14
107 258598   Rebecka Brorsson Tockarps IK 10:16
108 404329   Astrid Einarsson Tormestorps IF 10:18
109 229220   Linnea Gustafsson OK Gynge 10:20
110 340676   Klara Gewert Lunds OK 10:22
111 420175   Madelene Axelsson Härlövs IF 10:24
112 16091   Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 10:26
113 431035   Malin Thorneman Helsingborgs SOK 10:28
114 981013   Jenny Bredfelt Lunds OK 10:30
115 340173   Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:32
116 980410   Cecilia Rämmal Lunds OK 10:34
117 253662   Matilda Arborelius IS Kullen 10:36
118 46935   Astrid Henriksson Helsingborgs SOK 10:38

 


H14 4180 meter 20 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
401 340700   Jesper Ågren Lunds OK 09:58
402 970208   Johan Lenning Skåneslättens OL 10:00
403 981025   Fritjof Axelsson FK Göingarna 10:02
404 883312   Alfred Henriksson Lunds OK 10:04
405 981030   Adam Segerslätt Skåneslättens OL 10:06
406 404173   Martin Lindelöw Härlövs IF 10:08
407 247502   Nils-Joel Persson Tormestorps IF 10:10
408 241793   Hjalmar Wihlborg Malmö OK 10:12
409 980723   Jakob Höst Hjärnarps GH OL 10:14
410 438196   Edvin Mårtensson Skåneslättens OL 10:16
411 258555   Melker Larsson FK Göingarna 10:18
412 263061   Bernard Mattsson Skåneslättens OL 10:20
413 258550   Hampus Larsson FK Göingarna 10:22
414 340687   Anton Hansson Lunds OK 10:24
415 980530   Kevin Mattsson Malmö OK 10:26
416 431189   Alfred Wennemo Lunds OK 10:28
417 403414   Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 10:30
418 970110   Shane Mattsson Malmö OK 10:32
419 240948   Holger Olsson Andrarums IF 10:34
420 931647   Elias Möller Skåneslättens OL 10:36

 


D14K 3050 meter 1 anmäld Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  420092   Karin Hagwall Lunds OK 10:35

 


H14K 3050 meter 3 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  442385   Wiktor Rydlund Hässleholms OK 11:05
  253677   Nils Swedenborg Lunds OK 11:07
  256303   Dennis Persson Andrarums IF 11:09

 


D12 3050 meter 18 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
201 442339   Emma Lindqvist Hässleholms OK 09:59
202 244620   Emelie Feurstein Tormestorps IF 10:01
203 990213   Klara Andersson Härlövs IF 10:03
204 812100   Vilma Svantesson Hjärnarps GH OL 10:05
205 992905   Tova Hermodsson Lunds OK 10:07
206 245865   Wilma Markholm Skåneslättens OL 10:09
207 990428   Elinor Delin FK Åsen 10:11
208 420099   Emma Wikforss Lunds OK 10:13
209 12397   Erica Henriksson Simrishamns OK 10:15
210 433681   Emmy Helmersson Hässleholms OK 10:17
211 431185   Astrid Ericsson Lunds OK 10:19
212 417365   Isabell Bengtsson Örkelljunga FK 10:21
213 404175   Irmalinn Nilsson Härlövs IF 10:23
214 426827   Elin Gustafsson OK Gynge 10:25
215 340616   Linnea Heyden Lunds OK 10:27
216 347034   Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 10:29
217 990844   Sofie Persson Härlövs IF 10:31
218 227099   Elina Andersson OK Tyringe 10:33

 


H12 3050 meter 15 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
501 355925   Axel Weibull FK Boken 09:57
502 427047   Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 10:37
503 433493   Erik Svanström Malmö OK 10:39
504 990613   Jonatan Österblad FK Boken 10:41
505 990319   Erik Jönsson Lunds OK 10:43
506 304876   Oscar Ehrnborn Andrarums IF 10:45
507 442318   Eskil Ellman Hässleholms OK 10:47
508 264099   Martin Johansson Hjärnarps GH OL 10:49
509 347031   Erik Landin Grubb Malmö OK 10:51
510 208968   Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 10:53
511 439417   Erik Winbladh Lunds OK 10:55
512 216537   Ludvig Hallabro Hässleholms OK 10:57
513 340174   Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:59
514 443569   Simon Harden FK Boken 11:01
515 12024   Julius Puke Ystads OK 11:03

 


D12K 2090 meter 3 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  213791   Hanna Norrestam Helsingborgs SOK 09:58
  420180   Kajsa Nilsson Härlövs IF 10:32
  347017   Hanna Carlsvärd Helsingborgs SOK 10:34

 


D10 2090 meter 16 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  961860   Hilda Axelsson FK Göingarna 10:00
  439908   Tina Ljungqvist Lunds OK 10:02
  347033   Lisa Landin-Grubb Malmö OK 10:04
  444099   Tilda Johansson OK Pan-Kristianstad 10:06
  209768   Alma Leijon Härlövs IF 10:08
  417364   Frida Björk Örkelljunga FK 10:10
  437062   Petra Eriksson OK Gynge 10:12
  234873   Linnea Leijon Härlövs IF 10:14
  433485   Hannah Larsen Malmö OK 10:16
  256335   Clara Ehrnborn Andrarums IF 10:18
  245879   Tea Markholm Skåneslättens OL 10:20
  442363   Nellie Rydlund Hässleholms OK 10:22
  439902   Sofia Rämmal Lunds OK 10:24
  239843   Maja Tenghagen Härlövs IF 10:26
  721777   Carolin Gradin Andrarums IF 10:28
  426198   Tilda Henriksson Tormestorps IF 10:30

 


H10 2090 meter 24 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  421418   Erik Thoresson Andrarums IF 10:36
  43494   Victor Modig OK Pan-Kristianstad 10:38
  417367   Albin Kronkvist Örkelljunga FK 10:40
  500005   Povel Hedberg Lunds OK 10:42
  256332   Brian Ahlm Andrarums IF 10:44
  500162   Allan Hedberg Lunds OK 10:46
  19315   Per-Anton Persson Tormestorps IF 10:48
  521006   Melker Andersson Härlövs IF 10:50
  33430   Stellan Gradin Andrarums IF 10:52
  244624   Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 10:54
  444629   Emanuel Wennemo Lunds OK 10:56
  438139   Goliat Olofsson FK Boken 10:58
  421410   André Hansson Andrarums IF 11:00
  438149   William Olofsson FK Boken 11:02
  444622   Eskil Winstedt Lunds OK 11:04
  17152   Andreas Ottosson Örkelljunga FK 11:06
  404171   Melvin Nilsson Härlövs IF 11:08
  341392   Fabian Andersson Andrarums IF 11:10
  431975   Oscar Jensen Skåneslättens OL 11:12
  500142   Loke Hedberg Lunds OK 11:14
  349865   Ivar Helmersson Hässleholms OK 11:16
  256313   Måns Persson Andrarums IF 11:18
  711011   Gustav Andersson Härlövs IF 11:20
  354914   Måns Berggren Lunds OK 11:22

 


Insk 1680 meter 8 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  43501   Hugo Thoresson Andrarums IF  
  43502   Svante Andersson Andrarums IF  
  445347   Alfred Leijon Härlövs IF  
  404177   Axel Tenghagen Härlövs IF  
  445372   Gustav Nilsson Härlövs IF  
  26124   Klara Möller OK Kontinent  
  889601   Maja Sörensen OK Kontinent  
  17200   Engla Johansson Örkelljunga FK  

 


U1 1940 meter 8 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  421405   Ludwig Andersson Andrarums IF  
  347016   David Carlsvärd Helsingborgs SOK  
  17916   Julia Carlsvärd Helsingborgs SOK  
  420093   Sven Winstedt Lunds OK  
  26123   Cornelia Möller OK Kontinent  
  889602   Julia Sörensen OK Kontinent  
  340175   Erik Nilsson OK Pan-Kristianstad  
  15388   Simon Björck Tormestorps IF  

 


U2D 2080 meter 5 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  520329   Linnea Persson FK Boken  
  443523   Rebecca Harden FK Boken  
  431182   Elsa Ericsson Lunds OK  
  438106   Stina Möller Skåneslättens OL  
  417362   Emilia Pedersen Örkelljunga FK  

 


U2H 2080 meter 3 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  24464   Klas Berggren Lunds OK  
  889603   Henric Billström OK Kontinent  
  417368   Agust Kronkvist Örkelljunga FK  

 


D35 5520 meter 5 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  15358   Frida Palm FK Boken 10:01
  239806   Malin Leijon Härlövs IF 10:03
  433682   Maria Helmersson Hässleholms OK 10:05
  17066   Camilla Svensson Örkelljunga FK 10:07
  345279   Lotte Henriksson Simrishamns OK 10:09

 


H35 7890 meter 14 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  21059   Mikael Pihl Lunds OK 09:58
  740305   Mikael Carlsvärd Helsingborgs SOK 10:00
  426985   Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 10:02
  730412   Heide Persson Andrarums IF 10:04
  902923   Johan Sander Skåneslättens OL 10:06
  41557   Andreas Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:08
  245851   Ola Markholm Skåneslättens OL 10:10
  740474   Mikael Nilsson OK Kontinent 10:12
  720907   Magnus Granqvist FK Göingarna 10:14
  696669   Erik Bengtsson FK Åsen 10:16
  730912   Magnus Jonasson Malmö OK 10:18
  20027   Jonas Lindkvist Lunds OK 10:20
  757808   Richard Eng OK Pan-Kristianstad 10:22
  760417   Mathias Persson Helsingborgs SOK 10:24

 


D40 4780 meter 21 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  681219   Ingela Thoresson Andrarums IF 10:00
  16268   Maria Modig OK Pan-Kristianstad 10:02
  256840   Carolina Landin Malmö OK 10:04
  347076   Annika Larsson FK Göingarna 10:06
  421328   Anna Reimer Tormestorps IF 10:08
  27856   Carina Gustafsson OK Gynge 10:10
  244616   Åsa Hedin Hjärnarps GH OL 10:12
  670955   Susanne W Karlsson Härlövs IF 10:14
  245858   Marie Markholm Skåneslättens OL 10:16
  245260   Pia Larsson FK Göingarna 10:18
  439901   Eva Rämmal Lunds OK 10:20
  671111   Marie Olsson Örkelljunga FK 10:22
  25924   Helena Kristiansson Hässleholms OK 10:24
  420173   Susanne Andersson Härlövs IF 10:26
  347093   Karin Johansson FK Göingarna 10:28
  404179   Carina Lindelöw Härlövs IF 10:30
  203912   Margareta Rylander FK Göingarna 10:32
  42269   Malin Malmberg Malmö OK 10:34
  244623   Helena Svensson FK Boken 10:36
  408854   Helena Åhlin Helsingborgs SOK 10:38
  16270   Louise Axelsson FK Göingarna 10:40

 


H40 7080 meter 22 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  27828   Hubert Hugosson OK Gynge 09:59
  690405   Niklas Welander Örkelljunga FK 10:01
  670724   Niklas Nilsson Härlövs IF 10:03
  16269   Håkan Axelsson FK Göingarna 10:05
  690610   Fredrik Hugosson Lunds OK 10:07
  670503   Harald Persson Andrarums IF 10:09
  680202   Jalle Josefsson Lunds OK 10:11
  671216   Dan Nilsson FK Göingarna 10:13
  442255   Mattias Johansson Avesta OK 10:15
  355008   Håkan Grubb Malmö OK 10:17
  10000   Mats Berggren Lunds OK 10:19
  670630   Håkan Eriksson Hästveda OK 10:21
  681127   Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 10:23
  701219   Jonas Höst Hjärnarps GH OL 10:25
  671112   Niklas Edvardsson Hästveda OK 10:27
  433683   Nils Helmersson Hässleholms OK 10:29
  15359   Håkan Palm FK Boken 10:31
  700709   Malte Lennerstedt Lunds OK 10:33
  690127   Jan-Ove Wiking Istrums SK 10:35
  26685   Magnus Larsson FK Göingarna 10:37
  341287   Fabian Ljungquist Lunds OK 10:39
  516516   Björn Nilsson Härlövs IF 10:41

 


D45 4640 meter 15 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  19319   Åsa Kull-Persson Tormestorps IF 10:01
  1111111   Ingela Andersson Lunds OK 10:03
  37933   Gunilla Persson Malmö OK 10:05
  259423   Karin Ståhl IS Kullen 10:07
  256320   Anette Thoresson Andrarums IF 10:09
  402813   Britt-Marie Stensson Helsingborgs SOK 10:11
  16984   Maritha Schön Andrarums IF 10:13
  620228   Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 10:15
  264105   Anne Svantesson Hjärnarps GH OL 10:17
  439904   Kristina Spångberg Lunds OK 10:19
  660812   Annika Engel Hässleholms OK 10:21
  19320   Lena Söderlund Tormestorps IF 10:23
  256330   Gudrun Nilsson Andrarums IF 10:25
  209018   Maria Lenning Skåneslättens OL 10:27
  620427   Ann-Louise Ehn-Westesson OK Kontinent 10:29

 


H45 6590 meter 28 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  640831   Tomas Nilsson Hässleholms OK 10:00
  651204   Per-Olof Andersson OK Tyringe 10:02
  29636   Ulf Minör Lunds OK 10:04
  15384   Per Persson FK Boken 10:06
  340699   Jan Lenning Skåneslättens OL 10:08
  247597   Stefan Reimer Tormestorps IF 10:10
  43701   Per-Åke Nilsson FK Göingarna 10:12
  630108   Lars Hallabro Hässleholms OK 10:14
  306139   Ulf Mattsson Malmö OK 10:16
  350554   Anders Berg IS Kullen 10:18
  640113   Mats-Ola Persson Tormestorps IF 10:20
  640510   Mats Nilsson Helsingborgs SOK 10:22
  340695   Olof Barr Skåneslättens OL 10:24
  1000000   Peter Hedberg Lunds OK 10:26
  204464   Bo Wetterström Tormestorps IF 10:28
  641207   Ulf Linderfalk Skåneslättens OL 10:30
  431184   Anders Heyden Lunds OK 10:32
  26645   Lars Ohlsson FK Göingarna 10:34
  217668   Stefan Dahl IS Kullen 10:36
  43703   Tomas Westlund OK Pan-Kristianstad 10:38
  630518   Lars Svantesson Hjärnarps GH OL 10:40
  435796   Carl Aspegren Tormestorps IF 10:42
  15375   Jan-I Nygren FK Boken 10:44
  26692   Henrik Larsson FK Göingarna 10:46
  234869   Patrick Persson Härlövs IF 10:48
  41485   Mats Bredfelt Lunds OK 10:50
  641129   Stefan Edvardsson OK Torfinn 10:52
  258565   Stefan Pålsson Skåneslättens OL 10:54

 


D50 4220 meter 19 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  408845   Barbro Norrestam Helsingborgs SOK 09:59
  264103   Monica Johansson Hjärnarps GH OL 10:01
  26656   Inger Norling-Frick FK Göingarna 10:03
  205395   Gabrielle Brun Andrarums IF 10:05
  610330   Ann-Kristin Sjöström Lunds OK 10:07
  36677   Lotta Hansson OK Kontinent 10:09
  580810   Christina Olsson Skåneslättens OL 10:11
  304871   Eva Wildmark Andrarums IF 10:13
  18985   Lena Olsson Skåneslättens OL 10:15
  26657   Kerstin Persson FK Göingarna 10:17
  36611   Lollo Nyberg OK Kontinent 10:19
  590916   Ewa Roos Helsingborgs SOK 10:21
  29773   Eva Folkesson Lööf OK Pan-Kristianstad 10:23
  26659   Wiveka Ernstsson FK Göingarna 10:25
  30403   Kerstin Nilsson Malmö OK 10:27
  591103   Christina Segerslätt Skåneslättens OL 10:29
  36650   Anna Thorell-Jönsson OK Kontinent 10:31
  601224   Tina Hagård Rävetofta OK 10:33
  580421   Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK 10:35

 


H50 5970 meter 25 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  244610   Jens Arborelius IS Kullen 09:59
  351116   Lars Söderlund Tormestorps IF 10:01
  850850   Leif Lindau OK Torfinn 10:03
  362389   Johnny Johansson Hjärnarps GH OL 10:05
  356018   Mats Skäppegård FK Åsen 10:07
  570913   Kyrre Thalberg Lunds OK 10:09
  36676   Leif Carlsson OK Kontinent 10:11
  13784   Sven Olsson OK Silva 10:13
  36535   Stefan Nilsson OK Kontinent 10:15
  39871   Gert Nielsen Lunds OK 10:17
  330993   Benjamin Viebke Malmö OK 10:19
  911075   Sten Segerslätt Skåneslättens OL 10:21
  347272   Mats Brorsson Tockarps IK 10:23
  15283   Anders Åberg Skåneslättens OL 10:25
  362370   Sverker Eriksson OK Gynge 10:27
  590116   Ingemar Nilsson FK Åsen 10:29
  433458   Patrick Adlercreutz Lunds OK 10:31
  590225   Håkan Nyberg OK Kontinent 10:33
  600207   Ronnie Ljunggren OK Tyringe 10:35
  570520   Ingemar Petersson Markaryds FK 10:37
  570222   Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 10:39
  241160   Anders Johansson Lunds OK 10:41
  505605   Ulf Jungstrand Malmö OK 10:43
  259439   Bo-Arne Ståhl IS Kullen 10:45
  878889   Alf Westesson OK Kontinent 10:47

 


D55 3890 meter 4 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  540609   Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad 10:00
  25266   Gudrun Nilsson Lunds OK 10:02
  228023   Margareta Schölin Tockarps IK 10:04
  26658   Ingrid Svantesdotter FK Göingarna 10:06

 


H55 5680 meter 18 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  26643   Bengt Larsson FK Göingarna 10:00
  262135   Stellan Martinsson OK Tyringe 10:02
  560209   Fredrik Hjort Helsingborgs SOK 10:04
  259132   Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 10:06
  37503   Jan Wahlström Snättringe SK 10:08
  16157   Ken Ragnarsson OK Kompassen 10:10
  520907   Olle Bohman Hjärnarps GH OL 10:12
  27919   Rolf Nilsson Frosta OK 10:14
  26640   Yngve Ernstsson FK Göingarna 10:16
  540211   Torgny Ottosson OK Torfinn 10:18
  36074   Bo Fält OK Kompassen 10:20
  37141   Per Linse Lunds OK 10:22
  15915   Lars Göran Nyberg FK Åsen 10:24
  404326   Lennart Erfors OK Torfinn 10:26
  354283   Anders Wallner OK Pan-Kristianstad 10:28
  433626   Per Arne Evaldsson OK Gynge 10:30
  26641   Jan Olof Ferm FK Göingarna 10:32
  6188   Roland Dahlman Malmö OK 10:34

 


D60 3580 meter 8 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  500417   Karin Larsson OK Kompassen 09:58
  16050   Åsa Ståhl Hjärnarps GH OL 10:00
  16189   Sonja Hammar OK Kompassen 10:02
  17528   Berit Schannong Malmö OK 10:04
  13800   Ingrid Salomonsson Skåneslättens OL 10:06
  354084   Inger Glans OK Torfinn 10:08
  449543   Barbro Martinsson OK Tyringe 10:10
  302652   Margareta Sjöberg Lunds OK 10:12

 


H60 5250 meter 34 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  17902   Kent Bornlinder Helsingborgs SOK 09:49
  600109   Göran Larsson OK Kompassen 09:51
  433500   Jan Jönsson Malmö OK 09:53
  262759   Anders Yngve OK Kontinent 09:55
  30905   Connie Roslund Hässleholms OK 09:57
  17919   Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK 09:59
  27900   Janne Lindholm Frosta OK 10:01
  247610   Willie Ohlsson Rävetofta OK 10:03
  16047   Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 10:05
  29686   Lars Johansson Malmö OK 10:07
  404145   Roland Nilsson OK Kompassen 10:09
  511230   Bengt Hansson Andrarums IF 10:11
  17492   Mats Håkansson Malmö OK 10:13
  27906   Sven-Erik Persson Frosta OK 10:15
  17161   Bill Schölin Tockarps IK 10:17
  17931   Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 10:19
  500740   Gert Olsson Skåneslättens OL 10:21
  16044   Åke Persson Hjärnarps GH OL 10:23
  18977   Tommy Peterson Helsingborgs SOK 10:25
  16159   Lars Persson OK Kompassen 10:27
  28763   Börje Åkesson Frosta OK 10:29
  26638   Sven Erik Frick FK Göingarna 10:31
  354684   Lennart Thelandersson Eslövs FK 10:33
  500318   Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 10:35
  258594   Gert Olsson Tockarps IK 10:37
  16982   Ingvar Schön Andrarums IF 10:39
  581124   Nils-Erik Bondesson Frosta OK 10:41
  500403   Lars Lindborg Tormestorps IF 10:43
  433494   Kaare Hansson Malmö OK 10:45
  16064   Christer Ljungdahl Hjärnarps GH OL 10:47
  510104   Stig Johansson Helsingborgs SOK 10:49
  987000   Agne Bengtsson OK Kompassen 10:51
  13798   Kenth Sundgren Skåneslättens OL 10:53
  671202   Leif Sandgren Frosta OK 10:55

 


D65 3430 meter 17 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  16077   Gullan Svensson Hjärnarps GH OL 10:01
  19062   Karin Jakobsson Eslövs FK 10:03
  256323   Gunnel Andersson Andrarums IF 10:05
  253741   Karin Lindén OK Gynge 10:07
  554511   Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 10:09
  444055   Gull Svensson Tockarps IK 10:11
  351521   Siw Nilsson OK Kompassen 10:13
  17079   Kerstin Larsson OK Pan-Kristianstad 10:15
  17923   Astrid Johannesson Helsingborgs SOK 10:17
  13791   Lena Pehrsson OK Silva 10:19
  16629   Ann-Charlotte Jensen Andrarums IF 10:21
  16187   Karin Bengtsson OK Kompassen 10:23
  15383   Birgit Palm FK Boken 10:25
  16623   Brita Dahlberg Hässleholms OK 10:27
  25270   Torill Svendsen Lunds OK 10:29
  28565   Gunilla Grönblad Härlövs IF 10:31
  28772   Eva Åberg Frosta OK 10:33

 


H65 4640 meter 30 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  213888   Erland Martinsson OK Tyringe 10:31
  41894   Sven Thelandersson Lunds OK 10:33
  770629   Karl Bertil Kjellsson Rävetofta OK 10:35
  28720   Roland Offrell Frosta OK 10:37
  718191   Lars Lindén OK Gynge 10:39
  41480   Jan Hansson Lunds OK 10:41
  27297   Inge Persson FK Boken 10:43
  208228   Stig Larsson Rävetofta OK 10:45
  28567   Christer Grönblad Härlövs IF 10:47
  436126   Peter Dahlstedt OK Pan-Kristianstad 10:49
  15840   Roland Eriksson Hästveda OK 10:51
  17160   Kent Johansson Örkelljunga FK 10:53
  41892   Peeter-Jaan Kask Lunds OK 10:55
  13755   Göran Bengtsson Tockarps IK 10:57
  439918   Christer Jönsson Lunds OK 10:59
  15839   Sven-Åke Granquist Hästveda OK 11:01
  27905   Leif Karlsson Frosta OK 11:03
  36139   Per-Olof Fernberg IS Skanne 11:05
  26675   Bertil Ottosson FK Göingarna 11:07
  554310   Sven-Erik Forsell Lunds OK 11:09
  33435   Verner Lönnqvist Härlövs IF 11:11
  263059   Lennart Svensson Rävetofta OK 11:13
  652007   Erling Larsson Hässleholms OK 11:15
  13787   Claes-Göran Green Lunds OK 11:17
  15841   Bo Olofsson Hästveda OK 11:19
  216340   Jan Bergström Andrarums IF 11:21
  16072   Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 11:23
  37456   Tom Lindberg Lunds OK 11:25
  15380   Lars Olsson FK Boken 11:27
  16602   Björn Nordström Hässleholms OK 11:29

 


D70 3030 meter 2 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  417450   Karin Lexell OK Torfinn 10:24
  10010   Barbro Hugosson Lunds OK 10:26

 


H70 3890 meter 24 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  258577   Kjell Olofsson Eslövs FK 09:58
  244630   Göran Seger FK Boken 10:08
  306130   Benny Johansson Malmö OK 10:10
  41484   Roland Akselsson Lunds OK 10:12
  354710   Raimo Salminen OK Pan-Kristianstad 10:14
  15858   Ruben Edvardsson Hästveda OK 10:16
  29772   Bertil Lööf OK Pan-Kristianstad 10:18
  41470   Ingemar Svensson Lunds OK 10:20
  28193   Håkan Brost Malmö OK 10:22
  258531   Bo Svensson Tockarps IK 10:24
  900100   Arne Gustafsson Malmö OK 10:26
  29917   Nils-G Svensson OK Kompassen 10:28
  17715   Inge Nilsson Tockarps IK 10:30
  347030   Nils-Åke Nilsson FK Göingarna 10:32
  17530   Paul Schannong Malmö OK 10:34
  16190   Allan Hammar OK Kompassen 10:36
  30464   Gert Olsson Malmö OK 10:38
  16632   Lennart Johansson Hässleholms OK 10:40
  29914   Gunnar Friberg OK Kompassen 10:42
  240952   Bertil Olofsson Andrarums IF 10:44
  17488   Lennart Nilsson Malmö OK 10:46
  16994   Sven Levin Andrarums IF 10:48
  16080   Gunnar Sandström OK Pan-Kristianstad 10:50
  28703   Bengt I Nilsson Frosta OK 10:52

 


D75 3030 meter 2 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  16974   Gun Hansson Andrarums IF 10:20
  520216   Clarie Ek OK Pan-Kristianstad 10:22

 


H75 3430 meter 16 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  43492   Bo Ullman OK Pan-Kristianstad 10:35
  36050   Torsten Hannrup OK Kompassen 10:37
  10079   Sedney Hugosson Lunds OK 10:39
  344115   Börje Nilsson Hässleholms OK 10:41
  28583   Einar Sjöström Rävetofta OK 10:43
  29245   Bo Bengtsson Hässleholms OK 10:45
  404321   Bengt Edvardsson OK Torfinn 10:47
  11239   Ingvar L Lunds OK 10:49
  204454   Leif Claesson Tormestorps IF 10:51
  660818   Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 10:53
  15920   Jan-Eric Nelking FK Åsen 10:55
  16619   Ingvar Petersson Hässleholms OK 10:57
  663184   Klas Tykesson Rävetofta OK 10:59
  16054   Bengt Olofsson Hjärnarps GH OL 11:01
  16618   Lars Magnusson Hässleholms OK 11:03
  404000   Kjell Björup Lunds OK 11:05

 


D80 2440 meter 4 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  228037   Anna-Lena Nordahl Örkelljunga FK 10:01
  208390   Marianne Eriksson Tockarps IK 10:03
  17907   Solvey Bergdahl Helsingborgs SOK 10:05
  340177   Lisa Hedström OK Pan-Kristianstad 10:07

 


H80 3030 meter 5 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  10025   Nils-Åke Nilsson Andrarums IF 10:10
  259442   Nils Rågstedt IS Kullen 10:12
  16153   Nils Andersson OK Kompassen 10:14
  33437   Kjell-Arne Pettersson Härlövs IF 10:16
  302579   Åke Dahlström FK Snapphanarna 10:18

 


H85 3030 meter 5 anmälda Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  408872   Kurt Pålsson Helsingborgs SOK 10:00
  17483   Hans Lindin Malmö OK 10:02
  17155   Arne Nordahl Örkelljunga FK 10:04
  28194   Claes Claesson Malmö OK 10:06
  802005   Rune Isaksson Helsingborgs SOK 10:08

 


ÖM3 3110 meter 1 anmäld Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  444619   Ebba Jensen Skåneslättens OL  

 


ÖM4 4840 meter 2 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  354987   Åsa Berggren Lunds OK  
  433482   Marie Larsen Malmö OK  

 


ÖM5 3560 meter 2 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  239855   Camilla Carlsson Härlövs IF  
  209828   Magnus Nilsson Härlövs IF  

 


ÖM7 3040 meter 3 anmälda Start 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  28764   Mikael Nilsson Frosta OK  
  28718   Susanne Göransson Frosta OK  
  28547   Helen Nilsson Härlövs IF  

 


ÖM10 9530 meter 1 anmäld Start 2
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  683614   Magnus Tenghagen Härlövs IF  



Skapad 2011-08-27 14:09:08 med OLA version 5.0.0-26

Uppdaterad: 27 AUG 2011 14:10
Skribent: Peter Dannbring

Postadress:
Ringsjö OK - Orientering
Göran Johnsson, Tjörnarpsvägen 12
24333 Höör

Kontakt:
Tel: 0413-23506
E-post: This is a mailto link

Se all info