Bra träning ,över 20 man på isen, fokuserat och bestämt uppträdande, fart på fötterna, tempo och precision i passningarna !Påtagligt att man tänker gå in i kvalet med skärpa och beslutsamhet !Gott att se !
Ge nu järnet från start imorgon så fixar ni detta. Resultat från nyår har ju varit riktigt bra, så fortsätt spela på det positiva sättet. Framför allt har ni vunnit mycket på bortaplan!
Lycka till i kvalet! Dock lär det knappast bli några större problem för er, motståndet håller knappt toppklass i div 3.Nu verkar ni även fått tillbaka en väldans massa spelare, så ni lär ju knappast bli svagare..Denna kvalserie kommer ni promenera hem, va så säkra!
Tack Du rara KSK-Titti för Ditt goa varma Lycka Tillatt vara kvar i Tvåan är ju det som även RIK nu villså då gäller att i kvalet få en riktigt prima bra startinleda med vinst mot Lidköping borta är givetvis smartsedan också lägga även dom 2 andra kyligt ner på ryggupplösningen på denna säsong blir då tveklöst snygg
Stort lycka till i kvalet!!!
Vi hoppas att alla supporters kommer och hejar fram vårt A-lag i kvalmatcherna, både på hemma och bortamatcherna. Viktigt med ert stöd för att få en bra start, så häng med redan nu på torsdag till Lidköping! Tänk på att det är nu laget som mest behöver ert stöd på läktaren. Bif en länk på var Lidköpings ishall ligger:http://www.hitta.se/SearchCombi.aspx?SearchType=4&UCSB%3aWflWhite=1a1b&UCSB%3aWflPink=4a&UCSB%3aTextBoxWho=&UCSB%3aTextBoxWhere=Mellbygatan%2054,%20Lidk%F6ping
Ett högpotent vaccin är nu i dagarna framtaget mot Bacillius Qualius. Produkten är registrerad under namnet KULSOMFAN Detta vaccin har en omedelbar verksam effekt, som är följande ATT GILLA LÄGET, NJUTA OCH HA ROLIGT !!!Spelare, ledare, anhöriga, publik, supportrar och alla andra, mer eller mindre löst anknutna, kan här nu varmt rekommenderas att, i rent preventivt syfte, ta en injektion av detta välgorande vaccin.GO RIK GO !!!
Tänk inte bakåt, ta nu fram det roliga i spelet som finns i alla matcher. Ser fram emot att komma ut och stötta er.
Bacillius Qualius är en lömsk liten rackare, ett kvalster som genom bett kan sätta ner prestationsförmågan å det grövsta.Inkubationstiden är kort men intensiv. Tidiga symtom på vad som kan vara på gång är allmänt nervdaller, tilltagande tremor, tungvrickningar,felsökande och dimsyn.Senare tillstöter förlamning i armar och ben, bortfall av sidoseende, oförmåga att fokusera, sänkt uppmärksamhet, tankeförmåga och vakenhetsgrad.Bot - matcher som alla andra väntar, inget annat !!!
9:2 TID FÖR TÄVLINGSPROTESTProtest ska för att tas upp till prövning ha kommit in till serieadministratören senast inom tre dagar från matchdagen.Gäller protesten okvalificerad spelares deltagande i seriematch kan protesten tas upp till prövning om den kommit insenast inom 14 dagar efter matchdagen.
Våra Sponsorer
A-lagets närmaste matcher
Handla på sponsorhuset: