Hoppa till sidans innehåll

Tävlings och Aktivitets kalender 2009


Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Januari

10-11/1 JDM kvalade Tobbe 29/12

x

15/1 Distanscupen dm-u3 Marie
18/1 Poseidontävling alla Gabriella 15/1

 

25/1 Seriesim 3 uttagna Jan -
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Februari

28-1/2 JSM kvalade Tobbe

x

31-1/2 Swim meet dm-u3 Jan

X

14/2 Masters DM 25 o ä Mikaela
28/2 Minimax u1-u3 Arvid 17 Feb

x

x
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Mars

7-8/3 Träningshelg sm-ssä Tobbe
13/3 Distanscupen ssä-ssy Marie
20-22/3 Masters SM 25 o ä Mikaela
14/3 Seriesim uttagna Jan 6 Mars

X 

lag

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

April

4-5/4 Falkenberg Race sm-ssä Tobbe 11 Mars

x

x

x

13/4 Vellinge frisim ssä-u2 Arvid 27 Mars

x

X

19/4 Minimax PT Alla Gabriella 13 April

x

x

X

25-26/4 Löken u3-ublå Ingrid 15 April

x

x

x

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Maj

2el3/5 Seriesimskval uttagna Jan
10/5 Poseidontävling alla Ingrid 7 maj

x

9-11/5 Lägerhelg ublå-u3 Tränare
15-17/5 Sydsim SwimM sm-ssy Jan 24 April

x

x

17-26/5 Distanscupen ssä-ssy Marie
23-24/5 Simiaden Distrikt ssy-u1 Arvid
30-31/5 Pingstaplumset ssä-u1 Gabriella 13 Maj

x

x

x

30-31/5 Laxaleken sm-dm Tobbe 15 maj

x

x

x

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Juni

6-7/6 Citadellsim ssä-ssy Jan 22 maj

X

x

x

13-14/6 Simiaden Region kvalade Arvid

Lagkapperna!!!

X

13-14/6 JDM/DM sm-ssä Tobbe 27 maj

x

x

? Distanscupen Final ssä-ssy Marie
27-28/6 UGP 3 ssä-ssy Jan 5 Juni

X

x

29-30/6 SM Kickoff kvalade Tobbe
V.25-27 Läger ssä-u3 tränare
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat
Juli
1-5/8 SM Linköping kvalade Tobbe

x

x

10-12/7 LH-Games ssä-u3 Jan 19 Juni

x

x

x

14-15/7 Sum Sim Kickoff kvalade Jan
16-19/7 Sum Sim kvalade Jan 2 juli

x

x

x

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Augusti

Kick-off Källby alla Tobbe
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

September

11-13/9 PTC S2-SM Tobbe 30/8

x

x

27/9 Poseidontävling alla Ingrid 20/9
27/9 Seriesim, Lund, 15.00 Lag Jan X
26-27/9 GP1 Bröndby SM/JSM Tobbe
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

Oktober

3-4/10 Lithocup, Motala S3-SM Jan 21/9

Startlista

X
24-25/10 DM, Kristianstad Kval Tobbe 8/10

x

28-31/10 Träningsläger i Falkenberg

SUMSIM

Simiaden3

Jan 5/10

X

 Datum

Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag Inbjudan Kallelse Resultat

November

1/11 Poseidontävling alla Setina/Lotta 27/10 x
14-15/11 SUM-SIM REG, Helsingborg -93 oy Jan 31/10 x startlista
14-15/11 Vikingadoppet S1-S2 Emma 9/11 x x
28-29/11 SimáLund alla Josefin 15/11 x Deltagare
26-29/11 SM, Göteborg Kval Tobbe
28-29/11 Simiaden Ingrid 12/11 x

December

Datum

Tävling

Grupp

Ansvarig

Anml.dag

Inbjudan

Kallelse

Resultat

5/12 Seriesim 2, Hässleholm Lag

 Jan

24/11 x X
12-13/12 Sum-Sim Riks, Västerås Kval Jan
13/12 KM alla Cissi
20/12 Mini-Max Carl 15/12 x
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:57
Skribent: Thorbjörn Holmberg


SK Poseidon på Facebook:

SK Poseidons sponsorer:

 

länk till Simtävlingar 2018

länk till Simtävlingar 2017

 livetiming

simmanu

octo open

Postadress:
SK Poseidon - Simidrott
Box 1555
22101 Lund

Besöksadress:
Högevallsgatan
22229 Lund

Kontakt:
Tel: 046128260
Fax: 046-189779
E-post: This is a mailto link

Se all info