Hoppa till sidans innehåll

Tävlings och Aktivitets kalender 2010


                   
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Januari

             
10/1 Distanscupen            

 

10/1 Poseidontävling Alla            
16-17/1 JDM, Lund alla Tobbe 1/1  

 

   
23/1 Seriesim 3 Lag Jan Laget       Resultatlista
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Februari

             
4-7/2 JSM, Kristianstad kvalade Tobbe 21/1      

 

6-7/2 Lödde Meet, Löddeköpinge SM/JSM-Sum-Sim Jan 22/1  

Deltagar-lista

Inbjudan

 

13/2 Masters DM, Lund 25 o ä   7/2        
?/2 Minimax S1-S3      

 

   
27-28/1 S 71 Cup, Hässleholm Sim3 Arvid          
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Mars

             
6/3 Distanscup   Jan     x      
6-7/3 Löken, Lund              
13/3 Seriesim Laget Jan       omg4. div.3B 100313.xls  
12-21/3 Distanscup              
20-21/3 Ugp 2, Löddeköpinge   Jan 5 mars  

 

startlista

 
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

April

             
16-18/4 Essenuoto Sprint, Motala Sm-SSÄ Jan 2/4  

Inbjudan

X 

 

18/4 Poseidontävling alla      

 

 

 
19-25/4 Distanscupen 3        

 

 

 

23-25/4 CIJ- Meet, Luxenburg   Skånesim    

 

 

 

25/4-6/5 Kina, Träningsläger   Tobbe          
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Maj

             
1-2/5 Sydsim SwimMeet, Burlöv   Jan 16 April   X X  
13-15/5 Läger S1-S3      

 

   
15-16/5 Seriesimskval Lag Jan          
22-23/5 Pingstaplumset, Staffanstorp     7 Maj  

X

Grenar 

X
29-30/5 Vårsimiaden, Lund   Arvid          
28-30/5 Laxaleken, Halmstad   Tobbe          
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Juni

             
5-6/6 Citadellsim, Landskrona SSÄ-S1 Jan PM  

 X

DeltagarLista  

 

6/6

Poseidontävling

/MiniMax

Alla      

 

 

 
12-13/6? Poseidondagen? Alla      

 

 

 

15-22/6 Läger, Spanien  Sum-Sim Jan     Inbjudan    
19-20/6 JDM/DM, Simrishamn   Tobbe    

 

 

 
19-20/6 Vårsimiad final, Ängelholm   Arvid          
23/6 Distanscup final, Malmö              
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Juli

               
3-4/7 Ugp 3, Burlöv   Jan 18 juni  

X

Deltagarlista  

 

9-11/7 LH-Games, Landskrona     21 Juni  

 

 

 

14-18/7 SM/JSM, Malmö   Tobbe          
22-25/7 Sum-Sim, Köping   Jan 8 JULI  

 X

 

 

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Augusti

               
14/8 ? Kick Off              
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

September

               
10-12/9 Poseidon Team cup, Lund Alla Jan    

 

 

 
26/9 Poseidontävling alla Carl          
26/9 Seriesim, Tyringe  Lag Jan     Laget!    
                 
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Oktober

               
                   
9-10/10 LöddeCup sim2-sum Lotta Nu!!  

 

deltagarlista  
30/10 MiniMax S1-S2 Cicci          
31/10 Poseidontävling

 Alla

Setina

   

 

   
30-31/10 DM, Hässleholm Kvalade Tobbe    

x

deltagarlista    
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

November

               
13-14/11 Sum-Sim Reg, Helsingborg S3-SUM Jan 27/10     X Deltagarlista  
13-14/11 Vikingadoppet S1-S3 Ingrid          
28/11 Seriesim, Lund Laget Jan       Laguppställning  
Datum

Tävling

Grupp

Ansvarig

Anml.dag

 

Inbjudan

Kallelse

Resultat

December

   

 

         
2-5/12 SM kval Tobbe          
4-5/12 Simma´Lund Alla Arvid            
11-12/12 SumSim Riks Stockholm Kval Jan            
19/12 KM Alla Oscar        
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:57
Skribent: Thorbjörn Holmberg


SK Poseidon på Facebook:

SK Poseidons sponsorer:

 

länk till Simtävlingar 2018

länk till Simtävlingar 2017

 livetiming

simmanu

octo open

Postadress:
SK Poseidon - Simidrott
Box 1555
22101 Lund

Besöksadress:
Högevallsgatan
22229 Lund

Kontakt:
Tel: 046128260
Fax: 046-189779
E-post: This is a mailto link

Se all info