Tävlings och Aktivitetskalender 2011 - SK Poseidon - Simidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Tävlings och Aktivitetskalender 2011


2011                  
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Januari

               
9/1 Distanscupen            

 

9/1 Poseidontävling Alla            
15-16/1 JDM, Lund alla Tobbe 30/1  

 

   
29/1 Seriesim 3 Lag Jan Lag        
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Februari

               
3-6/2 JSM, Södertälje kvalade Tobbe 20/1     Inbjudan

 

5-6/2 Lödde Meet, Löddeköpinge SM/JSM-S3 Jan 22/1     Inbjudan

 

6/2 Dronksim, Staffanstorp S1-S2 Setina          
12/2 Masters DM, Lund 25 o ä      

 

   
               
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Mars

               
5-6/3 Löken, Lund S1-S2 Carl          
19 /3 Seriesim Laget Jan Inbjudan   Laget  
20/3 Distanscup Alla            
20/3 PT + Minimax S1-Sumsim Klara          
26-27/3 Ugp 2, Lödde/Malmö 13 Oy, 14,15, 16-18 år Jan 9 Mars   Inbjudan    
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

April

               
9-10/4 Glasrike Cup SM/JSM- SUMSIM Jan 16/3   Inbjudan kallelse

 

9-10/4 Höganäs Swimmeet S1-S3 Arvid    

 

Kallelse

 
19-25/4 Distanscupen 3        

 

 

 

? CIJ- Meet, Luxenburg   Skånesim    

 

 

 

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Maj

               
7-8/5 Sydsim SwimMeet, Burlöv SM/JSM-SUMSIM Jan 21 April   X  
7-8/5 Vårsimiaden Distrikt, S1-S3   21 April   X Grenordning  
15/5 Seriesimskval Lag Jan     X    
28-29/5 Vårsimiaden Final, Kristianstad Kvalade Arvid       X  
28-29/5 JDM/DM Kvalade Tobbe 12 Maj   x Del.Lista  
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Juni

               
4-5/6 Citadellsim, Landskrona SUMSIM-S3 Jan 17 Maj  

X

 

 

12/6 Pingstaplumset, Staffanstorp S1-S2 Setina          
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Juli

               
29/6-3/7 JSM/SM, Halmstad Kvalade Tobbe          
2-3/7 Ugp 3, Burlöv SUMSIM Jan 17 juni   x grenar

 

8-10/7 LH-Games, Landskrona SM/JSM-S3 Arvid 17 Juni   X

Startlista

 

21-23/7 Sum-Sim, Falun Kvalade Jan    

X

 

 

Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Augusti

               
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

September

               
9-11/9 Luna Cup Sim3-JSM Arvid/Jan 27/8   X Startlista  
24/9 Seriesim Lag Lotta     Info/laget    
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

Oktober

               
8-9/10 Lödde Cup S1-JSM Jan 21/9   X Startlista  
29-30/10 Lane 4 Race S3-JSM Arvid 5/10   X Startlista  
1/10 Poseidontävling4 S1 Carl          
21-23/10 SumSim läger, Skånesim Kvalade Skånesim/Jan 30/9   X    
30/10 Poseidontävling5 S1,S2 Carl          
Datum Tävling Grupp Ansvarig Anml.dag   Inbjudan Kallelse Resultat

November

               
5-6/11 DM Kvalade Tobbe Senast 19/10
  X    
5-6/11 Novembersim S1 Oscar          
19-20/11 Sum-Sim Region S3-SumSim Jan 4/11  

X

startlista

Startlista

Livetiming

 
19-20/11 VikingaDoppet S1-SumSim Lotta/Madde Senast 2/11   X Startlista  
24-27/11 SM Kvalade Tobbe          

Datum

Tävling

Grupp

Ansvarig

Anml.dag

 

Inbjudan

Kallelse

Resultat

December

   

 

         
4/12 Seriesim, Vellinge Laget Jan       Laget  
10/12 KlubbMästerskap Alla            

17-18/12

SumSim Riks Kvalade Jan       Startlista  
17-18/12 Regionalt GP Alla Tobbe     Inbjudan    

 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:57
Skribent: Jan Engström


SK Poseidon på Facebook:

SK Poseidons sponsorer:

 

länk till Simtävlingar 2018

länk till Simtävlingar 2017

 livetiming

simmanu

octo open

Postadress:
SK Poseidon - Simidrott
Box 1555
22101 Lund

Besöksadress:
Högevallsgatan
22229 Lund

Kontakt:
Tel: 046128260
Fax: 046-189779
E-post: This is a mailto link

Se all info