Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 6    Utskriftsdatum  14 november 2015   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  19:55   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2015         
 
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    29.79  1:05.41  1:48.30    2:21.44   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    30.13  1:09.52  1:52.59    2:26.83   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    31.45  1:10.68  1:53.99    2:27.34   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.78  1:10.37  1:54.04    2:27.81   
Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsällskap    32.16  1:10.37  1:54.39    2:28.73   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.61  1:10.52  1:54.14    2:29.16   
Felicia Huynh  2000  S71    31.36  1:10.09  1:52.36    2:29.20   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.80  1:10.67  1:56.19    2:30.85   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.92  1:10.65  1:55.87    2:30.86   
10  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.00  1:12.62  1:56.80    2:31.06   
11  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    33.54  1:12.14  1:55.57    2:31.91   
12  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.34  1:11.16  1:57.19    2:33.57   
13  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.21  1:12.25  1:56.18    2:34.46   
14  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    33.72  1:16.83  1:59.24    2:35.13   
15  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    33.95  1:16.61  1:59.76    2:35.81   
16  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    34.28  1:16.96  2:00.21    2:38.00   
17  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    33.93  1:14.52  2:03.57    2:38.06   
18  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    32.99  1:13.35  2:03.43    2:39.20   
19  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    33.05  1:14.13  2:02.10    2:39.23   
20  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    33.92  1:14.19  2:02.02    2:39.26   
21  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    34.96  1:17.76  2:02.58    2:39.29   
22  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    34.36  1:16.00  2:01.48    2:40.12   
23  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    33.50  1:16.13  2:04.84    2:41.71   
24  Thelma Jöhnke  1999  Höganäs Simsällskap    34.04  1:15.58  2:03.51    2:42.00   
25  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.96  1:16.87  2:04.20    2:42.26   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    27.95  1:00.98  1:34.32    2:08.39   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    28.94  1:02.08  1:35.14    2:08.67   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.74  1:03.79  1:38.42    2:14.04   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.18  1:04.63  1:39.95    2:15.91   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    30.66  1:05.28  1:41.42    2:17.55   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    29.58  1:05.28  1:44.39    2:24.72   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    31.12  1:07.51  1:46.15    2:25.57   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    32.98  1:11.89  1:51.54    2:32.43   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    32.06  1:10.82  1:52.32    2:34.21   
10  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.65  1:16.20  2:02.42    2:52.35   
11  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    35.92  1:21.07  2:08.94    2:56.81   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    28.48        59.97   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    29.24        1:01.27   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    29.67        1:01.92   
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    29.80        1:02.07   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    29.43        1:02.46   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.35        1:03.23   
Moa Karlsson  2002  S71    31.02        1:03.66   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.34        1:03.67   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    30.78        1:03.67   
10  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.30        1:03.73   
11  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    30.45        1:03.89   
12  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    31.17        1:04.19   
13  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    30.04        1:04.33   
14  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.82        1:04.51   
15  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    31.66        1:04.85   
16  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    31.15        1:04.90   
17  Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim    31.66        1:05.03   
18  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.91        1:05.17   
19  Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.76        1:05.22   
20  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim    31.47        1:05.29   
21  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    31.15        1:05.57   
22  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    31.65        1:05.90   
23  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.28        1:06.06   
24  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    31.74        1:06.08   
25  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    31.55        1:06.11   
26  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton    32.61        1:06.31   
27  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.76        1:06.51   
28  Tova Nilsson  2002  S71    31.74        1:06.54   
29  Tilda Ericsson  2002  S71    31.83        1:06.69   
30  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    31.73        1:07.17   
31  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.30        1:07.50   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.42        1:02.84   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.36        1:04.75   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    31.99        1:05.80   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.19        1:08.60   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    34.03        1:08.94   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.36        1:08.97   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.85        1:09.29   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    34.04        1:09.31   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    35.16        1:10.65   
10  Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    34.08        1:10.88   
11  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.37        1:10.94   
12  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.14        1:11.60   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    35.05        1:12.52   
14  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.20        1:13.50   
15  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    35.67        1:13.57   
16  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.48        1:13.67   
17  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    36.24        1:13.78   
18  Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.78        1:13.84   
19  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    35.57        1:14.19   
20  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    36.37        1:14.98   
21  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    36.52        1:15.01   
22  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    35.34        1:15.20   
23  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.90        1:15.41   
24  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    37.13        1:15.76   
25  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    36.85        1:15.79   
26  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    36.71        1:16.69   
27  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    37.76        1:16.94   
28  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    36.38        1:17.23   
29  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    38.47        1:17.93   
30  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    37.95        1:19.55   
31  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    39.48        1:21.24   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.29  1:14.61  1:56.37    2:38.50   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.50  1:16.95  1:59.07    2:42.17   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    37.38  1:18.83  2:00.09    2:42.34   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    36.57  1:17.50  2:00.39    2:44.02   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    36.67  1:18.07  2:01.13    2:44.46   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    37.32  1:19.97  2:02.76    2:44.94   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.81  1:19.41  2:02.53    2:46.23   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    37.41  1:19.68  2:03.46    2:46.31   
Felicia Huynh  2000  S71    37.71  1:20.58  2:03.84    2:48.10   
10  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsällskap    38.01  1:21.38  2:06.05    2:50.58   
11  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    38.41  1:21.89  2:06.22    2:51.16   
12  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    39.37  1:23.74  2:07.91    2:52.24   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    38.59  1:22.49  2:07.30    2:52.28   
14  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.03  1:22.32  2:07.26    2:52.51   
15  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    38.06  1:22.45  2:08.71    2:52.81   
16  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    39.34  1:23.90  2:08.36    2:53.05   
17  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    39.16  1:23.54  2:09.53    2:55.55   
18  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    39.18  1:24.62  2:11.31    2:58.32   
19  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    39.89  1:25.37  2:12.11    2:59.45   
20  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    41.95  1:27.88  2:14.78    3:02.33   
21  Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.43  1:26.27  2:14.18    3:02.69   
22  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    41.72  1:29.47  2:17.93    3:06.77   
23  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.71  1:30.32  2:19.91    3:08.21   
24  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.64  1:29.58  2:19.41    3:09.45   
25  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    42.04  1:30.46  2:20.82    3:10.19   
26  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    42.17  1:30.43  2:20.60    3:11.53   
27  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.40  1:29.67  2:20.66    3:12.14   
28  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    41.31  1:29.96  2:21.97    3:14.41   
29  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    45.22  1:35.57  2:25.80    3:17.11   
30  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    45.50  1:37.61  2:30.19    3:21.84   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    26.03  54.23  1:23.02    1:50.98   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.79  56.51  1:26.79    1:56.80   
Alexander Trudov  1999  S71    27.22  57.11  1:27.86    1:57.92   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    27.21  57.71  1:27.77    1:57.97   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    27.72  58.03  1:29.05    1:58.73   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.12  59.13  1:30.39    1:59.53   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    26.70  56.41  1:27.82    1:59.58   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    27.71  58.25  1:29.61    2:00.24   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    27.64  57.30  1:29.08    2:01.20   
10  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    26.90  57.42  1:29.35    2:01.37   
11  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    28.49  1:00.23  1:31.77    2:02.17   
12  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.25  59.44  1:30.61    2:02.55   
13  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    28.67  59.81  1:30.98    2:02.71   
14  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    29.24  1:01.02  1:32.66    2:03.94   
15  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    27.00  57.21  1:29.77    2:04.02   
16  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    28.40  59.99  1:32.05    2:04.33   
17  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.63  59.79  1:32.39    2:04.41   
18  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    27.48  59.54  1:32.32    2:04.58   
19  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    29.07  1:00.81  1:33.18    2:06.04   
20  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.34  1:00.71  1:33.75    2:06.24   
21  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    28.35  1:00.07  1:33.50    2:06.38   
22  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.25  1:00.14  1:33.02    2:06.42   
23  Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.96  1:00.75  1:34.29    2:07.07   
24  Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    28.99  1:00.77  1:34.04    2:07.75   
25  Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.33  1:01.03  1:34.47    2:07.96   
26  Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    27.71  59.49  1:33.60    2:08.56   
27  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    29.36  1:02.32  1:36.24    2:09.64   
28  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    30.06  1:03.16  1:37.50    2:10.57   
29  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    29.26  1:02.72  1:37.06    2:11.64   
30  David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    30.03  1:03.86  1:38.77    2:15.36   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:10.29  2:31.62  3:57.95    5:07.10   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:11.44  2:31.88  3:59.48    5:10.93   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:12.94  2:37.19  4:07.64    5:17.84   
Micaela Jönsson  2001  S71    1:13.84  2:36.44  4:04.71    5:18.91   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:19.54  2:45.50  4:17.51    5:34.79   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:18.59  2:45.39  4:15.99    5:37.63   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.46  2:44.88  4:20.97    5:37.96   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:18.32  2:47.14  4:26.48    5:40.49   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:19.73  2:48.85  4:24.61    5:41.49   
10  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    1:19.89  2:50.14  4:27.61    5:45.34   
11  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:24.93  2:58.10  4:32.31    5:52.79   
12  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:23.84  2:50.73  4:33.57    5:53.19   
13  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:22.85  2:59.03  4:33.89    5:57.26   
14  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:23.24  2:55.29  4:38.55    5:57.68   
15  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:28.26  2:58.00  4:39.96    6:00.63   
16  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.60  3:00.00  4:48.52    6:08.52   
17  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    1:24.36  3:01.90  4:46.18    6:10.04   
18  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    1:30.01  3:02.17  4:52.17    6:22.99   
19  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.20  3:07.69  5:06.33    6:35.48   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton            DNS   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:08.17  2:22.63  3:46.43    4:53.26   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:08.59  2:28.13  3:49.16    4:57.19   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:08.48  2:28.66  3:53.84    5:01.94   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:08.83  2:28.55  3:56.10    5:05.53   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:09.17  2:29.69  4:02.50    5:10.75   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    1:10.40  2:29.10  4:01.12    5:12.12   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:12.76  2:34.64  4:01.97    5:12.14   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:09.77  2:30.72  4:03.59    5:15.48   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.87  2:38.30  4:07.88    5:20.92   
10  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:13.45  2:36.08  4:11.52    5:25.81   
11  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.35  2:43.70  4:12.44    5:27.52   
12  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:15.70  2:41.18  4:16.58    5:31.25   
13  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:17.85  2:41.41  4:25.98    5:41.45   
14  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:23.16  2:49.92  4:33.65    5:49.79   
15  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:22.47  2:54.81  4:33.26    5:58.62   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    31.27        1:07.92   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.36        1:08.52   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    31.89        1:08.54   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    31.50        1:08.57   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.33        1:10.66   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.16        1:10.72   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.89        1:11.04   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    32.70        1:11.19   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    33.13        1:11.22   
10  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.86        1:12.12   
11  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    33.95        1:13.52   
12  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    34.70        1:13.58   
13  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.93        1:13.97   
14  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.83        1:14.26   
15  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    36.05        1:15.08   
16  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.87        1:15.11   
17  Moa Karlsson  2002  S71    35.33        1:16.04   
18  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    35.18        1:16.67   
19  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    35.55        1:16.81   
20  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton    35.68        1:17.21   
21  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    36.11        1:17.86   
22  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.60        1:18.00   
23  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.20        1:18.24   
24  Tova Nilsson  2002  S71    35.72        1:18.76   
25  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.86        1:18.99   
26  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    36.66        1:19.10   
27  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.18        1:19.50   
28  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    35.11        1:19.54   
29  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.96        1:19.87   
30  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    35.60        1:20.21   
31  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.60        1:21.36   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Sainton  2002  Simklubben Poseidon    32.67        1:09.40   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.95        1:13.21   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.33        1:18.36   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    37.60        1:19.10   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.27        1:19.31   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    36.71        1:19.37   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    37.58        1:20.20   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    38.05        1:20.28   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.77        1:20.41   
10  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    37.95        1:20.97   
11  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    38.60        1:22.50   
12  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    38.74        1:23.61   
13  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.22        1:24.43   
14  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    38.62        1:24.55   
15  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    39.57        1:24.62   
16  Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton    38.99        1:24.67   
17  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.46        1:25.76   
18  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.03        1:26.23   
19  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.21        1:27.58   
20  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    41.72        1:27.65   
21  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    41.36        1:27.73   
22  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    41.15        1:27.79   
23  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    41.06        1:28.08   
24  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    41.15        1:28.22   
25  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.49        1:28.29   
26  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    40.12        1:28.43   
26  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.27        1:28.43   
28  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    41.15        1:28.64   
29  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    41.84        1:29.65   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:04.32  2:13.44  3:23.97  4:34.40  17:37.24   
          5:45.20  6:56.58  8:07.62  9:18.84     
          10:30.64  11:42.20  12:53.63  14:05.46     
          15:17.22  16:27.84         
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:05.73  2:16.72  3:28.06  4:39.32  17:37.31   
          5:50.42  7:01.56  8:13.04  9:24.13     
          10:35.39  11:46.42  12:57.27  14:08.84     
          15:19.55  16:30.02         
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.39  2:18.43  3:28.27  4:38.50  17:42.56   
          5:49.12  6:59.74  8:11.03  9:22.60     
          10:34.02  11:45.88  12:57.63  14:09.60     
          15:21.19  16:33.63         
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:09.15  2:22.78  3:36.43  4:50.52  18:12.33   
          6:04.34  7:17.46  8:30.94  9:44.67     
          10:58.10  12:11.09  13:23.32  14:36.25     
          15:49.62  17:02.39         
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:06.59  2:17.86  3:29.72  4:42.51  18:15.07   
          5:56.02  7:09.53  8:23.28  9:37.09     
          10:51.03  12:05.04  13:19.06  14:32.98     
          15:46.97  17:01.69         
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:07.11  2:18.93  3:31.46  4:44.64  18:19.46   
          5:58.41  7:12.22  8:26.69  9:41.40     
          10:56.19  12:10.45  13:24.74  14:40.16     
          15:54.18  17:07.39         
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:08.46  2:21.33  3:34.87  4:49.27  18:21.09   
          6:03.27  7:16.74  8:30.19  9:43.49     
          10:57.31  12:11.24  13:25.01  14:39.55     
          15:54.59  17:09.30         
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    1:08.50  2:20.52  3:32.71  4:45.94  18:36.22   
          5:59.85  7:14.09  8:28.49  9:43.82     
          10:59.16  12:14.57  13:31.81  14:48.86     
          16:05.44  17:22.76         
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:10.41  2:25.19  3:40.53  4:55.91  18:43.49   
          6:11.59  7:27.21  8:43.74  9:59.13     
          11:14.78  12:30.14  13:45.35  14:59.45     
          16:14.78  17:30.06         
10  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.07  2:24.42  3:39.57  4:54.18  18:49.52   
          6:09.74  7:25.83  8:42.17  9:58.41     
          11:14.42  12:29.93  13:45.13  15:00.97     
          16:17.65  17:33.80         
11  Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    1:09.70  2:24.91  3:40.61  4:56.83  19:10.07   
          6:13.13  7:31.00  8:48.10  10:06.57     
          11:24.71  12:42.68  14:00.76  15:18.74     
          16:37.86  17:55.70         
12  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:10.02  2:25.29  3:41.48  4:58.17  19:19.56   
          6:14.66  7:32.44  8:50.37  10:09.22     
          11:27.47  12:46.42  14:05.85  15:25.02     
          16:44.02  18:02.59         
13  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    1:08.57  2:24.06  3:40.85  4:57.45  19:20.52   
          6:15.90  7:33.66  8:52.43  10:11.49     
          11:31.26  12:50.18  14:08.98  15:27.99     
          16:46.59  18:04.55         
14  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:09.01  2:24.38  3:40.65  4:57.72  19:21.75   
          6:15.48  7:33.77  8:52.19  10:11.74     
          11:30.39  12:49.60  14:07.83  15:27.08     
          16:46.66  18:05.65         
15  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:13.85  2:32.40  3:51.40  5:10.78  19:37.96   
          6:30.22  7:49.66  9:09.07  10:28.34     
          11:47.10  13:05.54  14:24.01  15:42.63     
          17:01.72  18:21.15         
16  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    1:12.23  2:28.82  3:46.69  5:05.98  19:47.53   
          6:25.34  7:45.34  9:04.71  10:24.83     
          11:45.82  13:06.58  14:26.29  15:47.16     
          17:08.23  18:28.35         
17  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    1:12.54  2:31.64  3:51.67  5:11.14  19:57.49   
          6:31.24  7:51.21  9:11.59  10:32.43     
          11:52.63  13:13.62  14:34.37  15:55.22     
          17:16.54  18:37.93         
18  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:20.05  2:44.55  4:07.75  5:30.60  20:26.72   
          6:53.10  8:13.59  9:33.64  10:55.47     
          12:17.17  13:38.69  14:59.18  16:21.80     
          17:44.64  19:06.41         
19  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:12.67  2:32.31  3:53.53  5:18.51  20:49.12   
          6:42.47  8:06.55  9:31.22  10:57.31     
          12:23.96  13:48.49  15:13.17  16:37.64     
          18:02.93  19:27.94         
20  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:16.78  2:41.44  4:06.91  5:32.31  21:09.92   
          6:58.93  8:25.35  9:51.21  11:16.95     
          12:43.52  14:10.46  15:36.51  17:02.84     
          18:28.58  19:50.92         
21  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.67  2:43.69  4:09.81  5:36.95  21:22.37   
          7:03.61  8:30.57  9:56.92  11:24.30     
          12:50.69  14:17.87  15:44.32  17:10.74     
          18:36.27  20:01.38         
22  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:17.54  2:43.92  4:09.73  5:36.00  21:33.21   
          7:03.32  8:31.45  9:56.10  11:23.52     
          12:50.48  14:17.33  15:44.75  17:12.57     
          18:40.13  20:08.67         
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.27        1:00.45   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.76        1:00.68   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    29.76        1:00.91   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    29.99        1:01.31   
Alexander Trudov  1999  S71    29.87        1:01.38   
Philip Chen  2000  S71    30.26        1:02.31   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    30.73        1:02.60   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    29.96        1:03.25   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.06        1:04.38   
10  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    31.42        1:04.50   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.35        1:04.53   
12  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.38        1:04.55   
13  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.51        1:04.61   
14  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    30.68        1:04.93   
15  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.03        1:05.21   
16  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    31.94        1:05.51   
17  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    31.70        1:05.72   
18  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    31.90        1:06.26   
19  Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.44        1:06.39   
20  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.11        1:07.11   
21  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.29        1:07.19   
22  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    32.70        1:07.51   
23  Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.71        1:07.53   
24  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    32.55        1:07.78   
25  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    32.60        1:08.48   
26  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    34.34        1:09.99   
27  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.20        1:10.55   
28  David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.38        1:12.39   
29  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    35.17        1:13.52   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Helsingborgs SS  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:02.17   
  Kajsa Gustavsson  2001      29.06  1:00.73      1:00.73   
  Alicia Lundblad  2001      28.50  59.15      1:59.88   
  Daniella Horvath  2001      28.90  1:01.07      3:00.95   
  Lisa Bengtsson  2002      29.07  1:01.22      4:02.17   
                     
Osby SS  2001  Osby Simsällskap            4:05.88   
  Simone Karlsson  2001      28.79  59.67      59.67   
  Moa Olofsson  2002      30.27  1:02.96      2:02.63   
  Agnes Cato  2001      28.47  1:01.96      3:04.59   
  Andrea Prai  2001      28.72  1:01.29      4:05.88   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:08.82   
  Clara Thomasson  2001      29.62  1:01.43      1:01.43   
  Nelly Rasmusson  2001      29.01  1:01.45      2:02.88   
  Josefine Arvidsson  2001      30.02  1:03.05      3:05.93   
  Maja Jönsson  2001      29.52  1:02.89      4:08.82   
                     
S 71  2001  S71            4:09.04   
  Emilia Rönningdal  2002      28.90  1:00.03      1:00.03   
  Micaela Jönsson  2001      29.36  1:01.29      2:01.32   
  Moa Karlsson  2002      30.53  1:03.55      3:04.87   
  Anna-Luisa Permarker  2002      30.54  1:04.17      4:09.04   
                     
Sjöbo SS  2001  Sjöbo Simsällskap            4:11.07   
  Sofia Stålnacke  2001      30.91  1:04.26      1:04.26   
  Minna Larsson  2002      29.65  1:02.54      2:06.80   
  Emmy Johnsson  2001      28.53  1:01.17      3:07.97   
  Hedda Nilsson  2001      29.49  1:03.10      4:11.07   
                     
Malmö KK  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:12.70   
  Nicola Lindell  2001      29.31  1:00.99      1:00.99   
  Johanna Andersson  2002      30.55  1:04.18      2:05.17   
  Johanna Ingner  2002      29.60  1:03.43      3:08.60   
  Josephine Mikkelsen  2002      30.63  1:04.10      4:12.70   
                     
SK Poseidon  2001  Simklubben Poseidon            4:17.31   
  Mary Lagoguez  2001      30.56  1:04.25      1:04.25   
  Ditte Oredsson  2003      31.10  1:06.05      2:10.30   
  Linn Tufvesson  2001      31.41  1:06.31      3:16.61   
  Hanna Bergman  2001      28.23  1:00.70      4:17.31   
                     
SK Triton  2001  Simklubben Triton            4:18.94   
  Sara Stenberg  2001      30.63  1:03.40      1:03.40   
  Felicia Lejox  2002      30.28  1:04.21      2:07.61   
  Gabriella Wivsätter  2003      30.92  1:05.29      3:12.90   
  Karin Björkman  2001      30.19  1:06.04      4:18.94   
                     
Helsingborgs SS Lag 3  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:20.40   
  Emma Andersson  2002      31.30  1:04.83      1:04.83   
  Wilma Svensson  2002      31.24  1:04.52      2:09.35   
  Amanda Trägårdh  2001      31.81  1:06.50      3:15.85   
  Ebba Jälminger  2002      30.61  1:04.55      4:20.40   
                     
10  Trelleborg S Lag 2  2001  Trelleborg Sim            4:22.52   
  Linn Olsson  2002      31.63  1:05.73      1:05.73   
  Frida Tunheim-Glad  2001      30.70  1:05.54      2:11.27   
  Julia Frederiksen  2001      31.85  1:06.71      3:17.98   
  Ester Eilertsson  2003      31.19  1:04.54      4:22.52   
                     
11  Höganäs SS  2001  Höganäs Simsällskap            4:22.99   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      30.21  1:04.90      1:04.90   
  Tilda Johansson  2002      32.72  1:09.74      2:14.64   
  Moa Liljeqvist  2001      31.05  1:06.80      3:21.44   
  Ida Widén  2001      29.02  1:01.55      4:22.99   
                     
12  Kristianstads SLS  2001  Kristianstads SLS            4:27.58   
  Thilde Lantz  2001      31.92  1:06.07      1:06.07   
  Annie Thulin  2003      32.20  1:07.81      2:13.88   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      32.82  1:08.86      3:22.74   
  Saga Nyborg  2003      31.39  1:04.84      4:27.58   
                     
13  SK Hajen  2001  Simklubben Hajen            4:27.60   
  Sara Nobrell  2002      31.15  1:05.64      1:05.64   
  Lovisa Christerson  2002      32.80  1:08.46      2:14.10   
  Julia Larsson  2002      31.69  1:07.33      3:21.43   
  Elsa Bitzén  2003      31.49  1:06.17      4:27.60   
                     
14  SK Sydsim  2001  Simklubben Sydsim            4:32.70   
  Emma Cerutti  2002      31.82  1:05.72      1:05.72   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      31.28  1:07.16      2:12.88   
  Emilia Eek  2001      31.60  1:08.87      3:21.75   
  Sonja Boos  2001      33.46  1:10.95      4:32.70   
                     
15  Helsingborgs SS Lag 4  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:34.63   
  Elly Palm  2001      32.78  1:08.19      1:08.19   
  Emilia Cokalic  2002      33.25  1:09.97      2:18.16   
  Ellen Rosdahl  2002      32.34  1:08.18      3:26.34   
  Emilia Nordén  2003      32.28  1:08.29      4:34.63   
                     
16  Vellinge-Näsets SK  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            4:34.67   
  Kajsa Berglind  2001      31.99  1:07.31      1:07.31   
  Klara Rödin  2003      33.02  1:08.56      2:15.87   
  Ebba Löfgren  2001      31.42  1:06.47      3:22.34   
  Hanna Paulsson  2002      34.13  1:12.33      4:34.67   
                     
17  Ystads SS  2001  Ystads Simsällskap            4:34.69   
  Elin Kjellberg  2003      31.39  1:07.74      1:07.74   
  Matilda Liljekvist  2004      31.82  1:08.08      2:15.82   
  Lucie Ghanem  2002      33.30  1:09.48      3:25.30   
  Sara Melgar  2002      32.79  1:09.39      4:34.69   
                     
18  SK Triton Lag 2  2001  Simklubben Triton            4:34.80   
  Amalia Degler  2001      31.98  1:08.90      1:08.90   
  Felicity Fridh  2001      32.25  1:08.26      2:17.16   
  Nina Nolén  2002      34.38  1:10.06      3:27.22   
  Siri Bokander  2003      31.39  1:07.58      4:34.80   
                     
19  SK Hajen Lag 2  2001  Simklubben Hajen            4:38.58   
  Ella Laurén  2001      32.84  1:08.70      1:08.70   
  Linnea Dolmark  2002      32.95  1:11.13      2:19.83   
  Ella Jeppsson  2003      32.82  1:09.77      3:29.60   
  Ella Gutenwik  2004      32.31  1:08.98      4:38.58   
                     
20  SK Triton Lag 3  2001  Simklubben Triton            4:43.37   
  Antonia Sandblom  2003      32.53  1:09.69      1:09.69   
  Felicia Jartelius  2001      31.96  1:08.55      2:18.24   
  Mica Nolén  2004      34.29  1:13.34      3:31.58   
  Malin Pålsson  2002      35.17  1:11.79      4:43.37   
                     
21  Osby SS Lag 2  2001  Osby Simsällskap            4:46.78   
  Enya Holgersson  2002      33.47  1:10.28      1:10.28   
  Evelina Håkansson  2002      33.86  1:11.78      2:22.06   
  Maja Olofsson  2004      37.02  1:17.69      3:39.75   
  Alma Torkelsson  2003      31.79  1:07.03      4:46.78   
                     
22  Vellinge-Näsets SK Lag 2  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            5:03.67   
  Ellen Johansson  2002      35.16  1:17.52      1:17.52   
  Annie Runesson  2001      35.97  1:14.79      2:32.31   
  Mathilda Kamper-Johnsson  2002      35.15  1:16.70      3:49.01   
  Elin Svensson  2002      34.59  1:14.66      5:03.67   
                     
KK Karpen  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
  Linnéa Persson  2002      31.54  1:06.02      1:06.02   
  Emilia Olsson  2002      32.70        2:14.58   
  Vilma Rudolf  2002              3:22.11   
                     
Malmö KK Lag 2  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Ida Björkdahl  2002      31.62  1:07.08      1:07.08   
  Kristina Orban  2004              2:19.84   
                     
                     
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Helsingborgs SS  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:14.51   
  Gustaf Hansson  2001      30.94  1:04.32      1:04.32   
  Johan Alderbrink  2001      33.20  1:11.49      2:15.81   
  Dante Vollmer  2001      28.73  1:02.53      3:18.34   
  Victor Åberg  2001      26.64  56.17      4:14.51   
                     
Malmö KK  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:19.15   
  Filip Hinderup  2001      31.69  1:04.47      1:04.47   
  Joaquin Diaz  2001      32.78  1:11.11      2:15.58   
  Lukas Patzer  2002      29.46  1:05.45      3:21.03   
  Samuel Wiktor  2001      27.97  58.12      4:19.15   
                     
Ystads SS  2001  Ystads Simsällskap            4:25.79   
  Emil Jespersen  2001      34.25  1:11.45      1:11.45   
  Gustaf Persson  2001      32.15  1:09.67      2:21.12   
  Max Persson  2001      28.47  1:02.81      3:23.93   
  Herman Nilsson  2002      29.48  1:01.86      4:25.79   
                     
Malmö KK Lag 2  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:27.21   
  Philip Stenberg  2001      31.09  1:07.36      1:07.36   
  Carl Gerstenfeld  2002      35.00  1:13.93      2:21.29   
  Robin Falk  2001      30.14  1:06.10      3:27.39   
  Elias Persson  2002      28.36  59.82      4:27.21   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:28.17   
  Daniel Fischer  2002      32.30  1:05.88      1:05.88   
  Oliver Stålbrand  2002      36.86  1:18.48      2:24.36   
  Simon Bonnevier  2001      28.95  1:03.55      3:27.91   
  Lukas Mirsch  2001      28.80  1:00.26      4:28.17   
                     
SK Triton  2001  Simklubben Triton            4:34.17   
  Gustaf Palmqvist  2001      30.96  1:03.95      1:03.95   
  Linus Forsgren  2003      39.12  1:24.05      2:28.00   
  Felix Wetterborg  2001      29.89  1:07.01      3:35.01   
  Thor Grandin  2002      27.49  59.16      4:34.17   
                     
Malmö KK Lag 3  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:36.98   
  Karl Liljegren  2001      33.66  1:09.11      1:09.11   
  Gustav Englund  2001      33.77  1:13.00      2:22.11   
  David Falk  2003      33.17  1:12.82      3:34.93   
  Arvid Scott  2001      28.83  1:02.05      4:36.98   
                     
SK Poseidon  2001  Simklubben Poseidon            4:38.97   
  Pascal Björkman  2001      35.07  1:12.15      1:12.15   
  Marcus Sainton  2002      32.57  1:09.50      2:21.65   
  Nils Tired  2003      33.08  1:12.75      3:34.40   
  Daniel Li  2002      31.02  1:04.57      4:38.97   
                     
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            4:40.22   
  Isak Paulsson  2002      34.94  1:13.34      1:13.34   
  Tim Brinkhagen  2001      35.80  1:17.49      2:30.83   
  Ian Hangård  2002      30.87  1:06.59      3:37.42   
  Lukas Miderbäck  2003      29.10  1:02.80      4:40.22   
                     
10  Helsingborgs SS Lag 3  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:40.66   
  Gustav Lind  2002      33.37  1:08.96      1:08.96   
  Isac Lindén  2001      36.75  1:19.65      2:28.61   
  Jacob Söderberg  2003      32.41  1:11.29      3:39.90   
  André Philipsson Eriksson  2001      28.62  1:00.76      4:40.66   
                     
11  Helsingborgs SS Lag 4  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:46.72   
  Emil Wiberg  2001      35.99  1:13.00      1:13.00   
  Kalle Edelhamre  2003      39.47  1:24.24      2:37.24   
  Alessio Giambalvo  2001      30.83  1:07.72      3:44.96   
  Joel Johansson  2001      29.71  1:01.76      4:46.72   
                     
12  Kristianstads SLS  2001  Kristianstads SLS            4:55.70   
  Harry Petersson  2002      37.65  1:16.47      1:16.47   
  Tobias Dahlberg  2001      37.23  1:20.39      2:36.86   
  Jacob El Mokri  2001      33.23  1:12.02      3:48.88   
  Ahmed Sadoon  2002      31.25  1:06.82      4:55.70   
                     
13  Ängelholms SS  2001  Ängelholms Simsällskap            4:56.69   
  Gustaf Stokholm  2004      37.62  1:18.20      1:18.20   
  Oscar Grönborg  2002      38.02  1:20.88      2:39.08   
  Philip Andersson  2001      33.42  1:13.68      3:52.76   
  Filip Nilsson  2001      30.47  1:03.93      4:56.69   
                     
14  Vellinge-Näsets SK  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            5:08.65   
  Johannes Strömberg  2002      31.89  1:06.00      1:06.00   
  Jonatan Holmquist  2003      40.82  1:29.86      2:35.86   
  Hugo Stenskepp  2003      35.71  1:25.74      4:01.60   
  Emil Svensson  2002      31.50  1:07.05      5:08.65   
                     
15  Vellinge-Näsets SK Lag 2  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            5:18.90   
  Gustav Conradsen  2003      37.20  1:16.81      1:16.81   
  Petter Jörud  2003      42.84  1:31.92      2:48.73   
  Viktor Hansson  2003      36.33  1:21.51      4:10.24   
  Lucas Örmon  2003      32.04  1:08.66      5:18.90   
                     
16  Trelleborg S  2001  Trelleborg Sim            5:23.54   
  Oscar Klittbo  2002      36.84  1:16.28      1:16.28   
  Ludvig Romare  2004      46.07  1:38.90      2:55.18   
  Douglas Romare  2001      34.69  1:16.81      4:11.99   
  Gabriel Olsson  2004      33.39  1:11.55      5:23.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  14 november 2015 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  19:55