Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap i friidrott 2017

2017-08-06 21:58
Klubbmästerskap i friidrott 2017 Resultat
  • Uppdaterad: 2017-08-06 22:02

Klubbmästerskap i friidrott 2017

P/F 7

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F7

 

Thilde Brehag von Haugwitz

 

11,93

1

           

Höjd

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F7

 

Thilde Brehag von Haugwitz

 

80

1

           

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F7

 

Minna Johansson

 

7,85

1

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F7

 

Minna Johansson

 

2,34

1

           
           
           

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P7

 

Victor Liljegren

 

13,12

2

   

Leo Frisk

 

12,66

1

           

Höjdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

P7

 

Leo Frisk

 

85

1

   

Alex Cagner

 

75

2

           

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P7

 

Leo Frisk

 

13,41

1

   

Victor Liljegren

 

10,43

2

   

Alex Cagner

 

5,95

3

           
           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P7

 

Alex Cagner

 

2,3

1

   

Leo Frisk

 

2,16

2

   

Victor Liljegren

 

1,95

3

 

 

         

600m

         

Klass

 

Namn

 

Tid(min)

Placering

P7

 

Victor

 

2,55,81

1

 

P/F 9

         

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F9

 

Smilla Skogfält

 

10,59

1

   

Saga Sandberg

 

10,75

2

   

Tindra Jackobsson

 

11,03

3

   

Lisa Gullstrand

 

15,09

4

           

Höjdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F9

 

Smilla Skogfält

 

90

1

   

Saga Sandberg

 

90

2

   

Tindra Jackobsson

 

85

3

   

Agnes Blom

 

75

4

   

Lisa Gullstrand

 

70

5

           

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F9

 

Tindra

 

10,94

1

   

Agnes Blom

 

10,42

2

   

Smilla Skogfält

 

9,43

3

   

Saga Sandberg

 

8,66

4

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F9

 

Tindra Jackobsson

 

2,7

1

   

Smilla Skogfält

 

2,5

2

   

Saga Sandberg

 

2,5

2

   

Agnes Blom

 

2,03

3

           

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P9

 

Tim Bengtsson

 

11,59

1

           

Höjdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

P9

 

Tim Bengtsson

 

95

1

   

Ivar Gustavsson

 

85

2

 

 

 

         

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P9

 

Tim Bengtsson

 

19,24

1

   

Ivar Gustavsson

 

19,19

2

 

 

         

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P9

 

Tim Bengtsson

 

2,48

1

           

P/F 11

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F11

 

Tuva Sandberg

 

9,53

1

   

Alicia Jackobsson

 

9,62

2

   

Ellen Liljegren

 

10,69

3

           

Höjdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F11

 

Alicia Jackobsson

 

115

1

   

Tuva Sandberg

 

95

2

   

Alicia von Haugwitz

 

90

3

           

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F11

 

Tuva Sandberg

 

15,22

1

   

Ellen Liljegren

 

8,8

2

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F11

 

Tuva Sandberg

 

3,45

1

   

Alicia Jackobsson

 

3,42

2

   

Ellen Liljegren

 

2,92

3

           

600m

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F11

 

Tuva Sandberg

 

2,15,29

1

   

Ellen Liljegren

 

2,31,05

2

           

60m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P11

 

HugonToften

 

10,6

1

 

 

         

Höjdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

P11

 

Rasmus Johansson

 

100

1

           

Boll

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P11

 

HugonToften

 

23,22

1

   

Rasmus Johansson

 

16,85

2

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P11

 

HugonToften

 

3,29

1

   

Rasmus Johansson

 

2,64

2

           

600m

         

Klass

 

Namn

 

Tid(min)

Placering

P11

 

HugonToften

 

1

2,16,53

           

P/F 13

Höjd

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F13

 

Galadriel Andersson

 

120

1

           

Spjut (400g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F13

 

Galadriel Andersson

 

15,41

1

   

Tuva Sandberg

 

15,16

2

   

Ellen Liljegren

 

6,35

3

           

Kula

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F13

 

Galadriel Andersson

 

7,44

1

   

Tuva Sandberg

 

5,67

2

   

Ellen Liljegren

 

2,94

3

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F13

 

Galadriel Andersson

 

3,05

1

           

P/F 17

100m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F17

 

Worada Srisuphot (Min)

 

16,84

1

           

200m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F17

 

Worada Srisuphot (Min)

 

36,59

1

           

Spjut (600g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F17

 

Worada Srisuphot (Min)

 

10,59

1

           

Kula (3kg)

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F17

 

Worada Srisuphot (Min)

 

4,99

1

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F17

 

Worada Srisuphot (Min)

 

2,85

1

           

P/F 19

100m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F19

 

Beatrice

 

15,81

1

           

200m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

F19

 

Beatrice

 

35,13

1

           

Spjut (600g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

F19

 

Beatrice

 

20,53

1

           

Kula (4kg)

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F19

 

Beatrice

 

6,8

1

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

F19

 

Beatrice

 

3,19

1

           

100m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

12,25

1

           

200m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

25,31

1

           

Höjd

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

175

1

 

         

Spjut (800g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

35,88

1

           

Kula (6kg)

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

9,43

1

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

5

1

           

800m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

P19

 

Nils Havsmon

 

2,52,04

1

 

M/K

100m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

K

 

Jennie Cagner

 

14,25

1

   

Anna Sandberg

 

15,78

2

   

Katarina Skogfält

 

16,31

3

           

200m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

K

 

Anna Sandberg

 

33,72

1

           

Spjut (600g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

K

 

Anna Sandberg

 

14,58

1

           

Kula (4kg)

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

K

 

Jennie Cagner

 

7,35

1

   

Marie von Haugwitz

 

6,45

2

   

Anna Sandberg

 

6,33

3

   

Angelica Svensson

 

6,26

4

   

Katarina Skogfält

 

6,14

5

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

K

 

Jennie Cagner

 

3,6

1

           

800m

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

K

 

Anna Sandberg

 

2,58,66

1

           

100m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

M

 

Jimmy Stenströmer

 

11,78

1

   

Philip Andersson

 

12,28

2

   

Christopher Andersson

 

12,87

3

   

Mats Skogfält

 

13,09

4

           

200m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

M

 

Jimmy Stenströmer

 

25,43

1

   

Philip Andersson

 

26,28

2

   

Christopher Andersson

 

27,97

3

   

Mats Skogfält

 

27,97

3

           

Höjd

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

M

 

Philip Andersson

 

175

1

   

Jimmy Stenströmer

 

170

2

   

Christopher Andersson

 

140

3

   

Mats Skogfält

 

130

4

           

Spjut (800g)

         

Klass

 

Namn

 

Höjd(cm)

Placering

M

 

Philip Andersson

 

41,51

1

   

Jimmy Stenströmer

 

30,85

2

   

Peder Bengtsson

 

27,98

3

   

Christopher Andersson

 

24,13

4

   

Mats Skogfält

 

14,36

5

           

Kula (7,26kg)

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

M

 

Philip Andersson

 

10,53

1

   

Jimmy Stenströmer

 

9,76

2

   

Peder Bengtsson

 

9,65

3

   

Mats Skogfält

 

8,37

4

   

Christopher Andersson

 

8,11

5

           

Längdhopp

         

Klass

 

Namn

 

Längd(m)

Placering

M

 

Jimmy Stenströmer

 

5,84

1

   

Philip Andersson

 

5,24

2

   

Christopher Andersson

 

4,9

3

   

Mats Skogfält

 

4,05

4

           

800m

         

Klass

 

Namn

 

Tid

Placering

M

 

Mats Skogfält

 

2,33,03

1

   

Jesper Sandberg

 

2,40,57

2

   

Philip Andersson

 

2,57,92

3

   

Christopher Andersson

 

2,59,19

4

 

Skribent: Joakim Andersson
Epost: Adressen Gömd

20121015-Tibro-Skog-Tradgard

Postadress:
SOK Träff - Friidrott
Joakim Andersson, Näs Gård 1
54694 Undenäs

Kontakt:
Tel: 0505-200 84
E-post: This is a mailto link

Se all info