Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Förnamn

Efternamn Klubb Båttyp SRS_tal Seglingstid

Justerad

Tid

 Start

grupp

Kennedy Karlssson ÄSSS

H-båt

1,076 03:42:35 03:59:30 1
Andreas Olovsson ÄSSS

J/24

1,108 03:40:00 04:03:46 2
Bengt Herrlin SSD Maxi Racer 1,127 03:41:16 04:09:22 2
Ove  Karlsson ÄSSS

Safir

1,112 03:45:35 04:10:51 2
Claus Larsen RJK Banner 30 1,154 03:38:22 04:12:00 2
Liselotte Sjöberg SSD

J/24

1,108 03:51:30 04:16:30 2
Jan Andersson ÄSSS

Fenix

1,064 04:02:18 04:17:48 1
Anders Påhlman WBS Granada 858 1,112 03:53:00 04:19:06 2
Bo Ahremark SSD

Swede38

1,21 03:36:23 04:21:49 2
Ulf Ahremark

SSD

H-båt 1,076 04:14:01 04:33:19 1
Jan clifford Svanshalls SS HR 26 1,03 04:29:38 04:37:43 1
Rolf Clementson SSD

Ballad

1,087 04:17:52 04:40:18 1
Raoul Stigård SSD

HR26

1,006 04:38:55 04:40:35 1
Michael Kurdve SSD

IF

1,017 04:37:40 04:42:23 1
Göran Persson SSD

IF

1,017 04:45:07 04:49:58 1
Hannah Lundström SSD

H-Båt

1,076 04:32:00 04:52:40 1
Jan E Eriksson S.S. Sjöhästen Sunwind 20 0,91 05:35:31 05:05:19 1
Jonas Lyngemark SSD Hanse 320 1,169 04:23:10 05:07:39 2
Per Norén  ÄSSS

Maxi 77

1,045 05:00:02 05:13:32 1
Rolf Bemark Vejbystrand Ohlson 29 1,027 05:06:40 05:14:57 1
Viktoria Viding SSD

IF-båt

1,017 05:10:50 05:16:07 1
Carl-Otto Berg SSD

albin 78

1,017 05:24:46 05:30:17 1
Kåre Fuglesteg SxK

Albin 78

1,017 05:36:30 05:42:13 1
Anders Schönström SSD Vindö 40 1,014 05:53:10 05:58:07

1

 

 

 

 

Resultat för grupp 1

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp

 

Seglingstid Justerad_Tid
Kennedy Karlssson ÄSSS H-båt   03:42:35 03:59:30
Jan Andersson ÄSSS Fenix   04:02:18 04:17:48
Ulf Ahremark SS Delfinen H-båt   04:14:01 04:33:19
Jan clifford Svanshalls SS HR 26   04:29:38 04:37:43
Rolf Clementson Delfinen Ballad   04:17:52 04:40:18
Raoul Stigård SSD HR26   04:38:55 04:40:35
Michael Kurdve SSD IF   04:37:40 04:42:23
Göran Persson Delfinen IF   04:45:07 04:49:58
Hannah Lundström Delfinen H-Båt   04:32:00 04:52:40
Jan E Eriksson S.S. Sjöhästen Sunwind 20   05:35:31 05:05:19
Per Norén  ÄSSS Maxi 77   05:00:02 05:13:32
Rolf Bemark Vejbystrand Ohlson 29   05:06:40 05:14:57
Viktoria Viding SS Delfinen IF-båt   05:10:50 05:16:07
Carl-Otto Berg Delfinen albin 78   05:24:46 05:30:17
Kåre Fuglesteg SxK Albin 78   05:36:30 05:42:13
Anders Schönström Delfinen Vindö 40   05:53:10 05:58:07

 

 

Resultat för grupp 2

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp

 

SRS_tal Seglingstid Justerad_Tid
Andreas Olovsson ÄSSS J/24   1,108 03:40:00 04:03:46
Bengt Herrlin SS delfinen Maxi Racer   1,127 03:41:16 04:09:22
Ove  Karlsson ÄSSS Safir   1,112 03:45:35 04:10:51
Claus Larsen RJK Banner 30   1,154 03:38:22 04:12:00
Liselotte Sjöberg SS Delfinen J/24   1,108 03:51:30 04:16:30
Anders Påhlman WBS Granada 858   1,112 03:53:00 04:19:06
Bo Ahremark SSD Swede38   1,21 03:36:23 04:21:49
Jonas Lyngemark Delfinen Hanse 320   1,169 04:23:10 05:07:39
Uppdaterad: 04 AUG 2014 12:56
Skribent: Leif Cederfeldt

i tackar våra sponsorer för deras stöd:

Sparbanksstift_Grip_Swedb_3_rad_liten

 

Hälsingehöjdens konusultbyrå

 

 

Tedkomp logov2

 

ICA Vågen

 

Salt & Peppar

SabaFruit

 

        Logga Vejby Trä

 

 Bjäre Kraft

 

Gastronomi Leverantören

 

Gransegel

 

 Hårkompaniet

 

Vi söker fler sponsorer:

Anmäl dig här

Postadress:
SS Delfinen Vejbystrand - Segling
Box 4
26602 Vejbystrand

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info