Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 20 juni 2017

2017-06-21 21:55
Tack för en trevlig tävling och många fina simningar. Bra simmat alla simmare. Resultaten ser ni nedan.
  • Uppdaterad: 2017-06-21 22:08

  Tävling  Utmanaren       
  Tävlingsort  Sandviken       
  Arrangör  SSHK       
  Bassäng  25m       
  Tävlingsdatum  20 juni 2017      
             
             
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler       
Guld: 3:10 min       
Silver: 3:25 min       
Brons: Regelrätt       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Agnes Humling  2000  SSHK   2:37.82   
Moa Kvarnlöf  2004  SSHK   3:03.14   
Vilma Herthelius  2005  SSHK   3:18.94   
Ida Ljunggren  2005  SSHK   3:29.01   
Emma Murhagen  2003  SSHK   3:37.99   
             
             
Gren 2, 25m Frisim Mixed, Finaler       
Guld: 23 sek       
Silver: 26 sek       
Brons: Genomfört       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Elise Herpman  2006  SSHK   18.43   
Julius Messering  2005  SSHK   20.70   
Calle Herthelius  2007  SSHK   23.85   
Astrid Dotzauer  2008  SSHK   24.14   
Melly Lindberg Sköld  2008  SSHK   25.43   
Tor Nordlinder  2008  SSHK   25.54   
Liam Ström Engwall  2005  SSHK   32.76   
             
             
Gren 3, 50m Frisim Mixed, Finaler       
Guld: 41 sek       
Silver: 45 sek       
Brons: 49 sek       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Märta Nordlinder  2004  SSHK   41.11   
Anna Ljungström  2002  SSHK   41.70   
Enya Söderlund  2006  SSHK   42.52   
             
             
Gren 4, 100m Frisim Mixed, Finaler       
Guld: 1:15 min       
Silver 1:25 min       
Brons 1:35 min       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Agnes Humling  2000  SSHK   1:05.58   
Maja Wikström  2002  SSHK   1:10.80   
Filippa Enebrink  2004  SSHK   1:18.96   
Emma Danrud  2003  SSHK   1:21.31   
Vilma Herthelius  2005  SSHK   1:23.14   
Ida Ljunggren  2005  SSHK   1:26.66   
Emma Murhagen  2003  SSHK   1:28.47   
Saga Undervill  2005  SSHK   1:28.81   
             
             
Gren 5, 25m Bröstsim Mixed, Finaler       
Guld: 28 sek       
Silver:31 sek       
Brons: Genomfört       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Tor Nordlinder  2008  SSHK   37.12   
Astrid Dotzauer  2008  SSHK   37.32   
Liam Ström Engwall  2005  SSHK   42.98   
Melly Lindberg Sköld  2008  SSHK   47.22   
             
             
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler       
Guld: 51 sek       
Silver: 55 sek       
Brons: 58 sek       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Märta Nordlinder  2004  SSHK   53.54   
Anna Ljungström  2002  SSHK   57.84   
             
             
Gren 7, 100m Bröstsim Mixed, Finaler       
Guld: 1:35 min       
Silver: 1:45 min       
Brons: 1:55 sek       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Agnes Humling  2000  SSHK   1:22.42   
Emma Danrud  2003  SSHK   1:41.31   
Filippa Enebrink  2004  SSHK   1:44.19   
Elise Herpman  2006  SSHK   1:44.71   
Emma Murhagen  2003  SSHK   1:48.94   
Vilma Herthelius  2005  SSHK   1:49.72   
Ida Ljunggren  2005  SSHK   1:50.96   
Enya Söderlund  2006  SSHK   1:52.89   
Saga Undervill  2005  SSHK   1:55.88   
             
             
Gren 8, 25m Ryggsim Mixed, Finaler       
Guld: 26 sek       
Sliver: 29 sek       
Brons: Genomfört       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Elise Herpman  2006  SSHK   22.17   
Julius Messering  2005  SSHK   25.53   
Enya Söderlund  2006  SSHK   25.94   
Calle Herthelius  2007  SSHK   28.00   
Melly Lindberg Sköld  2008  SSHK   29.42   
Astrid Dotzauer  2008  SSHK   29.95   
Tor Nordlinder  2008  SSHK   33.62   
Liam Ström Engwall  2005  SSHK   35.90   
             
             
Gren 9, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler       
Guld: 40 sek       
Silver: 46 sek       
Brons: 53 sek       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Agnes Humling  2000  SSHK   34.13   
Maja Wikström  2002  SSHK   39.25   
Moa Kvarnlöf  2004  SSHK   40.78   
Filippa Enebrink  2004  SSHK   42.59   
Vilma Herthelius  2005  SSHK   44.11   
Ida Ljunggren  2005  SSHK   44.46   
             
             
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler       
Guld: 47 sek       
Silver: 51 sek       
Broons: 56 sek       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Emma Danrud  2003  SSHK   45.88   
Saga Undervill  2005  SSHK   47.12   
Märta Nordlinder  2004  SSHK   50.45   
Anna Ljungström  2002  SSHK   55.62   
             
             
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler       
Guld: 1:25 min       
Silver: 1:35 min       
Brons: 1:45 min       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Agnes Humling  2000  SSHK   1:19.22   
Maja Wikström  2002  SSHK   1:21.65   
Moa Kvarnlöf  2004  SSHK   1:29.23   
Vilma Herthelius  2005  SSHK   1:31.84   
Ida Ljunggren  2005  SSHK   1:35.18   
Emma Murhagen  2003  SSHK   1:39.14   
             
             
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler       
Guld: 25 m (pokal 1); 22 sek (pokal 2)       
Silver: 20 m (pokal 1); 25 sek (pokal 2)       
Borns: 15 m (pokal 1); 28 sek (pokal 2)       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Emma Danrud  2003  SSHK   18.55   
Emma Murhagen  2003  SSHK   19.91   
Märta Nordlinder  2004  SSHK   21.72   
Anna Ljungström  2002  SSHK   22.32   
Elise Herpman  2006  SSHK   22.40   
Saga Undervill  2005  SSHK   24.21   
Enya Söderlund  2006  SSHK   25.27   
Melly Lindberg Sköld  2008  SSHK   34.73   
             
             
Gren 13, 100m Medley Mixed, Finaler       
Guld: 1:40 min       
Silver: 1:50 min       
Brons: Regelrätt       
             
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
             
 
             
Emma Danrud  2003  SSHK   1:32.68   
Elise Herpman  2006  SSHK   1:40.37   
Märta Nordlinder  2004  SSHK   1:46.31   
Saga Undervill  2005  SSHK   1:51.08   
Anna Ljungström  2002  SSHK   1:57.23   
Skribent: Kenneth Humling
Epost: Adressen Gömd

Swimstore by Arena

Kanslietonline

Sandviken_Bingo

Swim_of_Hope

 

SSHK på Facebook

Gilla oss på Facebook

Webmaster: Kenneth Humling

Postadress:
Sandvikens SHK - Simidrott
Box 188
81123 Sandviken

Besöksadress:
Barrsätragatan 38
81180 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info