Hoppa till sidans innehåll

Resultat Gästrikeserien

2018-04-22 21:41
Under söndagen avgjordes den 2:a deltävlingen i Gästrikeserien. Drygt 50 simmare simmade ett flertal grenar och representerade de 3 av 4 gästrikeklubbarna. Här hittar du resultaten.
  • Uppdaterad: 2018-05-21 21:14

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien 2    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  18:57   
  Arrangör  Sandvikens Sim- och Hoppklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    1:09.98  2:29.20  3:50.18    5:07.89   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:09.72  2:28.79  3:50.39    5:09.71   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.49  1:08.57  1:46.52    2:24.08   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.61  1:10.16  1:48.57    2:24.20   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    32.78  1:09.47  1:47.81    2:26.08   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.75        1:11.47   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    37.33        1:16.11   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    36.82        1:16.63   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    37.72        1:23.65   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.03        1:24.68   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    42.29        1:26.92   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.22        1:18.32   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.60        1:21.00   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.38        1:21.21   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.71        1:23.84   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.96        1:24.18   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.07        1:25.40   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.62        1:27.39   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.01        1:31.05   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    46.04        1:34.32   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    1:38.98        1:38.98   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.12   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.35   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.82   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.49   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.42   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    38.36        1:20.40   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    39.90        1:27.11   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    42.94        1:29.41   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    44.08        1:34.17   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    44.43        1:35.19   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    41.60        1:28.12   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.42        1:29.46   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.28        1:36.65   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.25        1:37.11   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.94        1:38.68   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.34        1:38.71   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.90        1:39.26   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.15        1:41.23   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.36        1:41.53   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    49.60        1:47.47   
11  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    51.79        1:49.42   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.59   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.09   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.03   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            46.10   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.48   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.81   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            47.10   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            47.27   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    29.19        1:01.23   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    29.30        1:02.01   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.62        1:03.24   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.20        1:07.45   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    31.50        1:08.63   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    33.23        1:09.41   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    1:14.42        1:14.42   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.71        1:19.38   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.92        1:20.34   
10  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    40.55        1:23.51   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.71        1:06.63   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.29        1:08.77   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.96        1:09.55   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.92        1:11.09   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    20.18        1:11.36   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.79        1:15.14   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    36.40        1:15.63   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    35.34        1:15.89   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.24        1:17.59   
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    20.96        1:18.50   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.09        1:18.81   
12  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    37.61        1:20.85   
13  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    37.66        1:21.71   
14  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.89        1:22.99   
15  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    42.13        1:28.18   
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    39.54        1:28.21   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.32   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.97   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.16   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.84   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.58   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            34.78   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.46   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.51   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.02   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    39.22        1:20.64   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    38.15        1:20.77   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.42        1:30.37   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.49        1:33.91   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.39        1:36.41   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.96        1:43.28   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.99        1:20.85   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.24        1:21.97   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.23        1:23.43   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:24.53   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.39        1:25.82   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    42.76        1:29.55   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    42.14        1:30.07   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.11        1:32.25   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.54        1:33.62   
10  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.06        1:34.15   
11  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    44.75        1:34.39   
12  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    20.41        1:35.54   
13  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    51.50        1:38.33   
14  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    47.82        1:38.59   
15  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    48.32        1:43.93   
16  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    20.27        1:50.14   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.37   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.78   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.30   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.17   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.36   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.72   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.87   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.58   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            20.34   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            21.26   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            25.49   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            32.01   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.40   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            35.46   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.13   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            34.21   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.73   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            34.77   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            37.63   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.87   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.91   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.15   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            39.47   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.66   
11  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.75   
12  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.77   
13  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.94   
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            42.47   
15  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap            43.12   
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            49.98   
17  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            50.68   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.34  1:08.52  1:46.54    2:25.55   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    36.03  1:18.10  2:02.82    2:46.96   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:12.14  2:30.00  3:49.74    5:06.42   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:12.17  2:29.86  3:49.69    5:08.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  18:57 
 
Skribent: Kenneth Humling
Epost: Adressen Gömd

Swimstore by Arena

Kanslietonline

Sandviken_Bingo

Swim_of_Hope

 

SSHK på Facebook

Gilla oss på Facebook

Webmaster: Kenneth Humling

Postadress:
Sandvikens SHK - Simidrott
Box 188
81123 Sandviken

Besöksadress:
Barrsätragatan 38
81180 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info