Hoppa till sidans innehåll

Sponsorer


 

När du sponsrar Sjöbo IF gör du en verklig insats. En insats som gör skillnad. 2015 kommer vi att ha 25 verksamma lag fördelade på 4 senior och 21 ungdomslag. Nytt och glädjande för 2015 är att vi äntligen kan ställa ett herrjuniorlag på benen igen efter flera års uppehåll. Vår målmedvetna satning på våra ungdomar som inleddes 2011 börjar alltså nu ge resultat. Vi spelar matcher och cuper över hela Skåne och Götaland. Vi bedriver vår verksamhet på Sjöbo Idrottsplats och under utesäsongen är det ca 100 barn/kväll på Sjöbo IP som tränar eller spelar match. Vi har ca 350 aktiva medlemmar och runt 100 ideella ledare och funktionärer i alla våra olika arbetsgrupper.

En gång om året bjuder vi  alla våra sponsorer på en spännande hemmamatch med enklare förtäring och en intressant föredragshållare i ämnet fotboll.

 

 

 

Vi tackar alla våra sponsorer för era insatser under år 2014, vi är evigt tacksamma för det stöd ni ställer upp med.

 

Till alla i och i anknytning till föreningen: Stöd våra sponsorer som de stödjer oss! Gynna Sjöbos näringsliv så som de gynnar föreningarna! Lägg våra sponsorer på minnet:"

 

Amazing Pizza
Auto Partner Bil AB http://www.autopartner.nu/
Bendroths Massage
Bil-Bengtsson - http://www.bilbengtsson.se/
Blomsterboden
Byggfynd i Sjöbo AB - http://www.bolist.se/sjobo/sv-se/hem.aspx
C G Byggfirman Christer Gullstrand
Café Sjöbjörnen
Carmit AB - www.interlift.se
Colorama Anders Färg - http://www.colorama.se/Default.aspx?ArticleID=2116&UnitID=262
Conny Andersson Bygg
Doro AB
Eckerlunds Kläder - http://www.eckerlunds.se/
Ekelunds Byggservice
Eriksgåden - http://www.eriksgarden.nu/ 
Färs & Frosta Sparbank - http://www.fofspar.se/
Glasögon Optik
Grontmij - http://www.grontmij.se/
Guldfågeln AB - http://www.guldfageln.se/
Göran Nilssons Bilbildelar AB - http://nilssonsbildelar.se/
Handelsbanken - http://www.handelsbanken.se/
Hasses Golv
Hårkaparen
Hälsobrunnen
ICA Kvantum - http://www.ica.se/kvantum/kvantumsjobo
ICA Supermarket - http://www.ica.se/supermarket/sjobo1
Ingelsta kalkon AB - http://www.ingelstakalkon.se/
Jarls Begravningsbyrå - http://www.jarlsab.se/
Jonnes Bilverkstad
Kedjans Cykel
Kjells Sport - http://www.kjellssport.se/
Lassessons Elektriska AB - http://www.lassessonselektriska.se/
LENY - http://www.leny.se/
LRF-konsult - http://www.lrfkonsult.se/
Lundells Motorsport - http://www.lundellsmotorsport.nu/
M.B.A.S - http://mbas.se/
NE-Byggnads AB - http://www.n-ebygg.se/
NG Nissons Rör - http://www.comfort.se/comfort-foretag/Skane/Sjobo/NG-Nilsson...
NIMAB - http://www.nimab.se/
Nordvalls - http://www.nordvalls.se
P&G - http://www.pog.se/
Pers Maskinbod - http://www.persmaskinbod.se/
Porla Kusin - http://www.porlakusin.com/
Rolands Nilsson Lackerning
Salong Anne-lee
Salong Kent
Salong Thages
Scanjet Marine AB - http://www.scanjet.se/
SF Reklam - http://www.sfreklam.se/
S-I Anderssons Bygg AB
Sjöbecks Färg AB - http://www.sjobecksfarg.se/
Sjöbo Anläggning Maskin & Asfalt AB
Sjöbo Elnät AB- www.sjoboelnat.se
Sjöbo Guld O Ur - http://www.sjoboguldochur.nu/
Sjöbo Gummi - Sjöbo Gummi
Sjöbo Gästis - http://www.sjobogastgifveri.se/
Sjöbo Järn AB - http://www.sjobojarn.se/
Sjöbo Lokal TV - http://lokaltv.sjobo.nu/
Sjöbo Optik - http://www.sjobooptik.se/
Sjöbo Plåt - http://www.sjoboplat.se/
Sjöbo Stängsel -

Sjöbo Värmetjänst

 

Sjöbjörnens Café

Skånska Dagbladet - http://www.skanskan.se/
Skånska Tak AB - http://www.skanska-tak.se/
Stanno - http://www.stanno.com/se/
Stål & Plåt
Svensk Fastighetsförmedling - http://www.svenskfast.se/
Sydsten - http://www.sydsten.se/
Sövdeborgs Redovisning - http://www.sovdeborgsredovisning.se/
Tandl. Lars Olof Sjören
Tandtekninska Laboratoriet i Ystad - http://www.tlystad.com/
Team Sportia Ystad - http://www.teamsportia.se/
Teleservice - http://www.teleservice.net/
Thonys Hushållsservice
Bilfirma Thor Nilsson AB - http://www.bilfirmathornilsson.se/
Thuleslund - http://www.thuleslund.se/
TR Spel
Unos Kläder - http://www.unosklader.se/
Vollsjö Grävservice -
Vollsjö Tryck - http://www.vollsjotryck.se/
Ystads Allehanda - http://www.ystadsallehanda.se/
Zorina Blomsterhandel
Äventyrs Campen - http://www.aventyrscampen.nu/



Uppdaterad: 2015-02-18 16:24
Skribent: Jan-Axel Åkerblom

Huvudsponsor:

ndptefzfngqnt4ymaxkc

 

Ge ditt stöd till Sjöbo IF!

Klicka på bannern här under.

 

Intresserad av Nya Sverigelotten?

Prenumeration kan tecknas på Sjöbo IF:s kansli.

Telefon 0416 - 511 170

 

>> Bildarkiv <<

1/5 2016: Serielöst P07 och P09

24/4 2016: HA div 6,Wollsjö AIF-Sjöbo IF

22/4 2016: DA div 3,Sjöbo IF-Köpingebro IF


 

 

 

Postadress:
Sjöbo IF - Fotboll
Box 45
27521 Sjöbo

Besöksadress:
Ö Idrottsgatan 4
27531 Sjöbo

Kontakt:
Tel: 0416-511170
Fax: 0416-19950
E-post: This is a mailto link

Se all info