Hoppa till sidans innehåll

Kalender J-18/J-20


Välj annan månad

NOVEMBER 2017

|

Vecka Dag Aktiviteter
44on 1
  • 17:30–18:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Billingehov
to 2
fr 3
  • 17:30–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1730, is 1830-1940
    Plats: Billingehov
lö 4
sö 5
45må 6
  • 18:30–21:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Is 2000-2110
    Plats: Billingehov
ti 7
  • 18:00–20:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1800, Is 1910-2010
    Plats: Billingehov
on 8
  • 17:30–21:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Grill (Föräldrar) Erik M och Fredrik D 50/50 Karl K, Lina L, Emil K, Martin K
    Plats: Billingehov
to 9
fr 10
  • 17:30–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1730, is 1830-1940
    Plats: Billingehov
lö 11
sö 12
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Jacob R Protokoll: Karl K Klocka: Elias K Bås: Emil K och Wilhelm M Kiosk: Axel T och Robert J
    Plats: Billingehov
46må 13
  • 18:30–21:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Is 2000-2110
    Plats: Billingehov
ti 14
  • 19:00–21:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1900, is 2020-2120
    Plats: Billingehov
  • 19:30–22:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 15:15 Matchstart 19:30
    Plats: Borås Ishall
on 15
  • 17:30–21:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Grill (Föräldrar) Fritz A och Hugo B 50/50 Axel P,Oskar S, Rasmus E, Robert J
    Plats: Billingehov
to 16
fr 17
  • 17:30–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1730, is 1830-1940
    Plats: Billingehov
lö 18
  • 13:10–15:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Ludwig W Protokoll: Victor A Klocka: Anton T Bås: Oskar W och Hugo B Kiosk: Andreas G och Viktor S
    Plats: Billingehov
sö 19
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Hugo L Protokoll: Erik M Klocka: Rasmus E Bås: Axel P och Wilhelm m Kiosk: Robert J och Lina L
    Plats: Billingehov
47må 20
  • 18:30–21:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Is 2000-2110
    Plats: Billingehov
ti 21
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Konferensrummet - Billingehov
  • 19:00–21:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1900, is 2020-2120
    Plats: Billingehov
on 22
  • 18:40–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Billingehov
to 23
fr 24
  • 17:30–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Fys 1730, is 1830-1940
    Plats: Billingehov
lö 25
sö 26
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Karl K Protokoll: Fredrik D Klocka: Samuel G Bås: Oskar S och Lina L Kiosk: Fritz A och Erik M
    Plats: Billingehov
48må 27
  • 17:00–21:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Grill (Föräldrar) Hugo L, Jacob R 50/50 Jacob R, Simon S, Fritz A, Wilhelm M
    Plats: Billingehov
ti 28
  • 19:00–21:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: värmning 1820 Speaker: Aron L Protokoll: Anton W Klocka: Martin K Bås: Dahlqvist och Linus C Kiosk: Simon S och Oskar W
    Plats: Billingehov
on 29
  • 18:40–19:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Billingehov
to 30

Postadress:
Skövde IK - Ishockey
Billingehovsvägen 5
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500-43 63 70
Fax: 0500-48 21 17
E-post: This is a mailto link

Se all info