Hoppa till sidans innehåll

Matchkalender Skövde IK


Välj annan månad

FEBRUARI 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
5to 1
  • 19:30–22:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Jacob R TSM: Karl K Klocka: Elias K Bås: Emil K, Erik M Kiosk: Axel T, Axel P
    Plats: Billingehov
fr 2
  • 18:30–20:30
    17:30
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Töreboda, Töreshov
    Beskrivning: Prel trupp: Gustav, Emin, Nils E, Liam,   Markus S, Oliver, Pontus, Markus C, Johannes, Filip. Mv: August, Daniel.
    Plats: Töreboda, Töreshov
lö 3
  • 12:00–14:15
    09:50
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 09:50   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Åse Vista Arena (Grästorp)
  • 12:30–16:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Skövde Team 3, Skara, Tibro, Mariestad Jalmar, Alvin P, Adrian, Liam, Hugo, Eskil, Ludwig, Anastasia, Leo Berg, Alvin O, Oscar AC.
    Plats: Skara Ishall
  • 13:00–17:00
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Kvartsfinal kl. 13:00 mot Lerums BK Blå spelas i Marconihallen. Ev semifinal spela kl. 16:00 i Marconihallen. Ev final spelas i Angered arena kl....
    Plats: Göteborg
  • 15:00–17:00
    14:15
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Prel trupp ur team 05: Gustav, Oskar, Nils A, Oliver P. Ur team 04 8 st! Mv: Markus, Anton.
    Plats: Falköping
sö 4
  • 10:00–12:30
    09:15
    Kalender: Kalender Team 09
    Samlingsplats: Tidaholms Ishall
    Beskrivning: Poolspel i Tidaholm. Samling 09.15 i Tidaholm. Första matchen är kl 10.00. Vi kommer möta Tidaholm och Töreboda.
    Plats: Tidaholm
  • 10:00–13:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Poolspel Omg 6  Mariestad Bois x2, Skövde team 1, Töreboda.  (Mario, Oscar A, Noah, Lowe, Gustav, William, Douglas, Mirelle, Alfred, Jacob, Alexand...
    Plats: Katrinhallen Mariestad
  • 12:00–14:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Växjö Ishall
  • 13:10–15:10
    12:10
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Omklrum Ulricehamn
    Beskrivning: Prel trupp ur team 05: Gustav, Alex, Emin, Markus C, Nils A, Johannes, Filip, Markus S, Elis, Oliver, Nils E, Liam, Mv: August, Daniel
    Plats: Ulricehamn, lassalyckan
  • 15:50–18:05
    14:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 14:00   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Falköpings Ishall
6må 5
ti 6
on 7
to 8
fr 9
  • 18:00–19:50
    17:30
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Rosenbergshallen
lö 10
  • 10:45–14:15
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Alla spelare deltar Om ni ej kan delta, informera en ledare ap snart ni kan samling 1045 billingehov för gemensam färd mot Skara
    Plats: Skara
  • 13:10–15:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: JLudwig W TSM: Victor A Klocka: Anton T Bås: Oskar W, Dahkvist Kiosk: Andreas G, Aron L
    Plats: Billingehov
  • 15:40–17:30
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Billingehov
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Östersund arena
  • 17:30–19:30
    17:15
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Beskrivning: Prel trupp team 05  Kevin, Leo, Pontus, Filip, Nils A Team 04 alla Mv: Markus, Anton Prel Sekretariat : TSM Andreas(Ludwig), Klocka Tony(Erik),...
    Plats: Billingehov
sö 11
  • 08:00–12:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: samlingstid billingehov 08:0 Kallade Spelare  RÖD; Eelis,  Felix C,  Wilmer,  Ville,  Julius,  Max T,  Blå: Lukas,  Mikael,  Felx S,  Anton, ...
    Plats: Billingehov
  • 09:00–13:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: samling billingehov 08:00 Kallade spelare  Grön: Filip,  Christoffer,  Erik,  Henrik Gustaf Gul; Sean,  Milo,  Max V,  Arvid,  Måns,  Vincent, 09:0...
    Plats: Billingehov
  • 15:20–17:50
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Erik M TSM: Anton W Klocka: Samuel G Bås: Erik M och Lina L Kiosk: Robert J och Oscar S
    Plats: Billingehov
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Borlänge Ishall
7må 12
ti 13
on 14
to 15
fr 16
  • 18:00–19:50
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Ishallen Lidköping
  • 19:20–21:50
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Erik M TSM: Fredrik D Tid: Samuel G Bås: Oskar S, Lina L Kiosk: Fritz A, Rasmus E
    Plats: Billingehov
lö 17
  • 11:40–13:55
    10:25
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Beskrivning: Samling: 10:25   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 08:30
    Plats: Nelson Garden Arena
  • 15:00–16:50
    14:15
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Odenrinken
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
sö 18
  • 11:00–13:15
    09:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 09:00   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Töreboda Ishall
  • 14:45–16:45
    13:35
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Slättbergshallen, Trollhättan
    Beskrivning: Prel trupp: Gustav, Oliver, Pontus, Markus C, Oskar, Filip, Markus S, Alex,  Hugo, Nils E, Nils A, Johannes, Leo  Mv: August, Melvin.
    Plats: Slättbergshallen
  • 15:00–17:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
8må 19
ti 20
  • 19:15–21:30
    18:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 18:00   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 19:30–22:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 15:20
    Plats: Mölndals ishall
on 21
to 22
fr 23
lö 24
  • 12:30–14:20
    11:30
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Billingehov
  • 14:00–17:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling Billingehov 14:00 för gemensam färd mot Töreboda Färg Gul och Grön Sean #6 Max V #17 Vincent #7 Milo #11 Arvid #23 Måns #15 Filip #8...
    Plats: Töreboda
  • 14:20–17:20
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Seriespel Skövde team 1 och 2, Mariestad och Skara Team 1: Mario, Oscar A, Noah, Lowe, Gustav, William, Douglas, Mirelle, Alfred, Jacob, Alexander ...
    Plats: Billingehov Stora isen
  • 15:10–17:25
    12:25
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 12:25   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Lassalyckan Ulricehamn
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Skyttishallen
  • 17:30
    16:15
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Plats: Billingehov
sö 25
  • 09:00–12:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Seriespel omg 8  Mariestad X2, Tibro, Skövde Team 2 Anton, Elias, Alexander J, Loke, Sigge, Axel, Carl,  Ebba, Gabriel, Leo M, Charles, Filip.
    Plats: Mariestad Katrinhallen
  • 10:45–15:30
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling 10:45 Billingehov för gemensam färd mot Mariestad Mikael #16 Lukas #22 Felix S #19 Anton #18 William #10 Eelis #9 Felix C #5 Wilmer #25 Max...
    Plats: Mariestad
  • 11:10–13:10
    09:50
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Billingehov
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Jacob R TSM: Karl K Klocka: Elias K Bås: Emil K, Erik M Kiosk: Axel T, Lina L
    Plats: Billingehov
  • 15:00–17:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: LF Arena
  • 16:30–18:45
    15:15
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 15:15   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
9må 26
ti 27
on 28
  • 19:00–21:15
    17:15
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 17:15   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Katrinhallen Mariestad

Postadress:
Skövde IK - Ishockey
Billingehovsvägen 5
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500-43 63 70
Fax: 0500-48 21 17
E-post: This is a mailto link

Se all info