Hoppa till sidans innehåll

Matchkalender Skövde IK


Välj annan månad

NOVEMBER 2017

|

Vecka Dag Aktiviteter
44on 1
to 2
fr 3
lö 4
  • 12:40–14:55
    11:25
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Beskrivning: Samling: 11:25   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 10:50 Matchstart 14:00
    Plats: Åse och Vista Arena
  • 14:30–16:30
    13:45
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Kallade team 05: Mv: Anton, Melvin Oskar P, Alex, Liam, Leo. Kevin, Hugo Bj, Gustav, Nils A (sista reserv) Ur 04: Hugo Berg, Emil, Oskar L, Melvin ...
    Plats: Lidköping
  • 15:00–16:50
    14:00
    Kalender: Kalender Team 06
    Plats: Billingehov
sö 5
  • 09:40–12:40
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Lag: Skövde röd, Skövde gul, Mariestad Svart, Töreboda. Alla lagen 3 matcher var. 
    Plats: Billingehov stora isen
  • 13:00–15:15
    11:45
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 11:45   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Surahallen
  • 16:20–19:20
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Frivillga att agera funktionärer för kioskverksamhet och bås/Speak behövs. anmäl gärna intresse, annars får vi göra  ett rullande schema ...
    Plats: Billingehov
45må 6
ti 7
on 8
to 9
fr 10
lö 11
  • 11:00–12:50
    10:15
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Odenrinken
  • 12:30–15:30
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Gäller team två som möter Mariestad, Tibro, Skara.
    Plats: Skara ishall
  • 12:40–14:55
    11:25
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 11:25   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 13:00–15:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 07:20 Matchstart 13:00
    Plats: Oskarshamns ishall
  • 15:00–17:00
    13:45
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Prel ur team 05: Nils A, Johannes, Filip, Oliver P Elis, Hugo, Gustav, Emin team 04: Hugo, Erik, Oskar L, Kasper, Emil, Rasmus, Ludvig Mv: Markus,...
    Plats: Billingehov
sö 12
  • 09:00–12:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Lag Skövde gul, Mariestad blå, Töreboda, Mariestad vit
    Plats: Billingehov stora isen
  • 11:30–13:45
    09:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 09:00   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Åse Vista Arena Grästorp
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Jacob R Protokoll: Karl K Klocka: Elias K Bås: Emil K och Wilhelm M Kiosk: Axel T och Robert J
    Plats: Billingehov
  • 15:30–17:30
    14:30
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Tibro
    Beskrivning: Prel trupp ur team 05: Nils A, Filip, Markus C, Nils E, Oskar, Alex, Leo, Liam, Pontus R Elis, Hugo, Markus S, Gustav, Emin Ur Team 04: Niko, xx...
    Plats: Tibro
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billerudhallen
46må 13
ti 14
  • 19:30–22:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 15:15 Matchstart 19:30
    Plats: Borås Ishall
on 15
to 16
fr 17
lö 18
  • 12:10–14:10
    09:10
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Prel ur team 05 : Nils A, Hugo, Filip, Oliver P Elis, Leo, Liam, Pontus, Emin Ur Team 04 : xxx, xxx, Melvin, Niko, Kasper, Emil, Ludvig Mv : Anton,...
    Plats: Borås
  • 13:10–15:40
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Ludwig W Protokoll: Victor A Klocka: Anton T Bås: Oskar W och Hugo B Kiosk: Andreas G och Viktor S
    Plats: Billingehov
  • 14:45–17:00
    12:05
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 12:05   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Slättbergshallen Trollhättan
  • 15:40–17:30
    Kalender: Kalender Team 06
    Plats: Billingehov
sö 19
  • 10:50–13:05
    09:35
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 09:35   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Hugo L Protokoll: Erik M Klocka: Rasmus E Bås: Axel P och Wilhelm m Kiosk: Robert J och Lina L
    Plats: Billingehov
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Ängevi Ishall
  • 16:30–18:20
    15:00
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Konferensen för teori
    Beskrivning: Prel laguppställning: Johannes, Filip, Oliver P, Nils E Oskar P, Alex, Leo Elis, Hugo, Markus S, Kevin, Gustav, Emin Ur Team 04: Rasmus, Hugo Mv:...
    Plats: Billingehov
47må 20
ti 21
on 22
to 23
fr 24
lö 25
  • 12:30–14:20
    11:15
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Beskrivning: Prel lag team 05 : Alex, Leo, Liam, Pontus R Hugo, Markus S, Gustav, Emin Ur team 04: Hugo, Erik, Melvin, Niko, Kasper, Rasmus, Ludvig Mv : Anton,...
    Plats: Billingehov
  • 13:40–16:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Avresa 08:40 Matchstart 13:40
    Plats: Himmelstalundshallen
  • 14:40–16:55
    13:25
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 13:25   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Billingehov
  • 16:00–17:50
    14:15
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Plats: Katrinhallen
sö 26
  • 12:15–14:15
    10:30
    Kalender: Kalender Team 04/05
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Prel lag ur team 05 : Nils A, Johannes, Markus C, Filip, Oliver P, Nils E Oskar P, Liam, Pontus, Elis, Markus S, Kevin, Emin Ur team 04 : Emil, Osk...
    Plats: Mariestad
  • 12:45–15:30
    Kalender: Kalender Team 09
    Beskrivning: Poolspel i Tibro Samling i Tibro Ishall kl 12:45
    Plats: Tibro
  • 13:00–15:15
    10:15
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling: 10:15   Deltagande efter laguttagning.   Återbud lämnas till Johan S, 0725-323402
    Plats: Brätte Ishall Vänersborg
  • 14:00–16:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling 11:45 i Billingehov för gemensam färd mot Grästorp Spelare Felix S Julle Filip  Felix C Sean  Christoffer Lukas William Max V Måns  Anton...
    Plats: Grästorp
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Speaker: Karl K Protokoll: Fredrik D Klocka: Samuel G Bås: Oskar S och Lina L Kiosk: Fritz A och Erik M
    Plats: Billingehov
48må 27
ti 28
  • 19:00–21:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: värmning 1820 Speaker: Aron L Protokoll: Anton W Klocka: Martin K Bås: Dahlqvist och Linus C Kiosk: Simon S och Oskar W
    Plats: Billingehov
on 29
to 30

Postadress:
Skövde IK - Ishockey
Billingehovsvägen 5
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500-43 63 70
Fax: 0500-48 21 17
E-post: This is a mailto link

Se all info