Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Resultat Kringelspelen 2013-06-06

Kringelspelen 2013-06-06
Södertälje IP
Tävlingsledare: Stefan Sand
Väder, Sol, 20-24 grader, Svaga vindar.

 
    MÄN KULA      2013-06-06

1   Simon Gustafsson -90 Katrineholms SK 17,55      
2   Arwid Koskinen -92 Huddinge AIS 16,53      
               
               


    MÄN DISKUS      2013-06-06

1   Per Rosell -87 Ullevi FK 51,68      
2   Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF 48,71      
3   Erik Schenström -91 Nyköpings BIS 46,48      
4   Pontus Thomée -87 Ullevi FK 45,25      
               


    MÄN SPJUT      2013-06-06

1   Kim Amb -90 Bålsta IK 78,43      
2   Jiannis Smalios -87 Örebro KFUM 70,24      
3   Joachim Ivarsson -89 Spårvägens FK 67,09      
4   Theodor Thor -93 Örebro KFUM 64,36      
5   Johan Holmberg -88 Huddinge AIS 55,04      
6   Fredrik Anderson -93 Södertälje IF 49,41      
               

 

  P19 KULA 6,0      2013-06-06

1   Simon Pettersson -94 Upsala IF 16,04

 

    P19 DISKUS 1,75      2013-06-06

1   Simon Pettersson -94 Uppsala IF 51,19      
2   Ramon Gabrail -95 Södertälje IF 35,89      
               


    P15 100 M    Vind +1,85  2013-06-06

1   David Svensson -98 IFK Tumba 12,34      
2   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS 12,63      
3   Daniel Langman -99 IFK Strängnäs 13,68      
               


    P15 800 M      2013-06-06

1   Tommy Nylander Leslie -99 IFK Tumba 2.18,06      
               


    P15 HÖJD      2013-06-06

1   Daniel Langman -99 IFK Strängnäs 1,55      
2   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS 1,55      
               


    P15 KULA 4,0      2013-06-06

1   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS 9,76      
               


    P15 SPJUT 600      2013-06-06

1   David Svensson -98 IFK Tumba 32,67      
2   Tommy Nylander Leslie -99 IFK Tumba 31,98      
3   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS 24,49      
               


    P13 80 M    Vind +2,47  2013-06-06

1   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS 11,10      
2   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS 11,26      
3   Victor Ström -01 IFK Tumba 11,96      
4   Steven Nordfalk -01 Södertälje IF 12,83      
               


    P13 800 M      2013-06-06

1   Leonard Malm -01 IFK Tumba 2.43,49      
2   Markus Asplund -00 Huddinge AIS 2.43,67      
               


    P13 HÖJD      2013-06-06

1   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS 1,40      
               


    P13 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS 4,50   +2,5 4,46 +1,1
2   Victor Ström -01 IFK Tumba 4,36   +0,8  
3   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS 4,17   +0,9  
4   Steven Nordfalk -01 Södertälje IF 3,50   +2,5 3,26 +1,4
               


    P13 KULA 3,0      2013-06-06

1   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS 8,50      
2   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS 6,56      
3   Victor Ström -01 IFK Tumba 6,17      
               


    P13 SPJUT 400      2013-06-06

1   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS 38,80      
2   Carl Widenholm -00 Hellas FK 37,85      
3   Ivar Moisander -00 HuddingeAIS 32,14      
4   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS 22,86      
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +2,94  2013-06-06

1   Anton Yderberg -02 IFK Tumba 9,92   Final  
2   Loke Lindberg -02 Trosa IF 10,33   Final  
3   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF 10,82      
4   Martin Rönnmark -03 IFK Tumba 11,05      
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,96  

1   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta 9,57   Final  
2   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta 10,03   Final  
3   Martin Söderbom -03 Ärla IF 10,07   Final  
4   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba 10,34   Final  
               


    P11 60 M  HEAT 3  Vind +1,88  

1   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba 9,86   Final  
2   Viggo Hjerne -02 IFK Tumba 9,92   Final  
3   Felix Hedman -03 IFK Tumba 10,34      
4   Filip Sköld -02 Södertälje IF 10,87      
5   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS 11,43      
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +1,86  2013-06-06

1   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta 9,49      
2   Anton Yderberg -02 IFK Tumba 9,67      
3   Viggo Hjerne -02 IFK Tumba 10,01      
4   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba 10,02      
5   Martin Söderbom -03 Ärla IF 10,18      
6   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta 10,29      
7   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba 10,41      
8   Loke Lindberg -02 Trosa IF 10,46      
               


    P11 400 M      2013-06-06

1   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta 1.15,63      
2   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba 1.17,71      
3   Elliot Widell -03 Österhaninge IF 1.17,87      
4   Emil Andersson -02 SLK Oxelösund 1.18,11      
5   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta 1.30,14      
6   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF 1.34,85      
7   Gaston Marko -03 Södertälje IF 2.24,20      
98   Loke Lindberg -02 Trosa IF ej start      
99   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba ej start      
               


    P11 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba 3,81   +1,3  
2   Viggo Hjerne -02 IFK Tumba 3,61   +1,3  
3   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba 3,50   -1,6  
4   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta 3,40   +0,7  
5   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta 3,37   +0,0  
6   Anton Yderberg -02 IFK Tumba 3,34   +1,7  
7   Felix Hedman -03 IFK Tumba 3,27   +1,4  
8   Martin Söderbom -03 Ärla IF 3,22   +1,6  
9   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF 3,00   +1,9  
10   Filip Sköld -02 Södertälje IF 2,87   +1,8  
11   Martin Rönnmark -03 IFK Tumba 2,66   +0,4  
12   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS 2,59   -0,3  
13   Gaston Marko -03 Södertälje IF 1,99   +1,6  
               


    P11 KULA 2,0      2013-06-06

1   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta 7,56      
2   Gaston Marko -03 Södertälje IF 6,51      
3   Filip Sköld -02 Södertälje IF 6,26      
4   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta 6,19      
5   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS 4,28      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +2,35  2013-06-06

1   Love Larsén -04 Eskilstuna FI 9,71      
2   Vincent Larson -05 Danderyd SK 10,94      
3   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF 11,28      
4   Leon Lindberg -04 Trosa IF 11,76      
5   Simon Sennerö -05 IFK Tumba 12,05      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +2,79  

1   Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,90      
2   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 10,57      
3   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF 10,83      
4   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF 12,01      
5   Vincent Lindberg -04 Trosa IF 12,22      
-   Gaston Marko -03 Södertälje IF 11,42      
               


    P9 60 M  SAMLAD LISTA    

1   Love Larsén -04 Eskilstuna FI 9,71      
2   Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,90      
3   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 10,57      
4   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF 10,83      
5   Vincent Larson -05 Danderyd SK 10,94      
6   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF 11,28      
7   Gaston Marko -03 Södertälje IF 11,42      
8   Leon Lindberg -04 Trosa IF 11,76      
9   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF 12,01      
10   Simon Sennerö -05 IFK Tumba 12,05      
11   Vincent Lindberg -04 Trosa IF 12,22      
               


    P9 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Love Larsén -04 Eskilstuna FI 3,23   -2,1  
2   Maximilian Holm -05 Ärla IF 3,06   -1,8  
3   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF 3,05   -1,8  
4   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 2,73   -1,0  
5   Vincent Larson -05 Danderyd SK 2,69   -1,8  
6   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF 2,42   -2,2  
7   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF 2,21   -1,6  
8   Simon Sennerö -05 IFK Tumba 2,15   -1,8  
               


    P9 KULA 2,0      2013-06-06

1   Love Larsén -04 Eskilstuna FI 5,48      
2   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF 5,30      
3   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 4,59      
4   Vincent Larson -05 Danderyd SK 4,47      
5   Maximilian Holm -05 Ärla IF 4,40      
6   Simon Sennerö -05 IFK Tumba 3,71      
7   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF 3,56      
8   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF 3,55      
               

 

 


P9 trekamp 60m Längd Kula Summa
1 Love Larsén 1 1 1 3
2 Maximilian Holm 2 2 5 9
2 Jona Bärgaskörd 4 3 2 9
4 Samuel Sjöstrand 3 4 3 10
5 Vincent Larsson 5 5 4 14
6 Albert Söderqvist 6 6 8 20
7 Jonathan Wessberg 7 7 7 21
8 Simon Sennerö 8 8 6 22


    P7 60 M    Vind +0,84  2013-06-06

1   Theo Alexandersson Öhnell -06 Södertälje IF 11,49      
2   Dean Larsson -06 IFK Tumba 11,71      
3   Isak Johansson -06 SLK Oxelösund 11,76      
4   Love Noreland -06 Södertälje IF 11,86      
5   Theo Magnusson -06 Södertälje IF 12,75      
6   Edvin Johansson -06 Södertälje IF 14,57      
               


    P7 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Theo Alexandersson Öhnell -06 Södertälje IF 2,34   -1,7  
2   Love Noreland -06 Södertälje IF 2,32   -2,5  
3   Isak Johansson -06 SLK Oxelösund 2,25   -1,8  
4   Dean Larsson -06 IFK Tumba 2,09   -2,9  
5   Edvin Johansson -06 Södertälje IF 1,75   -1,6  
6   Theo Magnusson -06 Södertälje IF 1,51   -1,5  
               

 

 


P 7 Tvåkamp
60m Längd SUMMA
1 Theo Alexandersson Öhnell Södertälje IF 1 1 2
2 Dean larsson IFK Tumba 2 4 6
2 Isak Johansson SLK Oxelösund 3 3 6
2 Love Noreland Södertälje IF 4 2 6
5 Theo Magnusson Södertälje IF 5 6 11
5 Edvin Johansson Södertälje IF 6 5 11

 

    KVINNOR KULA      2013-06-06

1   Anna Wikström -87 IFK Tumba 13,75      
               


    KVINNOR DISKUS      2013-06-06

1   Sofia Larsson -88 Ullevi FK 50,15      
2   Heidi Schmidt -93 Täby IS 50,06      
3   Anna Wikström -87 IFK Tumba 47,61      
4   Sandra Andersson -90 Ullevi FK 46,30      
5   Emma Ljungberg -94 Nyköpings BIS 46,07      
6   Emma Swärd -89 Södertälje IF -      
               


    KVINNOR SPJUT      2013-06-06

1   Jennifer Björklund -95 Enköping AI 48,85      
2   Anna Pihlgren -82 Örebro KFUM 44,26      
3   Sofie Davoust -94 IFK Tumba 42,50      
4   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 35,85      
5   Elisabeth Höglund -90 IF Göta Karlstad -      
               


    F15 100 M    Vind +0,65  2013-06-06

1   Matilda Eriksson -98 IFK Tumba 12,63      
2   Carolina Söderbom -99 Ärla IF 12,94      
3   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 13,83      
4   Ida Bryungs -99 Södertälje IF 13,96      
5   Agnes Thor -98 Ärla IF 14,93      
               


    F15 800 M      2013-06-06

1   Carolina Söderbom -99 Ärla IF 2.29,76      
2   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba 2.43,40      
               


    F15 HÖJD      2013-06-06

1   Ida Bryungs -99 Södertälje IF 1,28      
               


    F15 KULA 3,0      2013-06-06

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 11,70      
2   Alicia Svensson -98 IFK Tumba 9,02      
3   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba 8,34      
               


    F15 SPJUT 400      2013-06-06

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 34,30      
2   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba 26,69      
3   Elin Sjöström -98 IFK Tumba 25,49      
4   Alicia Svensson -98 IFK Tumba 23,06      
               


    F13 80 M    Vind +1,91  2013-06-06

1   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 11,06      
2   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 11,33      
3   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS 11,57      
4   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 11,98      
5   Linnéa Molander -01 IFK Tumba 12,05      
6   Emilia Larson -01 Danderyd SK 12,08      
7   Annie Brattlund -00 Södertälje IF 13,51      
8   Marina Ruokolainen -01 Spårvägen FK 14,90      
               


    F13 800 M      2013-06-06

1   Emilia Larson -01 Danderyd SK 2.39,81      
2   Kajsa Sten -01 SLK Oxelösund 2.45,54      
3   Celine Allard -01 Eskilstuna FI 2.45,69      
4   Marina Ruokolainen -01 Spårvägen FK 3.24,36      
               


    F13 HÖJD      2013-06-06

1   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS 1,43      
2   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 1,40      
3   Linnéa Molander -01 IFK Tumba 1,31      
4   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 1,28      
               


    F13 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 4,63   +1,8  
2   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 4,61   +2,1 4,42 +1,7
3   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 4,44   +2,2 4,41 +1,8
4   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS 4,33   +0,8  
5   Linnéa Molander -01 IFK Tumba 4,29   +1,8  
6   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 4,18   +2,0  
7   Emilia Larson -01 Danderyd SK 4,04   -2,1  
8   Jennie Eliasson -01 IFK Tumba 3,50   +2,6 3,24 -1,3
9   Marina Ruokolainen -01 Spårvägen FK 2,79   +1,6  
               


    F13 KULA 2,0      2013-06-06

1   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 9,57      
2   Whilma Fredenklo -01 Ärla IF 7,64      
3   Vicoria Ichu -01 IFK Tumba 7,31      
4   Marina Ruokolainen -01 Spårvägen FK 4,07      
               


    F13 SPJUT 400      2013-06-06

1   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 25,17      
2   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 24,16      
3   Vicoria Ichu -01 IFK Tumba 16,94      
4   Jennie Eliasson -01 IFK Tumba 15,83      
5   Marina Ruokolainen -01 Spårvägen FK 4,83      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,26  2013-06-06

1   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK 9,22   Final  
2   Astrid Lindkvist -02 IFK Tumba 9,25   Final  
3   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 9,53   Final  
4   Sifa Marko -02 Södertälje IF 9,92   Final  
5   Anna Genbron -03 IFK Tumba 10,48   Final  
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,89  

1   Disa Chin-Nygårds -02 IF Linnea 9,21   Final  
2   Nora Sennerö -03 IFK Tumba 10,62   Final  
3   Julia Demery -03 Nyköpings BIS 11,30      
4   Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 11,38      
5   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 11,17   Final  
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +0,81  2013-06-06

1   Disa Chin-Nygårds -02 IF Linnea 9,12      
2   Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 9,27      
3   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK 9,31      
4   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 9,65      
5   Sifa Marko -02 Södertälje IF 9,95      
6   Nora Sennerö -03 IFK Tumba 10,92      
7   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 11,57      
99   Anna Genbron -03 IFK Tumba ej start      
               


    F11 400 M      2013-06-06

1   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK 1.09,50      
2   Carolina Larson -02 Danderyd SK 1.10,75      
3   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 1.12,90      
4   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnea 1.15,90      
5   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 1.26,22      
6   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba 1.33,76      
7   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 1.41,74      
8   Sifa Marko -02 Södertälje IF 1.57,52      
               


    F11 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnea 4,09   +2,1 3,90 +1,3
2   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 3,92   +3,3 3,76 +1,1
3   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK 3,79   +1,8  
4   Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 3,73   +1,8  
5   Carolina Larson -02 Danderyd SK 3,72   +1,3  
6   Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 3,40   +1,7  
7   Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 3,37   +1,8  
8   Filippa Ichu -02 IFK Tumba 3,04   +2,9 2,89 +1,6
9   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba 3,02   +3,1 2,90 +1,9
10   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 2,90   +1,9  
11   Anna Genbron -03 IFK Tumba 2,89   +2,1 2,87 +2,0
12   Julia Demery -03 Nyköpings BIS 2,79   +2,8 2,64 +1,4
13   Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 2,73   +1,3  
               


    F11 KULA 2,0      2013-06-06

1   Filippa Ichu -02 IFK Tumba 7,15      
2   Sifa Marko -02 Södertälje IF 7,00      
3   Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 6,61      
4   Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 6,46      
5   Julia Demery -03 Nyköpings BIS 5,94      
6   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 5,47      
7   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba 4,51      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind +2,40  2013-06-06

1   Edda Chin Nygårds -02 IF Linnea 9,63      
2   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 9,75      
3   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta 10,83      
4   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF 11,14      
5   Jelena Durisic -04 Södertälje IF 11,49      
6   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 12,14      
7   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF 12,70      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind +1,74  

1   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 10,12      
2   Gisell Marko -05 Södertälje IF 11,67      
3   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 11,84      
4   Sara Nyman -04 IFK Gnesta 12,21      
5   Maja Lundh -04 IFK Gnesta 12,29      
6   My Norberg -05 IFK Tumba 12,31      
7   Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 12,69      
               


    F9 60 M  SAMLAD LISTA    

1   Edda Chin Nygårds -02 IF Linnea 9,63      
2   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 9,75      
3   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 10,21      
4   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta 10,88      
5   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF 11,14      
6   Jelena Durisic -04 Södertälje IF 11,49      
7   Gisell Marko -05 Södertälje IF 11,67      
8   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 11,84      
9   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 12,14      
10   Sara Nyman -04 IFK Gnesta 12,21      
11   Maja Lundh -04 IFK Gnesta 12,29      
12   My Norberg -05 IFK Tumba 12,31      
13   Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 12,69      
14   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF 12,70      
               


    F9 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Edda Chin Nygårds -02 IF Linnea 3,51   -2,0  
2   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 3,35   -2,6  
3   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 3,15   -1,3  
4   Jelena Durisic -04 Södertälje IF 2,77   -1,8  
5   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF 2,67   -2,1  
6   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta 2,63   -2,6  
7   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 2,47   -1,7  
8   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF 2,32   -1,4  
9   Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 2,24   -1,6  
10   Sara Nyman -04 IFK Gnesta 2,22   -2,4  
11   Maja Lundh -04 IFK Gnesta 2,18   -1,2  
12   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 2,16   -1,0  
13   My Norberg -05 IFK Tumba 2,10   -2,7  
14   Gisell Marko -05 Södertälje IF 1,80   -0,9  
               


    F9 KULA 2,0      2013-06-06

1   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta 5,30      
2   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 5,22      
3   Jelena Durisic -04 Södertälje IF 4,32      
4   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 4,24      
5   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF 4,21      
6   Giselle Marko -05 Södertälje IF 3,94      
7   Maja Lundh -04 IFK Gnesta 3,53      
8   My Norberg -05 IFK Tumba 3,50      
9   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 3,31      
10   Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 3,20      
11   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF 3,03      
12   Sara Nyman -04 IFK Gnesta 2,97      
13   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 2,31      
               

 

 


F9 Trekamp
60m Längd Kula SUMMA
1 Filippa Rydensjö Ärla IF 2 2 4 8
1 Rebecka Forsling Huddinge AIS 3 3 2 8
3 Nova Gustafsson IFK Gnesta 4 6 1 11
4 Jelena Durisic Södertälje IF 6 4 3 13
5 Wilma Kauhova Södertälje IF 5 5 5 15
6 Irene Dahl Tullinge-Tumba FF 8 7 9 24
7 Gisell Marko Södertälje IF 7 14 6 27
8 Maja Lundh IFK Gnesta 11 11 7 29
9 Cornelia Svensson IFK Tumba 13 9 10 32
9 Sara Nyman IFK Gnesta 10 10 12 32
11 Maja Bergqvist Södertälje IF 14 8 11 33
11 My Norberg IFK Tuma 12 13 8 33
13 Olivia Faskunger Tullinge-Tumba FF 9 12 13 34


    F7 60 M  HEAT 1  Vind +1,86  2013-06-06

1   Ronja Larsén -06 Eskilstuna FI 11,50      
2   Jovana Durisic -06 Södertälje IF 11,66      
3   Leija Gustafsson -06 IFK Gnesta 12,65      
4   Saga Sköld -06 Södertälje IF 12,73      
5   Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 12,90      
               


    F7 60 M  HEAT 2  Vind +1,91  

1   Maja Eriksson -07 IFK Tumba 11,73      
2   Freja Elming -07 Tullinge-Tumba FF 12,02      
97   Moa Biström -06 IFK Gnesta ej start      
98   Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF ej start      
99   Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF bröt      
               


    F7 60 M  SAMLAD LISTA    

1   Ronja Larsén -06 Eskilstuna FI 11,50      
2   Jovana Durisic -06 Södertälje IF 11,66      
3   Maja Eriksson -07 IFK Tumba 11,73      
4   Freja Elming -07 Tullinge-Tumba FF 12,02      
5   Leija Gustafsson -06 IFK Gnesta 12,65      
6   Saga Sköld -06 Södertälje IF 12,73      
7   Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 12,90      
8   Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF bröt      
9   Moa Biström -06 IFK Gnesta ej start      
10   Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF ej start      
               


    F7 LÄNGD ZON      2013-06-06

1   Maja Eriksson -07 IFK Tumba 2,43   -2,6  
2   Jovana Durisic -06 Södertälje IF 2,22   -2,2  
3   Ronja Larsén -06 Eskilstuna FI 2,21   -2,7  
4   Leija Gustafsson -06 IFK Gnesta 2,13   -1,7  
5   Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 2,12   -1,1  
6   Freja Elming -07 Tullinge-Tumba FF 2,01   -1,5  
7   Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF 1,91   -1,3  
8   Saga Sköld -06 Södertälje IF 1,53   -2,5  
9   Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF 1,85   -2,8  
               

 

 


F7 Tvåkamp
60m Längd SUMMA
1 Maja Eriksson IFK Tumba 3 1 4
1 Jovana Durisic Södertälje IF 2 2 4
1 Ronja Larsén Eskilstuna FI 1 3 4
3 Leija Gustafsson IFK Gnesta 5 4 9
4 Freja Elming Tullinge-Tumba FF 4 6 10
5 Alice Dahl Tullinge-Tumba FF 7 5 12
6 Saga Sköld Södertälje IF 6 8 14
7 Erica Hjortsmarker Södertälje IF 10 7 17
7 Nora Söderqvist Tullinge-Tumba FF 8 9 17

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram

 


P9 trekamp
60m Längd Kula Summa
1 Love Larsén
1 1 1 3
2 Maximilian Holm
2 2 5 9
2 Jona Bärgaskörd
4 3 2 9
4 Samuel Sjöstrand
3 4 3 10
5 Vincent Larsson
5 5 4 14
6 Albert Söderqvist
6 6 8 20
7 Jonathan Wessberg
7 7 7 21
8 Simon Sennerö
8 8 6 22
Uppdaterad: 2013-06-12 21:01
Skribent: Andreas Thornell

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Box 95
15121 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info