Hoppa till sidans innehåll

Tävling


VSR 2017 klass 1.pdfSHB's Program 2017

 Klubbmästerskap den 3/6            Resultat Klubbsegling 2017.pdf

 Fiskebodapokalen  den 17/6     RESULTAT FISKEBODAPOKALEN 2017.pdf

 Vinö Sail Race  den 26/8  Resultat: VSR 2017 klass 1.pdf...VSR 2017 klass 2.pdf...VSR 2017 klass 3.pdf

 Valen Runt  den 15/9

 Utpirs den 30/9

 

SSHs tävlingar: SEA SEA Marathon 27/5, SSH regattan 19/8, Quatto race Tvåkrona 20/8, Kräftdistans 9/9

SHB's Program 2016

Fiskebodapokalen 18:e juni. (Distans)  Resultat: Fiskebodapokalen

Vinön Runt: 20:e augusti. (Distans) Resultat: VSR 2016 SRS resultat .pdf    VSR 2016 Familj resultat .pdf

Valen Runt: 3:e september. (Distans)  Resultat:  Resultat Valen Runt.pdf

Utpirs: 24:e september (Distans) Resultat: Res Utpirs 2016.pdf    res utp 2 2016.pdf

 

Resultat Utpirs 2015-09-26

1 ? Kjell Ohlsson
2 Vindstilla Stefan Larsson
3 Ran Anders Högström
4 Saga S-G Lindgren
5 Okeano Anders Ohlsson
6 ? Jan Gustavsson
7 Y Worrie Tomas Larsson
8 Alva Thomas Alvarsson
9 Jessica Lars Jälefors
10 Obelix Gösta Pettersson
11 Catalina Krister Jakobsson
12 Nina Marie Joakim Warnicke

Utpirs går den 26/9

Starten går 11.00 från Hampe.

Samma bana som förra året.

Bastu, ärtsoppa och punch i klubbstugan efter målgång.

 

Resultat Valen Runt 2015-09-12
1 Ran Anders Högström
2 Okeano Anders Ohlsson
3 Bavvan Kjell Ohlson
4 Saga SG Lindgren
5 Vitamin Janne
6 Alma Rolf Einarsson
7 Arven Love Lejon
8 Why Worrie Sara
9 Maxelle Mats
10 Jessica Lars Jälefors
11 Obelix Gösta Peterson
12 Catalina Fanny jakobsson
13 Nina Maria Jocke Warnicke

Inbjudan till VALEN RUNT!!!!

Valen Runt 2015

 

Resultat från Vinö Sail Race 2015

SRS-klass

Familjeklass

Weta-klass

 

Resultat från HHOD

2015-06-12/13
 
Totalt resultat från bägge dagarna
 
1 Saga SG Lindgren
2 Vitamin Janne
3 Alma Rolf Einarsson
4 Okeano Anders Ohlson
5 Bavvan Kjell Ohlsson
6 Berra Jenny
6 Jessica Lars Järlefors
7 Sjögurkan Love Lejon
8 Catalina Fanny Jakobsson

 

 

SSH-tävling den 23:e maj!!

Följ länken nedan för info.

Inter Boat Cup

 

SSH Poker Run

Poker run 2015

 

 

SHB's Program 2015

Hjälmaren Hit Och Dit: 12 och 13:e juni.

Vinön Runt: 22:a augusti.

Valen Runt: 12:e september.

Utpirs: 26:e september

 

Resultatlista VSR 2014

Resultatlista 2014

 

Repslagarn Cup den 14:e juni! 

OBS!Anmälan ska göras senast 2014-06-09 till Thomas Sjöstrand via e-post

This is a mailto link

Läs Inbjudan här

 

HHOD 2014 23-24 maj,

OBS, sista anmälningsdag är den 19:e maj!!!

Anmälan till SSH's fest är den 14:e maj.

 

Resultat      Hjälmaren HitochDit 2014

Uppdaterad: 2017-08-28 19:02
Skribent: Lars Jälefors

Här hittar du vår Facebooksida:

https://www.facebook.com/shklubb

 

Styrelsen och sektionerna 2017

Ordförande:                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Rolf Ejnarsson 072 702 8006

Sekreterare:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Krister Jakobsson 070 538 1125 

Hamnchef:                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Anders Ohlsson 073 087 3397

Kassör: Östen Rudin 070 379 8278

v.ordf. Gösta Odenmarck

Ledamöter: Lars Jälefors, Anders Pettersson

Suppleanter: Lars-Erik Lindgren, Peter Jakobsson, Tomas Larsson

Ungdoms/utbildningsansvarig:                                                                                                                                                                                                                                                                                 Jan Gustavsson  070 285 5523

Hamnkommitté: Anders Ohlsson, Pelle Björkman, Rolf Nordström, Jan Svensson, Gunnar Bergström, Tommy Edlund

Tävlingskommité: Krister Jakobsson, S-G Lindgren, Lars Jakobsson, Anders Högström, Kjell Olsson

Trivselkommité: Mikaela Olsson Säfvenberg, Anders Olsson, S-G Lindgren, Annica Lindh, Jan Gustavsson, Katarina Gustavsson, Lisa Warnicke

Webbmaster/IT-ansvarig: Lars Jälefors

 

Svenska Sjö

Postadress:
Södra Hjälmarens BK - Segling
Rolf Ejnarsson, Mosjö-Råby 435
70594 Örebro

Besöksadress:
Småbåtshamnen
71593 Odensbacken

Kontakt:
Tel: 019453389
E-post: This is a mailto link

Se all info