Hoppa till sidans innehåll

STARTLISTA


Stora Uringe RF 2017-08-20
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2017-08-19 kl. 18:40 Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 2017 Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 2015
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 2017 Preliminär
17 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Danielle Henryson Not 4 U (SWB)
15:10 Lyckås RF Chirlon (SWB) - Donnerfly 1
2 Lotta Juell-Skielse Blossom W
15:17 Farsta RV Cornetto - Edison 37
3 Frida Bergkvist Herman (SWB)
15:24 Botkyrka RS Hermes (SWB) - D-Day 9
4 Lisa Eriksson Victoria Z
15:31 Rådmansö HSF Viettorio - Nimmerdor 24
5 Marie Ryman Flagmount
15:38 Nynäshamns RK Welcome Flagmount - Okänd 42
6 Katarina Aronsson Aquileia
15:45 Färentuna R Akribori - Magini (SWB) 6
7 Filippa Andersson Alternativa
15:52 Ågesta Ridklubb Autors - Cavalier 5
8 Mimmi Söderberg Crux
15:59 Södertörn Ryttarcenter TK Carte d'Or - Amani 64
9 Livia Hellsten Queen Serene (SWB)
16:06 Djursholms RK Danzas - Nocturne 31
10 Dordi Falk San Shine (SWB)
16:13 Botkyrka RS San Brasil - Laptop 26
11 Lotta Wallander Somberlain
16:20 Clarebergs RK Damino SD - Diaghlyphard 67
12 Izabelle NylenNilsen Ps I Love U Carisma
  Södertörn Ryttarcenter TK Clinton 1 57
13 Linda Bergman Nedernäs Donnacia (SWB)
16:27 Botkyrka RS Donnerfly - Robin 10
14 Katarina Lindh Alcaztar
16:34 Tyresö RF Alcatraz - Talinum xx 48
15 Ellen Nilsson Pralin
16:41 Sorunda RK Pomme Royal - Mowgli 54
16 Malin Berg Valor
16:48 Kungsängen SRF Ezano - Edo 8
17 Anne Alm Shiraz (SWB)
16:55 Gömmargårdens RS Highcruiser - Sack 3
 
till toppen
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Preliminär
26 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Disa Silver Olivia av J
11:30 Botkyrka RS Aerline H (SWB) - Voltaire 61
2 Matilda Franzén Dardija
11:37 Stora Uringe RF W.J.W.B. Don Hot Chocolate - Donnerbube II 27
3 Maja Eriksson Frances Use
11:44 Berga Ryttarförening A Worthy Lad - Lullwater Song 25
4 Sara Norgren Bandiet 03
11:51 Sorunda RK Indian Gold van Castersheve - Pele 56
5 Izabella Larsson Hammarby Magdalina
11:58 Lyckås RF Elizar - Baygas 108 43
6 Lovisa Nordenadler Tesshan (41)
12:05 Djursholms RK Callahan VDL - Dardel 55
7 Linda Klang Dusty
12:12 Stora Uringe RF Donnerfly - Maraton 39
8 Lotta Wallander Somberlain
12:19 Clarebergs RK Damino SD - Diaghlyphard 67
9 Stephanie Holt Catch Carnoustie (47)
12:26 Jälla HSF Carland - Cortez 34
10 Linda Bergman Nedernäs Donnacia (SWB)
12:33 Botkyrka RS Donnerfly - Robin 10
11 Rebecca Briving Lughill Belle
12:40 Nynäshamns RK Okänd - Okänd 16
12 Therese Boström Leeroy
12:47 Södertälje RK Clint Eastwood - Gulliver 14
13 Clara Elmquist Liberty Wind QT (SWB)
12:54 Botkyrka RS Last Liberty - Moulin xx 23
14 Isabella Hagy Corofina J.I (SWB)
13:16 Mälarhöjdens RS Cohiba - Cardento 29
15 Hanna Larsson Flagmount
13:23 Nynäshamns RK Welcome Flagmount - Okänd 42
16 Suzanne Almborg Sir Kaukasus (SWB)
13:30 Runsten Equestrians Sir Oldenburg - Corrado WL 4
17 Claudia De Muynck Gudvil
13:37 Skalmsta Ridklubb Gvidons - Le grand 21
18 Anna Söderbärg Weinroth
13:44 Roslagens R&KK Rotspon - Matcho 65
19 Julia Åström Fürst Frank
13:51 Hästhusets kusk-och ryttarföre Fürst Romancier - Wolkentanz 72
20 Margaretha Persson Disco
13:58 Djurgårdens RK Hohenstaufen II - Richfield 58
21 Camilla McCarthy Donella Feliz
14:05 Färingsö RS Don Romantic - Cortez 52
22 Jessica Aftén Moback Cantante (SWB)
14:12 Enskede RS Zuidenwind - Sandakan 1
23 Lisa Eriksson Victoria Z
14:19 Rådmansö HSF Viettorio - Nimmerdor 24
24 Lotta Juell-Skielse Blossom W
14:26 Farsta RV Cornetto - Edison 37
25 Marina Furukvist Amaretto
14:33 Botkyrka RS Pomme Royal - Caerwent xx 28
26 Danielle Henryson Not 4 U (SWB)
14:40 Lyckås RF Chirlon (SWB) - Donnerfly 1
 
till toppen
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 2015 Preliminär
20 anmälda
Överdomare: Maria Karlsson
Domare C: Marlene Kamsvik
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Frida Matsson Yield
  Hästhusets kusk-och ryttarföre Sindarve Hilding 212 - Knast Halsnaes 173 51
2 Josefine Kullenberg Milo
09:00 Nynäshamns RK Okänd 40
3 Eva Hellsten Matricz
09:07 Haningebygden Vermouth - Flamingo 30
4 Rebecca Briving Lughill Belle
09:14 Nynäshamns RK Okänd - Okänd 16
5 Nathalie Brage Alicia
09:21 Tungelsta RK Alexson D - Pentagon 15
6 Stephanie Holt Catch Carnoustie (47)
09:28 Jälla HSF Carland - Cortez 34
7 Erika Bergström Arkimedes (SWB)
09:35 Södertälje RK First Wish - Sack 11
8 Mimmi Söderberg Cristal
09:42 Södertörn Ryttarcenter TK Ultimato - Estoiro 63
9 Nonna Karnova Apocalypse Now
09:49 Runsten Equestrians Eighty Eight Keys xx - Chapman 38
10 Lovisa Nordenadler Tesshan (41)
09:56 Djursholms RK Callahan VDL - Dardel 55
11 Eva Johnsson Rahmannshof´s Fantastico
10:03 Stora Wäsby FRK Fabriano - Carbid 35
12 Antonia West Rivendale Old Keaper
10:10 Runsten Equestrians Okänd - Okänd 68
13 Julia Åström Fürst Frank
10:17 Hästhusets kusk-och ryttarföre Fürst Romancier - Wolkentanz 72
14 Sara Norgren Bandiet 03
10:24 Sorunda RK Indian Gold van Castersheve - Pele 56
15 Disa Silver Olivia av J
10:31 Botkyrka RS Aerline H (SWB) - Voltaire 61
16 Izabella Larsson Hammarby Magdalina
10:38 Lyckås RF Elizar - Baygas 108 43
17 Matilda Franzén Dardija
10:45 Stora Uringe RF W.J.W.B. Don Hot Chocolate - Donnerbube II 27
18 Maja Eriksson Frances Use
10:52 Berga Ryttarförening A Worthy Lad - Lullwater Song 25
19 Frida Bergkvist Herman (SWB)
10:59 Botkyrka RS Hermes (SWB) - D-Day 9
20 Clara Elmquist Liberty Wind QT (SWB)
11:06 Botkyrka RS Last Liberty - Moulin xx 23
 
till toppen
 

 

 

 

 

 

Välkommen till

Stora Uringe Ryttarförening!  

SURF

 

Vår förening har funnits i snart 10 år och är verksam på Stall Stora Uringe i Grödinge. SURF är en liten klubb med ett 30-tal medlemmar som alla är uppstallade och verksamma på Stall StoraUringe.  

 

Anläggningen drivs av Tina Hedström.    

 

Klubben annordnar varje år lokala dressyrtävlingar för både ponny och häst.    

 

Välkomna

SURF

Postadress:
Stora Uringe RF - Ridsport
Malin Högman, Piruettvägen 4
12949 Hägersten

Besöksadress:
Stora Uringe Gård
14791 Grödinge

Kontakt:
Tel: 0704387259
E-post: This is a mailto link

Se all info