Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap i terränglöpning 8 maj 2018:

4 år F 400 m: Maja Karlsson 3.01

6-7 år F 400 m: My Karlsson 2.42

                       Alexandra Henriksson 2.47

                      Amanda Henriksson     2.59

8-9 år F 700 m: Tilde Hansson 3.52

                       Emma Eriksson 4.16

                      Isabelle Krantz 4.18

                      Anna-Bell Eriksson 4.27

                      Freja Karlsson 4.31

P 700 m        Elliot Krantz 3.22

                      Markus Henriksson 3.50

 10-11 år F 1600 m: Tilde Eriksson 6.01

                              Zalvia Leppänen 6.19

 P 1600 m              Richard Henrikkson 5.43

                              Pontus Karlsson 5.44

12-13 år F 1600 m: Zamira Leppänen 8.54

                             Michaela Helander 9.42

 P 1600 m            Melker Eriksson 9.24

                             Hampus Samuelsson Boström 12.36

Arkiv


SAMMANSTÄLLNING AV LIONSLOPPET 23/4 2017

500 m:

1.     Modesty Sjölund              2.02            

2.     Olivia Persson                  2.08

3.     Elliot Krantz                     2.11

4.     Alma Johansson                2.12

5.     Freja Johansson                2.16

6.     My Stridälv                       2.19

7.     Loke Sjölund                     2.26

8.     Elis Lundström                  2.27

9.     My Karlsson                      2.31

    10. Hampus Källman              2.39

    11. Maja Karlsson                  4.24

    12. Hanna Arenvang               5.37

700 m:

1.     Frida Arenvang                2.50

2.     Kasper Rosenqvist            3-02

3.     Leo Stridälv                      3.06

4.     Samuel Eriksson               3.14

5.     Tove Björklund                 3.14

6.     John Enell                          3.15

7.     Elliot Johansson                3.17

8.     Diaz Lindblom                   3.17

9.     Wille Lundström                3.50

10.Malva Karlsson                      3.58

11. Lovisa Johansson                  3.58

12. Tage Björklund                    4.08

13. Isabel Krantz                         4.34

14. Niki Eriksson                         6.29

1400 m:

1.     Frida Arenvang                6.28

2.     Leia Gyllstrand                 6.31

3.     Tilde Eriksson                   7.27

4.     Melker Eriksson                7.46

Uppdaterad: 16 MAJ 2018 18:28

SSK-Facebook


________________________

ErikssonReklam

 

Tempo

 

Ullmax

storaror-logo

Hemglass-logo

 

 

Hemkop-lbg_logo

mejk-logo

kopparberg-logo

Meritor-logo

Postadress:
Storådalens SK
Arne Evertsson, Kvarnvägen 27
71176 Storå

Kontakt:
Tel: 058140477
E-post: This is a mailto link