Hoppa till sidans innehåll

Övriga tävlingsarrangemang


        
   

Lindesjönloppet 6 juni 2017

Storådalens SK och IFK Lindesberg arrangerade i Lindesberg

    MÄN 9 KM    

1   Per Sjögren -79 KFUM Örebro 31.00
2   Habtom Tesfamichael -90 Wedevågs IF 31.17
3   Per Arvidsson -86 IF Start 31.27
4   Heshlu Andemariam -97 IF Start 32.22
5   Eric Segelberg -84 LK Gränslöst 32.51
6   Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 32.55
7   Patrik Nilvér -83 LK Gränslöst 33.15
8   Jonas Nilsson -92 Östansjö SK 33.19
9   Mohamed Hassan -99 IF Start 34.04
10   Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 34.23
11   David Berg -89 IF Start 35.06
12   Dan Bäck -75 Kumla SF 35.16
13   Johan Ingjald -87 IF Start 35.17
14   Saare Tekle -98 IF Start 35.57
15   Rodney Hundermark -69 IFK Nora 36.49
16   Jesper Damström -70 Örebro AIK 37.15
17   Pehr Hård -87 Wedevågs IF 38.00
18   Henrik Sjöström -72 Storådalens SK 38.16
19   Johan Wass -80 Östansjö SK 39.01
20   Eric Pettersson -87 Östansjö SK 39.02
21   Thomas Nordin -66 Örebro AIK 39.42
22   Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 39.58
23   Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 40.10
24   Roger Elimä -78 Örebro AIK 40.16
25   Mikael Sundqvist -75 Frövi IK 40.20
26   Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 40.24
27   Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 40.42
28   Tauno Mertala -53 IF Start 40.59
29   Filip Öhrn -99 IF Start 41.15
30   Jonas Öhrn -69 IF Start 41.32
31   Erik Andersson -78 Storådalens SK 41.40
32   Pär Ericzzon -74 Örebro AIK 41.41
33   Lars Karlsson -64 Östansjö SK 43.25
34   Daniel Borg -74 IFK Nora 43.29
35   Edwin Franzén -99 IFK Grängesberg 43.31
36   Göte Pettersson -57 Örebro AIK 43.59
37   Matias Dahlin -83 Storådalens SK 44.24
38   Per Börjesson -54 Östansjö SK 44.46
39   Thomas Johansson -53 Örebro AIK 45.31
40   Kent Johansson -68 Östansjö SK 46.07
41   Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 46.12
42   Eric Malm -49 IFK Nora 47.21
43   Mats Jedselius -60 IFK Nora 47.22
44   Markus Ohlsén -97 Storådalens SK 47.58
45   Erik Spjut -59 Frövi IK 48.28
46   K-G Agartsson -47 Östansjö SK 48.43
47   Ola Lindstrand -45 IF Start 50.06
48   Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 58.54
49   Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 1.28.08


    KVINNOR 9 KM    

1   Josefin Gerdevåg -81 KFUM Örebro 36.29
2   Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 38.59
3   Annika Larsson -84 Örebro AIK 39.47
4   Maria Eriksson -76 IF Start 40.30
5   Christina Ryngevall -72 IFK Nora 40.44
6   Susanna Hellsten -71 IF Start 41.59
7   Rose-Marie Enmalm -54 IF Start 42.37
8   Carina Yngström -64 Storådalens SK 44.03
9   Irene Ikonen -64 Hällefors LK 44.35
10   Märta Sjölander -63 Örebro AIK 45.01
11   Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 46.49
12   Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 47.45
13   Anna Unosson -78 Wedevågs IF 47.52
14   Margareta Ring Norrman -56 Storådalens SK 48.01
15   Monika Forslund -74 IFK Nora 49.58
16   Tove Anger -80 Örebro AIK 50.11
17   Annica Hessler -56 Östansjö SK 53.09
18   Ann-Kristine Sundqvist -77 Frövi IK 59.51
19   Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 1.24.38


    MOTION 9 KM    

1   Johan Nilsson -80 Insjön 37.45
2   Markus Kihlgren Lindesberg 40.39
3   Magnus Unosson -76 Wedevågs IF 41.57
4   Anders Haglund Nora 43.06
5   Daniel Engman -74 Meritor FK 44.59
6   Stina Engelheart -76 Lindesberg 46.22
7   Mikael Sandin Rejlers 46.28
8   Frida Nilsson -82 Insjön 46.33
9   Lage Johnsson Lindebygdens OK 47.08
10   Mats Andersson -51 Lindesberg 48.20
11   Kurt Damberg Frövi IK 49.43
12   Malin Rohde -71 Brotorpsskolan 49.44
13   Maria Södervall IFK Lindesberg 51.54
14   Michel Oesten -74 Ramirent Örebro 52.23
15   Lotta Jedselius -58 TeamHaltaLotta 53.47
16   Jenny Sahlen -78 TeamHaltaLotta 53.47
17   Maria Lindqvist Torphyttan 53.55
18   Adam Persson -94 Kumla 55.56
19   Bengt Visén Örebro AIK 57.00
20   Maria Melin -76 Guldsmedshyttan 1.32.06
21   Johanna Melin-93 Storå 1.32.06
22   Joachim Melin Lindesberg 1.48.33
23   Cecilia Melin -77 Lindesberg 1.48.35


    P14-17 9 KM    

1   Hugo Öhrn -04 IF Start 39.09


    F14-17 9 KM    

1   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 56.35


    P10-13 2 KM    

1   Folke Eriksson -06 Thorengruppen TFC 06.39
2   Elias Wahlgren -07 Hällefors LK 07.50


    F10-13 2 KM    

1   Tilde Söberg -06 Örebro 07.18
2   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 07.27
3   Levina Åkerberg -06 Storådalens SK 07.30
4   Tilde Eriksson -07 Storådalens SK 08.27
5   Matilda Säldefjord -06 GSBK 08.28
6   Chamile Back -05 GSBK 08.41
7   Clara Sundqvist-05 Frövi IK 08.42
8   Alma Alenback -06 Frövi Judo 09.05
9   Miranda Karlsson -06 GSBK 09.18
10   Willma Forslund -06 IFK Nora 09.31
11   Aya Alzoubi -06 GSBK 09.42
12   Ebba Fredriksson -05 Örebro 09.47
13   Tilde Åberg -06 GSBK 11.56
14   Sara Beckovic -05 GSBK 12.14
15   Beata Persson -06 GSBK 12.25


    P6-9 1 KM    

1   August Svebeus -08 Lindesberg 03.56
2   Valter Alenback -08 Frövi Judo 04.05
3   Leo Stridälv -08 Storådalens SK 04.13
4   Linus Wiklund -09 IFK Lindesberg 04.19
5   Kewin Larsson -09 Kungsörs SK 04.31
6   Sixten Didriksson -10 Örebro 04.37
7   Elliot Krantz -10 Storådalens SK 04.49
8   Lucas Andersson -10 Storådalens SK 07.42
9   Leo Andersson -08 Storådalens SK 07.43


    F6-9 1 KM    

1   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 03.48
2   Molly Fernström -08 Lindesberg 03.57
3   Alva Pagstedt -08 Wedevågs IF 04.16
4   Meja Dahlin -09 Lindesberg 04.20
5   Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK 04.42
6   Tindra Blad -08 Lindesberg 04.47
7   Tove Fredriksson -10 - 05.07
8   Tuva Fromell -11 Lindesberg 05.09
9   Tilde Hansson -10 Storådalens SK 05.10
10   Isabella Krantz -09 Storådalens SK 05.34
11   My Stridälv -11 Storådalens SK 05.45
12   Greta Fredriksson -11 Örebro 05.58
13   Thilde Orlovac -11 Lindesberg 06.25
14   Lisa Wahlgren -10 Hällefors LK 06.29


   
 

          

Uppdaterad: 18 DEC 2017 22:55
Skribent: Arne Evertsson
Epost: This is a mailto link

SSK-Facebook


________________________

ErikssonReklam

 

Tempo

 

Ullmax

storaror-logo

Hemglass-logo

 

 

Hemkop-lbg_logo

mejk-logo

kopparberg-logo

Meritor-logo

Postadress:
Storådalens SK
Arne Evertsson, Kvarnvägen 27
71176 Storå

Kontakt:
Tel: 058140477
E-post: This is a mailto link