Hoppa till sidans innehåll

Säsongen 2014/2015


Tävlingsplaceringar

Placering Tävling Stad Månad Spelare
1:a DV8 Cup Västervik Augusti Sebastian Graveleij
1:a GP-touren Sundbyberg September Sebastian Graveleij
3:a GP-touren Sundbyberg September Mikael Boström
1:a GP-touren Rinkeby September Mikael Boström
2:a GP-touren Sollentuna November Sebastian Graveleij
1:a Junior Masters Skövde November Filip Thelander
2:a GP-touren Jakobsberg December Sebastian Graveleij
3:a GP-touren Jakobsberg December Mikael Boström
3:a Sportprofiltour Vårby December Anneli Blomqvist
3:a Origo Ladies Norrköping December Anneli Blomqvist
3:a Ungdoms-SM Uppsala Januari Filip Thelander
1:a Birkaträffen Birka Januari Filip Thelander
2:a Sportprofiltour Gullmarsplan Januari Anneli Blomqvist
1:a GP-touren Bowl-o-rama Januari Mikael Boström
2:a GP-touren Bowl-o-rama Januari Sebastian Graveleij
1:a GP-touren Vårby Februari Sebastian Graveleij
2:a GP-touren Vårby Februari Teo Brolin
2:a Junior Masters Bowl-o-rama Februari Filip Thelander
2:a Junior Masters Bowl-o-rama Februari Sebastian Graveleij
3:a Junior Masters Bowl-o-rama Februari Mikael Boström
2:a GP-touren Tyresö Mars Mikael Boström
2:a Junior Masters Karlskoga Mars Filip Thelander
3:a Junior Masters Karlskoga Mars Mikael Boström
6:a Elit-SM Örebro April Anneli Blomqvist
1:a Junior Masters Eskilstuna April Sebastian Graveleij
2:a DM Herrar A Bowl-o-Rama April Gustavo Layrisse
3:a DM Damer A Gullmarsplan April Helena Ericson
1:a Sportprofiltour Brännkyrka April Anneli Blomqvist
3:a Sportprofiltour Brännkyrka April Helena Ericson
2:a GP-touren Brännkyrka April Mikael Boström
3:a GP-touren Brännkyrka April Filip Thelander
2:a Söderstriken Söder April Filip Thelander
1:a Klockslaget Sundbyberg April Helena Ericson
1:a Junior-DM Sollentuna April Sebastian Graveleij
1:a Ungdoms-DM Sollentuna April Filip Thelander
3:a Junior-DM Sollentuna April Mikael Boström
3:a 2-manna SM Vårby Maj Filip Thelander, Mikael Kanold
3:a 4-manna SM Vårby Maj Filip Thelander, Gustavo Layrisse
Sebastian Graveleij, Mikael Kanold
1:a GP-final Bowl-o-rama Maj Filip Thelander
2:a GP-final Bowl-o-rama Maj Sebastian Graveleij
3:a GP-final Bowl-o-rama Maj Mikael Boström
5:a SM HU25A Vårby Juni Sebastian Graveleij
1:a SM HU25A Vårby Juni Filip Thelander
7:a JM Sverigefinal Skövde Juni Sebastian Graveleij
9:a JM Sverigefinal Skövde Juni Mikael Boström
1:a DV8 Cupfinal Skövde Juni Teo Brolin

 

Distriktsrekord

4 ser AM Herrar, Junior. Leo Greverius, 1050. 2015-01-17

Utmärkelser

Filip Thelander - Årets Junior 2014/2015 - Stockholms Bowlingförbund

Uppdaterad: 06 JUL 2015 17:45

 

GMP_transparent

swerom

 

SBGhallenB

 

Sponsorhuset

 

 

följoss

Postadress:
Sundbybergs IK - Bowling
Stationsgatan 9
17268 Sundbyberg

Kontakt:
Tel: 08-281115
E-post: This is a mailto link

Se all info