Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 1999


Resultat Kvarnloppet 24April 1999

 

 

 

 

5 Km

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Roger Pettersson

IF Göta

M 1

0:16:52

3:22

2

Tommy Sjöblom

Boo IF

M2

0:17:35

3:31

3

Peter Schoultz

Duvbo IK

M3

0:17:43

3:33

4

Lars Jonsson

Atlas Copco

M4

0:18:09

3:38

5

Lars-Göran Nystedt

Bro

M5

0:18:20

3:40

6

Niklas Wiklund

Bodens SK

M6

0:18:49

3:46

7

Ari Kainu

Team Knutspurten

M7

0:19:05

3:49

8

Tommy Thorildsson

KSK

M8

0:19:39

3:56

9

Michael Felhandler

Järfälla ljudteknik

M9

0:20:14

4:03

10

Camilla Johansson

VäxjöLöparklubb

K1

0:20:25

4:05

11

Annika Lenntoft Björk

Luftfartsverket

K2

0:20:30

4:06

           

12

Aimo Tuoriniemi

Stockholm

M10

0:21:20

4:16

13

Orazio Patti

Team Skavsåret IF

M11

0:21:53

4:23

14

Anders Sjölin

Järfälla

M12

0:22:08

4:26

15

Thomas Södergren

Täby

M13

0:22:46

4:33

16

Gun Nilsson

Team Skavsåret IF

K3

0:22:49

4:34

17

Juha Jävelinen

BILIA Lastbilar

M14

0:22:53

4:35

18

Maria Bodin

Team Skavsåret IF

K4

0:23:04

4:37

19

Håkan Boman

Team Knutspurten

M15

0:23:54

4:47

20

Kurt Johansson

Lunken Ulriksdal

M16

0:24:25

4:53

21

Tommy Wallentin

Engsbergs Smide

M17

0:24:38

4:56

22

Klas Sevelin

Vallentuna

M18

0:24:50

4:58

23

Ulla Säfsten

Team Skavsåret IF

K5

0:24:52

4:58

24

Lennart Lundberg

Järfälla

M19

0:25:07

5:01

25

Göran Husén

Kista IBK

M20

0:25:53

5:11

26

Marika Eriksson

Järfälla

K6

0:26:21

5:16

27

Lennart Nilsson

Sollentuna

M21

0:26:49

5:22

28

Lennart Nilsson

Huddinge

M22

0:26:55

5:23

29

Ture Brännström

Järfälla

M23

0:27:00

5:24

30

Susanne Axelsson

Järfälla ryttarförening   

K7

0:27:17

5:27

31

Eva Melander

Kungsängen

K8

0:27:38

5:32

32

Thore Landin

Vittinge

M24

0:29:28

5:54

33

Margareta Bergström

Järfälla

K9

0:29:41

5:56

34

Matilda Dagba

Järfälla

K10

0:29:59

6:00

35

Reino Hiltunen

Akalla

M25

0:30:23

6:05

36

Anna Haglöf

Safe Litle Squere dancers    

K11

0:33:36

6:43

37

Börje Arleholt

Safe litle Squere dancers

M26

0:33:37

6:43

38

Lars Dalén

Stockholm

M27

0:35:53     

7:11

39

Raili Gustafsson

Järfälla

K12

0:37:09

7:26



10 Km

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Cedric Schwartzler

Stockholm Studenterna

M1

0:33:03

3:18

2

Jonas Olsson

Birgittavägen SK

M2

0:34:47

3:29

3

Tommy Nordsten

Fredrikshof

M3

0:35:14

3:31

4

Jan-Olof Andersson

Roslagsbro IF

M4

0:35:20

3:32

5

Per-Olof Aman

King Flyers RC

M5

0:36:12

3:37

6

Jerzy Szostak

Boo IF

M6

0:36:23

3:38

7

Hans Dalén

Fredrikshof

M7

0:36:34

3:39

8

Björn Jonsson

Duveds IF

M8

0:37:03

3:42

9

Johan Luhr

Sundbyberg

M9

0:37:11

3:43

10

Seeta Dageryd

Flemingsberg

K1

0:37:30

3:45

11

Klas Norén

Studenternas

M10

0:37:45

3:47

12

Johan Backlund

Team Skavsåret IF

M11

0:37:49

3:47

13

Tedh Lundstedt

IK Rauken

M12

0:38:08

3:49

14

Ingmar Storm

King Flyers RC

M13

0:38:21

3:50

15

Anders Nilsson

Studenternas

M14

0:38:35

3:52

16

Solverig Harrysson

Hargsrunners

K2

0:39:21

3:56

17

Erik Julén

 

M15

0:39:37

3:58

18

Harald Schaffhauser

Team Skavsåret IF

M16

0:40:23

4:02

19

Kjell Hedborg

 

M17

0:40:25

4:03

20

Rickard Hillebrink

Team Skavsåret IF

M18

0:41:21

4:08

21

Dan Eriksson

Järfälla

M19

0:41:35

4:10

22

Arne Herrlin

 

M20

0:41:49

4:11

23

Mats Fjellström

Dalsjö IK Framåt

M21

0:42:11

4:13

24

HåkanVretling

Västerortspolisen

M22

0:42:23

4:14

25

Karl-Åke Persson

Compis

M23

0:42:25

4:15

26

Ove Jönsson

Cykelklubben Tvåhjulingen

M24

0:42:36

4:16

27

Kaapo Röör

Järfälls SK

M25

0:42:37

4:16

28

Eero Sokka

Team Skavsåret IF

M26

0:42:44

4:16

29

Annie Hedlund

Duvbo IK

K3

0:42:45

4:16

30

Pierre Almén

Compass

M27

0:43:13

4:19

31

Lars-Erik Edlinger

Team Skavsåret IF

M28

0:43:19

4:20

32

Michael Söderström

 

M29

0:43:42

4:22

33

Agneta Jonsson

 

K4

0:44:00

4:24

34

Olle Jorinder

AH Systemställningar

M30

0:44:09

4:25

35

SeroojGerigoorian

 

M31

0:44:23

4:26

36

Martin Landstedt

JM Bygg

M32

0:44:25

4:26

37

Jan Röhdin

Simply The Best

M33

0:44:27

4:27

38

Arsenio Duarte

 

M34

0:44:41

4:28

39

Digo Duarte

 

M35

0:44:53

4:29

40

Lars Nilsson

Stockmos

M36

0:44:54

4:29

41

Lars Olson

Team Skavsåret IF

M37

0:44:58

4:30

42

Vicente Fuentes

SRV/RG IF

M38

0:45:16

4:32

43

Raymond Eriksson

KF IF

M39

0:45:29

4:33

44

Björn Berndtson

JFG AB

M40

0:45:34

4:33

45

Magnus Ekengren

 

M41

0:46:19

4:38

46

K G Fredriksson

ISS Care Service

M42

0:47:24

4:44

47

Mikael von Delwig

 

M43

0:48:18

4:50

48

Samuel Westman

 

M44

0:48:49

4:53

49

Mats Olson

Fabel RC

M45

0:50:08

5:01

50

Stefan Berglund

 

M46

0:50:42

5:04

51

Gladis Vera

Sollentuna hem

K5

0:51:22

5:08

52

Lena Lundgren

Compis

K6

0:52:29

5:15

53

Sven-Erik Ahlvik

 

M47

0:52:31

5:15

54

Ingalill Hedmark

Team Skavsåret IF

K7

0:52:48

5:17

55

Dan Eriksson

Sundbyberg

M48

0:53:02

5:18

56

Christina Partanen

Häktet Bromma

K8

0:53:17

5:20

57

Lars Gunnar West

 

M49

0:55:01

5:30

58

Brittzi Axelsson

 

K9

0:55:10

5:31

59

Irene af Ekström

 

K10

0:56:29

5:39

60

Kerstin Andersson

 

K11

0:57:40

5:46

61

Carl Larsson

Järfälla OK

M50

1:07:04

6:42



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info