Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2001


Resultat Kvarnloppet 21 April 2001

 

5 km

 

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Anders Öckerdal

Hanvikens SK

M1

0:17:22

3:28

2

Fredrik Sohlberg

IF Göta

M2

0:17:42

3:32

3

Fredrik Stene

Hässelby SK Friidrott

M3

0:18:48

3:46

4

Maria Runesson

Väsby IK

K1

0:19:08

3:50

5

Magnus Lundström

KF IF

M4

0:19:14

3:51

6

Hans Nilsson

S:G LAGET

M5

0:20:10

4:02

7

Annika Lenntoft Björk

Luftfartsverket

K2

0:21:12

4:14

8

Thomas Södergren

Täby

M6

0:22:21

4:28

9

Jessica Östling

Järfälla

K3

0:22:45

4:33

10

Fredrik Karlsson

Citymail

M7

0:22:49

4:34

11

Hans Säll

S:G LAGET

M8

0:22:51

4:34

12

Mikael Ingman

SRV RG/IF

M9

0:22:57

4:34

13

Lars Hansson

Källa AIK

M10

0:23:12

4:38

14

Anneli Arbin

Spring Girls

K4

0:24:09

4:50

15

Raymond Eriksson

Schulstad Bageriet

M11

0:24:28

4:54

16

Birger Pettersson

Team Knutspurten

M12

0:24:57

4:59

17

Lena Mokdasi

Spring Girls

K5

0:25:42

5:08

18

Marita Wiala

Järfälla

K6

0:25:44

5:09

19

Håkan Boman

Team Knutspurten

M13

0:26:17

5:15

20

Eva Jernbäcker

Team Skavsåret IF

K7

0:26:32

5:18

21

Maria Pia Karlsson

Uppsala

K8

0:26:44

5:21

22

Madeleine Bonestål

Mycomet AB

K9

0:27:08

5:26

23

Lennart Nilsson

Sollentuna

M14

0:27:28

5:30

24

Marika Eriksson

Järfälla

K10

0:27:57

5:35

25

Lennart Nilsson

Anderstorp

M15

0:28:03

5:37

26

Eva Melander

Kungsängen

K11

0:28:15

5:39

27

Margareta Bergström

Järfälla

K12

0:28:40

5:44

28

Johan Hedlund

Sundbyberg

M16

0:30:26

6:05

29

Carl Larsson

Fredrikshof

M17

0:31:09

6:14

30

Arne Andersson

Järfälla

M18

0:31:38

6:20

31

Reino Hiltunen

Akalla

M19

0:31:52

6:22

32

Tommy Hultberg

Spårvägens Skidor

M20

0:32:23

6:29

33

Anna Haglöt

Safe Life Square Dancer

K13

0:34:03

6:49

34

Börje Arleholt

Safe Life Square Dancer

M21

0:34:03

6:49

35

Lucia Ajsen

Stockholm

K14

0:35:47

7:09

36

Irené Kesslet

Järfälla

K15

0:35:48

7:10

37

Raili Gustafsson

PRO

K16

0:48:18

9:40


10km

 

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Hans Nilsson

Enhörna IF

M 1

0:33:30

3:21

2

Oleg Egorov

Jamtrennarna

M 2

0:34:12

3:25

3

Fredrik Hellgren

Spårvägen FK

M 3

0:35:13

3:31

4

Joakim Bellander

Team skavsåret IF

M 4

0:35:39

3:34

5

Jan Lindblom

Hässelby SK

M 5

0:36:00

3:36

6

Sören Lovén

Järnkompaniet

M 6

0:36:30

3:39

7

Jonas Strömholm

Järfälla

M 7

0:37:02

3:42

8

Tedh Lundstedt

SeCom Datakonsulter

M 8

0:37:24

3:44

9

Guy Utter

Arlanda-Märsta SK

M 9

0:37:41

3:46

10

Olle Malmström

Birka Energi Fritid

M 10

0:38:14

3:49

11

Alexander McCarthy

Stockholm

M 11

0:38:18

3:50

12

Erik Gräns

Tullinge

M 12

0:38:26

3:51

13

Ulf Bengtsson

Järfälla Skidklubb

M 13

0:38:43

3:52

14

Lars Svensson

Stockholm

M 14

0:39:25

3:56

15

André Bitén

Vattenfall IF

M 15

0:39:52

3:59

16

Olle Jorinder

Hägersten

M 16

0:39:59

4:00

17

Kristoffer Tunander

FK Studenterna

M 17

0:40:08

4:01

18

Clarence Ärlebrink

VON Ärle TC

M 18

0:40:21

4:02

19

Paul Dawson

Alecta

M 19

0:40:33

4:03

20

Peder Hunnes

DUVBO IK

M 20

0:41:08

4:07

21

Anders Nilsson

FK Studenterna

M 21

0:41:31

4:09

22

Curt Sandberg

Arlanda-Märsta SK

M 22

0:41:32

4:09

23

Fredrik Widell

FK Studenterna

M 23

0:41:36

4:10

24

Pierre Almèn

IBM -Klubben

M 24

0:42:25

4:15

25

Jan Norberg

Team skavsåret IF

M 25

0:42:35

4:16

26

Lars Erik Edlinger

Team skavsåret IF

M 26

0:43:00

4:18

27

Claes Mittjas

Hemglass

M 27

0:43:15

4:20

28

Johan Wistrand

Skälby

M 28

0:43:25

4:20

29

Agneta Jonsson

Team Skavsåret IF

K 1

0:43:32

4:21

30

Åsa Holmgren

Spring Girls

K 2

0:43:35

4:22

31

Karin Karlsson

Spring Girls

K 3

0:43:38

4:22

32

Kjell Karlson

Team skavsåret IF

M 29

0:43:54

4:23

33

Annie Hedlund

DUVBO IK

K 4

0:43:55

4:24

34

Tommy Kjellsson

Team Skavsåret IF

M 30

0:44:27

4:27

35

Helena Fältivar

Spring Girls

K 5

0:44:28

4:27

36

Håkan Tiselius

HS IF

M 31

0:44:35

4:28

37

Ulf Bellander

Nordströms Trä

M 32

0:44:41

4:28

38

Mikael Svensson

Stockholm

M 33

0:45:02

4:30

39

Lars Nilsson

Stockmos

M 34

0:45:24

4:32

40

Vicente Fuentes

Räddningsverket IF

M 35

0:45:35

4:34

41

Jannis Tsiamis

IF Triangeln

M 36

0:45:49

4:35

42

Ann Malmsten

Spring Girls

K 6

0:46:22

4:38

43

Michael Caroni

Stockholm City Triathlon

M 37

0:46:28

4:39

44

Mikael Eriksson

Mikael Eriksson Bygg&Mark

M 38

0:46:58

4:42

45

Inger Eriksson

Spring Girls

K 7

0:47:06

4:43

46

Roland Florén

Kallhäll

M 39

0:47:11

4:43

47

Lennart Walhgren

Sundbyberg

M 40

0:47:13

4:43

48

Marie Säll

Spring Girls

K 8

0:47:24

4:44

49

Sven Norman

Nordbanken

M 41

0:48:08

4:49

50

Joakim Eriksson

Mikael Eriksson Bygg&Mark

M 42

0:48:54

4:53

51

Petra Sporrong

Spring Girls

K 9

0:49:02

4:54

52

Jan Söndergård

S:G LAGET

M 43

0:49:02

4:54

53

Mattias Lehtonen

Södertälje

M 44

0:49:28

4:57

54

Dan Engström

IB ingenjörsbyrå AB

M 45

0:49:54

4:59

55

Bo Segercrantz

Hellströms Bilradio

M 46

0:49:57

5:00

56

Hans Bergholtz

Busslink Hornsberg

M 47

0:49:59

5:00

57

Anne Kenttä

Spring Girls

K 10

0:50:10

5:01

58

Erica Myrefelt

Spring Girls

K 11

0:50:58

5:06

59

Risto Niskanen

Xaar Jet AB

M 48

0:51:06

5:07

60

Johan Nilsson

Matpedagogerna AB

M 49

0:51:25

5:08

61

Marcuz Vickeus

Kista

M 50

0:51:26

5:09

62

Dan Eriksson

Sundbyberg

M 51

0:51:42

5:10

63

Heidi Nordström

Bålsta IK

K 12

0:51:43

5:10

64

Duarte Digno

Järfälla

M 52

0:52:10

5:13

65

Sten Svenson

SEB IF

M 53

0:52:23

5:14

66

Patrik Holmèn

Järfälla

M 54

0:53:07

5:19

67

Olle Holmström

Sundbyberg

M 55

0:53:12

5:19

68

Johan Strand

Järfälla

M 56

0:53:20

5:20

69

Jan Furu

Äppelvikens Snickeri

M 57

0:53:28

5:21

70

Johanna Spak

IF Triangeln

K 13

0:55:15

5:31

71

Kerstin Andersson

Team Skavsåret IF

K 14

0:55:55

5:35

72

Reijo Saarinen

Bromma Värme

M 58

0:57:55

5:47



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info