Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2002


Resultat Kvarnloppet 20 April 2002

 

 

5km

 

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Tommy Sjöblom

Boo IF

M1

0:17:29

3:30

2

Jennie Åkerberg

Spårvägens Friidrott

K1

0:17:50

3:34

3

Ingemar Storm

FK Studenterna

M2

0:18:01

3:36

4

Ulf Eriksson

Cap Gemini

M3

0:18:53

3:47

5

Madeleine Wedin Shem

Flemingsbergs SK

K2

0:19:01

3:48

6

Ingemar Petterson

Carwash-Exclusive

M4

0:19:03

3:49

7

Fredrik Stene

Hässelby SK Friidrott

M5

0:19:14

3:51

8

Tage Winter

Bandhagen

M6

0:19:18

3:52

9

Luca Nesi

FK Studenterna

M7

0:19:26

3:53

10

Tommy Isaksson

Flemingsbergs SK

M8

0:19:37

3:55

11

Maria Thomée

Spårvägens FK

K3

0:20:03

4:01

12

Ann Björklund

FK Studenterna

K4

0:20:51

4:10

13

Thomas Södergren

TÄBY

M9

0:22:08

4:26

14

Raymond Eriksson

Shulstad Bageriet

M10

0:22:16

4:27

15

Steffan Teller

Huddinge

M11

0:22:27

4:29

16

Tommas Wallentin

Vallentuna FK

M12

0:22:35

4:31

17

Anders Sjölin

Järfälla

M13

0:22:38

4:32

18

Anna-Malin Karlsson

Spring Girls

K5

0:23:05

4:37

19

Hans Säll

SG Laget

M14

0:23:47

4:45

20

Johan Dalin

Täby

M15

0:24:28

4:54

21

Eva Backman

Järfälla

K6

0:24:40

4:56

22

Pär-Johan Sandberg

ZIEHL-EBM AB

M16

0:25:03

5:01

23

Lena Mokdasi

Spring Girls

K7

0:25:10

5:02

24

Birger Petterson

Team Knutspurten

M17

0:25:21

5:04

25

Birgitta Hagberg

Arla Fritid

K8

0:25:48

5:10

26

Katrin Brantehed

Järfälla

K9

0:26:18

5:16

27

Marie Säll

Spring Girls

K10

0:26:20

5:16

28

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M18

0:26:41

5:20

29

Erling Ulfsparre

Lunde

M19

0:27:16

5:27

30

Lars Nilsson

Sollentuna

M20

0:27:23

5:29

31

Håkan Boman

Team knutspurten

M21

0:27:34

5:31

32

Kerstin Andersson

Team Skavsåret IF

K11

0:28:51

5:46

33

Carl Larsson

Fredrikshof FIF

M22

0:29:50

5:58

34

Johan Hedlund

Sundbyberg

M23

0:30:10

6:02

35

Peter Hansson

Stockholm

M24

0:30:19

6:04

36

Ute Kührt

Zürich

K12

0:30:21

6:04

37

Björn Jonsson

ZIEHL-EBM AB

M25

0:30:39

6:08

38

Linda Ulfsparre

Järfälla

K13

0:31:17

6:15

39

Arne Andersson

Kallhäll

M26

0:34:37

6:55

40

Erman Vuokko

Järfälla

K14

0:43:54

8:47

41

Anette Runebring

Järfälla

K15

0:43:54

8:47

42

Olov Larsson

Vuxenskolan Uppsala

M27

0:44:57

8:59



10km

 

 

Klubb

Klass/Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Andreas Ahl

Hässelby SK

M 1

0:33:24

3:20

2

Henrik Östling

Enhörna IF

M 2

0:33:28

3:21

3

Mårten Lång

Brittatorps BK

M 3

0:33:45

3:23

4

Cèdric Schwartzler

FK Studenterna

M 4

0:33:57

3:24

5

Göran Sander

FK Studenterna

M 5

0:34:08

3:25

6

Paul U Connéll

Järnkompaniet

M 6

0:34:11

3:25

7

Jesper Hansson

Enhörna IF

M 7

0:34:13

3:25

8

Martin Vose

FK Studenterna

M 8

0:34:24

3:26

9

Lars Utter

Arlanda-Märsta SK

M 9

0:34:27

3:27

10

Fredrik Hellgren

Spårvägens FK

M 10

0:34:58

3:30

11

Peter Nilsson

FK Studenterna

M 11

0:35:06

3:31

12

Ulf Eriksson

Flemingsbergs SK

M 12

0:35:09

3:31

13

Hans Dahlén

Nacka kommun

M 13

0:35:23

3:32

14

Lorenzo Nesi

FK Studenterna

M 14

0:35:30

3:33

15

Mats Stenström

Stockholms City Triahlon

M 15

0:35:36

3:34

16

Pär Andersson

FK Studenterna

M 16

0:36:14

3:37

17

Dan Larsson

Örbylunds IF

M 17

0:36:19

3:38

18

Jan Lindblom

 

M 18

0:36:28

3:39

19

Henrik Wennberg

FK Studenterna

M 19

0:36:32

3:39

20

Guy Utter

Arlanda-Märsta SK

M 20

0:36:47

3:41

21

Johan Södersten

IF SKM

M 21

0:36:59

3:42

22

Joakim Bellander

Team Skavsåret IF

M 22

0:37:11

3:43

23

Stefano Tesi

Boo IF

M 23

0:37:17

3:44

24

Tommy Öberg

FK Studenterna

M 24

0:37:36

3:46

25

Jordi Viana

FK Studenterna

M 25

0:37:37

3:46

26

Mats Liljegren

Nordstierna

M 26

0:38:19

3:50

27

Sune Hedman

Almnäs IF

M 27

0:38:32

3:51

28

Johan Nyström

Team Skavsåret IF

M 28

0:38:43

3:52

29

Mårten Ellburg

FK Studenterna

M 29

0:39:00

3:54

30

Steve Angus

 

M 30

0:39:04

3:54

31

Olle Malmström

FK Studenterna

M 31

0:39:37

3:58

32

Ulf Bengtsson

Järfälla Skidklubb

M 32

0:40:09

4:01

33

Mats Eriksson

Dalregementet

M 33

0:40:19

4:02

34

Bernt Ernström

S.G Laget

M 34

0:40:23

4:02

35

Uno Åkerberg

Boo IF

M 35

0:40:31

4:03

36

Mats Dahlsköld

IFK Viksjö

M 36

0:40:37

4:04

37

Jan Paraniak

IFK Strängnäs

M 37

0:40:57

4:06

38

Peder Hunnes

Duvbo IK

M 38

0:41:09

4:07

39

Curt Sandberg

Arlanda-Märsta SK

M 39

0:41:23

4:08

40

Per Ekström

FK Studenterna

M 40

0:41:31

4:09

41

Arne Herrlin

 

M 41

0:41:32

4:09

42

Hans Nilsson

S.G Laget

M 42

0:41:46

4:11

43

Pierre Almén

IBM-Klubben

M 43

0:41:57

4:12

44

Ninni Kysèla

Spring Girls

K 1

0:42:09

4:13

45

Helena Härd

Spring Girls

K 2

0:42:10

4:13

46

Tomas Dennecke

FK Studenterna

M 44

0:42:26

4:15

47

Anders Wilsson

FK Studenterna

M 45

0:42:52

4:17

48

Claes Mittjas

Hemglass

M 46

0:42:53

4:17

49

Karolina Backgård

Spring Girls

K 3

0:43:06

4:19

50

Agneta Jonsson

IBM-Klubben

K 4

0:43:15

4:20

 

51

Paul Stephansson

S.G Laget

M 47

0:43:16

4:20

 

52

Rolf Blomberg

Gotland

M 48

0:43:19

4:20

 

53

Gunnel Tolfes

Cap Gemini

K 5

0:43:23

4:20

 

54

Rolf Edholm

FK Studenterna

M 49

0:43:46

4:23

 

55

Tapio Manninen

Järfälla Skidklubb

M 50

0:43:57

4:24

 

56

Anders Kags

Glasrikets RC

M 51

0:44:00

4:24

 

57

Lars G Persson

Fredrikshofs FIF

M 52

0:44:10

4:25

 

58

Matts Ericsäter

Kammarkollegiet

M 53

0:44:47

4:29

 

59

Annie Hedlund

Duvbo IK

K 6

0:44:51

4:29

 

60

Peter Rossberg

Solna

M 54

0:44:53

4:29

 

61

Ann Malmsten

Spring Girls

K 7

0:44:54

4:29

 

62

Sean Donnelly

IBM_Klubben

M 55

0:45:02

4:30

 

63

Ture Åkerberg

Boo IF

M 56

0:45:06

4:31

 

64

Vincente Fuentes

Räddningsskolan IF

M 57

0:45:12

4:31

 

65

Tina Karlberg

Spring Girls

K 8

0:45:22

4:32

 

66

Richard Dickson

 

M 58

0:45:23

4:32

 

67

Ylva Ragne

Fredrikshofs FIF

K 9

0:45:28

4:33

 

68

Ann-Charlotte Karlquist

Epsilon

K 10

0:45:32

4:33

 

69

Bosse Segercrantz

Hellstöms Bilradio

M 59

0:46:02

4:36

 

70

Magnus Lennartsson

Cap Gemini Ernst&Young

M 60

0:46:05

4:37

 

71

Christina Kastlander

Sundbybergs IK

K 11

0:46:18

4:38

 

72

Michael Söderström

 

M 61

0:46:20

4:38

 

73

Pelle Lindahl

Dimmornas Bro

M 62

0:46:50

4:41

 

74

Rebecka Gräsman

Nynäshamn FK

K 12

0:46:54

4:41

 

75

Thomas Enström

Väsby IK

M 63

0:46:55

4:41

 

76

Leif Eklund

Eklunds Båtvarv

M 64

0:47:11

4:43

 

77

Lennart Wahlgren

Nordea

M 65

0:47:14

4:43

 

78

Bengt Lindgren

Nordea

M 66

0:47:46

4:47

 

79

Magnus Kvist

S.G Laget

M 67

0:47:48

4:47

 

80

Patrik Lindberg

 

M 68

0:47:52

4:47

 

81

Dingo Durante

ICA Esplanad

M 69

0:47:54

4:47

 

82

Mats Skoghag

Järfälla

M 70

0:48:07

4:49

 

83

Sven Norman

Nordea

M 71

0:48:16

4:50

 

84

Hans Bergholtz

Busslink HB

M 72

0:48:21

4:50

 

85

Gustaf Risling

 

M 73

0:48:47

4:53

 

86

Eva Smedberg

Spring Girls

K 13

0:48:49

4:53

 

87

Katarina Dunder

Spring Girls

K 14

0:49:00

4:54

 

88

Michael Cavani

Stockholm City Trialthlon

M 74

0:49:36

4:58

 

89

Gunnar Rettig

Järfälla

M 75

0:49:43

4:58

 

90

Åsa Dedering

Spring Girls

K 15

0:49:45

4:59

 

91

Carola Jansson

Spring Girls

K 16

0:50:09

5:01

 

92

Claes Mårtensson

Stockholm

M 76

0:50:38

5:04

 

93

Britt Johansen

Spring Girls

K 17

0:50:40

5:04

 

94

Anne Kenttä

Spring Girls

K 18

0:50:47

5:05

 

95

Jan Stråhle

Lårvikens IF

M 77

0:51:03

5:06

 

96

Petra Sporrong

Spring Girls

K 19

0:51:12

5:07

 

97

Rune Breimark

Järfälla

M 78

0:51:31

5:09

 

98

Per-Arne Allensten

Fredrikhof FIF

M 79

0:51:36

5:10

 

99

Dan Engström

Täby

M 80

0:52:10

5:13

 

100

Gunnar Irvegård

Arlanda-Märsta SK

M 81

0:53:27

5:21

 

101

Stefan Pettersson

 

M 82

0:53:35

5:22

 

102

Ingborg Wideberg

Stockholm

K 20

0:54:03

5:24

 

103

Jonas Geidemark

Stockholm

M 83

0:54:03

5:24

 

104

Sisko Ala-Uotila

Fredikshof FIF

K 21

0:54:21

5:26

 

105

Johnny Karlsen

Ericsson IK

M 84

0:57:27

5:45

 

106

Barbro Paraniak

IFK Strängnäs

K 22

0:57:48

5:47

 

107

Tage Carlsson

Sigtuna OK

M 85

0:58:27

5:51

 



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info