Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2003


Resultat Kvarnloppet 26 April 2003

5km

5 Km

 

Klubb

Klass / Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Martin Öhman

Hässelby SK

M 1

0:16:04

3:13

2

Axel Lönnqvist

Hässelby SK

M 2

0:16:15

3:15

3

Thomas Malmgren

Flemingsbergs SK

M 3

0:17:40

3:32

4

Matthias Amnéus

Väsby Friidrott

M 4

0:17:59

3:36

5

Tommy Sjöblom

Boo IF

M 5

0:18:04

3:37

6

Jennie Åkerberg

Spårvägen

K 1

0:18:11

3:38

7

Magnus Ludström

COOP IF

M 6

0:18:30

3:42

8

Johanna Hallberg

Hässelby

K 2

0:18:53

3:47

9

Roger Öberg

Flemingsbergs SK

M 7

0:19:04

3:49

10

Madeleine Wedin Shemweta

Flemingsbergs SK

K 3

0:19:14

3:51

11

Conny Sundh

Hässelby SK

M 8

0:19:22

3:52

12

Jocke Drage

S.G Laget

M 9

0:19:56

3:59

13

Hans Nilsson

S.G Laget

M 10

0:19:59

4:00

14

Letu Abraha

Sundbyberg IK

K 4

0:20:02

4:00

15

Helena Sundh

Hässelby SK

K 5

0:20:21

4:04

16

Martin Larsson

Flemingsbergs SK

M 11

0:20:48

4:10

17

Jenni Nilsson

Hässelby SK

K 6

0:21:06

4:13

18

Anders Kagi

Glasrikets RC

M 12

0:21:46

4:21

19

Frida Johansson

IFK Mora

K 7

0:21:55

4:23

20

Thomas Södergren

Täby

M 13

0:22:03

4:25

21

Christina Lindblom

Hässelby SK

K 8

0:22:23

4:29

22

Marcela Cifuentes

Järfälla

K 9

0:22:30

4:30

23

Mikaela Drougge

Södertälje

K 10

0:22:39

4:32

24

Hans Säll

S.G Laget

M 14

0:22:41

4:32

25

Marianne Lind

Spring Girls

K 11

0:23:25

4:41

26

Dessiree W.Edström

Spring Girls

K 12

0:23:31

4:42

27

Anna-Malin Karlsson

Spring Girls

K 13

0:23:44

4:45

28

Michael Helmer

Åkersberga

M 15

0:24:28

4:54

29

Stefan Serrander

Järfälla

M 16

0:24:30

4:54

30

Katrin Elvinsson

Spring Girls

K 14

0:24:37

4:55

31

Jessica Östling

Järfälla

K 15

0:24:47

4:57

32

Birgitta Hagberg

Järfälla

K 16

0:24:56

4:59

33

Birgitta Asplund

Haninge

K 17

0:24:59

5:00

34

Karl Dahlström

Väsbyhem

M 17

0:25:16

5:03

35

Birger Pettersson

Team Knutsurten

M 18

0:25:29

5:06

36

Pirjo Ala-Uotila

SIK

K 18

0:26:02

5:12

37

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M 19

0:26:11

5:14

38

Staffan Nystrand

Fredrikshofs FIF

M 20

0:26:15

5:15

39

Elisabet Falemo

Spring Girls

K 19

0:26:22

5:16

40

Ditte Helmer

Stockholm

K 20

0:26:39

5:20

41

Klas Sevelin

Vallentuna

M 21

0:26:44

5:21

42

Lennart Nilsson

Sollentuna

M 22

0:27:49

5:34

43

Eva Jernbäcker

Team Skavsåret IF

K 21

0:27:52

5:34

44

Daniel Eng

Järfälla

M 23

0:28:02

5:36

45

Lars Eng

Järfälla

M 24

0:28:17

5:39

46

Gunnel Axelsson

IBM Klubben

K 22

0:28:43

5:45

47

Håkan Boman

Team Knutsurten

M 25

0:28:44

5:45

48

Michael Isaksson

Team Knutsurten

M 26

0:29:38

5:56

49

Mari Ryman

Järfälla

K 23

0:30:18

6:04

50

Stian Dahle Jakobsen

Spånga IS

M 27

0:30:53

6:11

51

Jan Sällström

Duvbo IK

M 28

0:31:29

6:18

52

Lars Tenglin

Järfälla

M 29

0:32:52

6:34

53

Björn Jansson

Upplands Väsby

M 30

0:35:18

7:04

54

Reino Hiltunen

 

M 31

0:36:22

7:16

55

Janette Christiansson

Solna

K 24

0:45:09

9:02



10km

10 Km

 

Klubb

Klass / Plats

Sluttid     

Min/Km

 

1

Jan Amnéus

Väsby Friidrott

M 1

0:32:47

3:17

 

2

Fredrik Svanfält

Hässelby SK

M 2

0:33:37

3:22

 

3

Cédric Schwartzler

FK Studenterna

M 3

0:33:41

3:22

 

4

Martin Vose

FK Studenterna

M 4

0:33:42

3:22

 

5

Fredrik Sohlberg

FK Studenterna

M 5

0:34:32

3:27

 

6

David Högberg

FK Studenterna

M 6

0:35:00

3:30

 

7

Fredrik Hellgren

Spårvägens IF

M 7

0:35:10

3:31

 

8

Lorenzo Nesi

FK Studenterna

M 8

0:35:13

3:31

 

9

Peter Nilsson

FK Studenterna

M 9

0:35:32

3:33

 

10

Stefano Testi

Boo IF

M 10

0:35:46

3:35

 

11

Mats Lindholm

FK Studenterna

M 11

0:36:58

3:42

 

12

Rikard Nyrenström

Stockholm

M 12

0:37:01

3:42

 

13

Mats Liljegren

Nordstjärnan

M 13

0:37:06

3:43

 

14

Markus Åberg

Vega Adventure

M 14

0:37:10

3:43

 

15

Stefan Ljungberg

Banverket Projektering

M 15

0:37:38

3:46

 

16

Gabriel Åberg

IF Vikingarna

M 16

0:37:41

3:46

 

17

Michael Bromark

Uppsala LK

M 17

0:37:45

3:47

 

18

Tomas Mårtensson

FK Studenterna

M 18

0:37:53

3:47

 

19

Jonas Larsson

FK Studenterna

M 19

0:37:55

3:48

 

20

Johan Nyström

Team Skavsåret IF

M 20

0:37:59

3:48

 

21

Kent Johansson

Enskede

M 21

0:38:11

3:49

 

22

Jordi Civill Viaña

FK Studenterna

M 22

0:38:24

3:50

 

23

Håkan Dahlgren

 

M 23

0:38:47

3:53

 

24

Kjell Hellberg

Bålsta IK

M 24

0:38:52

3:53

 

25

Odd Roar Jakobsem

Sundbybergs IK

M 25

0:39:12

3:55

 

26

Håkan Lius

NBS Snickeri

M 26

0:39:20

3:56

 

27

Johan Backlund

Team Skavsåret IF

M 27

0:39:35

3:58

 

28

Ooppola Lawrent

Stockholm

M 28

0:39:37

3:58

 

29

Bernt Ernström

S.G Laget

M 29

0:39:41

3:58

 

30

Stefan Lindblom

Stockholm

M 30

0:39:48

3:59

 

31

Tomas Hansson

FK Studenterna

M 31

0:39:56

4:00

 

32

Ove Sääf

Bålsta IK

M 32

0:40:28

4:03

 

33

John Kollinius

Sundbybergs IK

M 33

0:40:32

4:03

 

34

Bengt Wiberg

VM-Data IF

M 34

0:40:41

4:04

 

35

Mats Dalsköld

IFK Viksjö

M 35

0:40:55

4:05

 

36

Mattias Ericsson

Bro

M 36

0:41:08

4:07

 

37

Dan Eriksson

Järfälla

M 37

0:41:09

4:07

 

38

Nichlas Karlström

Järfälla

M 38

0:41:15

4:08

 

39

Stefan Norman

Tyresö SS

M 39

0:41:17

4:08

 

40

Pierre Almèn

IBM Klubben

M 40

0:41:19

4:08

 

41

Seamus Holohan

Stockholm

M 41

0:41:36

4:10

 

42

Claes Lönegård

Tyresö

M 42

0:41:51

4:11

 

43

Paul Stephansson

S.G Laget

M 43

0:41:52

4:11

 

44

Ann Björklund

FK Studenterna

K 1

0:41:54

4:11

 

45

Karl-Åke Persson

Ericsson

M 44

0:42:15

4:14

 

46

Christer Andersson

Rånäs 4H

M 45

0:42:45

4:16

 

47

Cecilia Pettersson

FK Studenterna

K 2

0:42:46

4:17

 

48

Eva Backström

Bandhagen

K 3

0:42:53

4:17

 

49

Ove Jönsson

Järfälla SK

M 46

0:43:15

4:20

 

50

Monica Franzèn Gorjizanden

Hässelby SK

K 4

0:43:17

4:20

 

51

Daniel Björk

Järfälla

M 47

0:43:24

4:20

 

52

Digeno Durante

ICA Esplanad

M 48

0:43:32

4:21

 

53

Peter Gabrielsson

Saltsjöbaden

M 49

0:43:46

4:23

 

54

Anna-Kajsa Nyrèn

Stockholm

K 5

0:43:49

4:23

 

55

Claes Mittjas

Hemglass

M 50

0:43:52

4:23

 

56

Aristotelis Barousis

BK Bånge

M 51

0:43:58

4:24

 

57

Agneta Jonsson

IBM

K 6

0:44:03

4:24

 

58

Magnus Kvist

S.G Laget

M 52

0:44:12

4:25

 

59

Peter Rossberg

Solna

M 53

0:44:15

4:26

 

60

Anna Norén

Norrfjärdens IF

K 7

0:44:49

4:29

 

61

Caroline Mårtensson

Spring Girls

K 8

0:44:55

4:30

 

62

Matts Ericsäter

Kungsängen

M 54

0:44:59

4:30

 

63

Conny Abrahamsson

Hässelby SK

M 55

0:45:13

4:31

 

64

Julia Stenberg

Spring Girls

K 9

0:45:25

4:32

 

65

Rolf Edholm

FK Studenterna

M 56

0:45:47

4:35

 

66

Annie Hedlund

Duvbo IK

K 10

0:45:56

4:36

 

67

Ann Malmsten

Spring Girls

K 11

0:45:59

4:36

 

68

Jan Kettisen

Securitas

M 57

0:46:28

4:39

 

69

Helena Kroon

Upplands Väsby

K 12

0:46:34

4:39

 

70

Lennart Wahlgren

Nordea

M 58

0:46:41

4:40

 

71

Bengt Lindgren

Nordea

M 59

0:46:49

4:41

 

72

Leif Julin

Team Skavsåret IF

M 60

0:47:02

4:42

 

73

Atle Frivola

Lipocore

M 61

0:47:27

4:45

 

74

Olof Kollinius

Sundbybergs IK

M 62

0:47:38

4:46

 

75

Peter Svanborg

Täby

M 63

0:47:43

4:46

 

76

Bo Segercrantz

Hellströms Bilradio

M 64

0:47:49

4:47

 

77

Håkan Tiselius

HS IF

M 65

0:47:55

4:47

 

78

Eva Smedberg

Spring Girls

K 13

0:47:58

4:48

 

79

Philip Hurst

Upplands Väsby

M 66

0:48:06

4:49

 

80

Christian Måsö

Södermalm

M 67

0:48:06

4:49

 

81

K-G Fredriksson

Care Partner

M 68

0:48:11

4:49

 

82

Patrik Lindberg

Bromma

M 69

0:48:17

4:50

 

83

Kaapo Röör

Järfälla SK

M 70

0:48:22

4:50

 

84

Sven Norman

Nordea

M 71

0:48:27

4:51

 

85

Marie Säll

Spring Girls

K 14

0:48:29

4:51

 

86

Mats Skoghag

Järfälla

M 72

0:48:43

4:52

 

87

Anna Barklund

Spring Girls

K 15

0:48:46

4:53

 

88

Anders Jönsson

Vällingby

M 73

0:49:22

4:56

 

89

Gunnar Rettig

Järfälla

M 74

0:49:23

4:56

 

90

Petra Sporong

Spring Girls

K 16

0:49:26

4:57

 

91

Roger Hemmingsson

Järfälla

M 75

0:49:31

4:57

 

92

Marcus Vickens

Connex Transport AB

M 76

0:50:02

5:00

 

93

Hans Birgersson

Järfälla

M 77

0:50:06

5:01

 

94

Lasse Hansson

Högby IF

M 78

0:50:18

5:02

 

95

Michael Cavoni

Pingvin Tri Club

M 79

0:50:23

5:02

 

96

Carola Jansson

Spring Girls

K 17

0:50:53

5:05

 

97

Göran Strömstedt

Kungsängen

M 80

0:51:34

5:09

 

98

Thommas Siren

SPIK

M 81

0:51:37

5:10

 

99

Jarmo Heinonen

Skärmarögårds IF

M 82

0:51:56

5:12

 

100

Tommy Lindberg

Vällingby

M 83

0:52:04

5:12

 

101

Kurt Johannesson

Hässeby SK

M 84

0:52:37

5:16

 

102

Per-Arne Allensten

Järfälla

M 85

0:53:17

5:20

 

103

Dan Eriksson

Sundbyberg

M 86

0:53:28

5:21

 

104

Anders Jansson

Skärmarögårds IF

M 87

0:53:56

5:24

 

105

Babette Berg

Maradonnorna

K 18

0:54:57

5:30

 

106

Kerstin Andersson

Team Skavsåret IF

K 19

0:55:22

5:32

 

107

Magnus Aldrin

Tenorens SK

M 88

0:55:27

5:33

 

108

Patrik Holmèn

Järfälla

M 89

0:55:34

5:33

 

109

Per Hanserberg

Järfälla

M 90

0:55:59

5:36

 

110

Eva Stenberg

Maradonnorna

K 20

0:56:24

5:38

 

111

Elisabeth Hedberg

Järfälla

K 21

0:56:51

5:41

 

112

Udo Hammel

IBM

M 91

0:57:55

5:47

 

113

Birgitta Nilsson

Järfälla

K 22

0:58:26

5:51

 

114

Christer Dahl

Billy

M 92

0:58:48

5:53

 

115

Annika Holmström

Järfälla

K 23

0:59:58

6:00

 

116

Kenneth Abbt

Posten Häggviks IK

M 93

1:00:00

6:00

 



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info