Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2004


Resultat Kvarnloppet 24 April 2004

 

5km

5 Km

 

Klubb

Klass / Plats

Sluttid     

Min/Km

1

Axel Lönnqvist

Hässelby Friidrott

M1

16:04

3:13

2

Henrik Östling

Enhörna IF

M2

16:32

3:18

3

Robin Blomdin

Enhörna IF

M3

17:59

3:36

4

Kristoffer Vilkaneis

Hässelby SK

M4

18:08

3:38

5

Eddie Holmgren

Enhörna IF

M5

18:20

3:40

6

Johanna Hallberg

Hässelby SK

K1

18:27

3:41

7

Ulf Eriksson

Sundbybergs IK

M6

18:34

3:43

8

Annika Nyberger

Spårvägen FK

K2

18:41

3:44

9

Conny Sundh

Hässelby SK

M7

18:47

3:45

10

Letu Abraha

Sundbyberg SIK

K3

19:30

3:54

11

Kjell Svedman

Busit

M8

19:44

3:57

12

Helena Sundh

Hässelby SK

K4

19:50

3:58

13

Rune Stjernström

Hässelby SK

M9

20:27

4:05

14

Jenni Nilsson

Hässelby SK

K5

20:37

4:07

15

Tage Winter

Flemingsberg SK

M10

20:57

4:11

16

Sture Åhs

Flemingsberg SK

M11

21:05

4:13

17

Anne Borgström

Järfälla

K6

21.25

4:17

18

Henrik Bengts

Solna

M12

21:49

4:22

19

Gunnel Tolfes

CAP Gemini

K7

21:51

4:22

20

Lisa Arvidsson

Hägersten

K8

21:53

4:23

21

Thomas Södergren

Fredrikshof

M13

21:58

4:24

22

Behrang Moshiri

Järfälla

M14

22:42

4:32

23

Troy Enekvist

Östhammars Friidrott

M15

22:44

4:33

24

Maria Carlson

Järfälla

K9

22:46

4:33

25

David Gunnars

Team Gunnars

M16

22:52

4:34

26

Hans Säll

S.G Laget

M17

22:53

4:35

27

Marianne Lind

Spring Girls

K10

23:24

4:41

28

Desiree W. Edström

Spring Girls

K11

23:28

4:42

29

Stefan Edström

Hässelby

M18

23:32

4:42

30

Anna Barklund

Spring Girls

K12

23:42

4:44

31

Birger Pettersson

Team Knutspurten

M19

24:31

4:54

32

Christina Lindblom

Hässelby SK

K13

25:19

5:04

33

Elisabeth Jarborn

Spring Girls

K14

25:41

5:08

34

Klas Sevelin

Vallentuna

M20

25:51

5:10

35

Anna-Lena Nyberg

Coop IF

K15

25:53

5:11

36

Britt Johansen

Spring Girls

K16

25:54

5:11

37

Arne Burefalk

IBM-Klubben

M21

26:01

5:12

38

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M22

26:13

5:15

39

Roger Enqvist

Märsta

M23

26:45

5:21

40

Lars Nordin

Solna OK

M24

26:52

5:22

41

Marita Wiiala

Järva FK

K17

26:55

5:23

42

Maria Pia Karlsson

Uppsala Universitet

K18

27:02

5:24

43

Sven-Inge Neij

IBM-Klubben

M25

28:13

5:39

44

Lennart Nilsson

Sollentuna

M26

28:17

5:39

45

Maria Ivarsson

Åkersberga SK

K19

28:32

5:45

46

Nils Engerby

IBM-Klubben

M27

28:53

5:47

47

Nina Eriksson

Vällingby

K20

29:09

5:49

48

Susanne Theorell

Nordea

K21

29:07

5:49

49

Laszlo Mocsary

IBM-Klubben

M28

29:44

5:57

50

Katja Grandinsson

Uppsala

K22

29:50

5:58

51

Anette Eriksson

Vällingby

K23

29:54

5:59

52

Johan Gunnars

Team Gunnars

M29

30:45

6:09

53

Kenneth Sjödin

Nordea

M30

31:29

6:19

54

Tommy Hultberg

Spårvägens Skidor

M31

32:56

6:35

55

Mats Eriksson

Järfälla

M32

33:55

6:47

56

Maria Jacobsson

Järfälla

K24

33:55

6:47

57

Reino Hiltanen

Akalla

M33

33:56

6:47

58

Kristina Blommé

Nordea

K25

33:57

6:47

59

A. Blommé

Haninge

M34

35:36

7:07

60

Anna Haglöf

Safe Life Square Dancer

K26

37:34

7:31

60

Börje Anleholt

Safe Life Square Dancer

M35

37:34

7:31

62

Gunnel Josefsson

IBM-Klubben

K27

40:19

8:04


10km

10 Km

 

Klubb

Klass / Plats

Sluttid     

Min/Km

 

1

Patrik Engström

FK Studenterna

M1

33:05

3:19

 

2

Cedric Schwartzler

FK Studenterna

M2

33:22

3:20

 

3

Fredrik Sohlberg

FK Studenterna

M3

34:13

3:25

 

4

Lorenzo Nesi

FK Studenterna

M4

34:50

3:29

 

5

Örjan Fröjd

Brånan

M5

34:57

3:30

 

6

Hans Mildenberger

Gagnefs IF

M6

35:15

3:31

 

7

Joakim Bellander

Team Skavsåret IF

M7

35:39

3:34

 

8

Hans Dahlén

Fredrikshofs IF

M8

35:41

3:34

 

9

Jan-Ivar Westlund

Hässelby SK

M9

36:01

3:36

 

10

Christian Eklund

Enhörna IF

M10

36:12

3:37

 

11

Stefan Ljungberg

Banverket Projektering

M11

36:14

3:37

 

12

Gabriel Åberg

IF Vingarna

M12

36:18

3:38

 

13

Ulrika Janemon

Hässelby SK

K1

36:22

3:38

 

14

Gustav Sörberg

FK Studenterna

M13

36:31

3:39

 

15

Patrik Karlsson

Team Skavsåret IF

M14

36:33

3:39

 

16

Jonas Larsson

FK Studenterna

M15

36:39

3:40

 

17

Anders Karnfält

FK Studenterna

M16

37:51

3:47

 

18

Mats Liljegren

Nordstjernan

M17

37:57

3:48

 

19

Olle Jorinder

Flemingsbergs SK

M18

38:05

3:49

 

20

Ann Björklund

FK Studenterna

K2

38:11

3:49

 

21

Rafael Franco

FK Studenterna

M19

38:22

3:50

 

22

Per-Olof Åman

FK Studenterna

M20

38:58

3:54

 

23

Ruben Maldonade

Mexico

M21

39:02

3:54

 

24

Lars Svensson

Stockholm

M22

39:03

3:54

 

25

Lars Svärd

Järfälla

M23

39:08

3:55

 

26

Marianne Fricke

Hässelby SK

K3

39:24

3:56

 

27

Marcus Nilsson

Fk Studenterna

M24

39:27

3:57

 

28

Markus Åberg

Täby

M25

39:28

3:57

 

29

Håkan Dahlgren

Upplands-Väsby

M26

39:35

3:58

 

30

Magnus Lundström

Coop IF

M27

39:38

3:58

 

31

Stefan Lindblom

Stockholm

M28

39:45

3:59

 

32

Jakob Skott

Studenternas

M29

39:46

3:59

 

33

Johan Backlund

Team Skavsåret IF

M30

39:51

3:59

 

34

Mats Dahlsköld

IFK Viksjö

M31

41:03

4:06

 

35

Niclas Svensson

Ericsson IK Stockholm

M32

41:03

4:06

 

36

Patrick Manzi

FK Studenterna

M33

41:15

4:08

 

37

Magnus Kvist

FK Studenterna

M34

41:27

4:09

 

38

Stefan Norman

Tyresö SS

M35

41:31

4:09

 

39

Linda Åkerblom

FK Studenterna

K4

41:32

4:09

 

40

Anders Nilsson

FK Studenterna

M36

41:33

4:09

 

41

Louise Beskow

FK Studenterna

K5

41:36

4:10

 

42

Per-Erik Larsson

SEB IF

M37

41:37

4:10

 

43

Thomas Duvebrant

S.G Laget

M38

41:46

4:11

 

44

Kalle Persson

Ericsson

M39

42:15

4:14

 

45

Jonas Färm

Spånga

M40

42:22

4:14

 

46

Sanna Duvebrant

Spring Girls

K6

42:37

4:16

 

47

Paul Stephansson

S.G Laget

M41

42:41

4:16

 

48

G.Vega

Järfälla

M42

42:44

4:16

 

49

Odd Larsson

SPIF Triathlon

M43

42:56

4:18

 

50

Joakim Eriksson

M Eriksson Bygg&Mark

M44

43:09

4:19

 

51

Ove Jönsson

CK Tvåhjulingen

M45

43:09

4:19

 

52

Agneta Jonsson

IBM-Klubben

K7

43:17

4:20

 

53

Clas Mittjas

Hemglass

M46

43:25

4:20

 

54

Kristoffer Tunander

FK Studenterna

M47

43:27

4:21

 

55

Alf Klein

SPIK

M48

43:53

4:23

 

56

Sofia Myrevik

Spring Girls

K8

43:54

4:23

 

57

Peter Rossberg

Solna

M49

44:00

4:24

 

58

Pierre Almén

IBM-Klubben

M50

44:14

4:25

 

59

Julia Stenberg

Spring Girls

K9

44:17

4:26

 

60

Roger Hemmingsson

Viksjö

M51

44:29

4:27

 

61

Leif Julin

Team Skavsåret IF

M52

44:37

4:28

 

62

Mattias Ericsson

Bro

M53

44:59

4:30

 

63

Anita Larsson

FK Studenterna

K10

45:00

4:30

 

64

Matts Ericsäter

Kammarkollegiets IF

M54

45:14

4:31

 

65

Anders Sjögren

Ritorps LK

M55

45:22

4:32

 

66

Göran Strömstedt

Järfälla IBK

M56

45:32

4:33

 

67

Monica Franzén Gorjizadel

Hässelby SK

K11

45:33

4:33

 

68

Niklas Ahlgren

FRA MIK

M57

45:49

4:35

 

69

Thomas Gustafsson

Järfälla

M58

45:53

4:35

 

70

Håkan Tiselius

HS IF

M59

45:54

4:35

 

71

Jan Kettisen

Securitas

M60

46:10

4:37

 

72

Eino Siponen

Katrineholm

M61

46:12

4:37

 

73

Digno Duarte

Järfälla

M62

46:19

4:38

 

74

Katarina Ekelöf

FK Studenterna

K12

46:20

4:38

 

75

Peter Claesson

Stockholm

M63

46:36

4:40

 

76

Marie Karlsson

FK Studenterna

K13

47:02

4:42

 

77

Eva Büren

Järfälla SK

K14

47:14

4:43

 

78

K-G Fredriksson

Care Partner

M64

47:23

4:44

 

79

Mikael Jacobs

SWECO

M65

47:28

4:45

 

80

Katarina Fröjd

Alnö

K15

47:32

4:45

 

81

Kaapo Röör

Järfälla SK

M66

48:03

4:48

 

82

Bengt Lindgren

Nordea

M67

48:04

4:48

 

83

Hans Birgersson

Team Skavsåret IF

M68

48:09

4:49

 

84

Anne Kenttä

FK Studenterna

K16

48:25

4:50

 

85

Michael Caroni

Pingvin tri Club

M69

48:52

4:53

 

86

Katarina Gunsell

Team Skavsåret IF

K17

48:54

4:53

 

87

Hans Bergholtz

Busslink Hornsberg

M70

49:10

4:55

 

88

Gunnar Rettig

Ragnsells

M71

49:12

4:55

 

89

Tommy Andersson

Järfälla

M72

49:22

4:56

 

90

Tomas Wissing

Järfälla

M73

49:28

4:57

 

91

Jonas Magnusson

S.G Laget

M74

49:39

4:58

 

92

Annika Holmström

Järfälla

K18

49:55

5:00

 

93

Thomas Sirén

Sollentuna

M75

50:08

5:01

 

94

Petra Sporrong

Spring Girls

K19

50:12

5:01

 

95

Carola Jansson

Spring Girls

K20

51:12

5:07

 

96

Lennart Danielsson

Järfälla

M76

51:18

5:08

 

97

Hans Padeya

FK Studenterna

M77

51:45

5:11

 

98

Tomas Olsson

Hässelby

M78

52:18

5:14

 

99

Marie Holmqvist

Spring Girls

K21

52:37

5:16

 

100

Mats ?

Hässelby

M79

52:46

5:17

 

101

Maria Lindström

Åkersberga

K22

53:37

5:22

 

102

Marie Säll

Spring Girls

K23

53:37

5:22

 

103

Jarmo Heinonen

Särmarö Gård IF

M80

54:23

5:26

 

104

Kerstin Andersson

Team Skavsåret IF

K24

54:26

5:27

 

105

Kurt Johannesson

Hässelby SK

M81

54:37

5:28

 

106

Magnus Månsson

Bålsta

M82

54:41

5:28

 

107

Judith Vaijasken

Sundbybergs IK

K25

54:41

5:28

 

108

Hans Rosengård

Sundbybergs IK Skidor

M83

54:43

5:28

 

109

Tommy Hansson

HLK-92

M84

54:50

5:29

 

110

Anders Jansson

HLK-92

M85

56:00

5:36

 

111

Sanna Persson

Åkersberga

K26

56:21

5:38

 

112

Leif Ericsson

Sorunda IF

M86

56:38

5:40

 

113

Patrik Holmén

Järfälla

M87

57:29

5:45

 

114

Olle Sjöstrand

BK Passé

M88

57:30

5:45

 

115

Carina Bräck

Stockholm

K27

57:52

5:47

 

116

Kenneth Abbt

Posten Sollentuna IF

M89

58:59

5:54

 



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info