Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2005


Resultat Kvarnloppet den 23 April 2005

 

5km

 

 

 

 

 

5 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Axel Lönnqvist

Hässelby SK

M 1

0:16:17

0:03:15

2

Rickard Blom

Enhörna IF

M 2

0:16:32

0:03:18

3

Christian Eklund

Enhörna IF

M 3

0:17:06

0:03:25

4

Thomas Malmgren

Flemingsbergs SK

M 4

0:17:21

0:03:28

5

Anders Herrmann

Uppsala Löparklubb

M 5

0:18:27

0:03:41

6

Hanna Jonson

Enhörna IF

K 1

0:18:29

0:03:42

7

Anders Folmer

Kaffeknappen

M 6

0:18:43

0:03:45

8

Christina Lindblom

Hässelby SK

K 2

0:18:50

0:03:46

9

Conny Sundh

Hässelby SK

M 7

0:19:09

0:03:50

10

Nicholas Seneca

Järfälla

M 8

0:19:30

0:03:54

11

Magnus Lundström

Bromma

M 9

0:19:43

0:03:57

12

Tage Winter

Flemingsbergs SK

M 10

0:19:57

0:03:59

13

Johan Edin

Uppsala Löparklubb

M 11

0:20:16

0:04:03

14

Lisa Arvidsson

Hägersten

K 3

0:20:24

0:04:05

15

Martin Larsson

Flemingsbergs SK

M 12

0:21:05

0:04:13

16

Maria Clementz

Spring Girls

K 4

0:21:34

0:04:19

17

Niklas Simonsson

Atlas Copco IF

M 13

0:21:53

0:04:23

18

Hans-Åke Dernbrant

Östersund

M 14

0:22:05

0:04:25

19

Pasi Rutanen

Södertälje

M 15

0:22:33

0:04:31

20

Peter Svanberg

Täby

M 16

0:22:37

0:04:31

21

Marianne Lind

Spring Girls

K 5

0:22:51

0:04:34

22

Thomas Södergren

Fredrikshof FIF

M 17

0:22:59

0:04:36

23

Eva Annebrandt

Högbo GIF

K 6

0:23:18

0:04:40

24

Desiree W. Edström

Spring Girls

K 7

0:23:32

0:04:42

25

David Gunnars

Team Gunnars

M 18

0:24:46

0:04:57

26

Lina Dahlkvist

Spring Girls

K 8

0:24:53

0:04:59

27

Maria Säll

Spring Girls

K 9

0:24:54

0:04:59

28

Karl Dahlström

Arlanda Märsta Skidklubb

M 19

0:24:56

0:04:59

29

Anki Landarv

Spring Girls

K 10

0:25:03

0:05:01

30

Ulla Boman

Team Skavsåret IF

K 11

0:25:19

0:05:04

31

Elisabet Falemo

Spring Girls

K 12

0:25:27

0:05:05

32

Per Sundberg

Tullinge

M 20

0:25:49

0:05:10

33

Klas Sevelin

Vallentuna

M 21

0:26:22

0:05:16

34

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M 22

0:26:30

0:05:18

35

Elisabeth Hedberg

Järfälla

K 13

0:26:50

0:05:22

36

Bo Landarv

Nacka

M 23

0:28:15

0:05:39

37

Kenneth Sjödin

Nordea Bank AB

M 24

0:28:27

0:05:41

38

Anette Eriksson

Vällingby

K 14

0:28:31

0:05:42

39

Pernilla Birkoff

Järfälla

K 15

0:29:17

0:05:51

40

Margareta Bergström

Järfälla

K 16

0:29:25

0:05:53

41

Johan Gunnars

Märsta

M 25

0:30:50

0:06:10

42

Gustav Henriksson

Järfälla

M 26

0:31:13

0:06:15

43

Emil Backlund

Järfälla

M 27

0:31:16

0:06:15

44

Mats Eriksson

Järfälla

M 28

0:32:38

0:06:32

45

Maria Jacobsson

Järfälla

K 17

0:32:38

0:06:32

46

Birgitta Ahlbom

Järfälla

K 18

0:33:55

0:06:47

47

Reino Hiltunen

AXA Akalla

M 29

0:34:57

0:06:59

48

T. Hultberg

Trångsund

M 30

0:38:26

0:07:41


10km

   
   

 

10 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Cédric Schwartzler

FK Studenterna

M 1

0:33:19

0:03:20

2

Fredrik Svanfeldt

Hässelby SK

M 2

0:34:01

0:03:24

3

Peter Koolmeister

Fredrikshofs FIF

M 3

0:34:09

0:03:25

4

Karl Werner

FK Studenterna

M 4

0:34:20

0:03:26

5

Patrik Bergman

Svegs IK

M 5

0:35:15

0:03:31

6

Lorenzo Nesi

FK Studenterna

M 6

0:35:15

0:03:31

7

Joakim Bellander

Team Skavsåret IF

M 7

0:35:16

0:03:32

8

Fredrik Bergvall

Danderyd

M 8

0:35:23

0:03:32

9

Gustav Sörberg

FK Studenterna

M 9

0:35:34

0:03:33

10

Anders Karnfält

FK Studenterna

M 10

0:36:51

0:03:41

11

Anders Bergvall

Stockholm

M 11

0:37:14

0:03:43

12

Jerzy Szostak

Boo IF

M 12

0:37:22

0:03:44

13

Ruben Maldonado

FK Studenterna

M 13

0:37:31

0:03:45

14

Michael Bromark

Uppsala LP

M 14

0:37:33

0:03:45

15

Lars Svärd

Järfälla

M 15

0:38:02

0:03:48

16

Nichlas Karlström

Järfälla

M 16

0:38:34

0:03:51

17

Tobias Persson

Uttran

M 17

0:38:39

0:03:52

18

Olle Jorinder

FK Studenterna

M 18

0:38:46

0:03:53

19

Lars Jonsson

Team Skavsåret IF

M 19

0:38:47

0:03:53

20

Magnus Kvist

FK Studenterna

M 20

0:38:49

0:03:53

21

Mats Liljegren

Nordstjärnan

M 21

0:38:50

0:03:53

22

Håkan Lius

BST Bygg

M 22

0:38:51

0:03:53

23

Luca Nesi

FK Studenterna

M 23

0:38:52

0:03:53

24

Jakob Skott

FK Studenterna

M 24

0:39:27

0:03:57

25

Tero Moisio

Södertälje

M 25

0:39:41

0:03:58

26

Stefan Norman

FK Studenterna

M 26

0:40:14

0:04:01

27

Harald Friberger

Mälarhöjdens IK

M 27

0:40:21

0:04:02

28

Roger Persson

Nykvarn

M 28

0:40:33

0:04:03

29

Daniel Björk

Team Skavsåret IF

M 29

0:40:41

0:04:04

30

James Molohan

Stockholm

M 30

0:41:00

0:04:06

31

Anders Nilsson

FK Studenterna

M 31

0:41:05

0:04:06

32

Mats Bergström

Hässelby

M 32

0:41:09

0:04:07

33

Camilla Johansson

Hässelby SK

K 1

0:41:28

0:04:09

34

Mats Dahlsköld

IFK Viksjö

M 33

0:41:35

0:04:10

35

Agneta Jonsson

Team Skavsåret IF

K 2

0:41:39

0:04:10

36

Arne Andersson

Hässelby SK

M 34

0:41:48

0:04:11

37

Ola Björnén

SLDK

M 35

0:41:51

0:04:11

38

Hans Rimbe

Vallentuna FK

M 36

0:41:52

0:04:11

39

Daniel Wallinder

Attana

M 37

0:41:56

0:04:12

40

Jonas Färm

Spånga

M 38

0:42:03

0:04:12

41

G. Vega

Järfälla

M 39

0:42:06

0:04:13

42

Niclas Svensson

Ericsson IK

M 40

0:42:21

0:04:14

43

Ellinor Björk

FK Studenterna

K 3

0:42:35

0:04:16

44

Peter Rossberg

Solna

M 41

0:42:45

0:04:16

45

Ove Jönsson

CK Tvåhjulingen

M 42

0:42:51

0:04:17

46

Jan-Eric Jansson

Lidingö

M 43

0:43:09

0:04:19

47

Emil Eldebrink

Hammarby IF

M 44

0:43:14

0:04:19

48

Tomas Eriksson

Astra Zenica IF

M 45

0:43:26

0:04:21

49

Kristine Persson

FK Studenterna

K 4

0:43:53

0:04:23

50

Lars-Göran Holmblad

Djurgårdens IF

M 46

0:44:20

0:04:26

51

Sanna Duvebrant

Spring Girls

K 5

0:44:31

0:04:27

52

Anders Sjögren

Ritorp lubbklubb

M 47

0:44:53

0:04:29

53

Eino Siponen

Katrineholm

M 48

0:45:02

0:04:30

54

Jonas Sjöblom

Sjöbloms Musik

M 49

0:45:04

0:04:30

55

Conny Abrahamsson

Hässelby SK

M 50

0:45:28

0:04:33

56

Hans Pandeya

FK Studenterna

M 51

0:45:28

0:04:33

57

Tommy Andersson

Skälby

M 52

0:45:32

0:04:33

58

Robert Pettersson

Hägersten

M 53

0:45:34

0:04:33

59

Göran Claesson

Skälby

M 54

0:45:38

0:04:34

60

Anna-Karin Wiklund

Norrfjärdens IF

K 6

0:45:40

0:04:34

61

Ulrika Gustafsson

Spring Girls

K 7

0:45:41

0:04:34

62

Jan Kettisen

Mälarö SOK

M 55

0:45:45

0:04:35

63

Sofia Myrevik

Spring Girls

K 8

0:45:58

0:04:36

64

Thomas Gustafsson

Järfälla

M 56

0:46:10

0:04:37

65

Ann Malmsten

Spring Girls

K 9

0:46:14

0:04:37

66

Paul Stephansson

S.G. Laget

M 57

0:46:23

0:04:38

67

Mats Skoghag

Järfälla

M 58

0:46:32

0:04:39

68

Katarina Gunsell

Team Skavsåret IF

K 10

0:46:40

0:04:40

69

Eva Berger

Spring Girls

K 11

0:46:52

0:04:41

70

Marie-Louise Wigén

FK Studenterna

K 12

0:46:57

0:04:42

71

Gunnar Egitis

Spånga

M 59

0:47:04

0:04:42

72

Alfons Pettersson

Hägersten

M 60

0:47:45

0:04:46

73

Hans Birgersson

Team Skavsåret IF

M 61

0:47:57

0:04:48

74

Alf Klein

SPIK

M 62

0:48:03

0:04:48

75

Anders Wickander

Stockholm

M 63

0:48:05

0:04:49

76

Dagoberto Medel

Vällingby

M 64

0:48:17

0:04:50

77

Lennart Wahlgren

Nordea

M 65

0:48:32

0:04:51

78

Petra Sporrong

Spring Girls

K 13

0:48:44

0:04:52

79

Elisabeth Jarborn

Spring Girls

K 14

0:48:51

0:04:53

80

Paul Dawson

Alecta

M 66

0:49:03

0:04:54

81

Hans Bergholtz

Stockholm

M 67

0:49:32

0:04:57

82

Sven Norman

Nordea

M 68

0:49:41

0:04:58

83

Roxana Holmblad

Spring Girls

K 15

0:49:59

0:05:00

84

Bruno Rimbe

Vallentuna FK

M 69

0:50:16

0:05:02

85

Kerstin Blom Bokliden

Spring Girls

K 16

0:50:24

0:05:02

86

Lennart Danielsson

Järfälla

M 70

0:50:48

0:05:05

87

Susanne Axelsson

Team Skavsåret IF

K 17

0:50:52

0:05:05

88

Julia Mastelle

Spring Girls

K 18

0:51:53

0:05:11

89

Anna Rockberg Tjernberg

BusIT

K 19

0:52:04

0:05:12

90

Sigrid Holohan

Stockholm

K 20

0:53:03

0:05:18

91

Birgitta Nilsson

Järfälla SK

K 21

0:55:17

0:05:32

92

Kurt Johannesson

Hässelby SK

M 71

0:55:18

0:05:32

93

Rogerio Yudishimmori

Sollentuna

M 72

0:55:23

0:05:32

94

Yvonne Fagerlund

SLDK

K 22

0:55:50

0:05:35

95

Britt Johansen

Spring Girls

K 23

0:55:59

0:05:36

96

Leif Ericsson

Sorunda IF

M 73

0:56:30

0:05:39

97

Lena Lundgren

GE Healthcare

K 24

0:56:41

0:05:40

98

Kerstin Andersson

Team Skavsåret IF

K 25

0:57:35

0:05:46

99

Stefan Welin

T2 Data

M 74

0:59:10

0:05:55

100

Camilla Wallin

Järfälla

K 26

1:01:50

0:06:11

101

Annika Holmström

Järfälla

K 27

1:23:22

0:08:20



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info